Časová osa - 2002 až 2004 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

2002 / 2003 / 2004


Rok 2002 n. l.

 • Jsou vycvičeni noví mladí kadetiPlukovníku O’Neillovi se podaří vycvičit novou mladou generaci kadetů, kteří se mají stát platnými členy SG týmů. Jejich závěrečná zkouška v SGC je ovšem velmi zvláštní a těžká. Všichni jsou nakonec i přes počáteční nedostatky přijati a přiděleni do týmů SGC (SG-1 5x13 Zkouška ohněm).

 • Teal'ca se nakonec podaří dostat z brányKdyž  se SG-1 vracela na Zemi, DHD odchozí brány bylo zničeno ve chvíli, kdy jí procházel Teal'c, což mělo za následek jeho uvěznění ve vyrovnávací paměti příchozí hvězdné brány a všechny příchozí nebo odchozí červí díry by vyústili ve vymazání paměti a tedy i Teal'ca. Dr. Daniel Jackson vyjednal s Rusy zapůjčení pozemského DHD z Gízy a díky tomu se podařilo odstranit Teal'ca z vyrovnávací paměti brány a tím ho zhmotnit. Bohužel bylo ruské DHD neopravitelně poškozeno. Svou zásluhu na tom měl i Goa’uld v Conradovi, kterého vystopoval u Simmonse O’Neill (SG-1 5x14 48 hodin).

 • Regulace populace Goa'uldůAnubis se vrátil z vyhnanství a je mu udělen stav Vládce soustavy. Tomu předcházela schůzka všech Vládců soustavy, protože je stále někdo napadal. Vysloužil si to nejenom tím, že byl hodně silný díky antickým technologiím, ale odhalil úkryt Tok’rů a chtěl je zničit. To se mu skoro podařilo, protože byly na pokraji zničení. Při této akci chtěla Země a Tok’rové zabít najednou všechny Vládce soustavy pomocí jedu na symbionty, ale selhali. Také umírá čerstvě jmenovaný velitel týmu SG-17 poručík Kevin Elliot a Tok’ra Lantash. Od této chvíle je také lidmi známa regulace populace Goa’uldů (SG-1 5x15 Schůzka na nejvyšší úrovni, 5x16 Poslední boj).

 • SG-1 prolétá s asteroidem ZemíNa Zemi zaútočí Anubis způsobem, který by vypadal jako přírodní katastrofa, protože je ve smlouvě o chráněných planetách a nemůže zaútočit přímo. Použil k tomu asteroid plný naquadahu. SG-1 s pomocí techniků opraví porouchaný Tel’tak a přiletí na planetku umístit jadernou hlavici. Selžou, když je časovač porouchán meteorickým rojem, ale Carterová rozšíří hyperpohon lodi kolem celého tělesa a proletí Zemí. Země je opět zachráněna (SG-1 5x17 Kritický bod).

 • Goa'uld Imhotep je zabit Teal'cemGoa’uld Imhotep je zabit Teal’cem v obřadu zvaném Joma secu, který byl na život a na smrt. Imhotep pod maskou jaffského vůdce K’tana shromažďoval svobodné Jaffy, ale přitom je chtěl s pomocí lorda Yu (Ti) zničit. Přeživší Jaffové byli zachráněni SG-1 (SG-1 5x18 Bojovník).

 • Reese, stvořitelka replikátorů, byla deaktivovánaSG-1 nachází na válkou zničeném světě neaktivního androida jménem Reese a berou ho na Zemi, kde ho aktivují. Až tam zjistí, že je vlastně tvůrcem replikátorů, kteří ničí galaxii Ida a se kterými válčí Asgardé. Její tvůrci byli replikátory také zničeni. Nakonec musela být vypnuta, protože replikátoři ji chránili a napadli SGC. Reese byla předána Asgardům pro výzkum (SG-1 5x19 Hrozba).

 • Je zprovozněno zařízení strážce na LatoněPlaneta Latona (P2A-018) je napadena Goa’uldem Svarogem, protože ji už nechrání zařízení Strážce, jelikož byl při návštěvě planety odpadlíky z N.I.D. zabit jeho správce, který je nedílnou součástí fungování zařízení. SG-1 se s provinilci vydává na planetu, aby vše napravili. Jeden z vězňů se nakonec obětuje a spojí se se Strážcem, čímž Goa’uldi zmizí a Latona je zachráněna (SG-1 5x20 Strážce).

 • Daniel umírá a povznese seNa planetě Langara (P2S-4C3) se Dr. Daniel Jackson vystavil smrtelné dávce záření, aby se zabránilo vybuchnutí jaderného experimentu, který překročil kritickou hranici a zabil by tisíce lidí. Jak Daniel ležel umírající na následky ozáření v SGC, Oma Desala mu nabídla povznesení, což Daniel přijal a postoupil na vyšší úroveň bytí, čímž se připojil k Antikům. Jonas Quinn z Langary přináší na Zemi vzorek naquadrie, kterou studovali a zůstává v SGC (SG-1 5x21 Velká cesta).

 • Tělo Thora je zachráněno z Anubisovy lodiAsgardský vrchní velitel Thor je zajat Anubisem, který se snaží pomocí antické technologie zkopírovat do počítače lodi jeho veškeré znalosti. Na planetě pod nimi ale mají Asgardé tajnou výzkumnou laboratoř, která zkoumá velmi starého Asgarda, vzhledem podobného člověku, aby oddálili degeneraci klonů. Přilétá SG-1 a zachrání nejen projekt, ale i tělo Thora (SG-1 5x22 Překvapivá odhalení).

 • Zničení zařízení na ničení branAnubis znovu zaútočí na Zemi pomocí antického zařízení na ničení hvězdných bran. Bohužel nebyl způsob, jak explozi včas zabránit a tak ji musel plukovník O’Neill vynést experimentálním letounem X-302 do vesmíru, kde explodovala. To byl konec původní hvězdné brány na Zemi (brána beta). Zbraň byla zničena za pomocí Teal’ca, jeho syna Rya‘ca a Bra’taca. V SGC je instalována zapůjčená brána od Rusů (brána alfa). (SG-1 6x01-02 Spása).

 • Jonas Quinn se oficiálně přidává k SG-1Jonas Quinn se stává oficiálně členem týmu SG-1, protože sehrál důležitou roli při záchraně Země před Anubisem (SG-1 6x02 Spása).

 

 • Vědomí Thora je zachráněno a všichni unikají z potopené loděK Zemi přilétne na první pohled opuštěný Ha‘tak Anubise, na kterém byl Thor. SG-1 je vyslaná na průzkum, ale loď nebyla opuštěná a pár Jaffů nasměrovalo loď k Zemi, kam spadla do oceánu. Následně byl při záchranné operaci tým zachráněn i s vědomím Thora, které bylo v lodním počítači. To poté Asgardé dali do nového těla. O záchranu SG-1 z Ha’taku se postaral především Jonas Quinn (SG-1 6x03 Havárie).

 • Antička uzdravuje lidi na základněVýzkumný tým nachází v Antarktidě Antičku zamrzlou v ledu. SG-1 se tam vydá, aby to prošetřila. Antička je ale nakažena antickým morem a všichni onemocní. Nakonec se jí podaří všechny uzdravit až na O’Neilla. Antička vyčerpaná umírá a O’Neill je nucen jít k Tok’rům a vzít si od nich symbionta, protože to byla jeho jediná záchrana (SG-1 6x04 V zajetí ledu).

 • Klon Goa'ulda se dostává do CarterovéSG-1 je nucena cestovat do jednoho městečka na Zemi, kde se lidé chovají podivně. Zjišťují, že byl naklonován symbiont Goa’ulda a všichni ho mají. Chtějí se dostat do vyšších míst tím, že ho dají SG-1, ale Carterová najde protilátku, která ho zničí a jejich pokus se nepovede. Je zabavena jejich rozestavěná loď a přepravena do oblasti 51 (SG-1 6x05 Noční směna).

 • O'Neill je mučen na Ba'alově základněPlukovník Jack O'Neill byl díky Kananovi zajat a mučen Ba'alem na jeho nové experimentální základně. Během jeho mučení ho navštíví Dr. Daniel Jackson jakožto povznesená bytost a utěšoval ho, chtěl, aby se povznesl. Nakonec Jack utekl díky plánu SG-1, která prozradila polohu základny lordu Yu (Ti), který ji napadl a posléze zničil. O’Neillovi se podařilo vrátit do SGC (SG-1 6x06 Kobka).

 • Dr. Kieran s SG-1 hovoří o odbojiJonase Quinna navštěvuje na Zemi jeho bývalý profesor Dr. Kieran, který si myslí, že je spojen s odbojem, který chce svrhnout vládu, aby zabránili válce. Žádný odboj ale neexistoval, byl to jen výplod fantazie z důvodu ozáření. Kelowňané, kteří chtěli zbraně ze Země, je nedostali. SG-1 tam nalezla velké množství naquadrie (SG-1 6x07 Stínohra).

 • Felger zachraňuje SG-1SG-1 se schválně nechá zajmout Herakem, prvním mužem Anubise, aby se dostali k Tok’rovi jménem Khonsu, který měl pro ně nějaké informace. Zapletou se ale do toho dva vědci, kteří to netuší a chtějí je zachránit. Herak odhalilKhonsua a zabíjí ho. Vědci nakonec zachrání tým SG-1 (SG-1 6x08 Hrdinové).

 

 • Společnými silami se podařilo zabít AshrakaNa stanoviště alfa přicházejí Tok’rové a Jaffové, protože je napadl Anubis. Projde s nimi bránou i jeden jeho Ashrak, který má zařízení, jež ho činí neviditelným. Postupně zabíjí Jaffy a Tok’ry, aby je znepřátelil, ale jen spolupráce všech vedla k dopadení a zabití Ashraka a upevnila vztah mezi Tok’ry a Jaffy (SG-1 6x09 Svornost).

 • Královna Egeria umírá, ale zanechá lék tretoninSG-1 provede první kontakt s Pangarany, rasou lidí, kteří vyvinuli zázračný lék, aby dojednali obchod. Ti ovšem ve starých vykopávkách našli Egerii, uvězněnou královnu Tok’rů a lék vyráběli z jejích symbiontů. Jedna Tok’ra se pro ni obětuje, aby zjistili pravdu. Egeria umírá, ale ještě před tím vylepšuje lék tretonin, aby neměl vedlejší účinky (SG-1 6x10 Lék).

 • Je unesena loď Prometheus a zabit Goa'uld/SimmonsPozemšťané postavili svou první vesmírnou loď a pojmenovali ji Prometheus. Tato loď byla postavena na základě kombinace vlastní, goa‘uldské a asgardské technologie. Byla ovšem unesena plukovníkem Simmonsem a Goa’uldem Conradem. SG-1 nakonec dostane do lodi a oba zabije a převezme zpět kontrolu nad lodí (SG-1 6x11 Prometheus).

 • SG-1 spouští dilatační pole na planetě replikátorůIhned poté je najde Thor a žádá je o pomoc, uvěznit replikátory na planetě Hala, protože jsou tam všichni díky signálu, který tam Asgardé nastražili. SG-1 s Promethem přistanou a i když jsou zajati, Pátý jim pomůže utéct a nastražit past v podobě dilatace času. SG-1 utíká, ale Pátého zanechají na planetě (SG-1 6x12 Nepřirozený výběr).

 • Na Zemi je oktivováno zařízení, které ukazuje lidem tvory z jiné dimenzeSG-1 přinese na Zemi antický přístroj, který dokáže ukazovat tvory z jiné dimenze. Naštěstí se povede přístroj deaktivovat včas, než propukne masová hysterie na celé Zemi, protože se po aktivování ukazovali tvorové těm, kteří přišli do kontaktu s těmi,co zařízení aktivovali (SG-1 6x13 Karanténa).

 • Dopadení viníků politického převratuPlukovník O’Neill je z přesvědčivého důkazu obviněn z vraždy senátora Kinseye, protože byl viděn na záznamu z kamery. Vše je ale vysvětleno, protože to byla jen politická hra a viníci dopadeni. Používali přitom mimozemské zařízení, které na sebe mohlo vzít podobu kohokoliv (SG-1 6x14 Kouřová clona).

Rok 2003 n. l.

 • Maybourne s Jackem prochází portálem FurlingůPlukovníka O’Neilla navštíví bývalý plukovník Harry Maybourne, který byl spojen s N.I.D. Byla to ale jen zástěrka, aby se dostal do ráje, což bylo místo, kam chtěl odejít. S jeho pomocí byl tak nalezen transportní portál Furlingů, který dokázal přenášet lidí z planety na jinou planetu v rámci hvězdného systému. Když byli po dlouhé době nakonec nalezeni na jednom měsíci, Maybournovi byl vybrán svět, kam se uchýlil (SG-1 6x15 Ztracený ráj).

 • Nirrti je po experimentech na lidech zabitaNirrti experimentuje s DNA lidí na planetě P3X-367. Do SGC přichází jeden z lidí jménem Alebran, aby je na to upozornil a žádal o pomoc. Po příchodu týmů na planetu jsou uvězněni a Nirrti zabíjí pomocí antického zařízení na manipulaci s DNA podplukovníka Sergeje Evanova (Сергей Иванов). Vodan a jeho lid nakonec zjistí pravdu a Nirrti a pomocí telepatických schopností ji zabije (SG-1 6x16 Proměna).

 • Thor přesvědčuje vrchní představitele velmocí, aby program zůstal kde jeV průběhu zasedání rady bezpečnosti OSN je vlivným zemím odhalen program hvězdné brány. Senátor Kinsey se je snažil přesvědčit, aby program fungoval pod civilními operacemi N.I.D, ale nakonec zasáhl Thor, který doporučil nechat program ve schopných rukách generála Hammonda. Všichni nakonec souhlasí a program zůstává pod vedením amerického letectva USAF (SG-1 6x17 Prozrazené tajemství).

 • SG-1 navazuje kontakt s rasou SerrakinůSG-1 provede první kontakt s vyspělou rasou Serrakinů a lidskou rasou Hebridanů. Naleznou havarovanou loď, ale až později zjistí, že ji ovládali vězni a Serrakini byli vyhnáni a zabíjeni. SG-1 zjistí pravdu a pomůže Serrakinům převzít zpět kontrolu nad jejich lodí a opraví ji. Hebridanští vězni jsou pochytáni a Serrakini je odvážejí lodí do vězení (SG-1 6x18 Trosečníci).

 • Teal'c s Bra'tacem jsou zachráněni a začali používat tretoninTeal’c jde s Bra’tacem na setkání Jaffů, ale jsou napadeni a jen oni dva přežijí s jedním symbiontem, který si musí vyměňovat, aby se udrželi při životě, než přijde záchrana. Teal’c přitom prožívá velmi reálné halucinace, ve kterých je hasičem na Zemi. Jacob/Selmak přináší do SGC upravenou verzi tretoninu a od této doby ho oba používají místo symbionta (SG-1 6x19 Dvojí realita).

 • SG-1 je propuštěna a mohou využívat bránu pro opravu lodiPrometheus se vydává na první zkušební let, ale díky nestabilitě naquadrie jsou nuceni vystoupit z hyperprostoru a nemohou dál. Nakonec se dostanou na planetu Tagrea, kde jim povolí přistát a provedou zde první kontakt s Tagreany. Musejí najít hvězdnou bránu, aby se dostali domů a přinesli potřebné součástky na opravu Promethea, ale bránil jim v tom vojenský velitel Kalfas, který byl nakonec zbaven velení. Brána byla nalezena a mohly začít opravy Promethea (SG-1 6x20 Svědek minulosti).

 • Jonas Quinn na operaci s nádoremJonas Quinn má díky nádoru od Nirrti  krátká vidění do budoucnosti, ve kterých Goa’uld Mot zajal SG-1 na planetě P4S-237 a podařilo se mu prolomit obranu iris a zaútočit na SGC. Proroctví se nakonec nevyplní, Mot je zabit jedním z jeho věřících a Jonasovi je nádor z mozku vyjmut (SG-1 6x21 Proroctví).

 • Anubis ničí AbydosAnubis přilétá na planetu Abydos, kde pátrá po posledním goa’uldském oku, který zde ukryl Ra. SG-1 tam přichází, aby ho našla dříve a také se do toho vloží Daniel Jackson, který s Anubisem uzavře dohodu. SG-1 oko najde a nakonec předá Anubisovi. Anubis s ním dokončí ničivou zbraň, napadne s ní ostatní vládce soustavy, nedodrží slovo a zničí Abydos. Skaara je během toho zabit, ale povznese se (SG-1 6x22 Kruh se uzavírá).

 • Ba'al ničí loď AnubiseDr. Daniel Jackson je za napadení Anubise potrestán a seslán na planetu Vis Uban (P4T-3G6) v lidském těle, ale nic si nepamatuje. Shodu okolností se tam vydá i tým SG-1, protože si Jonas myslel, že je tam ztracené město Antiků. Daniel se připojí k SG-1 a společně zosnují plán na vyřazení ničivé zbraně Anubise na jeho lodi. To se jim nakonec podaří, ale Jonas s Danielem zůstanou na Anubisově lodi, která se vydá na Langaru, kde chce využít potenciál naquadrie. SG-1 se tam vydá, aby je osvobodili a kontaktují Ba’ala, který na Anubise zaútočí. Anubisova loď je zničena, ale uniká v záchranné lodi. Jonas Quinn se vrací domů, kde pomáhá při její obnově a Daniel si pomalu na vše vzpomíná (SG-1 7x01 Návrat ztraceného syna, 7x02 Návrat domů).

 • Národy na Langaře nyní spolupracujíKelowna, Tiranijská konfederace a Andarijská federace se dohodly na vytvoření společného politického systému (SG-1 7x02 Návrat domů).

 

 • Loky byl opět přistižen při pokusech na O'NeilloviAsgardský vědec Loki přilétá na Zemi a dělá pokusy s DNA na plukovníku O’Neillovi. Pravého plukovníka unese a zanechá jeho mladou verzi, která kontaktuje SGC. Nakonec je Loki na orbitě odhalen a je zavolán Thor. Loki je potrestán, protože nesmí dělat pokusy na lidech i přes to, že jejich rasa umírá. Mladý O’Neill je vyléčen z degenerace a zůstává na Zemi (SG-1 7x03 Křehká rovnováha).

 • SG-1 zachraňuje Bra'taca s Rya'cemTeal’c je díky tretoninu zachráněn před smrtí, protože byly pod palbou a byl zasažen do místa, kde byl symbiont. Daniel si vzpomene z doby, kdy byl povznesený, že Bra’taca a Rya’ca drží Goa’uldi v pracovním táboře a SG-1 se tam vydá je zachránit. Během toho je sice Teal’c zajat, ale nakonec se jim podaří všechny zachránit, když způsobí vzpouru vězňů a přitom zničit Ha’tak, který se tam opravoval (SG-1 7x04 Orpheus).

 • Carterová přesvědčuje jednoho člověka, aby si sundal linkSG-1 provede první kontakt s rasou lidí na planetě P3X-289, kteří se nacházejí v nějaké ochranné kupoli, protože jejich planeta je zničena a atmosféra jedovatá. Všichni jsou propojeni přes jakýsi link s hlavním počítačem monitorující prostředí, ale řídícímu počítači dochází energie, čímž posílá lidi na smrt, protože musí zmenšovat kupoli. SG-1 se podaří jednoho přesvědčit, aby jim pomohl (SG-1 7x05 Revidování).

 • Všechna vědomí jsou odstraněna z hlavy DanielaSG-1 nachází na planetě P2A-347 ztroskotanou generační loď Stromos, ve které jsou lidé ve stázi a stále živí. Jsou ale omráčeni a jejich technik, který se probudil při ztroskotání, nahraje několik vědomí do mozku Daniela Jacksona, protože jejich těla umírala. SG-1 se podaří připojit náhradní zdroj energie, vyndat vědomí lidí z Danielovi hlavy a probudit všechny ostatní (SG-1 7x06 Záchranný člun).

 • SGC vytváří dohodu s Unasi ohledně těžby naquadahuSG tým nalézá na planetě P3X-403 velkou zásobu naquadahu, ale bohužel jsou tam také Unasové a lidé tím vtrhli na jejich území. Dojde ke konfliktu, který nakonec vyřeší Daniel Jackson s pomocí svého přítele Chaky a zavádí těžební smlouvu s Unasi, kteří za ně budou těžit, když je nechají na pokoji, což urychlilo stavbu nové vesmírné lodě. Při konfliktu zemřel poručík Ritter (SG-1 7x07 Nepřátelský důl).

 • Serrakini zadrželi hebridanského podvodníkaMajor Samantha Carterová se zúčastnila vesmírného závodu výměnou za přístup k technologii serrakinského iontového pohonu. Během toho byl odhalen Hebridanský podvodník, který závodem manipuloval a chtěl se pomstít Serrakinům (SG-1 7x08 Vesmírný závod).

 • Dr. Felger napravuje svůj neúspěch s virusemDr. Felger vymýšlí virus, který po nahrání do DHD zabrání aktivovat hvězdnou bránu. Ba’al ho ovšem zjistí a využije proti nim tím, že rozešle jeho upravenou verzi přes automatické aktualizace na všechny brány v Galaxii. SG týmy se tak nemůže dostat domů. Dr. Felger nakonec s pomocí Carterové problém vyřeší a SG-1 si najde alternativní způsob dopravy pomocí ukořistěného Al’keshe (SG-1 7x09 Mstitel).

 • Ženy z Hak'tylu začali využívat tretoninSG-1 provede první kontakt s jaffskými ženami z Hak’tylu, kteří chtějí jejich pomoc v boji s Goa’uldem Molocem, který je utlačuje tím, že zabíjí děti ženského pohlaví. Spojenectví se uzavře a místo toho, aby zabíjeli pro symbionty jaffy, dostávají tretonin, který ovšem nepůsobí na všechny ženy. Teal’c se zamiluje do jejich vůdkyně Ishty (SG-1 7x10 Právo na zrození).

 • Od anubisového vojáka je zjištěna poloha jeho základnyAnubis vyvinul armádu supervojáků – Kull bojovníků, kteří jsou téměř nepřemožitelní. To dává Anubisovi ještě větší výhodu nad ostatními Vládci soustavy. Kull bojovník zabíjí Goa’uldy Ramiuse a Tilgatha při jejich setkání. V SGC zjistí, že by je mohli zastavit pomocí Telchakova zařízení a tak se ho Dr. Jackson s Dr. Leem snaží najít ve Střední Americe. Jsou úspěšní, ale zajmou je povstalci. SG-1 se zatím povede zajmout jednoho Kull bojovníka, i když ne konvenčními zbraněmi (SG-1 7x11 Evoluce).

Rok 2004 n. l.

 • Aktivované Telchakovo zařízení probouzí mrtvoluPovstalcům se podaří aktivovat Telchakovo zařízení, které je začne měnit. Na záchranu Jacksona a Leea je vyslán do Hondurasu plukovník Jack O’Neill. Jacob/Selmak zatím zjistí od Kull bojovníka, kde se nachází Anubisova základna a vydá se tam s SG-1. Odhalí, že si Anubis pomocí goa’uldské královny vybudoval již velkou armádu Kull bojovníků, tak aspoň zničí královnu. O‘Neill zatím osvobodil s pomocí agenta CIA Jacksona a Leea a získá zpátky zařízení (SG-1 7x12 Evoluce).

 • Carterová zachraňuje unesenou posádkuOpravený Prometheus se vracel z Tagrey na Zemi, ale musel provést několik přestávek. Při jedné z nich je napadlo neznámé plavidlo a zahnalo do korozivní mlhoviny. Posádka byla vetřelci unesena až na Carterovou, které se nedařilo dostat loď z mlhoviny. Nakonec se jí to  pomocí halucinací podařilo a zachránila i cizí loď. Na oplátku byla posádka vrácena (SG-1 7x13 Grace).

 • Goa'uld pomáhá při stabilizaci LangaryDříve použitá naquadriová bomba na Langaře zapříčinila řetězovou reakci, která přeměňuje naquadah v naquadrii a mohla by explodovat celá planeta. Proto se zástupci všech tří velmocí dostavili na jednání o evakuaci do SGC a Carterová s Teal’cem cestují s Jonasem na planetu, aby tomu zabránili. Použijí k tomu vrtnou soupravu, kde u ložiska odpálí bombu. Pomáhal jim v tom také Goa’uld v hostitelce Kianna Cyr, který měl zjistit pro Ba’ala, co tam Anubis hledal, ale neřekl mu nic (SG-1 7x14 Hrozba z podzemí).

 • Osiris je neutralizovánNa Zemi přilétá v zamaskované lodi Sarah/Osiris (Usirev), aby ve snech Dr. Daniela Jacksona zjistil něco o ztraceném antickém městě. Carterová se také seznámí s Petem Shanahanem, který se stane jejím přítelem. Osiris je nakonec odhalen, zajat a Tok‘ry vyjmut z těla Sarah, která se zotavila a všechno si pamatovala. Shanahanovi byl odhalen projekt hvězdné brány (SG-1 7x15 Chiméra).

 • Carterová zprovozní zbraň proti kull bojovníkůmNa stanovišti alfa je vyroben Carterovou a Jacobem/Selmak první prototyp zbraně proti Kull bojovníkům, ale dozví se to Anubis, který na něj zaútočí a vyšle Kull bojovníky. Je spuštěna autodestrukce. Na zničenou základnu dorazí zbytek SG-1 a hledají Carterovou, po které jde Kull bojovník. Nakonec ho zabijí a Carterovou zachrání. Tok‘rové a svobodní Jaffové se po této události stahují do ústraní, protože je Tau’riové podezírali z vyzrazení stanoviště alfa (SG-1 7x16 Umíráček).

 • Pohřeb Dr. FraiserovéDo SGC přichází na rozkaz prezidenta USA reportérský tým, který má za úkol zdokumentovat jejich práci, kdyby byl náhodou někdy program odhalen veřejnosti. Mezitím nachází tým SG-13 na planetě P3X-666 staré antické ruiny, ale jsou napadeni goa’uldskou automatickou sondou. Generál Hammond tam vyšle několik týmů, protože jsou týmy SG-13 a SG-3 napadeny Jaffy Anubise. Dr. Janet Fraiserová je tam zabita a plukovník O’Neill ošklivě zraněn. V SGC proběhlo vyšetřování IOA v čele s Woolseym, protože šlo o jasnou léčku a přesto tam byly záchranné týmy poslány (SG-1 7x17-18 Hrdinové).

 • Anna zabije sebe i KeffleraSG-1 nachází v jednom starém skladu v LA dívku jménem Anna spolu s několika mrtvými členy odpadlické N.I.D. Vyšetřováním se zjistí, že šlo o projekt vědce Kefflera, který vytvořil hybrida člověka a Goa’ulda, aby se dostal k jejich znalostem. Goa’uldská část Anny se probouzela jen někdy a všechny zabila. Nakonec zabila Kefflera i sebe (SG-1 7x19 Zmrtvýchvstání).

 • Woolsey se nakonec přidá na stranu SGCHenry Hayes se stal novým prezidentem Spojených Států Amerických a je mu odhalen projekt hvězdné brány. Toho využívá viceprezident Kinsey a Woolsey, aby nahradili dosavadní vedení SGC. SGC obhajoval generál Francis Maynard. Nakonec se Woolsey rozhodne, že podpoří generála Hammonda a předá mu informace, které O’Neill získal o Kinseyho, když byl odhalen jako člen nelegální N.I.D. (SG-1 7x20 Inaugurace).

 • Zničení Anubisovy flotilyPrezident Henry Hayes odvolal generálmajora George S. Hammonda z velení SGC a na jeho místo jmenoval civilní osobu Dr. Elizabeth Weirovou. Mezitím nachází tým SG-2 na planetě P3X-439 staré ruiny, ve kterých je archiv vědomostí Antiků. Vydá se tam několik týmů a vědomosti jsou opět nahrány do mozku plukovníka O’Neilla, ale jsou napadeni Anubisovými vojáky a tak ho zničí, aby se mu nedostal do rukou. Podaří se jim uniknout a do SGC přichází Bra’tac, který má informaci, že Anubis hodlá zaútočit na Zemi. O’Neill zjistí, kde by mohly být nějaké informace a tak se pomocí Tel’taku dopraví na Proclarush, kde zjistí, že je na Zemi v Antarktidě antická základna a pro její aktivaci si vezmou ZPM. Letí zpátky na Zemi, ale už je tam flotila Anubise, která zkoumá jejich obranu. Podaří se jim tam dostat dříve než Kull bojovníci a pomocí dronů zničí Anubisovu flotilu. O’Neill musel být uložen do antické stázové komory, jinak by zemřel (SG-1 7x21-22 Ztracené město).

 • Mitchell havaroval v AntarktiděPodplukovník Cameron Mitchell byl zraněn, když pilotoval svoji F-302 v bitvě o Antarktidu, která se zřítila (SG-1 9x01 Avalon).

 

 • Carterová se dostává do alternativní realityAlternativní realita: Široká veřejnost po bitvě o Antarktidu ví o existenci Goa'uldů. Ve Spojených Státech Amerických způsobuje množství lidí nepokoje, ve světě panují protesty a panika. Ve Spojených Státech Amerických je zavedeno stanné právo (SG-1 10x13 Cesta, po níž jsme se nevydali).

 • Setkání Goa'uldů na ZemiPo porážce Anubise se Ba'al stává dominantním Vládcem goa’uldí soustavy. Program hvězdné brány je na tři měsíce pozastaven, ale nakonec Carterová a Teal’c dostanou od Weirové povolení letět za Asgardy. Daniel zůstává v SGC a pomáhá v jednání s Goa’uldy, které se koná na Zemi. SG-1 se podaří nalézt Thora, ale Pátý uniká s Replikátory z černé díry, unáší Carterovou a míří na Orillu (SG-1 8x01 Časy se mění).

 • Carterová je zachráněna SG-1Asgardská flotila ničí nad Orillou loď replikátorů, ale Pátému se s Carterovou podaří dostat na povrch, kde ji uvězní ve virtuálním světě. Thor přilétá na Zemi a transportuje O’Neilla na svou loď. O’Neill vytváří protireplikátorský disruptor a jsou mu vyňaty z mozku vědomosti Antiků. Na Orille použijí disruptor pro zničení replikátorů, ale Pátý jim opět unikne. Carterová je zachráněna. Goa’uldi opouštějí Zemi až na Camuluse, který požádal o azyl a zapojují se do bitev s Ba’alem. Pátý si stvořil replikátora v podobě Samanthy Carterové (SG-1 8x02 Časy se mění).

 • Jack O'Neill a Carterová jsou povýšeniV Pentagonu je vytvořen úřad Planetární bezpečnost (Homeworld security, později přejmenován na Homeworld Command), do jehož vedení přichází povýšený generálporučík George S. Hammond. Jack O'Neill je povýšen na brigádního generála a stává se velitelem SGC. Samantha Carterová je také povýšena na podplukovníka a stává se velitelkou SG-1 (SG-1 8x02 Časy se mění).

 • Expedice na Atlantidě probouzí Wraithy z hibernaceDr. Daniel Jackson nalézá v antarktické základně adresu do ztraceného města Antiků. Následně je zahájena expedice Atlantida, která je pod velením Dr. Elizabeth Weirové. Expedice odchází bránou do galaxie Pegas, kde nachází potopenou Atlantidu. Nalézají tam hangár s Puddle Jumpery, které umí létat bránou. Zanedlouho s nimi provedou první kontakt s Athosiany, ale jsou napadeni Wraithy, dosud neznámým nepřítelem. Zbytek Athosianů je přiveden na Atlantidu, která se zrovna potýkala s problémy. Město se ale samo vynořilo na hladinu, tak energie do štítů už nebyla potřeba. Major Sheppard vede záchrannou misi na domovský svět Wraithů. Částečně sice uspěje a zachrání Athosinany, ale zabitím královny se Wraithové probouzí z hibernace a je zabit plukovník Marshal Summer (SGA 1x01-02 Vynoření).

 • Atlantida je zatopenaAlternativní časová osa: Expedice přichází na Atlantidu, ale městu došla energie a štíty se zbortí. Město je zatopeno a všichni až na Dr. Weirovou, Dr. Zelenku a majora Shepparda zahynou. Přeživší cestují časovým Jumperem 10 000 let do minulosti. V této realitě pracovaly všechny ZPM současně, proto došla energie (SGA 1x15 Dříve než usnu).

 • Anubis uniká ze ZeměNapůl povznesený Anubis přežil zničení své lodi a dostává se nejprve na vesmírnou stanici Mir a později v plukovníkovi Vaselovi do SGC. Anubis je nucen využít nějaké tělo, aby se dostal ze základny a proto je SGC uzavřeno a vyhlášena karanténa. Nakonec ho lstí pustí přes bránu v plukovníkovi Vaselovi na zamrzlou planetu, který se sám nabídl, protože by to asi stejně nepřežil (SG-1 8x03 Karanténa).

 • McKay zachraňuje Atlantidu před stvořenímExpedice na Atlantidě prozkoumává město, je nainstalované autodestrukční zařízení a Dr. McKay může pomocí genové terapie ovládat antickou technologii, což hned vyzkouší na jednom antickém osobním štítu. Aktivací nějakého zařízení probudí bytost, která se živí energií a vysává ji z generátorů. McKay je pomocí osobního štítu zachrání a pošle bytost bránou na jinou planetu. Během toho se také ztratil jeden athosianský chlapec, ale byl nalezen (SGA 1x03 Hra na schovávanou).

 • Camulus je propuštěn se zničujícím ZPMDo SGC přichází Mark Gilmor, který má za úkol provést kontrolu, jestli je brigádní generál O’Neill schopen velet SGC. V základně také roste záhadná rostlina, která se nedá nijak zničit. SG-1 nachází tajnou základnu Anubise a do SGC přichází cizinci za obchodem. Jsou kontaktováni Ba’alem, že má SG-1 a chce je vyměnit za Camuluse. O’Neill píše rezignaci Hammondovi. Rostlina je nakonec zničena, SG-1 se vrátí a Dr. Lee odhalí podvod se ZPM Camuluse, který je měl zničit. O’Neill nakonec zůstává. Prostě normální den ve velení SGC (SG-1 8x04 Hodina H).

 • Sheppard je po návratu na Atlantidu oživenMajor John Sheppard je v Pegasu infikován na planetě Wraithů Iratuským broukem, který nejde sundat. Na zpáteční cestě je Jummper poškozen a zasekne se v aktivní bráně. Parazita se jim nakonec podaří odstranit tím, že Shepparda usmrtí a najdou způsob, jak se dostat ven z brány. Sheppard je na Atlantidě oživen (SGA 1x04 Třicet osm minut).

 • Soran převzal kontrolu nad RandemSG-1 provede první kontakt s lidmi z Protektorátu Rand na planetě Tegalus v Mléčné dráze. Na planetě je ovšem ještě Caledonianská federace a vztahy mezi nimi nebyly moc dobré. Daniel tam zůstává asi měsíc a snaží se sjednat příměří. Do Randu ještě k tomu vtrhne fanatik Soran a přebírá kontrolu nad bránou. Nakonec musela přijít pomoc ze Země, aby situaci alespoň zklidnila a Daniel se mohl vrátit na Zemi (SG-1 8x05 Ve jménu víry).

 • Díky medailonu je zajat jeden WraithTýmy z Atlantidy jsou neustále přepadáváni Wraithy, což je podezřelé a tak proběhne na Atlantidě vyšetřování, jestli tam není nějaký zrádce. Na planetě Lantea, kde je Atlantida, je objevena pevnina a Athosiané tam odcházejí, protože jsou pobouřeni z vyšetřováním. Nakonec je odhaleno, že za napadání může Teylin medailon, díky kterému zajmou jednoho Wraitha a vsadí na Atlantidě do vězení (SGA 1x05 Podezření).

 • Teal'c je nakonec úspěšně odpojen od hryTeal’c se zapojí do projektu, který měl pomocí virtuální reality cvičit vojáky a připravit je tak na to, co je ve vesmíru čeká. Projekt nedopadne moc dobře, protože Teal’ca a později i Daniela Jacksona, který tam byl poslán, aby ho vytáhl ze hry, skoro zabil. Hra musela být dohraná, ale obtížnost se řídila myslí subjektu, což bylo u Teal’ca, že se nikdy nevzdává, tedy nemožná (SG-1 8x06 Nebezpečná hra).

 • Rodney vrací ZPMTým AR-1 ztroskotá v Jumperu na planetě M7G-677 v Pegasu a provede první kontakt s dětmi, které se ve 25 letech kvůli populaci obětovávají. McKay zjistí, že elektromagnetické rušení, které způsobilo ztroskotání, je jejich ochrana před Wraithy a je napájeno ZPM. Chtěl ho pro Atlantidu, ale nebylo mu to dovoleno a znova ho zapojil, protože tam Wraithové poslali sondu. O této doby se nemuseli obětovávat (SGA 1x06 Konec dětství).

 • Trust unese Daniela a KristuTeal’covi je konečně po dlouhé době přidělen byt mimo SGC. Seznámí se se sousedkou Kristou, ale dělá problémy. Toho využívají odpadlíci z N.I.D., aby ho obvinili z vraždy a Teal’c je zatčen. Daniel Jackson jim přeložil antickou tabulku, aby dostal důkazy o jeho nevině, ale podaří se jim uniknout. Pete požádal Sam o ruku a ta přijala. Teal’c se vrací bydlet zpět do SGC (SG-1 8x07 Spříznění).

 • Na hoffanskou látku umírá WraithTým Atlantidy provedl první kontakt s Hoffany v Pegasu, kteří experimentovali na séru, které by zabránilo, aby se na nich Wraithové krmili. Sérum je sice účinné, ale má vedlejší účinky, protože uvězněného Wraitha dokonce zabije. Hoffané začnou přes protesty Dr. Becketa s hromadnou distribucí, ale polovina jejich populace na něj také umírá, protože bylo nedokončené a nevyzkoušené na lidech (SGA 1x07 Otrávená studnice).

 • Colson je přesvědčen, aby si nebral životMilionář Alec Colson chce odhalit světu důkazy o mimozemském životě. To se mu sice podaří, ale SGC se ho podaří včas zdiskreditovat. Nakonec je mu odhalen projekt hvězdné brány a je vzat na stanoviště alfa. Po vrácení zpět na Zemi jeho kolega spáchá sebevraždu a chce se také zabít,ale Carterová ho přesvědčí (SG-1 8x08 Úmluva).

 • Tým AR-1 byl zrazen GeniiiTým Atlantidy provede první kontakt s Genii, rasou lidí v galaxii Pegas kvůli obchodu. Vyjde ovšem najevo, že bravurně maskují svou pravou totožnost vojáků, kteří chtějí zaútočit na Wraithy. Tým jim nabídne pomoc a vydají se na jeden úl, kde chtějí odpálit jadernou bombu. Bohužel tam zemře jeden Genii a tým je za to obviňován. Spojenectví padá a stávají se nepřáteli. Tým získal polohy několika wraithských úlů v Pegasu (SGA 1x08 V podzemí).

 • Byl zabit MolocTeal’cův syn Rya’c se zamiloval do jaffské dívky z Hak’tylu a plánují svatbu. Zároveň přichází všichni do SGC, protože se o nich Moloc dozvěděl a žádají o nalezení nového světa. Nakonec Tau’riové pomohou Ishtě zabít Goa’ulda Moloca, protože padnou do pasti a Rya’c se ožení (SG-1 8x09 Oběti).

 • Členové expedice jsou propuštěni mlžnou formou životaTým z Atlantidy provede netradičně první kontakt s rasou založenou na jakési mlze, jež disponují obrovskou energií. Rodney ji chtěl využít ke spojení se Zemí, ale nedovolili jim to, protože je to zabíjelo. Nakonec se domluvili, že je propustí, ale nesmí už na jejich svět přijít. Rasa je uvěznila ve virtuálním světě, ve kterém si mysleli, že se dostali na Zemi, ale byl nedokonalý, proto je odhalili (SGA 1x09 Domov).

 • Teal'c zachraňuje unesené a zabije vůdce TrustuOdpadlíky N.I.D je ukradena z SGC brána a používají ji pro preventivní útoky na Goa’uldy tím, že v raketách vypouštějí jed na symbionty. Bohužel tak zabíjí i spřátelené Jaffy. Nakonec je Prometheem zamaskovaná loď nalezena a odpadlíci neutralizováni. Unesená Carterová a Daniel jsou zachráněni a brána se vrací do SGC. Při útocích zemřela mimo jiných i Tok’ra Zarin (SG-1 8x10 Konec hry).

 • Kolya uniká z Atlantidy jen postřelenýNa Atlantidu se žene ničivá bouře. Vzhledem k tomu, že nebyla energie do štítu, muselo být město evakuováno. Toho využil Kolya, který se svými geniiskými vojáky napadl a obsadil město. Navíc bylo potřeba evakuovat i Athosiany na pevnině. Major Sheppard ale udělal vše proto, aby Kolyu porazil, včetně zabití asi 60 vojáků a vyhnal je z města. Atlantida byla zachráněna odpojením uzemňovacích stanic a nahromadění dost energie z blesků, aby mohli zapnout štíty (SGA 1x10 Bouře, 1x11 Oko bouře).

 • Je zabit přeživší Wraith v systému LanteyTým Atlantidy prozkoumal jednu planetu v jejich hvězdném systému, kde nalezli jeden z obranných satelitů Antiků a také sestřelenou wraithskou zásobovací loď, která měla plno stázových komor pro lidi. Probudili tím jednoho přeživšího Wraitha, který jednoho z nich zabil a druhého skoro. V boji na život a na smrt nakonec musel zakročit záchranný tým, který ho dronem z Jumperu zabil (SGA 1x12 Všemu navzdory).

 • Sheppard odpaluje generátor nad AtlantidouPři zjišťování škod na Atlantidě po bouři se infikuje jeden tým nějakým nanovirem a dva lidi na to umírají. Dr. Weirová nařídí karanténu města, ale vymkne se to kontrole. EMP puls na deaktivaci nanoviru také neuspěje a Sheppard je nucen odpálit nad městem jeden naquadahový reaktor, který nákazu zlikviduje (SGA 1x13 Horká zóna).

 • Antička Athar jde zachránit svou planetuSheppardův tým je zachráněn před Wraithy nad jednou planetou pomocí ničivé zbraně. Po prozkoumání světa provedou první kontakt s lidmi bez nemocí, které prý chrání bytost jménem Athar. Jejich kněžka Chaya Sar nakonec přijme pozvání na Atlantidu. Během toho je zjištěno, že se jedná o povznesenou Antičku, která je ovšem musela opustit, aby zachránila svůj svět před Wraithy, kteří je napadli a Sheppard ji pomohl (SGA 1x14 Útočiště).

 • Replikátor Carterová se přizpůsobila disruptoru a unikáReplikátorská kopie Carternové navázala kontakt se Zemí a prohlašovala, že Pátý překonal replikátorský disruptor a že chce Zemi zničit. Nicméně, během zkoušek vylepšit zbraň na stanovišti alfa se replikátor Carterová dozvěděla, na jakém principu disruptor funguje, zničí loď Pátého i jeho a s touto informací utíká i přes to, že se ji pokusili zastavit. Od této chvíle na Replikátory disruptor nepůsobil, protože se přizpůsobili (SG-1 8x11 Blíženci).

 • Na Atlantidě je nalezena Weirová z alternativní časové osyPři dalším průzkumu Atlantidy jsou objeveny stázové komory a v jedné z nich naleznou starou dr. Elizabeth Weirovou, která v jiné časové linii zajistila, aby město vydrželo do příchodu expedice. Stará Weirová umírá, ale ještě před tím nechá expedici papír s adresami planet, na nichž je někde schované ZPM (SGA 1x15 Dříve než usnu).

 • Generál Hammond zachraňuje PrometheaBěhem záchranné mise na Atlantidu je Prometheus unesen při odpovědi na tísňové volání. Posádka, s výjimkou Dr. Daniela Jacksona, je transportována do poškozeného Al'keshe díky Kull bojovníkovi. Daniel zjistí, že Kull bojovník je nakonec bývalý hostitel, spíš hostitelka Goa'ulda jménem Vala Mal Doran, která plánovala prodat Promethea a získat velké množství naquadahu. Daniel a posádka byli nakonec schopni převzít zpět kontrolu nad lodí, když byl napaden, ale Vala potom uniká (SG-1 8x12 Upoutaný Prometheus).


2002 / 2003 / 2004

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu