Časová osa - 1980 až 1998 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

1980 / 1981 / 1982 / 1983 / 1984 / 1985 / 1986 / 1987 / 1988 / 1989 / 1990 / 1991 / 1992 / 1993 / 1994 / 1995 / 1996 / 1997 / 1998


Rok 1980 n. l.

 • Narodil se seržant Bates20. června se narodil staff seržant Bates, původně v expedici na Atlantidě, nyní zvláštní agent IOA (SGA 1x01 Vynoření).

 

 

 

 • Hvězdná brána na Novu přestává reagovat na vytáčení z kolonie Novu (Spoelečný původ). (SGU 2x17 Společný původ).

Rok 1981 n. l.

 • Otec Camerona Mitchella přijde o obě nohyFrank Mitchell, otec Camerona Mitchella, přijde o obě nohy při leteckém neštěstí. Zatímco je v nemocnici, on a mladý Cameron Mitchell sledovali start prvního raketoplánu (SG-1 9x12 Paralelní vzpomínky).

Rok 1982 n. l.

 • Na projekt Hvězdná brána dohlíží generálmajor W. O. WestNa projekt Hvězdná brána hluboko v útrobách Cheyenne Mountain v Colorado Springs, Colorado, dohlíží generálmajor W. O. West. Catherine Langfordová slíbila úplnou autonomii v rámci projektu, i když to bylo pod dohledem letectva Spojených Států (Hvězdná brána).

 

 • Počítačový systém na vytáčení hvězdných bran Výzkumný tým Catherine Langfordové začal rozvíjet počítačový systém na vytáčení hvězdných bran (Hvězdná brána).

 

 

 • Kapitán Jack O'Neill se zúčastnil neúspěšné mise v NěmeckuKapitán Jack O'Neill a poručík Charles Kawalsky se zúčastnili neúspěšné mise v Německu, na které byl zabit jejich velitel plukovník John Michaels (SG-1 2x04 Správce).

Rok 1983 n. l.

 • Narodila se nadporučík Tamara JohansenováNarodila se nadporučík Tamara Johansenová, zdravotní důstojník na Destiny (SGU 1x01-02 Vzduch).

 

 

 • Narodil se nadporučík Matthew ScottNarodil se nadporučík Matthew Scott, zařazen na základnu Icarus, později na Destiny druhý v pořadí ve velení (SGU 1x01-02 Vzduch).

 

 • Narodila se poručík Vanessa JamesováNarodila se poručík Vanessa Jamesová, přidělena na základnu Icarus, později na Destiny (SGU 1x01-02 Vzduch).

 

 

Rok 1984 n. l.

 • Asgardský vědec Loki byl vyhoštěn asgardskou nejvyšší radouAsgardský vědec Loki byl přistižen, jak provádí neschválené pokusy na lidech z Tau'ri. Proto je zbaven své hodnosti a vyhoštěn asgardskou nejvyšší radou (SG-1 7x03 Křehká rovnováha).

 

 • Narodil se Eli WallaceNarodil se Eli Wallace, inteligentní nevystudovaný vysokoškolák, civilista, zařazen na základnu Icarus, později na Destiny (SGU 1x01-02 Vzduch).

 

Rok 1985 n. l.

 • Narodila se Cassandra FraiserováNarodila se Cassandra Fraiserová, jediná přeživší z planety Hanka, adoptovaná Dr. Fraiserovou (SG-1 1x15 Singularita).

 

 • Narodila se Annie BalicováNarodila se Annie Balicová, bývalá přítelkyně Scotta a matka jeho syna Matthewa (SGU 1x09 Život).

 

 

 

 

Rok 1986 n. l.

 • Na planetě Langary byl objeven prvek naquadrieNa planetě Langara je Kelowňany objeven starý goa’uldský chrám se spisy, který obsahoval artefakty a vzorek minerálu zvaného naquadria. Také byla objevena hvězdná brána (SG-1 5x21 Velká cesta).

 

 • Narodila se Chloe ArmstrongováNarodila se Chloe Armstrongová, civilistka, dcera senátora, přidělena na základnu Icarus, později na Destiny (SGU 1x01-02 Vzduch).

 

 • Manželka a dcera Aleca Colsona zahynuli při leteckém neštěstí (SG-1 8x08 Úmluva).

Rok 1987 n. l.

 

 

Rok 1988 n. l.

 

 • Narodila se Allyson MartinováPravděpodobně tento rok se narodila Allyson Martinová, mladá dívka, která zachránila Teal’ca, když byl infikován obřím hmyzem (SG-1 2x10 Zhouba).

 

 

Rok 1989 n. l.

 • V lednu v Panamě proběhla operace Just Cause.

Rok 1990 n. l.

 • 2. srpna začala válka v Perském zálivu.

Rok 1991 n. l.

 

 • 28. února končí válka v Perském zálivu.

Rok 1992 n. l.

 • Dr. Gary Meyers a Dr. Barbara Shoreová začínají svou práci na hvězdné bráněDr. Gary Meyers a Dr. Barbara Shoreová začínají svou práci na hvězdné bráně, jejíž cílem je její aktivování (Hvězdná brána).

 

Rok 1993 n. l.

 

Rok 1994 n. l.

 • Margaret Hammondová, manželka generála George S. Hammonda, umírá na rakovinu.

Rok 1995 n. l.

 • První tým odchází na Abydos a zabíjí Ra'aNa Zemi se podařilo podruhé úspěšně aktivovat hvězdnou bránu a je vyslán první tým, který úspěšně cestuje do jiné části naší Galaxie skrz Hvězdnou bránu na planetu Abydos (založeno na seriálu, ve filmu se cestovalo do jiné galaxie na konci pozorovaného vesmíru). Během této mise je zabit nejvyšší Vládce soustavy, Goa’uld Ra (Hvězdná brána).

 • Goa'uldí Vládci soustavy začínají bojovat o moc a o to, kdo nahradí Ra‘a jako dominantního Vládce soustavy.

 • Z Valy Mal Doran je odstraněn Goa’uld QeteshZ Valy Mal Doran je odstraněn Goa’uld Qetesh (SG-1 9x05 Sláva bohům na výsostech).

 

Rok 1996 n. l.

 • Apophis, Cronus, Ba‘al a Heru'ur se stávají dominantními Vládci soustavy.

 • Dr. Alison Porterová absolvovala Kalifornský technologický institutDr. Alison Porterová absolvovala Kalifornský technologický institut (SGA 5x07 Šepoty).

 

 

 • Jonas Quinn se stává rádcem Dr. KieranaPřibližně na konci tohoto roku se Jonas Quinn stává rádcem Dr. Kierana v kelowňanském projektu zabývajícího se naquadrií (SG-1 6x07 Stínohra).

Rok 1997 n. l.

 • Měsíc před startem programu Hvězdná brána, generálmajor George S. Hammond plánuje svůj odchod do důchodu (SG-1 1x22 V sevření hada).

 • Apophis přichází na ZemiGoa'uldí Vládce soustavy Apophis našel tajné adresy hvězdných bran zbylých po poraženém Vládci soustavy Ra‘ovi a začal systematicky prozkoumávat zapomenuté světy, kde by mohl nalézt nové bohatství a také novou hostitelku pro svou královnu Amaunet. Do rukou se mu dostala i adresa na planetu Zemi, kam Apophis poslal přes hvězdnou bránu malou jaffskou bojovou skupinu, která unese senior airman Carol Weteringsovou a zabije několik vojáků (SG-1 1x01-02 Děti bohů).

 • Plukovník O'Neill prochází znovu s novým týmem na abydosJack O'Neill byl povolán generálmajorem George S. Hammondem zpět do aktivní služby, kde znovu získal svou hodnost plukovníka. Následně sestavil tým se kterým prošel přes hvězdnou bránu na Abydos, aby prověřil invazi jednotek Apophise. Členové týmu byli O'Neill, major Charles Kawalsky, major Louis Ferretti a kapitán Samantha Carterová (SG-1 1x01-02 Děti bohů).

 • Sha're se stává hostitelkou AmaunetDr. Daniel Jackson opustil Abydos v doprovodu plukovníka Jacka O'Neilla a jeho týmu zpátky na Zemi, kvůli unesení Sha're, jeho manželky, která se stala hostitelkou Amaunet a Skaara se stal hostitelem pro Klorela. Daniel Jackson slíbil, že se vrátí na Abydos, až je oba najde (SG-1 1x01-02 Děti bohů).

 • Je založeno velitelství hvězdné brányPrezident Spojených Států Amerických podepisuje 22. února listinu SGC, kterou se zakládá v Cheyenne Mountain Stargate Command (SGC, velitelství hvězdné brány). Jejím velitelem se stal generálmajor George S. Hammond. Prezident vydal povolení na vytvoření devíti týmů nazvaných SG-1 až SG-9. Jejich primárními rozkazy jsou, hledat zbraně nebo nové technologie, které by mohly pomoci Zemi v boji proti Goa'uldům, nebo vytvoření spojenectví s lidmi z jiných světů. Plukovník Jack O'Neill byl ustanoven velícím důstojníkem SG-1, s kapitánem Samanthou Carterovou se počítá jako s náhradním velitelem a Dr. Daniel Jackson je doprovází jako archeolog, zatímco major Charles Kawalsky byl ustanoven velícím důstojníkem týmu SG-2 (SG-1 1x01-02 Děti bohů).

 • Tým O'Neilla uniká s ChulakuPři průzkumu planety Chulak, jsou členové SG-1 zajati a uvězněni. Plukovník Jack O'Neill však přesvědčuje Apophisova prvního muže Teal'ca, aby jim pomohl uniknout z vězení a vrátit se s nimi na Zemi. Během mise na Chulak byla na pozemské bráně nainstalována Iris, chránící Zemi proti neoprávněným příchozím cestujícím (SG-1 1x01-02 Děti bohů).

 • Do majora Charlese Kawalského vnikl Goa’uldNa velitelství hvězdné brány zjistili, že do majora Charlese Kawalského vniklo na Chulaku při útěku mládě Goa’ulda. Lékařští odborníci se pokoušeli symbionta odstranit, ale bez úspěchu. Mezitím se Goa´uld zmocní jeho těla a pokusí se uniknout ze základny pomocí hvězdné brány. To se mu ale nepodaří a při pokusu umírá (SG-1 1x03 Nepřítel je uvnitř).

 • Teal'c je přiřazen jako čtvrtý člen k týmu SG-1Teal'c je přiřazen jako čtvrtý člen k týmu SG-1 a to na doporučení plukovníka Jacka O'Neilla (SG-1 1x03 Nepřítel je uvnitř).

 

 • Je proveden první kontakt s lidmi nazývanými ShavadaiovéNa planetě Simarka (P3X-593) učiní tým SG-1 první kontakt s lidmi nazývanými Shavadaiové, rasou mongoloidních bojovníků, kteří prosazují přísný kodex, jenž silně snižoval postavení žen. Po jejich odchodu se tento kodex rapidně změnil a ženy dostaly určitá práva (SG-1 1x04 Emancipace).

 • SG-1 zachraňuje nečistéTým SG-1 doprovází SG-3 na planetu P3X-797 a objeví zde svět rozdělený na tmavou a světlou stranu, s obyvateli podobně rozdělenými na čisté a nečisté. Čistí žijí na světlé straně, v technologické úrovni minojské civilizace. Nečistí, kteří žijí na temné straně, jsou primitivní s instinkty zvířat. Po návratu na Zemi, SG-3 a SG-1 kromě Dr. Daniela Jacksona a Teal'ca začali vykazovat brutální a násilné jednání, přičemž se tato nemoc šířila dotekem. Generálmajor Hammond umístil do karantény celé SGC, dokud Dr. Janet Fraiserová nevytvořila protilátku proti tomuto viru, kterou poskytli i obyvatelům planety (SG-1 1x05 Mezi světlem a tmou).

 • Kapitán Jonas Hanson je popravenUmírá kapitán Jonas Hanson, velící důstojník týmu SG-9, který se na planetě Avnil prohlásil za boha. Když se zjistilo, že je podvodník, Avnilané ho hodili do červí díry, která směřovala na Zemi se zavřenou iris. Údolí na planetě je od té doby chráněno goa’uldským štítem proti ultrafialovému záření místní hvězdy a vesničané mohou ve dne normálně na slunce (SG-1 1x06 První přikázání).

 • Je proveden první kontakt s UnityNa průzkumné misi na planetě P3X-562 učinil tým SG-1 první kontakt s Unity, modrými krystalickými formami života na energetické bázi, které na sebe mohli vzít lidskou podobu. Jejich civilizace byla kdysi zničena Goa’uldy (SG-1 1x07 Zmrtvýchvstání).

 

 • Je proveden první kontakt s NoxyTým SG-1 cestoval na planetu Gaia, kde učinil první kontakt s Noxy, vysoce vyspělou humanoidní rasou s úžasnými léčivými účinky a se schopností udělat věci neviditelné. Dokázali oživit i mrtvé (SG-1 1x08 Noxové).

 

 • SG-1 ničí zařízení, aby mohli Argosiané žít plný a dlouhý životTým SG-1 navštívil další planetu jménem Argos, kde učinili první kontakt s Argosiany, starověkou mimojskou civilizací. Věk celé populace byl urychlen nanotechnologií, díky čemuž se jedinci dožívali průměrně 100 dní, ale prožili celý život. Proces urychlení se prováděl při umělém spánku. Plukovník O’Neill byl také nakažen nanity, ale SG-1 zničila tuto goa’uldskou experimentální technologii a dovolila Argosianům žít plný a dlouhý život (SG-1 1x09 Jepičí život).

 • Je zničeno Thorovo kladivo na CimmeriiNa průzkumné misi na planetě Cimmera (P3X-974), tým SG-1 prvně kontaktuje Cimmeriany. Přitom jsou nuceni zničit thorovo kladivo, asgardskou technologii, která chránila planetu před Goa’uldy, protože by tam jinak Teal-c musel zůstat (SG-1 1x10 Thorovo kladivo).

 • SG-1 nachází Ernesta Littlefielda na HeliopolisDr. Daniel Jackson zjistil, že Ernest Littlefield prošel v roce 1945 hvězdnou branou a nikdy se nevrátil. Tým SG-1 s Catherine Langfordovou se vydali na misi na planetu Heliopolis, aby se pokusili najít Ernesta a vrátili se s ním na Zemi. Na planetě ho skutečně naleznou a také odhalí místo nazývané “Heliopolis” – místo setkávání aliance čtyř velkých ras, která zahrnovala Antiky, Noxy, Asgardy a Furlingy. I přes komplikace zničeného DHD se podařilo všem projít zpět i s Ernestem na Zemi (SG-1 1x11 Tantalova muka).

 • Teal' se vzdává svého symbionta ve prospěch Ry'acaTeal’cův syn Rya’c dostává do svého břišního vaku prvního Goa’ulda, protože je vážně nemocný. Teal’c tomu chtěl sice původně zabránit, ale byl to právě jeho symbiont, který mu musel dát, aby přežil. Naštěstí Carterová s Danielem získali jiného, kterého mu mohli dát (SG-1 1x12 Pokrevní svazky).

 • Tým provede první kontakt s OhnesanyTým SG-1 cestuje na planetu Oannes (P3X-866), domovský svět Nema. Ten je posledním přeživším starobylé vodní rasy známé jako Ohnesané, též i Oannesané. Nemo uvěznil Daniela Jacksona, aby od něj zjistil informaci, co se stalo s Omorocou, jeho ženou. Tu zabil dříve Belus při jejím pokusu osvobodit lid Tau’ri od Goa’uldů (SG-1 1x13 Oheň a voda).

 • Hathor uniká ze ZeměTým archeologů v Mexiku odkryl starověký hrob se sarkofágem uvnitř, ve kterém byla uvězněna Goa'uldská královna Hathor. Hathor zjistila, kde se nachází hvězdná brána a použije biologickou látku Nish’tu, aby svedla všechny muže v SGC, se záměrem použít základnu k chovu goa’uldů. To se jí díky Dr. Janet Fraiserové a kapitánu Carterové nepovede a tak uniká bránou aspoň pryč ze Země (SG-1 1x14 Hathor).

 • Je zachráněna holčička Cassandra, která měla zničit SGCTým SG-1 cestoval na planetu Hanka (P8X-987}, kde SG-7 založila observatoř Douglas McLean Memorial. Jenomže celá populace i s týmem SG-7 byli zabiti díky viru, který stvořila Nirrti. Přežila pouze jedna malá holčička jménem Cassandra. SG-1 přivedla Cassandru zpět na Zemi, kde ji v hrudi nalezli výbušninu. Dr. Daniel Jackson a kapitán Samantha Carterová zjišťují, že Goa'uld Nirrti nasadil zařízení do holčičky za účelem zničit hvězdnou bránu na Zemi. Cassandra přijala Dr. Janet Fraiserovou za svou matku a na Zemi našla svůj nový domov. Výbušné zařízení v Cassandřinĕ hrudi se samo zmenšilo, jakmile se vzdálila od brány (SG-1 1x15 Singularita).

Rok 1998 n. l.

 • Teal'c je na planetě Cartago za své zločiny propuštěnPři zkoumání planety Cartago, tým SG-1 poprvé kontaktoval místní obyvatele Byrsany. Teal'c byl na této planetě poznán jako první muž Apophise a byl postaven před soud za zabití Hannova otce Himilca. Hanno však nakonec Teal'ca propustil, protože zachránil Byrsany, když byla planeta napadena hadí stráží Apophise (SG-1 1x16 Cor-ai).

 • Přeživší Tolláni cestují k NoxůmNa průzkumné misi na planetě Tollan (P3X-7763), SG-1 našla několik přeživších z vyspělé civilizace zvané Tolláni. Jejich planeta procházela silnou vulkanickou činností a bez SG-1 by nikdo nepřežil. Přivedli je na Zemi, kde je chtěli kvůli vyspělé technologii studovat. Naštěstí s pomocí Daniela Jacksona kontaktovali Noxy, kteří jim našli novou planetu (SG-1 1x17 Záhada).

 • Je nalezena brána v AntarktiděHvězdná brána “selhává” při evakuaci SG-1, která byla napadena na planetě P4A-771. Ta poslala  plukovníka Jacka O'Neilla a kapitána Samanthu Carterovou na Antarktidu kde nalezli dříve neznámou druhou hvězdnou bránu na Zemi, která byla z části zamrzlá v ledu. O'Neil a Carterová byli zachráněni, a antarktická hvězdná brána (brána beta) byla uložena v oblasti 51 (SG-1 1x18 Osamění).

 • Harlan vytváří kopie členů SG-1Po přicestování na planetu označenou PX3-989, upadla SG-1 do bezvědomí a jejich vědomí byla zkopírována do těl duplicitních androidů. Kontaktovali tak posledního žijícího Altaiřana, i když byl jen vědomím v androidu, který se jmenoval Harlan. Pravá SG-1 se nakonec vrátila na Zemi a jejich duplikáty zůstaly na planetě PX3-989 (SG-1 1x19 Montér).

 • Daniel získává adresu, odkud Apophis zaútočí na ZemiDr. Daniel Jackson objevuje na planetě P3R-233 kvantové zrcadlo a zařízení které ho ovládá. Ovládacím zařízením ho nechtěně spustil a při dotyku zrcadla ho dopravilo do alternativní reality (jiné verze Země v paralelním vesmíru). Daniel se nakonec vrátil do svého vesmíru s adresou, odkud povedou Goa’uldi poslední úder na Zemi (SG-1 1x20 Paralelní svět).

 • Daniel uniká z paralelního vesmíruAlternativní časová osa: Daniel se dostal přes kvantové zrcadlo na Zemi v paralelním vesmíru, kde se nikdy nepřipojil k programu hvězdné brány a nikdo ho tam tudíž neznal. Země  byla zrovna pod útokem Goa’uldů. Členové SG-1 z alternativní reality mu nakonec uvěřili a obětovali své vlastní životy, aby měl Daniel dost času k návratu do své reality s poznámkou na papírku, obsahující klíčovou adresu odkud Goa’uldi povedou útok na Zemi. V této realitě byla zničena i planeta Chulak, když tam generál O’Neill poslal jadernou hlavici, Dr Langfordová byla součástí programu a Carterová nebyla voják letectva USAF (SG-1 1x20 Paralelní svět).

 • Joe nachází antický komunikační kámenJoe Spencer, holič a normální občan Spojených Států Amerických, nachází ve výprodeji antický komunikační kámen, který je spojen s plukovníkem O’Neillem. Od této doby s ním prožívá jeho život, který vypráví známým a později i sepisuje (SG-1 8x15 Občan Joe).

 • SG-1 ničí Apophisovy lodě nad ZemíDr. Daniel Jackson po návratu varoval SGC, že Zemi hrozí útok. Senátor Robert Kinsey však doporučuje vyřazení hvězdné brány a uzavření celého programu. SG-1 neoprávněně opustí Zemi na souřadnice, které donesl Daniel z alternativní reality, aby se pokusili zabránit Apophisovi napadnout Zemi. To se jim nakonec podařilo, když zničili obě jeho lodi a Apophis oslabil svoje postavení mezi Vládci soustavy. Překažením útoku mohl programu hvězdné brány nadále pokračovat (SG-1 1x21 Politika, 1x20 V sevření hada, 2x01 V hadím hnízdě).

 • Sam přežije útok Ashraka, ale Jolinar umíráZatímco SG-1 pomáhá skupině lidí na planetě Nasya uprchnout bránou před útokem Goa'uldů na jejich svět, kapitán Samantha Carterová se nedobrovolně stává hostitelem Jolinar z Malkshuru, symbionta Tok‘ry. Jolinar vyhledá Ashrak, který ji lovil a obětuje svůj život, aby Carterová žila (SG-1 2x02 Při výkonu služby).

 • Linea uniká ze ZeměTým SG-1 je odsouzen k doživotnímu vězení na planetě Hadante. Toto podzemní vězení je přístupné pouze hvězdnou bránou, která nemá DHD. Vězeňkyně zvaná Linea však pomohla SG-1 k útěku bránou, čímž si rovněž zajišťuje vlastní svobodu. Když se členové SG-1 vrátili na Zemi, uvědomili si, že Linnea byla vlastně notoricky známý zločinec přezdívaný “ničitelka světů”, která vytvářela nemoci, jež způsobovaly vymírání druhů na celých planetách. Linea získala informace v počítači SGC a uniká bránou (SG-1 2x03 Ve vězení).

 • SG-1 propouští lidi z virtuálního vězeníSG-1 přicestuje na planetu P7J-989, kde uvíznou uvnitř lůžka na virtuální realitu. SG-1 je nucena prožít události z minulosti týkající se jejich přátel a rodiny, kteří umírají. SG-1 se nakonec podařilo uniknout a pomohli utéct z virtuální reality i ostatním lidem z planety, kteří tam byli uvězněni správcem, který jim nechtěl říct pravdu, že jejich svět byl obnoven a atmosféra není jedovatá (SG-1 2x04 Správce).

 • Daniel se na chvíli stal závislým na sarkofáguPři průzkumu planety Terella (P3R-636), zachrání Dr. Daniel Jackson mladou ženu jménem Shyla, což je dcera Pyruse, vládce, který zabil místního Goa’ulda. SG-1 bez Daniela se stávají otroci, kteří jsou nuceni pracovat v dolech kvůli těžbě naquadahu. Daniel se stává závislým na sarkofágu, ale nakonec se z toho dostane a zbytek SG-1 je propuštěn. Země tak dostává informace o vedlejších účincích sarkofágu (SG-1 2x05 Závislost).

 • Thor přilétá na Cimmerii a zachraňuje lidi od Heru'uraNa Cimmerii se Heru'ur pokusil podrobit Cimmeriany, obyvatele, jež jsou chránění Asgardy, když bylo Thorovo kladivo zničeno. SG-1 se podařilo kontaktovat Asgarda Thora, který přiletěl ve své lodi jménem Biliskner a odstranil Goa'uldy ze Cimmerie, kde také zkonstruoval nové kladivo. SG-1 tak provedla první nepřímý kontakt s Asgardy, kteří byli jednou ze čtyř vyspělých ras aliance (SG-1 2x06 Thorův vůz).

 • Jack posílá mikroskopické organismy na jinou planetuKdyž SG-1 prozkoumávala mrtvou planetu P5C-353, zachytila zvláštní elektromagnetické signály. V přesvědčení, že neznámé zařízení (Orb) obsahuje zprávy od ztracené civilizace. SG-1 přinesla tento objekt zpět na Zemi. Nicméně zařízení obsahovalo organismy, které infikovaly a požíraly vše, s čím přišly do styku. Jejich metabolismus byl na subatomární úrovni. Nakonec zjistili, že se jedná o nějakou inteligentní formu života a dohodli se s nimi, že je pošlou i s orbem přes hvězdnou bránu na planetu P4G-881, což byl pravěký svět bez civilizace, který mohli strávit (SG-1 2x07 Zpráva  v lahvi).

 • Apophis vymyl mozek Rya'coviTeal'cův syn Rya'c byl unesen Apophisem a ten mu vymyl mozek. SG-1 a Bra'tac přicestovali na Chulak, aby ho zachránili. To se jim nakonec povede a až na Zemi zjistí, že byl vlastně prostředkem ke zničení lidí na Zemi (SG-1 2x08 Rodina).

 

 • Sha're porodí a dítě je ukrytoDaniel s Teal'cem přichází na Abydos, aby informoval svého tchána Kasufa, že se mu nepodařilo najít a zachránit Sha‘re. Po příchodu ale zjišťují, že na planetě Sha're/Amaunet už je a je těhotná. Počala dítě s Apophisem. Tohoto dítěte se chce zmocnit Heru'ur, Apophisův zapřisáhlý nepřítel, který tam přiletěl lodí. Sha’re mezitím porodí a dítě je dáno Kasufovi, který se s ním schová do úkrytu. Apophis i Heru’ur odchází z Abydosu bez dítěte. Carterová se mezitím dozví na Zemi, že její otec Jacob Carter umírá na rakovinu (SG-1 2x09 Tajemství).

 • Teal'c byl nakažen mimozemským komáremNa průzkumné misi planety Svoriin je Teal'c bodnut obřím hmyzem. Když se Teal'c vrátil na Zemi, jed začal přepisovat jeho DNA, který téměř způsobil Teal'covu transformaci na hmyzí potomky. Ani symbiont mu nepomohl. Při převozu utekl, ale naštěstí byl zachráněn mladou dívkou jménem Allyson Martinová ještě před úplnou transformací, která kontaktovala O‘Neilla (SG-1 2x10 Zhouba).

 • Jacob se stává hostitelem SelmakSG-1 prvně kontaktuje Tok'ry na planetě P34-353J a Jacob Carter se ochotně stane hostitelem symbionta Tok'ry Selmak, protože umírá na rakovinu. Tok’rové jsou nuceni opustit planetu, protože jsou díky zrádci ve svých řadách prozrazeni Apophisovi (SG-1 2x11-12 Tok’rové).

 • Salishi se dozvídají pravdu o svých Když se SG-11 nevrátila z planety PXY-887, SG-1 je vyslaná na planetu, aby je našla a vyjednala s místními domorodci Salishi těžbu velmi vzácného minerálu, který se nazýval trinium. Při tomto incidentu zároveň dojde k prvnímu kontaktu s další velmi vyspělou rasou, které Salishové říkají Duchové. Ke kontaktu s nimi dojde přímo v SGC, protože na sebe vzali podobu členů týmu SG-11, aby zjistili, jestli se nám dá věřit (SG-1 2x13 Duchové).

 • Tým N.I.D. uniká ze Země druhou bránouSkupina lidí ze Země, která se vydávala za SG-1, ukradla na planetě Madrona (PX7-941) zařízení svatý kámen, který může ovládat klima. To způsobilo drastickou změnu počasí na planetě, což mohlo způsobit smrt obyvatel Madrony. SG-1 učinila znepokojující objev. Druhá hvězdná brána na Zemi v oblasti 51, která byla oficiálně vyřazena z provozu, je znovu aktivní a slouží ke krádežím technologii, jako je svatý kámen. SG-1 se nakonec podaří získat zpět tuto technologii a vrátila ji Madroňanům. Bohužel tým, který se vydával za SG-1, unikl přes druhou bránou (SG-1 2x14 Svatý kámen).

 • Jack navazuje kontakt s AsgardySG-1 přicestovala na planetu P3R-272 a narazila na zařízení zvané archiv Antiků, které dokázalo nahrát antické znalosti do mozku člověka. Právě to se stalo plukovníkovi Jacku O'Neillovi. Antické znalosti O'Neill využívá a přidává nové adresy hvězdných bran do počítače v SGC, které nebyly na abydoské kartuši. Během této události nakreslil i perfektní plány DHD. O'Neill rovněž vytvořil napájecí zdroj, který umožnil hvězdné bráně zadat 8 symbolů a vytvořit červí díru do jiné galaxie. To umožnilo O'Neillovi cestovat mimo Mléčnou dráhu a provést první fyzický kontakt s rasou Asgardů na planetě Othala v galaxii Ida. Tam mu pomohli a odstranili vědomosti z jeho mozku (SG-1 2x15 Pátá rasa).

 • Černá díra na jiné planetě málem zničí i ZemiPři pokusu o zachránění členů SG-10 z dosahu černé díry na planetě P3W-451, SGC aktivuje bránu a vytvoří umělou červí díru mezi oběma světy, čímž se vystavuje působení černé díře a jejímu gravitačnímu poli. I bez napájení hvězdné brány energií, se brána nevypnula díky energii z černé díry a v SGC se začaly projevovat časoprostorové deformace a dilatace času. Plukovník Frank Cromwell a plukovník Jack O'Neill umístili směrovou nálož v blízkosti horizontu událostí, která způsobila přetížení a červí díra přeskočila jinam. Při tomto incidentu plukovník Cromwell umírá vtažením do červí díry a následným roztrháním černou dírou (SG-1 2x16 Černá díra).

 • Sateda je napadena WraithyNěkdy v tomto roce Wraithové napadli planetu Sateda a začali ji sklízet, což způsobilo konec obyvatel této planety, kromě přibližně 300 lidí, kteří přežili (SGA 2x03 Lovná zvěř).

 


1980 / 1981 / 1982 / 1983 / 1984 / 1985 / 1986 / 1987 / 1988 / 1989
1990 / 1991 / 1992 / 1993 / 1994 / 1995 / 1996 / 1997 / 1998

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu