Časová osa - 2007 až 2008 n. l.

Rozcestník časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

2007 / 2008


Rok 2007 n. l.

 • Sheppard úspěšně přistane s raketoplánemTým AR-1 nalézá opuštěnou vesmírnou stanici na vzdáleném měsíci, kde je uloženo do stáze přes 1000 mužů, žen a dětí, kteří se tam ukryli před Wraithy. Tým obnovil energii a probudil vědce Hericka a vůdce Jamuse. Když Herick zjistí, že je jeho rodina mrtvá, spáchá sebevraždu a změní orbitu měsíce, který padá na planetu. Sheppard potom pilotuje zbývající raketoplán se stázovou jednotkou, aby všechny lidi zachránil, včetně Teyly, kterou si vzal Jamus jako rukojmí (SGA 3x16 Archa).

 • Daniel je zajat AdriouTým SG-1 zjistí polohu planety, kde se nachází Merlinova zbraň (Svatý grál). Na planetě je ovšem i Adria se svými vojáky a Ba'al, kteří se také snažili najít Svatý grál. Adria na sebe vzala podobu knihovníka a doprovázela tým. Tým překonával překážky nastražené Morganou Le Fay a cestou narazili i na Ba'ala. Svatý grál byl střežen drakem, ale vyslovením správného jména byl eliminován. Tým SG-1 společně s Ba'alem byli přeneseni bez Adrii na planetu uzavřeného okruhu hvězdných bran, kde byl Merlin ve stázové komoře a měl tam laboratoř. Po probuzení Merlina začal pracovat na zbrani, ale byl příliš vyčerpán a umírá. Komponenty zbraně musel dokončit Daniel, který si nahrál do mozku jeho vědomí. Adria je nakonec našla a unáší Daniela spolu se zbraní. Ostatní unikli bránou (SG-1 10x10-11 Výprava).

 • Pohřeb Dr. Carsona BeckettaNa Atlantidě dochází k záhadným výbuchům. Lidé se prostě zničehonic vznítí a explodují. Začne probíhat vyšetřování, které odhalí, že za to může antické zařízení, které nechtěně spustili dva vědci. Toto zařízení je jakási zbraň, která v živých bytostech vytváří jakýsi nádor, který posléze exploduje. Po tomto zjištění je zařízení deaktivováno, ale již vytvořený nádor to nezastavilo. Jeden byl ještě vyoperován, ale stejně explodoval. Zemřelo takto několik lidí včetně Dr. Becketta (SGA 3x17 Neděle).

 • Vesnice byla zachráněnaTým SG-1 přichází na planetu P9C-882, aby lidem pomohli,  protože se nechtěli přidat k Oriům. Měli v úmyslu použít Merlinovo zařízení Artušův plášť, které by vesnici přesunulo do jiné dimenze, ale orijští vojáci zasáhnou naquadahový generátor a do jiné dimenze se přesune jen jeden dům. Vala je zajata Tominem a zaseje do jeho mysli první pochybnosti o Oriích. Oriové chtějí vesnici zničit, Tomin propustí Valu a Mitchellovi se povede zamaskovat celou vesnici. Vesničané jsou zachráněni a Oriové odlétají (SG-1 10x12 Čára v písku).

 • Královna je zabitaExpedice Atlantiy objeví mobilní vrtnou plošinu, kterou Antikové postavili na Lantee. Zatímco tým zkoumá plošinu, objeví se zde wraithská královna, která vedla obléhání Atlantidy v době před 10 000 lety. S lodí se zřítila do oceánu a od té doby se živila svou posádkou, dokud nezůstala jen ona. Na svém křižníku zapne autodestrukci, ale naštěstí se ji podařilo včas vypnout. Wraithská královna byla zabita na svém křižníku,když vypnula autodestrukci (SGA 3x18 Ponoření).

 • Carterová se vrací do své realitySamantka Carterová experimentovala s merlinovým zařízením a vtáhlo ji to do alternativního vesmíru místo do jiné dimenze, protože se to nějak propojilo s jiným experimentem v alternativním vesmíru. Byla pryč skoro 14 dní, ale když se ji nepodařilo najít ani pomocí sodanského maskovacího zařízení, členové SG-1 se střídali a promlouvali k ní v domnění, že je slyší. Nakonec se s pomocí alternativního McKaye dostala zpět (SG-1 10x13 Cesta, po níž jsme se nevydali).

 • Carterová zachraňuje alternativní ZemiAlternativní realita: alternativní Carterová experimentuje, aby odrazila útok Oriů, ale něco se pokazí a při explozi zemře. Vtáhlo to k nim ale naši Carterovou. Pomocí Merlinova zařízení nakonec zachrání alternativní Zemi před zničením Orii tím, že ji celou přesune do jiné dimenze a Oriové odletí. Pro návrat domů ovšem musela požádat o pomoc jejich McKaye (SG-1 10x13 Cesta, po níž jsme se nevydali).

 • Sheppard uniká s týmem šipkouMichael Kenmore je Wraithy vyhnán a na planetě, kde se uchýlili Tarané, začal experimentovat s Iratuskými brouky. Stvořil velká odolná stvoření (svou novou armádu), která vyhubila všechny Tarany. Na planetu přišel i tým podplukovníka Shepparda a následně i záchranný tým, když se nemohli vrátit, ale nakonec nalezli šipku Michaela a unikli z planety. Několik lidí bylo zabito a Michael po sobě nezanechal stopy (SGA 3x19 Msta).

 • Daniel posílá Merlinovu zbraň do orijské galaxieAdria přetvořila Daniela Jacksona na převora a ten začal kázat na planetách. Když to SGC zjistilo, nastražili past, aby ho mohli zajmout. Daniel ovšem Adrie s vědomím Merlina odolal a vymyslel plán, jak poslat Merlinovu zbraň do galaxie Oriů. Zmocnili se jedné Orijské lodi a vysílají s ní Svatý grál do domovské galaxie Oriů, aby je zabili, což se také stalo, ale válka není u konce, stále byla orijská armáda v Mléčné dráze (SG-1 10x14 Maskování).

 • Lovec lidí Ventrell selhalTým SG-1 provede sabotáž na nákladní lodi Luciánské aliance. Jejich vůdce Netan na jejich hlavy vypíše odměnu. Lovci odměn se za nimi vydají na Zemi. Jackson je napaden v knihovně, Carterová na konferenci předvádějící novou zbraň, Mitchell s Valou na školním srazu a Teal'c útočníky mimo Zemi. Všichni jsou nakonec zneškodněni, i nejobávanější lovec odměn Ventrell, kterého nakonec pustí za Netanem, aby ho svrhnul, ale není jisté, jestli ho zabil (SG-1 10x15 Odměna).

 • Místním lidem je odhalena pravda a SG-1 je propuštěnaSG-1 provede první kontakt s lidmi na planetě P4M-328. Dostanou se do jejich muzea, ale místní lidé je nepřijmou, myslí si, že jsou rebelové a o hvězdné bráně nic neví. SG-1 je nucena vzít lidi v muzeu jako rukojmí a vydávat se za rebely, než se jim podaří najít goa'uldskou bombu, jejíž energii využijí k napájení brány, protože DHD bylo jen maketa. Před odchodem pozná místní lid pravdu o hvězdné bráně a o SG-1, ale nechají je jít domů (SG-1 10x16 Padouchové).

 • Teal'c zabíjí ArkadaJaffa Arkad o sobě dává vědět tím, že napadne setkání svobodných Jaffů, kteří chtěli probrat budoucnost při hrozbě Oriů. Mnoho Jaffů zemře a Bra'tac je vážně zraněn. Arkad chce také napadnout Zemi, protože se přidal k Oriům a chce jim dokázat svou oddanost. Teal'c se na úkor rozkazům vydává pomstít své druhy a Arkada zabije, přitom ovšem sám unikne smrti jen o vlásek (SG-1 10x17 Odveta).

 • Otec Valy utíkáSGC je kontaktováno Jacekem, otcem Valy Mal Doran, který má pro ně informace o zbraňovém naquadahu, jenž má být použit k útoku na Zemi podle plánů Arkada. Zároveň požádal o azyl a zůstal na Zemi. Zbraňový naquadah byl opravdu nalezen a zničen, ovšem jedna loď s ním zůstala ještě ukrytá na Zemi. Vzhledem k tomu, že se nedalo Jacekovi věřit, nastražili na něj past. Skutečnou loď našli a zajistili a nastražili jinou, se kterou Jacek odletěl s vědomím, že má zbraňový naquadah. Generál Landry mezitím urovnal vtah se svou ženou (SG-1 10x18 Rodinná pouta).

 • Zajatá AdriaNa Adriu je nastražena past v podobě její matky Valy Mal Doran, které pozměnili paměť, aby na to nepřišla. Chtěli ji zajmout. Plán se sice vydařil, ale předběhl je Ba'al, který ji unesl na svou loď a implantoval do ni Goa'ulda, aby mohl ovládat její armádu. Jeho loď je nalezena a Adria unesena SG-1. Když pozvali Tok'ry, aby z ní Goa'ulda vyndali, Adria překoná protipřevorskou zbraň a před smrtí se ještě stihne povznést. Přebírá místo Oriů na Celestu jako jediná povznesená bytost a proto získala obrovskou moc (SG-1 10x19 Panství).

 • Teal'c se vrací časem a zachraňuje OdysseuAsgardé spáchali hromadnou sebevraždu, přičemž veškeré své technologie, znalosti a kulturu věnovali Tau'riům. Na loď Odyssea, která za nimi přiletěla, byly veškeré tyto věci nainstalovány, včetně nové asgardské paprskové zbraně. Nové asgardské jádro mohli sledovat lodě Oriů a tak se několikrát potkali v boji, ale paprskové zbraně je dokázaly zničit. Při posledním střetu by ale zásah už nevydrželi a tak vytvořili časové dilatační pole kolem lodi. Problém je po mnoha letech nakonec vyřešen, Teal’c se vrátí do původního času s informacemi a uniknou střele  (SG-1 10x20 Bez konce).

 • Carterová našla způsob, jak se zachránitAlternativní časová osa: Posádka Odyssey je uvězněna v čase, aby vyřešila problém s orijskou střelou, která by jinak zničila loď i s nimi. Trvá to více jak 50 let. Během toho prožije Dr. Daniel Jackson s Valu Mal Doran romantický vztah, generálmajor Landry se stará o svoji zahradu a později umírá, Carterová se naučila hrát na violoncello. Když Carterová vyřeší problém, Teal’c je poslán časem a zbytek posádky je zabit při explozi Odyssey (SG-1 10x20 Bez konce).

 • Adria je poražena a převorové prozřeliSG-1 pátrá marně na zničené Dakaře po arše pravdy, konečné zbrani proti Orijským vojskům. Tomin je přesvědčen a dává se k nim. SGC chce zničit orijskou superbránu, ale nakonec se rozhodnou ji využít, protože zjistí, že archa pravdy je v orijské galaxii. Archa je nakonec nalezena na planetě Celestu, kde sídlí Oriové, ale jsou zadrženi Adriou. IOA poslala jako dozor svého člověka, který vytvoří na Odyssee replikátora, jenž by napadl orijské lodě, ale jsou pod útokem několika orijských lodí. Danielovi se nakonec v Celestu podaří zadat správné heslo na arše a převorové prozřou. Odyssea je zachráněna. Antička Morgana Le Fay se pustí s oslabenou Adriou do nekončícího souboje. Válka s Orii je u konce (Hvězdná brána: Archa pravdy).

 • Carterová dokončuje stanici MidwayPodplukovník Samantha Carterová je někdy v této době povýšena na plukovníka a byl jí přidělen úkol osobně dohlížet spolu s Dr. Leeem na dostavbě vesmírné stanice Midway, která se nacházela mezi galaxiemi Mléčné dráhy a Pegas (SGA 4x01 Unášeni proudem).

 • Paprsek Asuřanů poškozuje AtlantiduIOA, mezinárodní dohled nad činností SGC, pošle nejnovější loď BC-304 Apollo do Pegasu. Tato loď nese zbraňovou platformou Horizont s cílem zničit vesmírné válečné lodě a loděnice umístěné na domovské planetě Asuřanů. Jako odvetu posílají Asuřané satelitní zbraň (asuřanský satelit) na Lanteu, kde působí velké škody díky svému vysokoenergetickému paprsku. Aby se zabránilo zničení Atlantidy, město odlétá z dosahu satelitu do vesmíru s použitím ZPM a podmořské mobilní vrtné plošiny. Jako hlavní doktor na Atlantidě nastoupila také do služby Dr. Jennifer Kellerová. Dr. Weirová je vážně zraněna (SGA 3x20 Zaútočit první).

 • Tým AR-1 je zachráněn ApollemZatímco Atlantida odlétá na novou planetu M12-578, vypadne z hyperprostoru v důsledku poškození utrpěného nepřátelským satelitem při startu. Oprava se však nestihla včas, protože energie ZPM příliš klesla pod minimální úroveň pro skok do hyperprostoru a pokračují na blízkou planetu M35-117. Podplukovník John Sheppard s týmem a Dr. Elizabeth Weirovou se rozhodnou použít experimentální generátor hyperpohonu v Puddle Jumperu a cestují na planetu Asuras, kde ukradnou ZPM. Rodney McKay ještě stihne aktivovat replikátorský příkaz k útoku na Wraithy. Tímto činem byla odstartována válka mezi Asuřany, Tau'ri a Wraithy. Během mise byla Asuřany zajata Dr. Weirová. Sheppardův tým, aniž by zachránil doktorku, byl zachráněn lodí Apollo a navrátili se na Atlantidu, kde bylo ZPM zapojeno. Město přistálo na nové planetě M35-117, kterou pojmenovali Nová Lantea. Během těchto událostí byla také dokončena stanice Midway (SGA 4x01 Unášeni proudem, 4x02 Záchranné lano).

 • Ronon odhalil pravdu o svých druzíchIOA jmenuje do velení Atlantidy plukovníka Samanthu Carterovou. Ronon nachází pár přeživších ze Satedy a chce se k nim přidat. Tým AR-1 s nimi odchází do vědeckého zařízení Wraithů. Všichni jsou ale dopadeni a Rodney musí odstranit naprogramovaný povel Asuřanů k napadání Wraithů. Zbývající členové týmu s podplukovníkem Sheppardem Rodneyho zachránili ještě předtím, než je schopen provést změny v kódu. Sateďané jsou odhaleni jako uctívači Wraithů a Ronon zůstává na Atlantidě (SGA 4x03 Shledání).

 • Entita z krystalu je poslána zpětTým AR-1, konkrétně Sheppard, si přináší z planety M3X-387 v sobě nějakou entitu díky krystalu, který tam rostl na stromě. Na Atlantidě se přenáší entita dotykem na ostatní lidi formou nějaké energie a ti pak mají velmi reálné a hrůzné sny. Pokud v tom snu umřou, umřou i skutečně. Entita zabila Dr. Kate Heightmeyerovou. Nakonec se usídlí znova v podplukovníku Sheppardovi, když ji chtěl vyhnat z těla Rodneyho a podaří se mu ji ze svého těla v e snu vyhnat, čímž se vrátila do krystalu. Ten byl vrácen zpět na planetu (SGA 4x04 Dvojník).

 • Sheppard zachraňuje LarrinPodplukovník John Sheppard je zajat skupinou lidí zvaných Cestovatelé, kteří chtějí použít jeho ATA gen k aktivaci antické technologie na vesmírné lodi třídy Aurora, kterou nalezli. Cestovatelé chtěli použít Auroru k částečnému vyřešení problému, který se týká omezeného počtu jedinců své populace. Jsou sice napadeni Wraithy, ale křižník je zničen a Wraithové vyhnáni z lodi. Posléze je propuštěn i Sheppard (SGA 4x05 Cestovatelé).

 • Lorn zjišťuje pravdu o svém velícím důstojníkoviVšichni členové expedice na Atlantidě jsou nakaženi nějakou nemocí, která způsobuje amnézii. V celém městě je vyhlášena automatická karanténa a vzhledem k tomu, že každý postupně ztratil paměť, zanechali si určitá vodítka k vyřešení problému, především najít Teylu a Ronona, na které to nepůsobilo. Lék v podobě rostliny je nakonec nalezen na pevnině Rononem a rozšířen ventilací ve městě. Vše se na Atlantidě vrátilo do normálu (SGA 4x06 Ztráta pamětí).

 • Kellerová zraní GeniieTeala Emmagan spolu s novou hlavní doktorkou Kellerovou cestují na planetu, aby navštívili Athosiany, ovšem ti zmizeli. Při vyšetřování zmizení jsou několikrát napadeni rasou Bolo Kaiů a musí se schovávat. Objeví se tam také jeden Genii. Později zjistí, že byli uneseni Michaelem Kenmore. Dr. Kellerová po lékařské prohlídce sdělí Teyle, že je těhotná (SGA 4x07 Nezvěstné).

 • Davos umíráExpedice Atlantidy prvně kontaktovala rasu zvanou Vedeeňané, protože potřebovali nějaké informace o ztracených Athosianech. Vedeeňané mohli díky genové výbavě svého vůdce Davose vidět budoucí události. Na Atlantidu přichází Woolsey, aby zhodnotil velení plukovníka Carterové. Atlantida se dozvídá od Todda, že Asuřané změnili strategii a útočí na lidi, aby je vyhladověli. Když přiletí další úl, Toddův úl zahájí palbu a zničí se navzájem. Atlantida není prozrazena, Davos umírá a Carterová zůstává ve velení (SGA 4x08 Věštec).

 • Rodneyho sestra je zachráněnaMcKay pracuje s dalšími vědci na příkazu útočení na Wraithy, ale k vyřešení problému je potřeba jeho sestra. Když dorazí za ní na Zemi, je unesena a později i Rodney. Únosce Wallace chce po nich, aby zachránili jeho sestru, protože na její vyléčení použili nanity. To se nakonec podaří, ale je nanity infikována i Rodneyho sestra a bylo potřeba spolupráce Todda, aby je zachránil (SGA 4x09 Těžká rozhodnutí).

 • V tomto roce byla objevena v databázi Atlantidy adresa s devíti symboly, respektive osmy, protože byla bez výchozího bodu (SGU 1x01 Vzduch).

 • Započala výstavba základny IcarusV tomto roce započala na jedné planetě v Mléčné dráze stavba základny Icarus za účelem zjistit, k čemu slouží 9. chevron na hvězdné bráně. Základna byla vystavěna v mohutné skále, před kterou byla postavena startovací a přistávací plocha pro letouny F-302 (SGU 1x14 Člověk).

Rok 2008 n. l.

 • Asuřané nalézají kopie týmuUprchlá frakce Asuřanů, kterou vlastně vytvořila Weirová jako replikátorskou kopii expedice a celé Atlantidy, musí kontaktovat skutečnou Atlantidu, aby jim pomohli. Asuřané vyslali sondu, která je našla a chtěli je zničit. Tým AR-1 přichází na jejich planetu, ale nakonec se jejich kopie musí obětovat, aby přežili a kopie Atlantidy a expedice je zničena asuřanskými křižníky a lodí třídy Aurora (SGA 4x10 Smrtící spirála).

 • Asuřané jsou zničeniTau'riové, Wraithové a Cestovatelé spojili své síly, aby porazili Asuřany. Všichni spojili své flotily lodí, které mohly postrádat v jednu společnou a vyrazili k domovské planetě Asuřanů, protože tam měli momentálně všechny své lodě. Rodney s týmem a vytvořenou replikátorkou byl transportován na planetu s cílem posílit vazby nanitů, aby se všechny přitáhly na jedno místo. Celá planeta poté explodovala. V bitvě byla zničena jen jedna spojenecká loď Cestovatelů. Další frakce replikátorské Weirové toužící po povznesení zůstala utajena a nyní už nebyla nikým ohrožována (SGA 4x11 Všechny mé hříchy budou vzpomenuty).

 • Sheppard ničí klonovací zařízení WraithůToddovi se podařilo na Asurasu ukrást 3 ZPM, aby mohl napájet klonovací zařízení vojáků a vytvořit si mocnou armádu, protože občanská válka mezi Wraithy se přiostřila. Tým nachází opuštěný úl, ve kterém najdou umístění klonovacího zařízení. Po příletu je Sheppardův tým zajat, Todd zrazen a všichni uvězněni. Nakonec se jim podaří uniknout a ukořistěným úlem zničí klonovací zařízení (SGA 4x12 Válečná kořist).

 • Zelenka resetuje systrémNad Novou Lanteou došlo k velké ionosférické bouři, která spustila na Atlantidě karanténu nejvyššího stupně díky dřívějšímu zásahu McKaye do sytému. Všichni byli uzavřeni v místnostech, kde se zrovna nacházeli a nikam se nedostali. Sheppardovi se podařilo venkem dostat do řídicí místnosti, kde zadal heslo do počítače, ale spustila se tím autodestrukce. Nakonec musel zakročit Dr. Zelenka, který se spustil ventilační šachtou do rozvodny energie, kde resetoval systém (SGA 4x13 Karanténa).

 • Harmony se stala královnouMcKay a Sheppard jsou požádáni Florou a Mardolou na cizí planetě, se kterou obchodovali, aby doprovodili jejich mladou sestru Harmony k antickým ruinám, protože jejich matka zemřela a ustanovila ji královnou, pokud je toho hodna. Jsou ale zrazeni Mardolou, která na ně poslala Geniie, protože se chtěla stát sama královnou. V ruinách byly ukryty antické minidrony, které je zachránily a Geniie pobily a vyhnaly. Harmony se stala královnou (SGA 4x14 Harmony).

 • Zničení replikátoraOtec podplukovníka Johna Shepparda umírá a proto se vrací na Zemi. Od jedné replikátorské ženy se dozví o projektu Archetype, ve kterém experimentovali s nanity a vytvořili lidského replikátora, který se jim vymkl kontrole. IOA ho chce deaktivovat, ale nepovede se to. Je zabito několik lidí, než se ho podaří bezpečně zneškodnit shořením v atmosféře. Pomůže jim v tom právě replikátorská žena. Na oplátku za její pomoc nahrají její mysl z bezpečnostních důvodů do virtuálního světa, kde může dožít a tělo zničí (SGA 4x15 Vyděděnec).

 • Tým nachází cestu z podzemíNa planetu M5V-801 přichází Carterová, Kellerová a McKay, aby zajistili evakuaci místních lidí, protože planeta je nestabilní. Při jednom otřesu se ale propadnou do dolů Geniiů, kde jsou uvězněni. Po několika neúspěšných pokusů dostat se ven, nakonec najde Kellerová cestu z podzemí (SGA 4x16 Trojice).

 • Wraith se krmí na Teal'coviNa Atlantidu přijde Teal’c, který má připravit Ronona na pohovor s IOA. Toddovi ukradl kódy stanice Midway, na kterou vede McKayův a Carterové mezigalaktický most bran, jiný Wraith. To vedlo k infiltrování stanice skupinou Wraithů a mělo za následek získání kódů k otevření iris na Zemi. Wraithové vstoupili na Zemi, kde byli posléze zneškodněni Rononem a Teal’cem, ale za sebou zanechali zničenou stanici Midway, kterou už Sheppard nezachránil a autodestrukce se o ni postarala (SGA 4x17 Přestupní stanice).

 • Michael unesl TeyluMichael Kenmore rozšiřuje upravenou verzi hoffanské látky v galaxii Pegas, což má za následek 30% úmrtnost lidí. Expedice o tom chce něco nalézt na Hoffu, ale nic nenachází, záznamy byly ukradeny. Teyla zatím zjistí, že za únosem Athosianů může Michael, který ji unese. Athosiany unesl a udělal z nich hybridy. Když tým zjistí, kde se nachází, Michaelovi se s ní podaří uniknout na svou tajnou základnu a tým najde v jeho laboratoři klona Carsona Becketta. Ten je ovšem bez injekce Michaela nucen později vstoupit do stázové komory na Atlantidě. Michael experimentuje na těhotné Teyle, aby dovedl své hybridy k dokonalosti. Nakonec jsou expedicí nalezeni a zbytek Athosianů zachráněn, ale Michael s Teylou opět unikne v křižníku (SGA 4x18-19 Příbuzní).

 • Tým padne do pasti MichaelaTým AR-1 cestuje na planetu M4S-587, kde se má setkat s Genii, jenž by měli mít informace o Teyle, ale nedorazí. Při cestě zpět na Atlantidu je podplukovník John Sheppard poslán 48 000 let do budoucnosti kvůli hvězdné erupci. Sheppard je nakonec poslán zpět v čase do roku 2008, 12 dní po jeho zmizení a přinesl s sebou informace o Teyle. Když se vydají na záchrannou misi, padnou do léčky a budova se na ně zřítí (SGA 4x20 Poslední muž).

 • Daedalus ničí Michaelův křižníkAtlantida vysílá záchranný tým pro tým podplukovníka Shepparda. Když to zjistí Michael, přilétá osobně v křižníku, aby je zajal. Přilétá ale i Daedalus, kterému se podaří je zachránit dříve. Michaelův křižník poškodí a tým zachraňuje Teylu, která před tím na palubě porodí. Daedalus nakonec zničí Michaelův křižník, ale Michael opět unikl. Plukovník Carterová se vrací na Zemi (SGA 5x01 Záchranná operace).

 • Tok'rové popravili posledního klona Ba'alaTok’rové se chystají popravit posledního klona Ba’ala, pravděpodobně i posledního Goa’ulda, protože všechny ostatní vyhubili replikátoři, ale není vyloučeno, že se nějaký podřadný někde skryl. Přihlíží tomu i tým SG-1, který tam byl přizván. Ba’al ovšem změnil historii tím, že zneškodnil loď převážející hvězdnou bránu do Ameriky a tým SG-1 se při návratu na Zemi dostal do změněné časové osy, ve které o hvězdné bráně nevěděli. Časová osa byla napravena plukovníkem Mitchellem a Ba’al byl nakonec popraven (Hvězdná brána: Návrat).

 • Mitchel zabíjí Ba'alaAlternativní časová osa: Jeikož Země neměla program hvězdné brány, Ba’al si podmanil všechny Goa’uldy a přiletěl s obrovskou flotilou podrobit si i Zemi. Rusové vyzvednou bránu z potopeného Achilla, kam přicestovala SG-1. Brána v Antarktidě je zničena útokem Goa’uldů. Qetesh zradí Ba’ala, ale alternativní Teal’c spolupracoval s SG-1 při nápravě času. Mitchell se vrátil časovým zařízením Ba’ala do doby před zničením Achilla, aby zabil Ba’ala po příchodu na Loď a napravil časovou osu. Qetesh a časové zařízení bylo zničeno alternativním Teal’cem. Ostatní členové SG-1 byli v této časové ose zabiti a Mitchell v ní dožívá (Hvězdná brána: Návrat).

 • Sheppard dává sérum KellerovéIOA ustanoví Richarda Woolseyho jako nového velitele Atlantidy. Plukovník Samantha Carterová se stává dočasně velitelem SGC. Dr. Kellerová probouzí klona Dr. Becketta ze stáze, protože našla sérum. Dr. Kellerová a několik dalších lidí, co byli na planetě M2S-445, se nakazili wraithským patogenem. Z Kelllerové vycházejí úponky, které hledají energii, aby mohly přeměnit Atlantidu na wraithský úl. Dr. Beckett najde sérum a všichni jsou uzdraveni (SGA 5x02 Živná půda).

 • Ronon s abstinenčními příznakyTyre, bývalý přítel Ronona, ho unese na jinou planetu. Byl Wraithy vyhnán za zradu a tím, že jim předá Ronona, si chtěl vysloužit opět přízeň. Zpátky ho ovšem nevezmou a Wraithové si odvádí Ronona, aby z něj udělali jejich uctívače. Tyra najde tým AR-1 a po jeho vyléčení se vydají zachránit Ronona do wraithského zařízení. Tyre se nakonec obětuje, aby je zachránil a vyhodí zařízení do vzduchu. Ronon musel prodělat léčbu z abstinenčních příznaků (SGA 5x03 Zpřetrhané vazby).

 • Tým likviduje vetřelce z jiné realityK Atlantidě dorazí Daedalus, ale pro bližším přezkoumání je zjištěno, že je z jiné reality. Tým AR-1 se nalodí, ale skočí hned do jiné reality. Daedalus obsahoval pohon alternativní reality, který mu dovoloval skákat do jiných realit, ale nešlo ho ovládat. Tým AR-1 z alternativní reality Daedala na lodi zemřel. Tým se musel v jiných realitách probojovat mezi mimozemšťany ohrožujícími Atlantidu, potýkat se s atmosférou rudého obra a zničenou planetou, než našli cestu zpět do své teality (SGA 5x04 Daedalus na druhou).

 • Michael srazil Wraithy na kolenaAlternativní časová osa: Po zmizení Shepparda, který cestoval 48 000 let do budoucnosti, trvalo 2 měsíce, než byla nalezena Teyla, ale byla už mrtvá. Její dítě využil Michael, aby dokončil své křížence a přebral s nimi vládu nad všemi Wraithy, protože byli oslabeni díky vypuštění hoffanské látky mezi lidi a ti byli tak kontaminovaní. S oslabenými Wraithy si pak lehce poradil (SGA 4x20 Poslední muž).

 • Ronon zahynul s Todem při zničení jednoho zařízeníAlternativní časová osa: Po zmizení Shepparda, který cestoval 48 000 let do budoucnosti, se už Ronon necítil na Atlantidě dobře a odešel vycvičit úderné jednotky z prostých lidí, kteří dělali velké škody na Michaelových pozemních zařízeních. V jednom potká Todda, ale už se jim nepodaří uniknout a vyhodí ho do vzduchu. Oba zahynou (SGA 4x20 Poslední muž).

 • Carterová umírá, ale zničí tři Michaelovy úlyAlternativní časová osa: Po zmizení Shepparda, který cestoval 48 000 let do budoucnosti, dostává plukovník Carterová přímo z výrobní linky novou loď Phoenix. Polovina asgardských systémů nebyla dokončena a druhá nefungovala, takže trvalo ještě měsíc, než byla bojeschopná. S touto lodí prováděla Carterová partyzánské útoky, které dělaly Michaelovi velké škody, ale jednou padla do léčky a celou loď obětovala, aby zničila 3 Michaelovy úly. Samantha Carterová přitom zahynula, ale posádka byla transportována na planetu a unikla bránou (SGA 4x20 Poslední muž).

 • Rodney McKay se vrací s Kellerovou na ZemiAlternativní časová osa: Po zmizení Shepparda, který cestoval 48 000 let do budoucnosti, přichází na Atlantidu po smrti Carterové Richard Woolsey jako nový velitel. Nová politika IOA, která se zaměřila na obranu města a nepomáhat lidem v Pegasu zapříčinila, že odchází Dr. Kellerová a Dr. McKay zpátky na Zemi a jsou ve vztahu (SGA 4x20 Poslední muž).

 • Frakce Asuřanů prochází vesmírnou bránouFrakce Asuřanů vedená Dr. Elizabeth Weirovou vyhledává Atlantidu, aby získala tělo organického původu, díky kterému by se všichni členové frakce mohli povznést. Na Atlantidě si postaví tělo a i její společníci. Způsobí několik problémů, než si doktorka uvědomí, že její noví spojenci nikdy nepřestanou být hrozbou pro Atlantidu a expedici a vede je skrz vesmírnou bránu k záhubě (SGA 5x05 Duše bez těla).

 • McKayovi je vyjmut parazit z hlavyPři pátrání po nezvěstném týmu na planetě M44-5YN dojde k náhlému oteplení a blízký ledovec roztaje a zatopí bránu. McKay je nakažen nějakým parazitem a ztrácí pomalu paměť. Parazit v jeho hlavě roste a zabil by ho, ale Ronon už to viděl a tak se vydají na jednu planetu do jakési svatyně a Rodney se začne cítit opravdu lépe. Parazit potřebuje ze svatyně uniknout a tak mu Dr. Kellerová otevře hlavu. Parazit vyleze a zničí ho. McKay je zase normální (SGA 5x06 Svatyně).

 • Michaelův výtvorJeden tým složený jen výhradně z žen prozkoumává jednu planetu, na které měl Michael tajnou laboratoř. Přijde tam na průzkum i tým AR-1. Michael tam opět dělal pokusy na lidech a stvořil nějaká slepá stvoření, které měla na krku žábry, z nichž se linula mlha a lovila jen v noci. Po několika problémech s nimi se jim nakonec podaří uniknout, ale o život přijde kapitán Alicia Vegová (SGA 5x07 Šepoty).

 • Todd zachraňuje TeyluExpedice Atlantidy začala jednat s Wraithem Toddem a nabídli mu genovou terapii, ze které by se z Wraithů stali lidé a nemuseli se na nich krmit. Nakonec souhlasí, ale pod jednou podmínkou, že se Teyla bude vydávat za wraithskou královnu, aby přesvědčila hlavní královnu. Když se setkají s hlavní královnou, jejich úl skočí do hyperprostoru a Teyla tam zůstává s Toddem sama. Tým ji nakonec najde, ale museli ji pomoci. Teyla a Todd zabijí hlavní královnu a zničí jeden nepřátelský úl (SGA 5x08 Královna).

 • Kiryk uniká z planety a zabíjí WraithyDr. Kellerová, McKay a Ronon cestují na planetu M33-985, aby pomohli místním nemocným lidem, ale doktorka je unesena štvancem, který chce, aby  mu pomohla vyléčit jednu dívku. Na planetu přichází také Wraithové, aby lovili štvance. Dr. Kellerovou se nakonec podaří najít a štvanec jménem Kiryk s nimi začne spolupracovat, aby pomocí teleportačního zařízení zaměstnal Wraithy a oni mohli uniknout (SGA 5x09 Stopař).

 • Zařízení Attero je zničenoDaniel Jackson přilétá na Atlantidu a nalézá tajnou laboratoř vědce Januse. Omylem při tom aktivoval konzoli zařízení Attera, což přilákalo frakci Asgardů, kteří unesli toto zařízení i s Dr. Jacksonem a McKayem. Rodney McKay je nucen aktivovat Attero a tím zničí všechny lodě Wraithů vstupující do hyperprostoru. Todd zatím unese Daedala a chce s ním zařízení zničit. Attero má i vedlejší účinky, ničí brány, které se aktivují. Byla zničena brána na Atlantidě, jejíž výbuch byl minimalizován štítem, ale brána na kolonii Cestovatelů takové štěstí neměla a zničila jejich jednu loď, Orion a 3000 lidí. Přístroj je později zničen, McKay a Jackson jsou zachráněni, ale několik Asgardů uniká, stejně tak i Todd (SGA 5x10 První kontakt, 5x11 Ztracený kmen).

 • McKay a Beckett se zkmotnili ze šipkyNa jedné planetě skrývá tým spolu s místními vesničany přeživší Belarany, kteří díky hoffanskému moru jsou hrozbou pro Wraithy, jež je chtějí zničit a také je na planetě najdou. Tým je ovšem zrazen vesničany a Dr. Beckett s McKayem jsou uneseny Wraithy, aby vyřešili problém s hofanským enzymem. Belarané jsou nakonec zachráněni, Rodney s Carsonem unikají z lodě šipkou a všichni uniknou bránou (SGA 5x12 Uprchlíci).

 • Woolsey úspěšně obhajuje Atlantidu ze zločinůSheppard a jeho tým je koalicí různých světů soudně stíhán za své zločiny spáchané v galaxii Pegas, protože předčasným probuzením Wraithů zemřelo příliš mnoho lidí. Na inkvizici přichází velitel Atlantidy Richard Woolsey a svědčí v jejich prospěch. Nakonec se mu podaří přesvědčit většinu i když s pomocí úplatku a všichni jsou propuštěni (SGA 5x13 Inkvizice).

 • Michael je zabit TeylouMichaelovi se podaří pilotovat Jumper a přilétá s ním na Atlantidu, kde pomocí omračovacího pole všechny v operačním centru omráčí. Chce Teylu a její dítě, aby mohl dokončit svůj výzkum a zničit Atlantidu. Naštěstí se týmu podaří aktivovat bránu a zničit kus Jumperu, čímž zneškodnili omračovací pole. Michael Kenmore je pak při útěku zabit Teylou Emmagan, která ho shodí z římsy (SGA 5x14 Návrat marnotratného syna).

 • Rasa Sekkari je převezena na vhodnou planetuNa Atlantidu přichází členka IOA, která měla prošetřit Woolseyho jako velitele Atlantidy, protože ho chtěli odvolat. Mysl Woolseyho a Shepparda je také kontaktována rasou Sekkari formou přeludů, aby zjistili, jestli se jim dá věřit a mohli jim pomoci, protože jsou již poslední ze své rasy. Jejich nosič totiž ztroskotal na Nové Lantee. Nosič rasy Sekkari je nakonec přepraven Daedalem na vhodnou planetu a Sekkari na oplátku zařídili, aby Richard Woolsey zůstal velitelem Atlantidy (SGA 5x15 Pozůstatky).

 • Rodney zachraňuje JenniferDr. Rodney McKay je ve vztahu s Dr. Jennifer Kellerovou. Cestují spolu na Zemi na prezentaci nové technologie. I přes protesty, že zařízení na “ovládání počasí” nebude fungovat, je nakonec zapnuto a opravdu se v budově ochladí, ale nejde to zastavit. Náhlé mrznoucí blesky začínají pomalu zabíjet lidi v budově a oni nemohou ven. Kellerová je uvězněna v místnosti, ale Rodney ji zachrání a také vyřeší problém a zhroutí most do jiné reality odvádějící teplo jiným mostem (SGA 5x16 Geniální řešení).

 • Zlomený úl úspěšně přistál na hladiněK Atlantidě přilétá úl Todda, který je ale nějak nakažen. Způsobila to genová terapie Dr. Kellerové, která se vymkla kontrole a virus nakazil i loď, protože je biomechanická. Loď se začala pomalu rozpadat a museli vyndat ze státe Todda, který se tam před nákazou ukryl, aby jim pomohl rozlomenou loď stabilizovat a přistát s ní na moři. Všichni byli z vraku zachráněni před jeho potopením a Todd byl propuštěn (SGA 5x17 Nákaza).

 • Kellerová se vrací do svého těla a Neeva je zabitaNeeva, členka zlodějského gangu, kterému se povedlo ukrást antické komunikační zařízení, si vymění tělo s Dr. Kellerovou. Když na to na Atlantidě přijdou, jde tým na jejich planetu, aby to vyřešili. Místní vesničané ale také jdou po tom gangu a tak se to zkomplikuje. Nakonec se jim podaří spojení přerušit v momentě, kdy jeden z gangu střílel na Neevu (Kellerovou), protože jí nevěřil. Kellerová byla zachráněna a ve svém těle, to se ale nedá říci o Neevě, která byla pravděpodobně zastřelena (SGA 5x18 Totožnost).

 • V tomto roce umírá generálporučík George S. Hammond (SGA 5x20 Nepřítel před branami).

 • Kellerová umíráAlternativní časová osa: Po zmizení Shepparda, který cestoval 48 000 let do budoucnosti, trvalo necelý rok po příchodu Dr. McKaye a Dr. Kellerové na Zemi, než se u Jennifer projevily následky neustálého vystavení hoffanské látce v galaxii Pegas a po několika dnech umírá v SGC. Rodney začíná pracovat na tom, jak změnit časovou osu po tom, co zmizel Sheppard (SGA 4x20 Poslední muž).


2007 / 2008

Stránka: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Rozcestník časové osy SG


Autor: Scimani, Pranus © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu