Časová osa - 2009 až 2013 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

2009 / 2010 / 2011


Rok 2009 n. l.

 • Wraith na Zemi byl zlikvidovánAlternativní realita: Zemi napadli Wraithové. Úl byl sice zničen, ale jednomu Wraithovi se podařilo přežít a ukrýval se v Las Vegas. Zanechával za sebou mrtvoly, když se krmil na lidech. Stavěl si v poušti zařízení, kterým by mohl poslat zprávu do jiných realit o umístění Země. Objevil ho ovšem policejní důstojník John Sheppard, kterému také sdělil Rodney McKay celou pravdu o jejich programu hvězdné brány. Wraith byl zlikvidován, ale ještě předtím se mu podařilo poslat zprávu do jiných realit, včetně té naší (SGA 5x19 Vegas).

 • Plukovník Telford začal pracovat pro Luciánskou alianciPlukovník David Telford je vyslán, aby infiltroval Luciánskou alianci. Infiltrace se sice povede a Země od něj získává neocenitelné informace, ale později je odhalen a vymyjí mu mozek, čímž se stane zase jejich informátor (SGU 1x18 Zrádce).

 • Země vyšle pro obranu Země další vesmírnou loď třídy Daedalus, která se jmenovala Sun-Tzu a byla provozována výhradně Čínskou lidovou republikou (SGA 5x20 Nepřítel před branami).

 • ZPM úl v bitvě s Atlantidou nad ZemíWraithům se podařilo propojit technologii ZPM s mateřským úlem, čímž se stal skoro nezničitelným a jeho zbraně velmi účinné. Daedalus se ho pokusil zneškodnit, když je o tom informoval Todd, ale bezúspěšně. Když úl dostal zprávu z alternativní reality, ve které bylo umístění Země, vydali se ji podrobit. Před příletem k Zemi se na okraji Galaxie střetl s loděmi Apollo a Sun-Tzu, které byly ale zneškodněny, Sun-Tzu málem zničena a neopravitelná, tam byla zanechána. Atlantida získala od Todda několik ZPM, aby mohli přiletět na pomoc Zemi, ale byli pomalí a tak Zelenka zapojil experimentální pohon červí díry. Na Zemi se je nepodařilo odrazit a bylo zničeno antické křeslo. Ani po příletu Atlantidy bitva neprobíhala dobře. Shepard nakonec s F-302 vlétl do úlu s jadernou hlavicí a společně s týmem z Atlantidy, kteří tam přicestovali bránou, ji tam odjistili, než bránou opět unikli. Úl byl zničen a Země zachráněna. Atlantida přistála v Tichém oceánu a byla odtažena do zálivu u San Franciska, kde byly odkloněny lodní trasy kvůli odhalení. Todd je uvězněn v Oblasti 51 (SGA 5x20 Nepřítel před branami).

 • OdysseaOdyssea je na přísně tajné misi daleko od Země, je jen málo známo o poslání této mise, kromě toho, že loď byla příliš daleko na to, aby se zúčastnila obrany Země, která byla napadena wraithským úlem poháněným ZPM (SGA 5x20 Nepřítel před branami).

 • Atlantida byla přemístěna na odvrácenou stranu Měsíce a operace na ní pozastaveny (Hvězdná brána: Zánik).

 • Pozemská základna na planetě P2S-569 je napadena Luciánskou aliancí. Při útoku zahynulo 37 lidí. Na základně byl v té době i plukovník Everett Young. O útoku věděl i informátor Luciánské aliance, Plukovník Telford, který to ale Zemi neřekl. Nebylo mu to dokázáno, protože se nevědělo o vymytí mozku a vše bylo zameteno pod koberec. Později byla základna obnovena (SGU 1x18 Zrádce).

 • Plukovník Telford velí základně IcarusPlukovník David Telford, v této době informátor Luciánsdké aliance, je přidělen jako velící důstojník na základnu Icarus, kde se zkoumá záhada 9 chevronu na hvězdné bráně (SGU 1x18 Zrádce).

 

 • Carterová velí HammonduJe vypuštěna nová pozemská loď George Hammond, dříve známá jako Phoenix. Toto plavidlo je pojmenováno na počest generálporučíka George S. Hammonda. Na této lodi bylo přiděleno velení plukovníku Carterové (SGU 1x01 Vzduch).

 

 • O'Neill v PentagonuJack O'Neill je povýšen na generálporučíka a stal se velitelem Homeworld Command v Pentagonu (SGU 1x01 Vzduch).

 

 • Lidé ze základny Icarus jdou na adresu s 9 symbolyNedostudovaný vysokoškolák Eli Wallace vyřeší starý antický kód umístěný do hry a je proti své vůli transportován na Hammonda a dopraven s dalšími lidmi z vlády a IOA na novou základnu Icarus, kde se snaží Dr. Nicholas Rush rozluštit 9 chevron na bráně. Základna Icarus je ale napadena Luciánskou aliancí a musí se evakuovat, protože naquadriové jádro planety začíná být nestabilní. Eli nakonec vyřeší záhadu devátého symbolu a Rush otevře bránu neznámo kam (SGU 1x01-02 Vzduch).

 • Trasa DestinyPo zadání tajemného devátého chevronu na hvězdné bráně se tým průzkumníků dostává na bezpilotní kosmickou loď jménem Destiny, kterou vyslali Antikové po příchodu do Mléčné dráhy v rámci jednoho velkého cíle. Posádka však brzy po příchodu zjišťuje, že se nemůže vrátit na Zemi, protože jsou miliardy světelných let od domova a místo toho procestovávají společně s lodí trasu dříve vytvořených hvězdných bran (SGU 1x01-02 Vzduch).

 • Posádce se podařilo najít vápenec do filtrůPo příchodu ovšem zjišťují, že lodi dochází ve filtrech vzduch. Senátor Alan Armstrong se pro ně obětuje, protože byl z evakuace základny stejně vážně raněn, aby jim získal více času a umírá. Destiny zastaví u pouštní planety, kde tým nalézá potřebný vápenec do filtrů lodi a kontaktuje první životní formu písečných brouků, kteří se při návratu dostanou na loď. Část týmu ve složení Seržant Curtis a Andrea Palmerová odchází na planetu, která byla na Destiny zablokovaná a už se neozvali, jsou pravděpodobně mrtví (SGU 1x02 Vzduch, 1x03 Vzduch).

 • Destiny dobíjí energii ve hvězdě

  Na Destiny se začínají vypínat všechny systémy, protože docházela energie. Gravitačním prakem kolem plynového obra pak byla nasměrována přímo ke hvězdě. Posádka si myslela, že zahynou a tak vyberou 17 členů, kteří letí s raketoplánem k jediné obyvatelné planetě v dosahu. Destiny nakonec ve hvězdě načerpala energii a raketoplán se vrátil (SGU 1x04 Temnota, 1x05 Světlo).

 • Píseční brouci jsou zanecháni na HothuPíseční brouci začínají vysávat zásobu vody na Destiny a tak jsou nuceni zastavit na ledové planetě, aby z ledu nějakou získali. To se jim nakonec podaří i přes potíže, protože byla planeta nestabilní a Scott tam uvízl. Pouštní brouci jsou na lodi chyceni do sudu a zanecháni na planetě. V ledu si ale s sebou přinesli smrtící virus (SGU 1x06 Voda).

 • Telford se pokouší vytočit ZemiHomeworld Command přichází s nápadem, jak aktivovat bránu na Destiny a dostat lidi zpět na Zemi. Je potřeba všechnu energii vyčerpat, takže zprovoznili poprvé zbraně a při nabíjení ve hvězdě převedli všechnu energii k bráně. To se ale nelíbí Rushovi, který je přesvědčen, že to nepůjde a celý projekt sabotuje. Všichni zůstávají na Destiny a Telford s pomocníkem zbaběle utečou a přeruší spojení s komunikačními kameny (SGU 1x07 Země).

 • Všichni byli na planetě zabitiAlternativní časová osa: Posádka Destiny cestuje na tropickou planetu, kde jsou kvůli nestabilitě červí díry uvězněni. Několik členů umírá na smrtící virus z vody a zbytek je zabit smrtícími tvory. Když zjistili, že by tvorové mohli vyléčit smrtící nemoc, vyšlou tým na jejich chycení, ale všechny tam tvorové zabijí (SGU 1x08 Čas).

 • Scott posílá vzkaz PosádceAlternativní časová osa: Zanechané KINO na tropické planetě najde další posádka z jiného času. Když zjistí, že propukne nemoc, na kterou se začne umírat, pošlou tým chytit tvory, aby pomocí nich mohli vyléčit tu nemoc. Ti jsou ovšem také zabiti až na Scotta a ten posílá KINO červí dírou v čase s informacemi, jak chytit smrtící Squigglery, aby nikdo nemusel zemřít a měli lék na virus (SGU 1x08 Čas).

 • Posádka je nakažena smrtícím virem z vodySmrtící virus z vody nakazil posádku a měli jen pár hodin na to, aby problém vyřešili, jinak začnou umírat. Naštěstí ale naleznou na jedné tropické planetě KINO zanechané Scottem z jiného času, které jim odhalilo, že už na ní byli. Červí díra procházela erupcí a byli posláni v čase. Zjistili, že jsou na planetě smrtící tvorové, kteří se nazývali Squigglerové a jejich jed v malé dávce by vyléčil nemoc. Z KINa zjistili všechny potřebné informace, jak tvory chytit a přitom jimi nebyli zabiti, aby mohli vytvořit sérum (SGU 1x08 Čas).

 • Bylo nalezeno ovládací křesloPosádka Destiny si vytvoří harmonogram návštěv Země a pomocí antického komunikačního zařízení navštěvují své blízké na Zemi v jiných tělech. Plukovník Young se dostává kv`ŁU`ŁUPŁUŁUx`ŁU0`ŁU@0`ŁUslo, ale je zakázáno ho použít (SGU 1x09 Život).

 • Rush byl zanechán na planetěPoručík Spencer spáchá sebevraždu a Dr. Rush nastraží zbraň do kajuty plukovníka Younga, protože se ho chce zbavit. Soud je pro nedostatek důkazů zrušen, ale plukovník Young se musel vzdát velení ve prospěch Wrayové. Expedice našla na nehostinné planetě neznámou mimozemskou kosmickou loď Nakaiů, což znamená přítomnost inteligentní mimozemské formy života v této části vesmíru. Dr. Rush je odhalen a plukovník ho zanechá na planetě (SGU 1x10 Spravedlnost).

Rok 2010 n. l.

 • Bývalá SG-1 posílá vzkaz do minulostiAlternativní realita: Goa'uldi jsou nyní poražení a Země je členem Aschenské konfederace, která se o to zasloužila. Ascheni se pokouší zničit pozemskou populaci prostřednictvím sterilizace žen. Bývalá SG-1 to zjistí a podaří se jim odeslat pomocí hvězdné brány a erupce na Slunci zprávu do minulosti, aby se zabránilo spojenectví s Ascheny. V této realitě je Robert Kinsey prezidentem USA, program hvězdné brány je veřejně známý, SGC je muzeum, hvězdná brána se nachází ve vesmírném terminálu JR Reed, Samantha Carterová a Jack O’ Neill odešli z USAF, Samantha Carterová je vdaná za velvyslance Josepha Faxona a generál Hammond je od roku 2004 mrtvý, pravděpodobně zavražděn Ascheny (SG-1 4x16 Rok 2010).

 • IOA obnovuje operace na Atlantidě, kde chce vytvořit druhou pozemskou základnu. Při prvním použití brány v Mléčné dráze se zapne autodestrukce, pojistka Antiků, kdyby Atlantida opustila galaxii Pegas. Je shromážděn roztroušený starý tým, aby se mohli s městem vrátit do Pegasu, nebo bude Atlantida zničena. Po několika krátkých skocích s pohonem červí díry se dostanou k nějaké anomálii asi 300 000 světelných let od cíle, která způsobí časové poruchy a cestování časem. V nepřehledné situaci různých časů je Atlantida napadena nepřítelem a hrozí ji zničení. To je nakonec několika hrdinskými činy týmu odvráceno a je zachráněna i záhadná rasa, se kterou se tam setkali. Atlantida zdárně doletí do Pegasu a Todd je propuštěn za jeho zásluhy při záchraně Atlantidy (Hvězdná brána: Zánik).

 • Rush je unesen NakaiiDr. Rushovi se podaří částečně zprovoznit systémy mimozemské lodi, která začne vysílat nouzový signál. Ten zachytí Nakaiové a zajmou ho. Pomocí sond mysli od něj zjistí jazyk a informace o expedici a Destiny, protože už na ní byli dříve a moc se o ni zajímali (SGU 1x11 Vesmír).

 • Rush uniká s Chloe z lodě NakaiůPři použití komunikačních kamenů se plukovník Young dostane do těla Nakaie na jejich lodi a je zmaten. Přilétá loď Nakaiů a požadují kapitulaci, ale dojde k vesmírné bitvě. Nakaiům se podaří zajmout Chloe Armstrongovou. Young ji jde pomocí komunikačních kamenů zachránit, ale místo toho najde Rushe, kterého osvobodí. Spojení se přeruší, ale před tím Rush zjistí, kde je Chloe a zachrání ji. Nakaiové se stáhnou, ale dali Chloe před tím nějaký patogen (SGU 1x11 Vesmír).

 • Young přebírá opět kontrolu nad lodíNěkolik civilistů v čele s Camile Wrayovou a Dr. Nicholasem Rushem se pokusili o svržení plukovníka Everetta Younga a jeho vojenského personálu, který velí na Destiny. Použili k tomu převod řídících funkcí lodi do konzoly v nově objevené výzkumné laboratoři a odřízli je tak od zbytku lodi. Převod ale nebyl kompletní. Young se dostal k nim vnějškem lodi a převzal opět kontrolu nad lodí. Během převratu je napadly opět lodě Nakaiů, ale jejich sledovací zařízení na jejich lodi a v Dr. Rushovi byla před tím odhalena a zneškodněna (SGU 1x12 Rozděleni).

 • Několik lidí je zanecháno na EdenuExpedice Destiny nalézá planetární systém, který není nikde na mapách Destiny. Později je zjištěno, že byl pravděpodobně vytvořen vysoce vyspělou rasou, protože na nádherné planetě, kterou pojmenovali Eden, byl mohutný obelisk, který jim poslal pravděpodobně nějakou zprávu. Na této planetě zůstalo několik lidí v domnění, že si udělají domov a přežijí. Především věřili v to, že je zachrání vyspělá rasa, která to tam stvořila. Zbytek posádky odletěl. Byl jim tam zanechán poškozený raketoplán. Poručík Tamara Johansenová zjistila, že je těhotná s plukovníkem Youngem (SGU 1x13 Víra).

 • Rush použije křeslo pro získání klíče k systémůmDr. Rush se pokouší získat kódy k ovládání Destiny tím, že si sedne do antického křesla. Vše je mu předkládáno formou vize na Zemi. Destiny zastaví u jedné planety, na které naleznou nějaké staré ruiny zaniklé civilizace a jdou to prozkoumat. Při střetu s obrovským pavoukem v katakombách jsou tam uvězněni, záchrannému týmu se je nepodaří uvolnit a Destiny odlétá. Dr. Rush získal co potřeboval a odpojil se od křesla (SGU 1x14 Člověk).

 • Eli zjišťuje, že je Destiny na kraji galaxieDestiny se snaží otočit loď, ale bez úspěchu, proto při příští zastávce pošlou týmy, aby se po planetách dostali k nezvěstnému týmu. Tým zatím najde v podzemních katakombách mapu, jak se dostat ven, ale Greer je zasypán. Zanechají ho tam a pokoušejí se dostihnout Destiny. Greer nakonec vyvázne a najde ho jeden z týmů, ale zbytek šel opačným směrem až k nalezené mimozemské lodi Nakaiů, kde zjistí, že jsou na okraji galaxie. Už to ale nestihnou zpátky a Destiny opouští galaxii (SGU 1x15 Ztraceni).

 • Franklin zachraňuje posádkuDestiny opustila galaxii, ale podle Rushe to do další nezvládnou a proto povolají ze Země na palubu Amandu Perryovou, expertku na hyperpohon. Nakaiové se ovšem lodi nechtějí vzdát a tak sabotují jeden z FTL motorů pomocí Jamesové. Destiny je uvězněna mezi galaxiemi. Nalezený opravářský robot je vypuštěn na opravu pohonu a také dorazí ztracený tým, protože byla Destiny ještě v dosahu. Když se chtějí na planetu vrátit pro zásoby, je už obsazena Nakaii, kteří také dorazí k Destiny a začnou ji ostřelovat. Motor je opraven, ale musí se přemostit a tak Franklin usedne do křesla a podaří se jim opět uniknout. Franklinovo vědomí je nahráno do lodních systémů (SGU 1x16 Sabotáž).

 • Greer má přeludy a ohrožuje posádkuV nové galaxii tým navštíví jednu planetu a přinesou si z ní na zátylku nějakého parazita podobného klíštěti. Ten způsoboval postiženým halucinace toho, z čeho měli největší strach, což způsobovalo problémy mezi posádkou, především Greer a Rush ostatní ohrožovali. Když to zjistí a chtějí ho vyndat, nejde to, protože by oběť zabil. Nakonec se Johansonové podaří zjistit, jak ho omráčit a bezpečně vyndat pomocí jedu Squigglerů (SGU 1x17 Bolest).

 • Young oživuje TelfordaZe spojení Rushe s Telfordem mu zůstaly zbytky Telfordovy paměti a zjistil, že je špión Luciánské aliance. Ví to jen Rush a Young a rozhodnou se to na Zemi prošetřit. Rush přebírá tělo Telforda, aby zajistil důkazy a kontaktoval Luciánskou Alianci, ta ho ovšem odhalí a unese. Telford je na Destiny vyslýchán a nakonec se přizná. Rush je nucen spolupracovat, aby zajistil spojení bránou na Destiny. Young musel  vypustit vzduch z místnost s Telfordem, aby přerušil indoktrinaci, což se na pokraji smrti podaří a stává se opět loajální Zemi (SGU 1x18 Zrádce).

 • Kiva a Telford se vzájemně postřelíTelford prozradil, kde drží Rushe a že Luciánská aliance chce přijít na Destiny. K planetě je vyslána loď George Hammond, aby je zastavili, nepodaří se jim to. Aliance aktivuje bránu a přichází na Destiny. Dva piloti F-302 jsou zabiti výbuchem planety. Na Destiny dojde k přestřelce a aliance získá nějaké zajatce. Každý se opevní v jedné části lodi. Nakonec musí spolupracovat, aby nezemřeli, protože je ohrožoval binární pulsarový systém. Museli zesílit štíty směrem k pulsarům, ale to šlo jen zvenku lodi. Když se postřelí navzájem Telford s jejich vůdcem Kivou, Luciánská aliance rozdělí vojáky a civilisty a chce je zabít. Při potyčkách zemřelo několik lidí z obou stran a Johansenová byla vážně raněna (SGU 1x19-20 Vpád).

 • Ginn zabíjí vůdce a vzdává se Varro přesvědčí nového vůdce Dannica, aby je nezabíjel, protože jsou platnější živí. Povolí jim přivést na Destiny ze Země 4 doktory, které by se postarali o raněné. Kiva ovšem umírá a Dannic je pošle na jinou planetu, kde je zanechá. Na Destiny ale zůstal tým vědců s Greerem a Scottem, kteří se schovali v hydroponice a jsou ochotni zemřít, než by jim přenechali loď. Ke snížení štítů a smrti díky pulsarům nakonec nedojde, protože Dannica zabije Ginn a vzdají se Tau’riům. Zbývající posádka na planetě je také zachráněna. Tamara Johansenová přežila, ale její dítě ne, i když měla přeludy, že je na Edenu a vyspělá rasa ho zachránila (SGU 2x01 Intervence).

 • Umírá RileyDr. Nicholas Rush nalézá můstek Destiny, v němž může kontrolovat systémy lodi, ale nikomu to neřekne. Nápomocna mu je i inteligence lodi v představách jeho známých. Loď potřebuje zásoby a tak vyskočí z FTL. Vyšlou na planetu raketoplán, ale ten ztroskotá. Brána na planetě je nalezena a zprovozněna a tak se mohou vrátit, protože Rush provádí krátké skoky, aby byli stále v dosahu a vysvětlí to tím, že je FTL pohon narušen zářením z pulsarů. Smrtelně raněný seržant Riley požádal plukovníka Younga, aby ukončil jeho trápení a ten mu přaní splní (SGU 2x02 Následky).

 • Telford zůstal s UrsiniDestiny se setkává s jednou z konstrukčních lodí, se kterou se automaticky spojila. Posádka vstoupí na palubu, aby ji prozkoumala. Najdou tam ale neznámou mimozemskou rasu Ursinů, kteří se tam skrývali před automatickými loděmi. Také zjistí, že má loď dost energie na spojení brány se Zemí. Když to chtějí využít, zbývající Ursini zakročí a obrátí tok energie. Rush musel lodě odpojit, ale na konstrukční lodi zůstal s Ursini plukovník Telford. První kontakt s Ursini tedy neproběhl moc dobře (SGU 2x03 Procitnutí).

 • Chloe usedla do křesla v domnění, že ji pomůže od patogenuSGU 2x04 Patogen).

 • Scott je vyléčen z infekce rostlinných stvořeníPoručík Scott je na jedné planetě infikován nějakým rostlinným stvořením. Infekce se rychle rozšiřuje a je v bezvědomí. Má halucinace o tom, jak si na Zemi bere za ženu Chloe Armstrongovou. Na Destiny se ale kvůli infekci vrátit nemohou a tak se zabarikádují a ubrány, protože je stvoření stále napadají. Chloe byla také infikována, ale nepůsobilo to na ni díky patogenu. Dala transfuzi krve Scottovi, aby ho zachránila a vrátili se zdraví na Destiny (SGU 2x05 Cloverdale).

 • Destiny zkouší velení Younga ve snechUmělá inteligence Destiny se nějak propojí s mozkem plukovníka Younga, aby otestovala jeho velení a vůdčí schopnosti. Provádí s ním různé scénáře bojové situace v jeho snech, ve které přiletí mnoho lodí Nakaiů a chtějí vydat Chloe. Když nezávisle na sobě zjistí Eli a Rush, že Destiny provádí nějaké bojové simulace, které se shodují se sny plukovníka, museli ho přesvědčit, aby se dal dohromady, což se povedlo. Eli Wallace  je ve vztahu s Ginn (SGU 2x06 Pokus a omyl).

 • Rush zachraňuje YoungaDestiny narazí na mateřskou loď Ursinů. Prozkoumat ji jde Rush s Youngem, ale při zprovoznění systémů se na chvíli spustí motory a odletí. Rush je nucen povolat na Destiny Amandu Perryovou, aby pro ně přiletěla a posádka se o můstku nedozvěděla. Plán ovšem nevyšel a vyjde najevo, že Rush nějakou dobu věděl o můstku. Popere se přitom s Youngem. Rush prozradí Youngovy pravý účel a misi Destiny a kupodivu se nakonec přikloní na jeho stranu. Při návratu na Destiny Rush zachrání Youngovi život (SGU 2x07 Pro dobro všech).

 • Rush zabíjí SimeonaRush nachází Amandu Perryovou/Ginn v její kajutě mrtvou, zabil ji Simeon, člen Luciánské aliance, který utíká na planetu. Přitom zabije ještě jednoho strážného. Na Zemi potvrdí, že je Ginn mrtvá, ale ještě předtím prozradila něco o útoku Luciánské aliance na Zemi a podrobnosti zná právě Simeon. Vzhledem k blízkému vztahu Rushe s Amandou se za ním vydává na planetu za pomstou a podaří se mu ho zabít. Informace o útoku Aliance jsou ztraceny (SGU 2x08 Pomsta).

 • Vyspělá rasa přichází na EdenU Destiny se náhle objevuje raketoplán s lidmi zanechanými na Edenu. Přenesla je sem velmi vyspělá rasa, která stvořila planetu. Na Destiny ale začínají za divných okolností záhadně umírat. Pomocí hypnózy je zjištěno, že vlastně všichni zemřeli už na planetě a vyspělá rasa je dokázala jen na chvíli oživit. Všichni tedy znovu zemřeli, ale mohli ještě znova vidět posádku. Posádka získala fungl nový raketoplán (SGU 2x09 Návštěva).

Rok 2011 n. l.

 • Posádka naprogramuje dron ke své obraněDestiny nalézá plno trosek lodí Ursinů po nějaké vesmírné bitvě a jdou to prozkoumat. Jsou tam zjištěny i jiné menší lodě, které jejich příchodem ožijí a napadnou Destiny. Týmu se podaří vrátit, ale mají porouchaný FTL pohon. Naštěstí přilétají Ursini s Telfordem v konstrukční lodi, a zachrání je načerpáním energie ve hvězdě. Je zjištěno, že jsou Ursini ve válce s těmito bezpilotními drony a tak spojí lodě a odletí. Vyskočí ovšem u velitelské lodi do další bitvy. Chloe uteče a zavolá Nakaie na pomoc. Velitelská loď je zničena a drony vypnuté. Chtějí tu technologii prozkoumat a tak se rozhodnou vzít jeden na palubu, ale zadrží je loď Nakaiů, pustí je výměnou za Chloe. Výměna je provedena, ale Ursini na sebe nechtěně upozorní další velitelskou loď, která přiletí. Chloe je vyléčena z patogenu a vrácena se získanými znalostmi a Ursini se obětují, aby Destiny unikla. Použijí proti nim i vlastní zbraň, vypnuté drony zničené velitelské lodi. Tito Ursini byli pravděpodobně poslední a jejich rasa zaniká (SGU 2x10 Oživení, 2x11 Osvobození).

 • Druhý Rush umírá s Destiny ve hvězděPosádka Destiny najde způsob, jak vytočit Zemi, když se budou dobíjet ve hvězdě. Rush je proti, ale Telford to povolí. Ke spojení se Zemí sice dojde, ale vlivem erupce je červí díra narušena a na Zemi se podaří vrátit jen Telfordovi, zbytek posádky mimo Rushe je dopraven 2000 let do minulosti na jednu planetu. Rush je dopraven s Destiny několik hodin do budoucnosti a později kontaktuje přilétající Destiny. Posádka si sebere z vraku druhé Destiny náhradní díly a zásoby, než spadne s prvním Rushem do hvězdy. Druhý Telford je zabit Rushem (SGU 2x12 Dvojí osud).

 • Wrayová deaktivuje bombuVelitelství v Pentagonu bylo napadeno Luciánskou aliancí, na které se tam zřítila loď z bombou. Loď je nalezena Greerem a Wrayovou v tělech senátorky a vědce Covela. Když Destiny vyskočí z FTL, chvilkovým přerušením spojení si všichni uvědomí, co se stalo. Těla senátorky a Covela jsou smrtelně ozářena a proto Covel zařídí, aby se nemohli odpojit, protože nechtěl umřít. Varro jim pomůže deaktivovat bombu a Rush opraví komunikační zařízení, aby se mohli odpojit. Senátorka a Covel později umírají na ozáření (SGU 2x13 Spojenectví).

 • Pomocí křesla jsou přenesena vědomí do počítače DestinyPo útoku na Zemi se s ní nemůže Destiny několik týdnů spojit. Místo toho zachytí vědomí mrtvé Ginn a později se objeví i Amanda Perryová. Všichni jsou uvězněni v těle Chole. Volkerovi selhávají ledviny a je nutná transplantace. Nabídne se Greer. Jedinou šancí, jak oddělit mysli od Chloe, je křeslo, kterým jsou mysli Ginn a Amandy staženy do počítače Destiny. Transplantace ledviny je také díky nové virtuální inteligenci úspěšná (SGU 2x14 Naděje).

 • Young se s týmem vzdává a přeruší vytáčení na DestinyHomeworld Command v Pentagonu přijde s plánem, jak  využít hvězdnou bránu na Langaře ke spojení s Destiny, protože má naquadriové jádro. Langařané ovšem odmítají, protože se bojí, že jejich planeta exploduje. Rodney McKay sice problém vyřešil, ale musí se zmocnit brány násilím. K tomu použijí komunikační kameny, ale jsou nakonec odhaleni a plukovník Young se vzdá, aby zachránil aspoň diplomatické vztahy mezi národy. Dr. Rush se během toho napojil na křeslo a Amanda Perryová ho tam uvěznila. Musela pomoci Ginn a obě vědomí jsou nakonec přesunuta do karantény (SGU 2x15 Obsazení).

 • Unesení lidé šelmou jsou nalezeniPři průzkumu planety narazí expedice na vesmírného jelena, což by pro posádku bylo konečně nějaké maso. Jsou ale napadeni šestinohou šelmou, která odvleče Johansenovou a jednoho vojáka do svého brlohu. Záchranný tým složen z pozemšťanů a členů Luciánské aliance je sice najde, ale všichni členové aliance až na Varra přitom zahynou. Šelmu nakonec nezabili, protože se ukázala jako inteligentní (SGU 2x16 Lov).

 • Posádka uniká z Novu před jejím zničenímDestiny se opět potýká s útokem bezpilotních lodí, které zbyly po jedné civilizaci, ale na poslední chvíli se jim podaří uniknout. Expedice Destiny prvně kontaktovala obyvatele Novu na novuské kolonii, což byli potomci jich samých poslaných zpět časem. Lidé z Novu se se svou planetou nemohli spojit. Drony je ovšem znova najdou. Zničí bránu a Destiny musí utéct. Když drony odletí, vrátí se pro ně a berou všechny na Novus. Novus je ovšem opuštěn kvůli nestabilitě v důsledku černé díry. Z archivu si berou vše potřebné, i velmi účinnou látku pro filtry, než se planeta rozpadne a odvážejí lidi z Novu na jejich novou kolonii, kam všichni odletěli loděmi (SGU 2x17 Společný původ, 2x18 Epilog).

 • Destiny se dobíjí v modrém obroviBezpilotní lodě jsou natolik inteligentní, že Destiny zablokují přístup u všech vhodných hvězd pro doplnění energie. Posádka se rozhodne k radikálnímu kroku. Načerpají energii v modrém obrovi, na což není Destiny stavěna, protože je tam mnohem větší teplota. Posádka musela pro své bezpečí opustit až na několik členů loď a odešla na nedalekou novuskou kolonii. Tam je sice drony našly, ale poradili si s nimi. Destiny provedla úspěšně načerpání energie, ale odnesla to hydroponická zahrada a Parková přišla o zrak (SGU 2x19 Blokáda).

 • Eli zůstává vzhůru a Destiny míří do další galaxieVelitelské bezpilotní lodě na ně čekají u každé planety s bránou a nemohou doplnit zásoby. Zkouší útočit, ale bez úspěchu, drony jsou vždy napřed. Expedice Destiny je tedy umístěna do stázových komor na dobu tří let, aby Destiny mohla přeskočit zbytek nepřátelské galaxie a dorazit do další. 8 komor je ovšem porouchaných a tak musí odlákat velitelské lodě a na jedné planetě získat potřebný minerál. Jedna komora je ale neopravitelná a jediný Eli Wallace zůstává vzhůru. Destiny odlétá do další galaxie (SGU 2x20 Hozená rukavice).


2009 / 2010 / 2011

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu