Časová osa - 1999 až 2001 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

1999 / 2000 / 2001


Rok 1999 n. l.

 • SG-1 nachází Ma'chella s jeho vynálezySG-1 objevila budovu na planetě Tonnem (P3C-599), ve které pobýval Ma'chello, nepřítel Goa'uldů. Ma’chello vynalezl několik zařízení v boji proti Goa’uldům, které zde schovával. SG-1 jedno zařízení použila a museli s sebou vzít Ma’chella na Zemi, protože si s ním Daniel vyměnil vědomí. Na Zemi jim ovšem unikl, než zjistili, co se děje a pak dali vše do pořádku. Ma’chello umírá (SG-1 2x17 Dovolená).

 • Apophis umírá a je poslán SokaroviApophis požádal o azyl na Zemi, když byl poražen jiným Goa'uldím Vládcem soustavy, který si říkal Sokar. Když Apophis na následky zranění zemřel, velitelství hvězdné brány poslalo jeho tělo skrz bránu k Sokarovi, protože na Zemi útočil energetickou zbraní přes bránu a chtěl ho zpět. Pak použil sarkofág na oživování Apophise, aby ho mučil, což se opakovalo po dobu blíže neurčenou, než ho zanechal na Netu (SG-1 2x18 Hadova píseň).

 • SG-1 nechává na planetě humanoidů zařízení, aby mohli přežítNa rutinní průzkumné misi na planetě PJ2-445, SG-1 učinila první kontakt s cizí humanoidní rasou, která se vyvíjela v symbiotickém vztahu s rostlinami, které existují na tomto světě. Průzkumný letoun poranil jednu rostlinu a oni začali umírat. SG-1 nakonec nalezla symbiotický vztah mezi nimi a pomocí zanechaného zařízení na planetě uvedli vše do původního stavu (SG-1 2x19 Jeden chybný krok).

 • SGC kontaktují Reetou, aby je varovali kvůli vlastním lidemVelitelství hvězdné brány bylo infiltrováno neviditelnou rasou zvanou Reetou, která plánovala zničit Goa'uldy tím, že zničí všechny potenciální lidské hostitele. Jacob Carter/Selmak a další Tok'rové však přinesli na Zemi transfázovou eliminační zbraň, která dovolila SG-1 a Tok’rům odhalit a zničit všechny vetřelce Reetou na základně. Několik lidí a Tak’rů bylo přitom zabito. V SGC bylo v důsledku toho nainstalovnáno bezpečnostní opatření v podobě otisku dlaně pro otevření iris (SG-1 2x20 Neviditelný nepřítel).

 • SG-1 prochází bránou do roku 1969, ale vrátili seSilná hvězdná erupce přetnula cestu červí díře, která právě přenášela hmotu. To způsobilo i přepravení SG-1 v čase a to 30 let do minulosti, tedy do roku 1969. SG-1 se podařilo aktivovat bránu dříve umístěnou ve skladu a předpovědět další erupci. Ale SG-1 vstoupila do hvězdné brány o několik sekund dříve, což způsobilo přesun daleko do budoucnosti. Starší Cassandra Fraiserová je v budoucnu vrátila zpět do své původní časové osy (SG-1 2x21 Rok 1969).

 • Generál Hammond zachraňuje SG-1. Hathor je zabitaHathor zajala plukovníka Jacka O'Neilla, Dr. Daniela Jacksona a kapitána Samanthu Carterovou a použila je k získání informací o aktuálním dění, protože byla po dlouho dobu uvězněna na Zemi. Teal'c shromáždil skupinu Jaffů, aby mu pomohli zachránit SG-1 a tím začalo i jaffsvé povstání s cílem svrhnout Goa'uldy. O'Neill nakonec zabil goa’uldskou královnu Hathor a tým se s pomocí Bra’taca a generála Hammonda vrátil v pořádku na Zemi (SG-1 2x22 Otázka paměti, 3x01 Pod palbou).

 • Na Zemi je objeven a zabit Setesh (Seth)Tok’rové přicházejí na Zemi, aby zjistili nějaké informace o ztraceném Goa’uldovi jménem Setesh (Seth). SG-1 zjistila, že se skrývá na Zemi už tisíce let a vede kult. Kapitán Samantha Carterová nakonec zabila Goa‘ulda Seteshe ozbrojenou rukou, když se snažil uprchnout (SG-1 3x02 Seth).

 • Na Zemi proběhne konference s Goa'uldy, ale Nirrti je zadrženaAsgardé zprostředkovali s Goa'uldími Vládci soustav jednání na Zemi, které zařadilo Zemi do seznamu chráněných planet Mléčné dráhy, na které nesmí Vládci soustavy otevřeně útočit. Jednání se ovšem snažila překazit Nirrti, která se pomocí maskovacího zařízení pokusila zabít Cronuse, ale ten byl vyléčen a Nirrti usvědčena. Díky těmto okolnostem byla nakonec jednání úspěšná (SG-1 3x03 Mírová konference).

 • SG-1 je infikována Ma'chellovými výtvoryBěhem rutinní mise SG-1 objevila místo, kde se schovávali Goa’uldi z Linvrisu, ale byli již všichni mrtví. Tato skupina devíti Goa’uldů se snažila napadat Vládce soustavy, kterým měli sloužit a chtěli je svrhnout. Dříve je ovšem našel Ma’chello a pomocí organismů schovaných v goa‘uldím čtecím zařízení je zabil. Jeden organismus se dostal do Daniela, na kterého to mělo neblahé účinky, protože v něm nebyl Goa’uld, ale když zjistili pravdu, podařilo se jim je všechny eliminovat (SG-1 3x04 Ma’chellův odkaz).

 • Země dostává od Orbánců naquadahový reaktorVe snaze o poznání, SG-1 vstoupila na planetu Orban v rámci výměnného programu. Dr. Daniel Jackson a Teal'c zůstali na planetě, aby je poučili o Goa’uldech a jejich historii a mladá orbaniánská dívka jménem Merrin naopak přicestovala na Zemi a poučila kapitána Samanthu Carterovou, jak sestavit naquadahový reaktor. Výměnný program měl za následek, že si Merrin přinesla ze Země znalost, jak se učit i po vyjmutí nanitů (SG-1 3x05 Zrychlené učení).

 • SG-1 zachraňuje alternativní ZemiDr. Samantha Carterová a major Charles Kawalsky z alternativní reality použili kvantové zrcadlo k přepravě na naši Zemi, kde byly nalezeni v přísně tajné budově oblasti 51. SG-1 cestovala zpět do jejich reality, protože obě Carterové nemohou existovat v jedné realitě a kontaktovala tam Asgardskou rasu, která osvobodila Zemi v alternativní realitě od Goa'uldů (SG-1 3x06 Jiný náhled).

 • Tok'ra Korra byl chycen lovcem Goa'uldů, ale nakonec propuštěnSG-1 prošla bránou na planetu PJ6-877, ale byla zajata nájemným lovcem Arisem Bochem, který se je snažil využít, aby mohl dopadnout Tok'ru jménem Korra. Výměnou za jejich pomoc jim nabídl svobodu. SG-1 ale byla schopna přesvědčit Arise Bocha, že Tok'rové nejsou jako Goa'uldi a pomohl mu utéct (SG-1 3x07 Lovec Goa’uldů).

 • Teal'c byl testován, jestli není démonSG-1 přicestovala do středověké vesnice pod kontrolou Sokara a osvobodili vesničany od jeho útlaku, protože do vesnice posílal Unase, který si bral oběti. Jejich duchovní vůdce vikář ale předtím zajal Teal’ca a snažil se dokázat, že je démon. Teal’c to nakonec přežil  (SG-1 3x08 Démoni).

 

 • Bitevní tábor Apophise byl přesvědčen SG-1, že je mrtvý.SG-1 objevila tábor, který používal Apophis za účelem vytrénovat lidské vojáky, kteří by mohli proniknout do SGC a infiltrovat ho. Jeden voják jim nakonec pomůže potom, co ho přesvědčí, že je Apophis mrtvý a pomocí goa’uldského zařízení vocuume to rozšíří mezi ostatní, kteří nakonec uvěří (SG-1 3x09 Bitevní řád).

 

 • Teal'c zabije Sha'reTeal'c zabijí tyčovou zbraní Amaunet i s hostitelkou Sha're, protože se pokusila zabít Dr. Daniela Jacksona ozbrojenou rukou Kara kesh, alespoň si to myslel. Ve skutečnosti se však Sha're před smrtí pokoušela sdělit Danielovi, že její syn byl Harcesis, což je dítě, které má všechny znalosti Goa'uldů (SG-1 3x10 Rozloučení navždy).

 

 • Linee je vymazána paměťSG-1 přichází na planetu, kde jsou všichni lidé mladí a jsou postiženi hromadnou ztrátou paměti na předchozí události, které říkali Vorlix. Později se zjistí, že za všechno může Linea, ničitelka světů, která utekla ze Země. Tu to postihlo také a tak poté, co navrátí lidem paměť, její paměť znovu vymažou a pošlou zpátky s ostatními na jejich svět, kde dožije svůj život v nevědomosti, kdo byla (SG-1 3x11 Minulost a přítomnost).

 • Sokar je zabit a Apophis přebírá jeho flotiluSG-1 se pokouší osvobodit Jacoba/Selmak, kterého zajal Sokar a letí na měsíc Netu. Tam ho sice najdou a i přes to, že pomocí vzpomínek Jolinar zjistí, jak uniknout, překazí jim to Apophis. Tok’rové ovšem vystřelí do jádra měsíce zbraň, která ho destabilizuje. Sokar je zabit, umírá ve svém Ha’taku, který je rozmetán explozí měsíce Netu. Apophis uprchl kruhy na planetu a převzal kontrolu nad jeho armádami. Stal se tak momentálně nejsilnějším Goa'uldem, protože Sokar zatím vybudoval obrovskou armádu, kterou chtěl zaútočit na Vládce soustavy (SG-1 3x12 Vzpomínky Jolinar, 3x13 Vyhánění čerta ďáblem).

 • SGC je napadeno mimozemšťany, ale jsou odhaleniNeznámá mimozemská rasa v převtělení za jeden z SG týmů infiltruje SGC, ze kterého si udělají opěrný bod pro invazi na Zemi. Mají zařízení, které jim umožňuje imitovat kteréhokoli člověka, se kterým přijdou do styku. Naštěstí se Carterové podaří uniknout ze základny a přesvědčit plukovníka Maybourna a společně se zbytkem SG-1 přebírají zpět kontrolu nad SGC. Mimozemšťané se sami zničí, ale několika se jim podaří uniknout bránou (SG-1 3x14 Nouzová situace).

 • Poručík Dean Barber se účastní operace spojeneckých sil v Kosovu.

Rok 2000 n. l.

 • Skaara získal své tělo, ale Tollána byla napadena Goa'uldy, neúspěšněKlorel havaroval ve smrtícím kluzáku na planetě Tollana, kde Skaara, hostitel Klorela, využil příležitosti, když mohl promluvit a požádal o azyl. SG-1 pak byla pozvána na planetu za účelem zúčastnit se triadu, starobylého tollánského spravedlivého obřadu, podobného soudu, který vyústil v odstranění Klorela ze Skaary pomocí Tok'rů. Skaara se vrátil domů na Abydos. Byla to ale jen záminka, protože po vyjmutí Klorela došlo k napadení Tollány Goa’uldy, ale pokus byl zmařen noxskou ženou Lyou, která schovala jeden iontový kanón (SG-1 3x15 Záminka).

 • Urgo je vyjmut z hlav SG-1SG-1 se vydala na planetu P4X-884, která vypadala jako ráj u moře. Nevědomky však kontaktují rasu, která nechce být moc rušena, ale přitom jsou velmi zvědaví. Implantují všem do mozku Urga, mimozemské zařízení, které má sbírat informace a pošlou je zpět. Nakonec se jim podaří vrátit na planetu, kde jim je Urgo odebrán, když stejnojmeného člověka přemluví, že to není správné (SG-1 3x16 Urgo).

 • Teal'c prochází na Edoru zasypanou bránouTým SG-1 přichází na planetu Edora, aby provedli první kontakt s místními lidmi na úrovni středověku a sjednali obchodní podmínky. Jsou ovšem svědky meteorického roje, ale meteory z něj dopadají až na zem. Jeden zasáhne bránu a plukovník O‘Neill je uvězněn na planetě. Nakonec je zachráněn Teal’cem, kterému se podařilo prokopat ven. Během toho se tam plukovník sblíží s místní ženou Lairou. Obyvatelé, kteří byli evakuováni na Zemi, se vrací domů (SG-1 3x17 Sto dní).

 • O'Neill odhaluje nelegální mimozemské operace N.I.D.Plukovník Jack O'Neill se tajně přidal k týmu, který kradl cizí technologii, včetně svatého kamene na planetě Madrona. O'Neill také odhalil, že plukovník Harold Maybourne byl vedoucí tohoto týmu, který jim velel ze Země, avšak on uprchl a unikl trestu. Asgardé převzali mimozemskou technologii na mimozemské základně týmu a vrátili ji nazpět majitelům (SG-1 3x18 Odstíny šedi).

 • SG-1 je uvězněna BedrosianySGC provede první kontakt s Bedrosiany, kteří zrovna vykopali hvězdnou bránu. Je tam poslán tým SG-1, ale jejich první kontakt nedopadne dobře, protože jsou prozrazeni a zajati. Dozví se, že Bedrosiané válčí s Optriky kvůli jinému přesvědčení jejich původu. Nakonec jsou osvobozeni Teal’cem a jedním Bedrosianem a unikají bránou (SG-1 3x19 Nové poznání).

 • Harsesis je chráněn Omou a odcházejí z KhebuBra’tac přichází do SGC, aby je informoval o Apophisovi, který se vrátil nebývale silný na Chulak. Zároveň nachází adresu planety Kheb, kde by měl být ukrytý Harcesis. Právě po něm pátrá i Apophis. Daniel se tam setkává s povznesenou Antičkou Omou Desalou, která dítě chrání a odvádí ho pryč. Vyslané vojsko Apophise je Omou zničeno (SG-1 3x20 Mateřský instinkt).

 • SG-1 se nakonec podaří kontakt s plynovými obrySG-1 objevila na planetě P7X-377 křišťálovou lebku, která byla stejná, jako ta, co objevil dědeček Dr. Daniela Jacksona, Dr. Nicholas Ballard v roce 1971. Křišťálová lebka byl prostředek, jak kontaktovat místní rasu nazývanou Omeyocané. Dr. Nicholas Ballard s nimi nakonec zůstal. Během toho Daniel nedokončil přesun k nim a byl uvězněn v jiné dimenzi, ale jeho dědeček ho viděl a pomohl mu vrátit se (SG-1 3x21 Křišťálová lebka).

 • Carterová pomůže Asgardům zničit invazní lodě ReplikátorůSG-1 a hvězdná brána alfa z SGC byli transportováni na palubu Thorovi lodi Biliskner, když tato loď byla napadena replikátory. Instalují na podsvětelný pohon naquadahovou nálož BF-8, kterou odpálí, až plavidlo vstoupí do zemské atmosféry. Brána byla použita k úniku z lodi. Thorova loď se díky tomu zřítí do Tichého oceánu, ale jeden replikátor přežije a rychle infiltruje ruskou ponorku Blackbird. Naštěstí byla ponorka zničena dřív a replikátoři s ní, než mohli utéct. Nicméně hvězdná brána alfa, přivezena Ra‘em před tisíci lety, skončila hluboko na dně Tichého oceánu společně s troskami Thorovy lodi. Společně s Thorem cestovala Carterová na domovskou planetu Asgardů, protože čelila útoku replikátorů. Pro její záchranu museli zničit novou loď třídy O’Neill. Vzápětí, generálmajor George S. Hammond nařídil, aby antarktická původní hvězdná brána (beta) byla okamžitě převezena z oblasti 51 a připravena k použití v SGC (SG-1 3x22 Nemesis, 4x01 Malá vítězství).

 • SG-1 nakonec nechává Euronďany na pospas válceSGC provede přes bránu první kontakt s vyspělejší rasou lidí zvaných Euronďané, kteří jsou ve válce a žádají pomoc. Na planetu je vyslaná SG-1, ale později zjistí, že válečný konflikt vyvolali právě oni díky rasové neshodě. SG-1 je nechává napospas pravděpodobně poslednímu útoku, který zničí jejich bunkr. Jejich vůdce je zabit průchodem bránou na Zemi se zavřenou iris. Přišli tak o vyspělou technologii, kterou mohli obchodem získat (SG-1 4x02 Druhá strana).

 • SG-1 ničí pomocí náramků Ataniků Apophisovu loďDo SGC přichází Tok’ra Anise, aby na SG-1 otestovala náramky zaniklé rasy Ataniků, které jim propůjčí nadlidské schopnosti. Toho využívají, aby zničili novou mateřskou loď Apophise, kterou právě staví, ovšem provedou to v rozporu s rozkazy. Během toho se náramky lidem přizpůsobily a odpadli, takže při úniku z lodi jim pomohla exploze, kterou vyvolali a štíty se zhroutily (SG-1 4x03 Odkaz Ataniků).

 • Shan'uac umíráJaffská žena Shan’auc z Red Hills nachází způsob, jak komunikovat v rituálu kelno’reem se svým symbiontem. To je ovšem jen zástěrka Goa’ulda Tanithe, aby se dostal k Tok’rům. Tanith tam Shan’auc zabíjí a Teal’c mu přísahal pomstu. Tok’rové vědí, že je špeh a předkládají mu falešné informace (SG-1 4x04 Na rozcestí).

 • Martouf/Lantash je odhalen jako za'tarcSG týmy se snaží na planetě Tok’rů sjednat schůzku svých nejvyšších představitelů, ale dojde k nehodě. Na Zemi dochází k vyšetřování pomocí detektoru za’tarc, který dokáže odhalit implantované vzpomínky Goa’uldy. Členové SG-1 jsou obviněni, že jsou za’tarci, ale oni jen neříkali úplnou pravdu. Když dojde k setkání představitelů, zjistí se, že skutečným za’tarcem byl Martouf/Lantash, ale jeho útok je překažený a hostitel umírá. Tok’ra Lantash je udržován při životě v nádobě (SG-1 4x05 Rozděl a panuj).

 • Celé SGC se dostává do časové smyčkyZemě se společně s několika planetami dostává do časové smyčky, ale jen Teal’c s O’Neillem si vše pamatují, protože se dostali do energetického proudu, který to způsoboval. Za všechno může člověk jménem Malakai, který na planetě P4X-639 objevil staré antické zařízení na manipulaci času a pravidelně ho zapíná, aby se setkával se svou zesnulou manželkou. Nakonec je SG-1 přemluven, aby toho nechal a zařízení deaktivoval. Země a ostatní planety spojené se strojem času byly mimo normální čas minimálně tři měsíce (SG-1 4x06 Časová smyčka).

 • Vodní forma života se vrací na svou planetuRusové vytáhli hvězdnou bránu alfa z Tichého oceánu a začali svůj vlastní program s používáním této technologie bez závislosti na USA. Bývalý plukovník letectva a agent N.I.D., Harold Maybourne, se dopustil velezrady, když poskytl Rusům informace, které potřebovali, aby byl jejich program zahájen. Udělali ovšem chybu, protože provedli první kontakt s nějakou vodní rasou, která nechávala bránu stále aktivní. Musela dorazit SG-1, aby škodu napravila. Plukovník Maybourne byl zadržen a uvězněn (SG-1 4x07 Vodní brána).

 • Byl proveden kontakt s UnasiSG týmy provedou první kontakt s Unasi, prvními hostiteli Goa’uldů, přitom je Dr. Daniel Jackson jedním z nich zajat. Také je zjištěno, že na planetě P3X-888, kde jsou Unasové, jsou vody plné larev Goa’uldů a je to pravděpodobně jejich domovská planeta, kde se vyvinuli. Daniel je zachráněn SG-1 a spřátelí se s jedním Unasem, který si říkal Chaka. Při tomto incidentu zemře několik lidí, jeden rukou Unase a další rukou Teal’ca, když v něm byl Goa’uld (SG-1 4x08 První hostitelé).

 • SG-1 provede první kontakt s Gadmeery, kteří zachrání EnkaranySGC našlo vhodnou planetu pro rasu lidí zvaných Enkarani. SG-1 ale zjistí, že si na planetu berou nárok i Gadmeerové, se kterými provedou první kontakt ve formě prostředníka, ale proces přeměny planety už začal a nemůže být zastaven. Tato rasa je založená na formě síry. Pomocí jejich prostředníka nakonec dojde k dohodě. Gadmeerská loď odveze Enkarany na jejich domovský svět, který našli při hledání tohoto a pak se vrací dokončit přeměnu planety (SG-1 4x09 Spálená země).

 • Lidé z podzemí zjišťují pravdu o své společnostiSG-1 provede první kontakt s rasou lidí na ledové planetě P3R-118. Ovšem ti je chtějí jen využít ke svým vlastním účelům. Vymažou jim paměť a umístí do podzemí, kde pracují celý den, aby dodávali teplo lidem žijícím v pohodlí pod kupolí. Nakonec si uvědomí s pomocí Teal’ca sami sebe a lidem v podzemí vše prozradí (SG-1 4x10 Pod povrchem).

 • Martin Lloyd zjistí, že je jeho planeta zničenaNa Zemi se odhalí plukovníku O’Neillovi Martin Lloyd jako mimozemšťan, který se zde společně s dalšími čtyřmi kolegy schoval před Goa’uldy. Jako důkaz pro to byl únikový modul nalezený v lese na louce, ale jeho lidé ho zničili. Martin se vrací na svůj svět, ale ten je totálně zničen a tak je mu umožněno se vrátit a dožít na Zemi (SG-1 4x11 Není cesty zpět).

 • Teal'c a Jack jsou po svém neúspěšném zkušebním letu X-301 zachráněniNa Zemi je vytvořen první hybridní letoun z pozemské a goa’uldské technologie, který dostal označení X-301 (X znamená prototyp). Při jeho zkušebním letu ovšem dojde k poruše a vrací se na domovskou planetu Apophise. To byl důsledek zrady Teal’ca a Apophis byl nucen dát do svých kluzáků návratové zařízení. Pokus s gravitačním prakem kolem Jupiteru nevyšel a nakonec musela být posádka zachráněna Jacobem/Selmak, který byl na tajné misi blízko Země a šli tam pro něj (SG-1 4x12 Zkušební let).

 • Goa'uld Osiris (Usirev) uniká za ZeměNa Zemi jsou nalezeny stázové kanopy, kde jsou uvězněni Goa’uldi Osiris (Usirev) a Isis (Eset). Kanopa s Isis byla porušena a Goa’uld v ní zemřel. Osirisovi se ovšem podařilo převzít tělo Danielovy přítelkyně Sáry, když kanopu otevřela a prchá ze Země v jeho malé lodi, kterou tam měl ukrytou (SG-1 4x13 Kletba).

 • Heru'ur je zabit ApophisemHeru'ur je zabit Apophisem při jejich setkání, ve kterém měli dohodnout spolupráci a spojit flotily. Místo toho, aby od Heru’ura dostal zajatého Teal’ca, narazila do jeho lodi přeprogramovaná mina a myslel si, že ho zradil. Apophis přebírá jeho síly a stává se ještě mocnějším Goa’uldem. Za tím vším stáli Tok’rové a SG-1, kteří přeprogramovali minu v domnění, že se zničí navzájem, ovšem Apophis měl zamaskovanou flotilu lodí, které ochránily jeho loď před minami. Teal’c unikl v kluzáku (SG-1 4x14 Hadí zášť).

 • Senátor Kinsey je odhalen jako člen nelegální N.I.D.Generál Hammond oznamuje, že jde do důchodu a do SGC nastupuje nový velící důstojník, generál Bauer, který chce za každou cenu prosadit změny v SGC. Tým SG-1 je rozpuštěn a generál testuje novou naquadahovou bombu na planetě, na které je život. Pouze se štěstím SGC není zamořeno radiací a brána se nakonec uzavře. Generál Hammond se po tomto incidentu vrací do SGC. Plukovník O’Neill s pomocí Maybourna odhaluje senátora Kinseye, že je zapleten s odpadlíky z N.I.D., ale prozatím to drží v tajnosti (SG-1 4x15 Řetězová reakce).

Rok 2001 n. l.

 • SGC dostává vzkaz , aby nechodili na planetu AschenůDo SGC přistane bránou záhadný lístek se vzkazem, aby za žádných okolností nikdy nechodili na planetu označovanou P4C-970. Vzkaz je napsán O’Neillovou rukou a je na něm i jeho krev. Generál Hammond nařídí planetu vyškrtnout ze seznamu a vymazat z počítače (SG-1 4x16 Rok 2010).

 

 • Daniel je učen harsesisem, že není dobré mít znalosti Goa'uldůSG-1 se vydala na žádost Kasufa na Abydos, aby vyšetřila podivné věci. Je tam nalezen Harcesis, syn Apophise a Amaunet, který má všechny znalosti Goa’uldů. Na Zemi pak učí Daniela ve snu, že mít tyto znalosti, by mohlo vést k jejich zničení. Harcesis pak opustí Zemi jako povznesená bytost (SG-1 4x17 Absolutní moc).

 

 • SG-1 se nakonec podaří deaktivovat světloNa planetě P4X-347 je objeven opuštěný chrám Goa’udů. Poručík Barber a později celý jeho tým pak spáchá sebevraždu. Zjistí se, že za to může zvláštní světlo na planetě, které působí jako droga a lidé se stávali závislými. Je tam také objeven chlapec jménem Loran. S pomocí chlapce se nakonec podaří SG-1 zařízení deaktivovat (SG-1 4x18 Světlo).

 • Mladé kadetce Haileyové je odhalen projekt hvězdné brányCarterovou zaujme na akademii letectva jedna mladá problematická studentka jménem Jennifer Haileyová. Nakonec ji s sebou bere na jeden měsíc, kde je výzkumná stanice. Jennifer vyřeší záhadu zvláštních energetických bytostí, které je začaly napadat. Výzkumná stanice musela být evakuována. Při tomto incidentu zemřel Dr. Bill Thompson (SG-1 4x19 Zázračné dítě).

 • Entita se nakonec vzdá a opustí tělo CarterovéPočítače v SGC jsou napadeny neznámou Entitou poté, co vyslaná sonda komunikuje s SGC přes rádiový signál a snaží se SGC zničit. Entita se schová v jedné sondě ve skladu, ale nakonec je nucena se přesunout do těla Carterové, jinak by ji zničili. Tam se ovšem neudrží dlouho, protože je nucena pod výhrůžkami zničení jejího světa se vzdát a opustí její tělo (SG-1 4x20 Entita).

 • Teal'c pomstil smrt svého otce a zabije CronuseAndroidí kopie SG-1 přicházejí na planetu Juna, kde jsou nakonec zabiti Jaffy Cronuse. Pravá SG-1 přitom sehrála klíčovou roli, ale nepodařilo se je zachránit. Teal’c se pomstí za smrt svého otce a zabíjí Cronuse. Země po něm získává svůj první goa’uldský Ha’tak (SG-1 4x21 V dvojím ohrožení).

 • Apophis je nakonec díky replikátorům zabit SG-1 přilétá v ukořistěném Ha’taku na planetu Vorash, aby mohli evakuovat Tok’ry, protože je přiletí se svou flotilou vyhladit Apophis. SG-1 s pomocí brány nechá explodovat místní hvězdu, Tanith uniká a Ha’tak SG-1 i s mateřskou lodí Apophise se při úniku před explozí dostávají do jiné galaxie, kde je napadnou Replikátoři. Apophisova loď je zničena, ale i s jedním replikátorem se dostává na palubu Ha’taku s SG-1, kde po chvíli nad ním převezmou kontrolu. Replikátoři vylepší pohon a neuvěřitelnou rychlostí míří do naší Galaxie. SG-1 prchá z lodi a nechává ji s Apophisem i replikátory narazit do planety. Apophis je už definitivně mrtvý a Teal’c je mu opět věrný (SG-1 4x22 Exodus, 5x01 Nepřátelé).

 • Apophis a Cronus jsou mrtví, což vede ke zmatku mezi ostatními Vládci soustavy a jejich další boj o moc.

 • Teal'c provádí rituál M'al Sharran, aby se vymanil z vlivu ApophiseDo SGC je povolán jaffský mistr Bra’tac, aby vyvedl Teal’ca z přesvědčení, že jsou Goa’uldi praví bohové. Použil pro to starý rituál M’al Sharran, při kterém je mu odejmut symbiont a doveden na pokraj smrti ve svých vzpomínkách. Riruál byl nakonec úspěšný a Teal’c byl opět věrný Tau’riům (SG-1 5x02 Na prahu smrti).

 • Orlin ničí mocnou zbraňSG týmy studují na planetě Velona velmi vyspělou zbraň, která byla ovšem zodpovědná za zničení tohoto světa. Chtějí ji otestovat, ale to se nelíbí Orlinovi, Antik, který tam byl zanechán za trest, že jim pomohl tuto zbraň zkonstruovat a Veloňané ji použili na jiné, když už nebyli ohrožováni Goa’uldy. Proto přijme lidské tělo a přichází na Zemi za Carterovou, do které se i zamiluje. Odcestují tam pak spolu ručně udělanou hvězdnou bránou a zmaří zkoušku. Zbraň je nadobro zničena (SG-1 5x03 Povznesení).

 • SG-1 zachraňuje člena rasy ReolůSG-1 provede první kontakt s rasou nazývající se Reolové, kteří se dokážou pomocí vylučované chemikálie maskovat jako někdo, koho nepřítel zná. To právě jeden Reol provedl SG-1. O tuto schopnost měli Goa’uldi veliký zájem, ale Reol byl nakonec zachráněn a do rukou jim nepadl (SG-1 5x04 Pátý člen).

 

 • Carterová se pokouší o stabilizaci jádra hvězdySG-1 nevědomky způsobí, že hvězda planety K’tau se přesune do jiného spektra. Červí díra procházela jejich sluncem a zanechala v něm nějaký těžký nestabilní prvek. SGC si konečně uvědomí, že bezpečnostní protokoly mají nějaký smysl a snaží se to napravit, když kontaktují Asgardy. Planeta je nakonec zachráněna, ale není zřejmé, jestli to napravila SG-1 nebo Asgardé v tajnosti, protože se jednalo o chráněnou planetu (SG-1 5x05 Rudé nebe).

 • Cassandra je vyléčena NirrtiCassandra vážně onemocní a SG-1 to zavede na její planetu, kde má tajnou laboratoř Goa’uld Nirrti, ve které se snažila vytvořit Hok’tara, ideálního hostitele pro Goa‘uldy. Nirrti s nimi prošla zamaskovaná na Zemi, ale je nakonec odhalena. Pod výhrůžkou zabití od Dr. Fraiserové a slibu, že ji pak pustí, souhlasí s jejím uzdravením a odchází z Tau’ri (SG-1 5x06 Zasvěcení).

 • Chaka začíná vzpouru Unasů proti místním lidemChaka, Danielův Unaský přítel, je zajat lidskými otrokáři, kteří se postavili bohům a nyní Unase využívají ke svým účelům jako otroky. SG-1 se za nimi vydá a nakonec spustí vzpouru Unasů (SG-1 5x07 Domácí zvířata).

 

 • Rusové s SG-1 zabijí Goa'ulda MardukaRusové se přidávají k americkému programu hvězdné brány a SG-1 neochotně přijímá jejich týmy. Společně s jedním ruským týmem se vydají na planetu s hrobkou Goa’ulda, aby pátrali po nezvěstném ruském týmu, který se ztratil, když ještě měli svůj program. Všichni jsou uvězněni v hrobce. Nachází tam Goa‘ulda Marduka, který přebere tělo jednoho ruského člena a Tiamatovo oko. Oba jsou ale zasypáni v hrobce a SG-1 uniká kruhy. Ruský tým zahyne (SG-1 5x08 V hrobce).

 • Tollána je napadena Tanithem a nemají už obranuTollánský vůdce Omoc záhadně umírá. SG-1 nakonec zjistí, že je zatím Goa’uld Tanith, který našel způsob, jak se bránit proti tollánskému iontovému kanónu a vydírá Tollány. Ti staví fázové zbraně, které mohou projít Iris. Pokus zničit Zemi je zmařen SG-1 s pomocí Narima a Goa’uldi zaútočí na Tollánu. Ti se nemají jak účinně bránit a prchají. Není známo, co se s nimi od této události stalo. Je možné, že byli vyhlazeni (SG-1 5x09 Mezi dvěma ohni).

 • SG-1 zjistí pravdu a AschenechSG-1 provede první kontakt s vyspělou lidskou rasou nazývající se Aschenové a vysílají za nimi svého zástupce, velvyslance Josepha Faxona. Daniel ovšem najde důkaz, že se snaží méně vyspělé rasy postupem času vyhladit a převzít jejich planety. Pokus Ashenů převzít Zemi je neúspěšný, ale za cenu života velvyslance Josepha Faxona (SG-1 5x10 Rok 2001).

 • Simmons uvěznil Canrada, ve kterém je goa'uldMajor Samantha Carterová je unesena lidmi Adriana Conrada, aby od ni zjistili, jak vyjmout Goa‘ulda z těla, aniž by mu ublížil. Jeden byl totiž ukořistěn z těla Jaffy a Adrian ho chtěl použít pro vyléčení své smrtelné nemoci. Goa’uld ho vyléčí, ale převezme jeho tělo. Plukovník Simmons postřelí O’Neilla a zajme Conrada/Goa’ulda kvůli informacím (SG-1 5x11 Zoufalé řešení).

 • Společníci Martina Lloyda opouštějí ZemiMimozemšťan Martin Lloyd začne natáčet seriál velmi připomínající program hvězdné brány a SG-1 to jde prošetřit. Jeho lidí si přivolají svou loď zaparkovanou u Marsu. Nakonec bez Martina opouštějí ve své lodi Zemi, když jim plukovník O’Neill pomůže a předá jim ovládací zařízení (SG-1 5x12 Seriál Červí díra).

 


1999 / 2000 / 2001

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu