Časová osa - 2005 až 2006 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

2005 / 2006


Rok 2005 n. l.

 • Plány nové lodě DaedalusZemě vlastní novou vesmírnou loď Daedalus, která je lepší a vyspělejší než Prometheus a která podstoupí testování asgardského hyperpohonu před uskutečněním mise na Atlantis (SG-1 8x19 Moebius).

 

 • Bratrstvo si ZPM ponecháváTým AR-1 se vydává na planetu Dagan v Pegasu, kde by mělo být ZPM. To je ovšem důmyslně schované bratrstvem. Tým se ho snaží najít, ale dozví se to Kolya, který ho chce pro sebe. Nakonec se jim ho podaří získat a přemoci Kolyu, jenže potomci bratrstva si ZPM nechávají. Mezitím Zelenka na Atlantidě aktivuje dálkové senzory a přiletí je prozkoumat šipka Wraithů. Na cestě k nim jsou tři mateřské úly. Při pokusu zničit šipku jsou zabiti dva lidé (SGA 1x16 Bratrstvo).

 • Časový Jumper ničí Ha'tak AreseSG-1 objevila antický stroj času umístěný uvnitř Puddle Jumperu na planetě v Mléčné dráze, kam byl poslán Maybourne. Brigádní generál Jack O'Neill kvůli svému antickému genu prochází bránou na planetu, aby tuto technologii mohla SG-1 vzít s sebou na Zemi a přitom pomocí dronů Jumperu zabijí Goa’ulda Arese na palubě Ha’taku, který dorazil k planetě (SG-1 8x13 Byl jednou jeden král).

 • Poslední zastávka Wraithů před AtlantidouPřed přicházející hrozbou Wraithů se expedice na Atlantidě rozhodne, že využije veškeré energetické rezervy, pro spojení se Zemí a zaslání dopisů. Každý člen expedice tak nahraje soukromý vzkaz. Mezitím je Sheppard vyslán v Jumperu na souřadnice, kde vystoupí Wraithové z hyperprostoru a podaří se jim zachránit několik lidí z planety před sklizní. Dopisy jsou na Zemi úspěšně odeslané (SGA 1x17 Dopisy z Pegasu).

 • Kinsey/Goa'uld zabíjí své druhy za zraduNa Zemi se schyluje k jaderné válce. Goa’uldi tak chtěli zasít nedůvěru mezi Rusko a Spojené Státy Americké. Goa’uldovi v Kinseym se nepodaří uniknout a je zničen spolu s jeho lodí Prometheem. Goa’uld v Kiselevovi je také zadržen a k válce nedojde (SG-1 8x14 Konfrontace).

 • Teyla využívá dar k zjištění informací o WraithechTeyla prožívá na Atlantidě noční můry s Wraithy a tým zjistí, že je potomkem lidí, na kterých dělali Wraithové experimenty a získala tak jejich gen. Také je zjištěno v nalezené laboratoři, že se Wraithové vyvinuli z Iratuského brouka. Teyla je potom využita k napojení se na blížící Wraithy, aby zjistila nějaké informace o blížící se hrozbě, ale nebyla dost silná a převzali nad ní kontrolu (SGA 1x18 Dar).

 • O'Neill dává popořádku vztah JoaHolič Joe Spencer, kterému se v posledních letech díky komunikačnímu kameni rozpadla celá rodina a přišel o majetek, začne jednat a sám navštíví generála O’Neilla v jeho domě se zbraní. Vše je s kameny vysvětleno a generál O’Neill urovnává vztah s jeho manželkou (SG-1 8x15 Občan Joe).

 • Obraný satelit ničí jeden úlPoslední obranou Atlantidy před wraithskou flotilou je porouchaný antický obranný satelit na hranici hvězdného systému. Letí ho zprovoznit Rodney McKay a Peter Grodin v Jumperu. Satelit je částečně opraven a dokáže zničit jeden wraithský úl, když vystoupí flotila z hyperprostoru. Vzápětí je ale zničen Wraithy a Grodin umírá, protože tam musel zůstat. Zelenka vynalezl virus, který by zničil databázi Atlantidy, kdyby ji museli tničit (SGA 1x19 V obležení).

 • Replikátoři byli zničeniDo Mléčné dráhy vtrhne replikátor Cartová se svými druhy, začne zabíjet Goa’uldy a chce si podmanit celou Galaxii. Přitom unáší Daniela Jacksona, aby zjistila, kde se nachází jediná zbraň, která je dokáže zničit. Teal’c s Bra’tacem naplánovali povstání Jaffů na Dakaře a Thor s Carterovou se pokusili upravit disruptor. Replikátor Carterová najde zbraň a dojde k závěrečné bitvě na Dakaře, při které se pomocí superzbraně smetou replikátoři jednou provždy. Jaffské povstání končí svrhnutím Vládců soustavy, ale Ba’al uniká. Goa'uldí říše je zhroucena. Jaffský národ nabil svobody. Daniel byl zabit, ale opět se povznesl (SG-1 8x16-17 Poslední boj).

 • Atlantida opaluje jadernou hlavici, aby oklamali Wraithy, že jsou zničeniNa Atlantidu přichází ze Země díky ZPM plukovník Dillon Everett s mariňáky a zbraněmi, aby udrželi Atlantidu do příletu nové lodi Daedala, která se dala akorát na cestu. Boj o město začal a Wraithové se dostávali do města pomocí šipek. Sheppard nakonec letí na sebevražednou misi zničit jeden úl pomocí jaderné hlavice, ale akorát přilétá Daedalus a zachrání ho. Jeden úl je zničen a poslední zůstal, který bránily před raketami šipky. Atlantida dostává z Daedala ZPM na zapojení štítu. Když je zničen poslední úl, Wraithové se stahují, ale zavolají posily s 12 úly. Daedalus je překvapí, ale po zničení 2 úlů je nucen se stáhnout. Nakonec je pomocí štítů Atlantidy a maskovacího zařízení Jumperu město zamaskováno a odpálena nad ním jaderná hlavice (nechápu ale vyřešení radiace, autoři se tím vůbec nezabývali). Wraithové odlétají, protože si mysleli, že bylo město zničeno (SGA 1x20 V obležení, 2x01 V Obležení).

 • Nakažený Ford uniká z Atlantidy jumperemPoručík Aiden Ford, který byl při bitvě o Atlantidu napaden Wraithem, jenž se na něm krmil, potřebuje k přežití enzym a tak krade Jumper a uniká bránou neznámo kam (SGA 2x01 V obležení).

 

 • Začíná wraithská občanská válka vlivem předčasného probuzení a přesvědčení, že je Atlantida zničena.

 • Oma Desala se pustila do AnubizeAnubis naplánoval dobít zpět Dakaru a zmocnit se superzbraně, aby zničil veškerý život v Galaxii a mohl začít od začátku. Jacob, otec Carterové, umírá, ale spojenectví s Tok’ry trvá dál. Samantha ukončuje vztah s Petem. Anubisovi se podaří dobít Dakaru a zmocnit se superzbraně, ale zasáhne Oma Desala, která se dá do nekonečného boje s Anubisem. To způsobuje ukončení hrozby Anubise a to navždy. Daniel se opět vrací do lidského těla (SG-1 8x18 Osobní záležitosti).

 • Svobodní Jaffové zakládají radu na DakařeRebelští Jaffové založili své nové centrum vlády pro nový svobodný národ Jaffů na planetě Dakara a začali restaurovat chrám, který po sobě Antikové zanechali (SG-1 8x18 Osobní záležitosti).

 

 • Sheppard ničí wraithský virus v F-302Major John Sheppard byl na Zemi povýšen na podplukovníka a pověřen velením vojenských sil na Atlantidě. Při cestě Daedala zpět na Atlantidu se zjistí, že je napaden wraithským virem, který jim měl předat loď. Virus je nakonec zničen, ale umírají přitom inženýr Dr. Monroe a Lindstrom (SGA 2x02 Vetřelec).

 

 • SG-1 nalezla ZPM v EgyptěDaniel Jackson dostává sbírku artefaktů po Dr. Catherine Langfordové, která umírá. Najde v nich, že je v Egyptě ukryto ZPM, ale žádné nenašli, takže se vydají 5000 let do minulosti časovým Jumperem, aby ho získali. Přes změnu časové osy je nakonec mise úspěšně splněna a v Egyptě je nalezeno ZPM (SG-1 8x19-20 Moebius).

 

 • Beckett vyndavá sledovací zařízení z RononaPři hledání poručíka Forda je na jedné planetě zajat Ronomem Dexem podplukovník Sheppard s Teylou. Ronona lovili Wraithové, ale Beckettovi se podařilo vyjmout sledovací zařízení. Forda unesou Wraithové a Ronon se stává členem týmu AR-1 (SGA 2x03 Lovná zvěř).

 

 • Do SGC nastupuje plukovník Mitchell

  Generálmajor Jack O'Neill opouští SGC a odchází velet oddělení Homeworld Security v Pentagonu. Do SGC nastupuje plukovník Cameron Mitchell a dostane velení nad SG-1, která byla rozpuštěna. Generálmajor Henry “Hank” Landry se stává novým velitelem SGC (SG-1 9x01 Avalon).

 

 • Vala a Daniel jsou odvedeni před OrieDo SGC přichází Vala Mal Doran s informacemi o pokladu. S její pomocí nalézá SG-1 v Anglii pod horou Glastonbury zmíněný poklad, kde měl Merlin laboratoř. Je tam také nalezeno antické komunikační zařízení. Zařízení je použito a pomocí něho se Vala s Danielem dostávají do těl lidí v Alteranské galaxii, kde žijí Oriové 0ŁU0ŁUP^yŁU0`ŁUŁUPŁU@PŁU>

 • Vzplanutí převora v SGCOriové se od Daniela dozvěděli o existenci člověka v naší Galaxii. Začínají procházet bránou do Mléčné dráhy a stavět armádu k napadnutí a obsazení naší Galaxie, pokud je lidé nebudou uctívat. Daniel s Valou uniknou smrti, když je komunikační zařízení v SGC zničeno a zajatý převor sám od sebe vzplane. Stará SG-1 je zpět pod velením plukovníka Mitchella (SG-1 9x03 Počátek).

 • Obě vědomí byla zdárně rozdělenaDr. Rodney McKay a poručík Laura Cadmanová jsou uneseni wraithskou šipkou, ale je naštěstí sestřelena. Dr. Radek Zelenka sice provede rematerializaci, ale Cadmanová je uvězněna spolu s McKayem v jeho těle. Musí se chvíli snášet, než se je podaří oddělit (SGA 2x04 Duet).

 • SG-1 zjišťuje informace o náramcíchTým SG-1 se vydává zjistit informace o goa’uldských náramcích, aby mohli zrušit smrtelné pouto, které vytvořily mezi Danielem a Valou. Nakonec nic pořádného stejně nezjistí a musí doufat, že pouto časem odezní (SG-1 9x04 Trvalé pouto).

 

 • Wraithský křižník útočí na AR-1Atlantida provede první kontakt s Olesiany. Ti ovšem měli smlouvu s Wraithy, kteří je nechali na pokoji, když jim budou dodávat krmení v podobě zločinců. Trestanci sice zajmou tým AR-1, ale nakonec je přesvědčí a uniknou všichni bránou. Wraithové pravděpodobně celou planetu sklidili, nebo je zničili (SGA 2x05 Odsouzenci).

 • Vala uzdravuje vesničanyVala Mal Doran se vrací s týmem SG-1 na planetu P8X-412, kde ji vesničané uctívali, když v ní byl Goa’uld Qetesh. Vala je vesničany souzena za své zločiny, ale planetu navštíví převor Oriů a infikuje vesničany převorským morem. Vesničané se pro svou záchranu rozhodnou uctívat Orie a Vala dostane milost za pomoc při léčení (SG-1 9x05 Sláva bohům na výsostech).

 • Daedalus uniká před zničením hvězdného systémuTým AR-1 nalézá na zničené planetě Doranda základnu Antiků, ve které prováděli dříve experimenty s novým nevyčerpatelným zdrojem energie, nástupcem ZPM. Dr. McKay s přehnaným sebevědomím v experimentu pokračoval, ale podařilo se mu jen zničit 5/6 hvězdného systému, když planeta explodovala. Sheppard s McKayem vyvázli jen taktak, zachránil je Daedalus (SGA 2x06 Všemohoucí).

 • Vala ničí první superbránuGoa’uld Nerus se přidává k Oriům a přichází do SGC, aby je nalákal k předsunuté základně Oriů na planetě Kallana a mohli ji dokončit. Oriové se tak pokusili vystavět v Mléčné dráze první superbránu pro své lodě. Jsou však neúspěšní díky Vale Mal Doran a Kallana je zničena, zhroutila se v černou dírou. Vala je přitom transportována do Alteranské galaxie a Nerus uvězněn na Zemi. Začíná válka s Orii (SG-1 9x06 Předsunutá základna).

 • Přeměněná Ellie nakazí SheppardaTým AR-1 provede první kontakt s vesničany na jedné planetě, kde se na nich tajně krmí nějaký Wraith. Tým později nalézá wraithskou dívku Ellii a vědce Zaddicka, který vynalezl retrovirus ničící wraithskou část DNA. Retrovirus je s pomocí Dr. Besketta vylepšen a Ellia si ho tajně vezme, i když není ještě dokončen a otestován. Retrovirus má opačné účinky, Ellia zabije Zaddicka a nakazí Shepparda, než je zabita (SGA 2x07 Instinkt).

 • Nakažený Sheppard získává vajíčka Iratuského broukaNakažený podplukovník Sheppard je odvolán ze služby a velení vojenských jednotek na Atlantidě se ujímá plukovník Caldwell, který chce zavést změny. Sheppard začíná mutovat a na jeho uzdravení jsou potřeba kmenové buňky Iratuského brouka. Major Lorne vede tým pro jejich získání, ale neúspěšně. Dva členové týmu jsou zabiti. Nakonec si jde pro ně sám podplukovník Sheppard, protože na něj brouci neútočí a je uzdraven (SGA 2x08 Přeměna).

 • Klon Ba'ala je popraven před radouBa’al se ukryl na Zemi a vytvořil si neznámý počet svých klonů. Svobodný Jaffa Gerak, který si chce upevnit svou pozici v radě, posílá na Zemi jednotky, aby ho chytily. Ba’al chce odpálit bombu, pokud na něj nebude hon ukončen, ale překazí to SG-1 s Prometheem. Gerak uspěje a zabije před radou jednoho jeho klona. Skutečný Ba’al a ostatní jeho klony unikají ze Země (SG-1 9x07 Návrat vysloužilého boha).

 • Zničení AuroryDíky ZPM je na Atlantidě zprovozněna galaktická mapa a na jejím okraji nalezena antická loď Aurora. Při průzkumu je zjištěno, že je těžce poškozena a Antikové jsou ve stázi, kde jsou uvězněni ve virtuální realitě, kterou berou jako skutečnost. Wraithové se snaží získat informace o hyperpohonu, ale překazí jim to podplukovník Sheppard a jeho tým. Aurora musela být zničena a spolu s ní dva wraithské křižníky, které si přiletěly pro zjištěné informace o pohonu (SGA 2x09 Aurora).

 • Mitchell je fingovaně SG-1 nalézá na planetě P9G-844 Sodany, ztracené povstalecké Jaffy, ale plukovník Mitchell je jimi zajat. Jejich vůdce Lord Haikon se chce připojit k Oriům a Mitchell se učí jejich styl boje, aby se mohl připravit na zápas na život a na smrt, protože si mysleli, že zabil jejich bojovníka. Ten je ovšem v SGC vyléčen. Zápas sice proběhne, ale s menší lstí smrti a plukovník Mitchell se vrací domů, protože ho propustí (SG-1 9x08 Babylon).

 • Úly se ničí navzájemTým AR-1 je unesen poručíkem Fordem a jeho lidmi a přepraven na jinou planetu. Hodlají napadnout úl a žádá je o pomoc. Z Geniiské základny se jim podaří získat zpět C4 a Rodney opraví wraithskou šipku, se kterou Ford unikl Wraithům. Oba týmy se vydají šipkou na wraithsý úl, ale McKay zůstává jako  pojistka. Mise se nepovede a jsou zajati. Rodney zatím uniká na Atlantidu, kde jim po vyléčení z enzymu vše řekne. Fordovi se nakonec podaří osvobodit tým AR-1 a Sheppard uniká šipkou. Přiměje Wraithy na sebe zaútočit a jejich úly jsou zničeny (SGA 2x10 Zbloudilci, 2x11 Úl).

 • Khalek je nakonec zabitCarterová a SG-5 letí na planetu P3X-584 Prometheem, protože se na ní nešlo dostat bránou. Nalézají zde tajnou základnu Anubise, ve které je ještě jeho živý experiment Khalek, dokonalý člověk s nadlidskými schopnostmi a vědomostmi Anubise. Na Zemi se jim ale vymkne kontrole a i přes všechny možné bezpečnostní opatření prchne. Naštěstí je nakonec zabit střelnou zbraní, protože nedokázal zastavit všechny střely (SG-1 9x09 Prototyp).

 • Lidé v útočišti se povznesliTým AR-1 nalezne na jedné planetě nějaký vchod. Když ho Sheppard použije, je tam vtažen a je zjištěno, že tam ubíhá čas mnohem rychleji. Objevil tak místo, kde byli Antikové chráněni před Wraithy a připravovali se tam na povznesení. Sheppard byl zachráněn a živí Antikové v útočišti se povznesli (SGA 2x12 Povznesení).

 • Caldwell je odhalen jako Goa'uldDr. Zelenka musel cestovat na planetu dětí, aby opravil generátor elektromagnetického pole. Atlantida je mezitím ohrožována infiltrovaným Goa’uldem a Wraithy, kteří se objevili poblíž. Goa’uld byl v plukovníkovi Caldwellovi, který chtěl přetížit ZPM a zničit Atlantidu. Nepovedlo se mu to, byl včas odhalen. Atlantida pak mohla být zamaskována a uchráněna před odhalením Wraithy. Zemřela Athosianka Charin (SGA 2x13 Kritické množství).

 • Dr. McKay je zachráněn na dně oceánuPři návratu McKaye a Griffina z pevniny na Atlantidu se Jumper porouchá a spadne do oceánu. Griffin se obětuje, aby zachránil McKaye a umírá. Na Atlantidě vymyslí Zelenka způsob, jak z maskování Jumperu udělat štíty a letí se Sheppardem Rodneyho najít a zachránit. To se jim povede, když jim k nalezení pomůže obrovský vodní druh připomínající velrybu (SGA 2x14 Pod tlakem).

 • Nový Lord Protektor byl otráven vlastní díkouPři prvním kontaktu týmu AR-1 s primitivními lidmi na jedné planetě, je nalezena další antická městská loď, která je napůl pohřbená pod terénem. Byla využívána Lordem Protektorem a jeho lidmi k utlačování jejich poddaných, protože měli gen ATA a mohli tuto technologii ovládat. Vzpoura vesničanů za pomoci týmu způsobí, že mohou dále na planetě žít mírumilovně. Atlantida získá několik Jumperů a dronů (SGA 2x15 Věž).

 • Převor Gerak nakonec zachraňuje Zemi od moruSvobodný Jaffa Gerak je přesvědčen převorem v uctívání Oriů a pokouší se přesvědčit jaffskou radu. Na Zemi je zavlečen převorský mor a lidé začnou umírat. Antik Orlin sestoupí do lidské podoby, aby jim pomohl nalézt lék. Sodané přestanou uctívat Orie a pomáhají lidem zajmout živého převora. K tomu jim pomůže nová zbraň vymyšlená Carterovou a Leem, která potlačuje jejich schopnosti. Nad Chulakem se schyluje k vesmírné bitvě, ale Gerak je nakonec Teal’cem přesvědčen a ten uzdravuje lidi na Zemi, přitom umírá vzplanutím. S pomocí Orlina a převorovy krve se podaří doktorce Lamové syntetizovat lék proti převorskému moru (SG-1 9x10-11 Čtvrtý jezdec apokalypsy).

Rok 2006 n. l.

 • Expedice Atlantidy nalézá ve vesmíru nad planetou dva únikové moduly a berou je na Atlantidu. Po otevření jednoho se ovšem vědomí osoby přenese do Weirové. Stejně tak se to stane Sheppardovi, jenže jsou to odvěcí rivalové, kteří si jdou po krku. Expedici se nakonec povedlo oba chytit, než si ublížili a otisk vědomí odezněl (SGA 2x16 Dlouhé loučení).

 • Vrah ve vzpomínkách MitchellaSG-1 provede první kontakt s lidskou rasou Galaranů, kteří jsou na vyspělé technické úrovni a navážou s nimi diplomatické vztahy. Plukovník Mitchell byl ale obviněn z vraždy Dr. Raye Varrickové, kterou si sám pamatoval. Ukázalo se, že vrahem nebyl on, protože vlastnili pokročilé zařízení na manipulaci s pamětí lidí a vzpomínky na vraždu mu byly implantovány. Skutečnému vrahovi byla vymazána paměť a nebyl potrestán (SG-1 9x12 Paralelní vzpomínky).

 • Ladon Radim zachraňuje týmy AtlantidyČást Geniiů v čele s Ladonem Radimem plánují převrat, aby svrhli jejich vůdce Cowena. K tomu ale potřebovali pomoc týmů z Atlantidy. Cowen to zjistil a týmy podplukovníka Shepparda a majora Lorna byly uvězněni. Ladon je ovšem osvobodil a na planetě odpálil jadernou hlavici, aby Cowena a jeho lidi zlikvidoval jednou pro vždy. Převrat byl rychlý a úspěšný (SGA 2x17 Převrat).

 • Pravá SG-1 odhaluje falešnouDo SGC přichází SG-1 z alternativní reality, která plánuje zmocnit se ZPM na Atlantidě, aby ho mohli použít v boji proti Oriům. Jejich vpád do našeho vesmíru ale způsobil, že s naší Zemí byly propojeny další alternativní reality a přicházely další alternativní týmy SG-1. Při pokusu zvrátit efekt u černé díry, která k tomu byla použita, byl alternativní tým odhalen a zajat. S pomocí Argardů bylo vše napraveno a alternativní týmy se vrátily do svých realit (SG-1 9x13 Rezonanční efekt).

 • Dr. Fraiserová z jiné reality dostává lék na převorský morAlternativní realita: V jedné alternativní realitě byla doktorka Fraiserová ještě naživu a na její Zemi umírali lidé na převorský mor. Naše Země už měla lék a ten jí byl předán. Lidé z její reality byli uzdraveni, když se vrátila a syntetizovala ze vzorku lék pro hromadné použití (SG-1 9x13 Rezonanční efekt).

 • Michael má nutkání se nakrmit na TeyleNa Atlantidě prováděla expedice pokus s Wraithy, aby z nich mohli udělat normální lidi pomocí retroviru, který Dr. Beckett dovedl k dokonalosti. To se jim povedlo a přeměněnému Wraithovi dali jméno poručík Michael Kenmore. Ten má ale sny o Wraithech a brzo zjistí pravdu. Nakonec přestane brát sérum, povede se mu utéct ke svým “lidem” a přitom zabije seržanta Cola. Unesená Teyla je zachráněna (SGA 2x18 Michael).

 • Teal'c odolal vymývání mozku Ba'alemSvobodní Jaffové plánují rozpustit radu, aby si mohli svobodně zvolit budoucí formu vlády. Objeví se ovšem Ba’al, nebo spíše jeden z jeho klonů, který vymývá mozky členů rady, aby byl návrh zamítnut a on se mohl stát jejich vůdcem. Teal’c byl jím také unesen, ale odolával. Nakonec je zachráněn SG-1 s Bra’tacem a zabíjí klona Ba’ala. Mitchell prozrazuje tajemství o hvězdné bráně kamarádovi Bryce Fergusonovi těsně před tím, než umírá v nemocnici (SG-1 9x14 Síla vůle).

 • Antická loď opouští planetu díky supervulkánuExpedice na Atlantidě je kontaktována Tarany, lidmi z antické základny, kteří potřebují pomoc. Základna se ovšem nachází uvnitř kráteru supervulkánu a zapnuté štíty, které je chrání před Wraithy, jsou napájeny geotermální energií z vulkánu, což ho destabilizuje. Expedice byla nucena lidi evakuovat před výbuchem. Brána byla při evakuaci zničena. Zbytek lidí opustil planetu pomocí antické lodě třídy Aurora, kterou jim Tarané půjčili za jejich záchranu (SGA 2x19 Peklo).

 • Prometheus je zničen orijským satelitemSGC je kontaktováno Jaredem Kanem z Tegalusu, že se Protektorát Rand přidal k Oriům a dostali za to satelit, kterým mohli zničit své nepřátele. SG-1 letěla s Prometheem satelit zničit, ale ten byl chráněn výkonným štítem a loď zničil. Na palubě zahynul velitel plukovník Lionel Pendergast. Nakonec se podaří spor urovnat mírovou cestou a přeživší posádka se vrací na Zemi. Pravděpodobně se ale lidé Tegalu stejně sami zničili, protože už nešlo navázat spojení (SG-1 9x15 Satelit).

 • Dočasné spojenectví s WraithyK Atlantidě přilétá Michael s jednou královnou a uzavírají s expedicí dočasné spojenectví, protože jsou Wraithové v občanské válce a chtějí pomoct. Dr. Beckett převádí retrovirus na plyn a při pokusu o rozšíření na nepřátelském úlu je Ronon a McKay zajat a Sheppard uniká v F-302. Atlantida je napadena wraithským virem. Byla to jen záminka, aby se dostali k umístění Země, kam hned vyrazily dva úly (SGA 2x20 Spojenci).

 • Michael zajal BeckettaV prázdném prostoru mezi galaxiemi byli dostiženy Daedalem a Orionem. Při vesmírné bitvě byl zničen Orion a jeden úl. Daedalus byl těžce poškozen, ale pomocí retroviru byli všichni Wraithové na zbylém úlu přeměněni na lidi. Ti jsou pak zanecháni na jedné planetě. Začnou si uvědomovat, že není něco v pořádku a pobijí vojáky expedice. Kvůli přilétajícím Wraithlům je nucen Sheppard zahájit z ukořistěného úlu palbu na planetu. Všichni jsou zabiti až na Michaela, který uniká, ale ukořistěný úl je přitom zničen Wraithy. Dr. Beckett je zachráněn. Mezitím prováděl Richard Woolsey z IOA kontrolu na Atlantidě a ponechal Weirovou ve velení (3x01 Země nikoho, 3x02 Nechtěné děti).

 • Luciánská aliance útočí na Ba'laBa’al se rozhodl vytvořit vlastní uzavřenou síť bran a použít superzbraň, aby vyhladil život ve zbytku Galaxie. K tomuto účelu kradl hvězdné brány na planetách. Na jedné z nich byl i tým SG-1, čímž byli uvězněni a zajala je Luciánská aliance. O jejich záchranu se postarala nová loď Odyssea, která také našla Ba’ala (klona). Hvězdné brány byly zachráněny a vráceny zpátky na planety. Ba’alova loď byla zničena loděmi Luciánské aliance (SG-1 9x16 Narušená síť).

 • Lucius Lavin dostává genovou terapiiExpedice Atlantidy naráží na jedné planetě na Luciuse Lavina, člověka, který přitahuje velkou pozornost ostatních lidí. Je přiveden na Atlantidu a lidé z expedice se začínají také chovat divně. Sheppard nakonec zjistí, že za to může nějaká látka, kterou proti lidem používá a je vytvořena Beckettem protilátka, která je aplikována všem nakaženým, i lidem na jeho planetě (SGA 3x03 Neodolatelný).

 • Odyssea zachraňuje představitele IOAOriové vyvinuli novou biologickou zbraň v podobě masožravých brouků označovaných SGC jako R-75, které nasadili na pozemské stanoviště gama. Tam byla vyslána i SG-1, aby chránila představitele IOA během doby, co budou provádět prohlídku základny. Brouci způsobí, že je stanoviště gama zničeno autodestrukcí a představitelé IOA jsou nakonec ochráněni SG-1, než přiletěla Odyssea a transportovala je na palubu (SG-1 9x17 Metla).

 • Beckett zabíjí Wraitha, který málem zabil RononaTým AR-1 je na jedné planetě zajat primitivními lidmi. Poznají v nich štvance Ronona Dexe a předají ho Wraithům, protože na ně kdysi Wraithy přilákal. Zbytek propustili. Wraithové ale i přesto vesnici stejně sklidili a dohodu nedodrželi. Zavezli ho na jeho domovskou planetu Sateda, kde mu opět implantovali sledovací zařízení a začali ho lovit. Tým ho nakonec najde a pomůže mu v zabití Wraithů (SGA 3x04 Sateda).

 • Daniel nalézá kód, jak vypnout Merlinovo zařízeníV SGC je zkoumáno antické zařízení plášť krále Artuše a při neopatrné manipulaci je přenesena Carterová s Mitchellem do jiné dimenze. Planeta Sodanů je napadena Orii, nikdo nepřežije. Do jiné dimenze je přenesen i Daniel Jackson, který odhalí skutečnou podstatu zařízení. Ukrývalo výzkum zbraně Merlina proti Oriům. Mitchell nakonec zabije i přeměněného Sodana, který všechny pobil a všichni se dostávají zpět do své dimenze (SG-1 9x18 Plášť krále Artuše).

 • Městská loď Asuřanů je zničenaExpedice Atlantidy provede první kontakt s Asuřany, kteří vypadají jako Antikové a mají obrovské město. Když o nich zjistí pravdu, že jsou to vlastně Replikátoři vyrobení Antiky, jsou uvězněni. Asuřané chtěli eliminovat Atlantidu a tak zjistí od nich její pozici a vyšlou loď podobnou Atlantidě, aby ji zničila. Naštěstí se expedici podaří zničit jejich loď dříve. Expedice získala další nesmírně nebezpečné nepřátele (SGA 3x05 Potomci).

 • Oriové staví vesmírné loděVala Mal Doran použije v Alteranské galaxii nalezené komunikační kameny a převezme tělo Daniela Jacksona, aby Zemi informovala o invazi Oriů do Mléčné dráhy, protože staví velké lodě a školí armádu. Vala je také těhotná, čeká orijské dítě. Vala s odbojem je ale odhalena a komunikační zařízení zničeno. Rusko si vydupe od USA plány na loď BC-304 třídy Daedalus a brána tedy zůstává v SGC (SG-1 9x19 Křížová výprava).

 • Sheppard zachraňuje Weirovou z vlivu nanitůSGA 3x06 Skutečný svět).

 • Zničení KorolevaSG-1 nalézá planetu Kamelot, na které by se mohla nacházet zbraň proti Oriům. Zároveň je také objevena svobodnými Jaffy druhá orijská superbrána. Na Kamelotu je nalezena tajná laboratoř a poklad Antiků, kterou chránil černý rytíř, ale zbraň tam nebyla. Jsou vyzvednuti novou lodí Korolev a letí k superbráně. Ta se aktivuje a přilétají orijské lodě. V bitvě je spojenecká flotila zničena i s lodí Korolev a Odyssea utrpěla vážné škody (SG-1 9x20 Kamelot).

 • Ha'tak naráží na orijskou loďVale se narodila Adria, žena s nadlidskými schopnostmi, vůdkyně orijské armády v Mléčné dráze. Oriové napadají jako první planetu Chulak. Po menší opravě se tam Odyssea vydá a zachraňuje zbytky týmu SG-1 s Bra’tacem, ale nejprve musela zachránit Carterovou, která se vznášela u superbrány ve skafandru a docházel ji vzduch. Danielovi, který se dostal kruhy při bitvě na orijskou loď, se podařilo  zachránit Valu (10x01 Z masa a kostí).

 • Sheppard propouští ToddaSheppard je zajat Geniiem Kolyou a chce ho vyměnit za Ladona Radima, který přicestoval na Atlantidu. Má v zajetí také jednoho Wraitha, Todda, který nakonec spojí své síly se Sheppardem, aby unikli společně z vězení. To se jim nakonec podaří, přemohou Geniie a najde je tým z Atlantidy. Todd je propuštěn, jak bylo slíbeno a Kolya uniká bránou (SGA 3x07 Společný zájem).

 • Tým zachraňuje Teal'ca s ještěrkouPři hledání Merlinovy zbraně na jedné planetě je tým SG-1 nakažen nějakými parazity, které vyvolávají spánek, ve kterém lidé zemřou. Zbraň nalezena není a jedinou nadějí na přežití je jakási ještěrka, kterou objevil a přinesl Teal’c. Všichni jsou zachráněni až na Dr. Reimera a poručíka Bernie Ackermana, kteří zemřeli ve spánku. Vala na Zemi úspěšně projde psychiatrickým testem a je přidělena k týmu SG-1 (SG-1 10x02 Morpheus).

 • Sestra Rodneyho se loučí s druhým McKayemSestra McKaye napíše revoluční rovnice a je požádána SGC, aby pro ně začala pracovat. Nakonec ji přesvědčí Rodney a odveze ji na Atlantidu, aby vyřešili problém s čerpáním energie z paralelního vesmíru. Projekt byl úspěšný, ale exotické částice ničily paralelní vesmír a proto z něj dorazil druhý McKay, aby to zastavili, což se nakonec stalo a on se vrátil zpět do svého vesmíru. Vyčerpali přitom veškerou energii v ZPM (SGA 3x08 McKay a paní Millerová).

 • Nestabilní vír ničí orijskou loďOdyssea cestuje na Atlantidu, aby Daniel s Valou zjistili informace o Merlinově zbrani a zbytek týmu letí k černé díře, aby provedli přeskok červí díry na superbránu a zabránili další orijské armádě přicestovat do Mléčné dráhy. Oba úkoly jsou splněny na 100 %. Daniel dostane informace přímo od Antičky Morgany Le Fay a přeskok červí díry zničí jednu orijskou válečnou loď a jeden wraithský úl, který je v Pegasu napadl (SG-1 10x03 Projekt Pegasus).

 • Sheppard odpojuje wraithské zařízeníTým AR-1 nalezne jiný průzkumný tým až na jednoho člena mrtvý. Mohla za to výzkumná laboratoř Wraithů. Měli tam generátor, který dokázal vyvolat v lidech halucinace. Generátor byl nakonec úspěšně vypnut McKayem, ale všichni z původního týmu zemřeli, protože se pobili. Generátor nepůsobil na Teylu, která byla díky wraithské DNA imunní (SGA 3x09 Přeludy).

 • Klony Ba'ala unikají ze ZeměNa planetě Zemi je sestřelen Al’kesh s Ba’alem, který požaduje po SGC pomoc, aby našli a zničili všechny jeho klony, protože se proti němu vzbouřili. Byla to ovšem jen zástěrka, aby získali antické adresy planet z počítače SGC a Ba’al mohl najít zbraň proti Oriům. Všem chyceným klonům se podařilo tyto informace získat a uniknout z SGC i přes rušení transportního paprsku (SG-1 10x04 Ba’alovi klony).

 • Expedice opouští AtlantiduMcKay s Carterovou přicházejí s mezigalaktickým mostem bran. Při jeho testu s pomocí Jumperu je zachycena na senzorech porouchaná antická loď Tria s živými Antiky na palubě. Antikové jsou dopraveni na Atlantidu a berou si ji zpět. Expedice odchází a ani se jim nepodaří vyjednat žádnou spolupráci, nechali tam jen zástupce v podobě Woolseyho a O’Neilla. Teyla a Ronon zůstávají v Pegasu. Na Atlantidu ale přicházejí Asuřané a díky přepsanému základnímu kódu McKayem Antiky pobijí (SGA 3x10 Návrat).

 • Asuřané jsou na Atlantidě zničeniSGC chce Atlantidu zničit a vysílají Daedala, ale Sheppard nerespektuje rozkazy, shromáždí svůj tým, aby Asuřany zničili bez zničení města. Když se dostanou podvodním hangárem s pomocí O’Neilla do města, brilantní McKayův plán způsobí, že i přes to, že jsou zajati, jsou při zvednutí štítů při příletu Daedala všichni Asuřané zničeni. Atlantida se vrací zpět do rukou expedice (SGA 3x11 Návrat).

 • Stvůry jsou nakonec všechny zabitéNa planetě P9J-333 a poblíž chaty generála Landryho na Zemi dochází k záhadným, brutálním napadení lidí nějakým tvorem. Po důkladném vyšetření týmem SG-1 je zjištěno, že za to může sodanské maskovací zařízení, které přivolá při aktivaci z jiné reality červa, jenž přemění hostitele na zabijáckou bestii. Všechny tvorové jsou nakonec zabiti, ale zemřelo několik lidí (SG-1 10x05 Nezvaný host).

 • Daedalus odkloňuje výron koronální hmoty od LanteyKdyž začíná mít expedice na Atlantidě vize o Anticích a je k městu přilákáno mnoho obrovských mořských tvorů, kteří jim způsobují problémy, zjistí pomocí překladače od tvorů, že dojde ke koronálnímu výtrysku místní hvězdy, který by zničil život na celé planetě. Toto se pravidelně opakuje jednou za 15 000 let. Antikové prve rozšířili štít na většinu planety, ale expedice neměla tolik energie, tak zapojili ZPM na Daedala a ten pomocí štítů odklonil výtrysk (SGA 3x12 Ozvěny).

 • Film je nakonec zrušenDo SGC přichází mimozemšťan Martin Lloyd, aby mu tým SG-1 pomohl se scénářem k jeho novému sci-fi filmu. Tým to sice odmítne, ale nakonec jsou nuceni spolupracovat díky záhadné poruše na bráně, takže nikam nemohou. Studio nakonec výrobu filmu, který by mohl představovat dobré krytí pro program hvězdné brány, zruší (SG-1 10x06 Dvoustá).

 • Kolya je konečně zabitTým AR-1 nalézá na jedné planetě starého známého Luciuse, který ze sebe tentokrát udělal hrdinu díky osobnímu antickému štítu, takže je nepřemožitelný. Na planetu také dorazí Geniiové v čele s Kolyou, který chce Shepparda. Jeho tým byl zajat a proto musel s Luciusem a pomocí osobního štítu vymyslet plán na jejich záchranu. S pomocí vesničanů se jim to povedlo a Kolya byl zabit. Ostatní Geniiové se vzdali (SGA 3x13 Bezohledný hrdina).

 • Adria ničí DakaruSvobodní Jaffové se díky válce s Orii uchýlili ke krajnímu řešení a začali používat antickou superzbraň k jejich zničení na úkor smrti mnoha nevinných lidí. Při jednom použití zůstala na jedné planetě opuštěná orijská loď. Toho využili nejen Jaffové, ale i SG-1 a chtěli se ji zmocnit. Adria ovšem přežila a byla jí prozrazena poloha Superzbraně. Vzala tam opuštěnou loď a zničila Dakaru i se superzbraní (SG-1 10x07 Protiúder).

 • Rodeny je navrácen do původního stavuPři neopatrné manipulaci s neznámým zařízením ho McKay nechtěně spustí a je zasažen. Zjistilo se, že je to přístroj na manipulaci s DNA, který může připravit lidi na povznesení. Rodney dostává nadlidské schopnosti jako např. telekinezi. Nakonec je přiveden zpět do původního stavu, protože by jinak zemřel, ale předtím provede se získanými schopnostmi pár vylepšení města (SGA 3x14 Rodneyho povznesení).

 • Vala je nakonec přesvědčenaVala Mal Doran je na Zemi unesena Goa’uldem Athenou, aby se od ní dozvěděla o bájném pokladu Antiků. Použila k tomu paměťové zařízení. Když je nakonec nalezena jedním z týmů, zařízení se při přestřelce porouchá a ztratí paměť. Nakonec je nalezena SG-1 a paměť ji navrátí (SG-1 10x08 Pamatuj na smrt).

 • Lest přiměla národy k míruExpedice Atlantidy nalezne antický sociální experiment, při kterém jsou u jedné planety v Pegasu rozmístěné sledovací satelity a údaje o vývoji civilizace jsou přenášeny na Atlantidu. Rodney a Sheppard si mysleli, že je to hra a rozvíjeli přes ni každý svůj národ, ale vše bylo skutečné. Konflikt mezi národy, který díky nim vznikl, přerostl do války, která musela být díky Daedalu a trikům razantně ukončena, protože je jinak nemohli přesvědčit (SGA 3x15 Hra).

 • Mitchell uniká z Ha'taku Luciánské alianceOdyssea se dostala do pasti Luciánské aliance a byla jí obsazena v čele s Anateem, který chtě0ŁU0ŁUP^yŁU0`ŁUŁUPŁUPŁU zabit. Mitchell infiltruje Luciánskou alianci, aby zjistil, kde Odyssea je. Když to zjistí a přiletí k nim, Carterová mezitím získá zpět kontrolu nad lodí a unikají před Luciánskou aliancí. Tímto činem vyhlásila Země válku Luciánské alianci (SG-1 10x09 Spolek zlodějů).

 


2005 / 2006

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu