Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Serakini a Hebridiani

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Serrakini a Hebridiani

Drony / La'elina loď / Muiriova loď / Sebrus (Seberus) / Těžce ozbrojená loď / Tritan / Ostatní lodě

Serrakini jsou humanoidní tvorové se šupinatou kůží, kteří žijí společně s lidmi, jež byli osvobozeni od Goa’uldů. Obě rasy se kříží a vnikli tak bytosti s lidskou i Serrakinskou DNA. Je to vyspělá rasa na vysoké technologické úrovni, která je v části galaxie, kterou si Goa’uldi ještě nepodmanili, nebo se zde setkali s velkým odporem. Serrakini využívají plno tříd různých lodí, se kterými dokonce i závodí ve vesmírných závodech.


Drony vesmírného závodu

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Drony vesmírného závodu

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Tech Con Group
Design hebridanský
Třída dron
Technické specifikace
Délka 3 m
Šířka 2,2 m
Výška 2,2 m
Pohon podsvětelný a nadsvětelný
Maximální rychlost 2 krát větší než rychlost světla
Palivo kapalné na bázi uhlíku, naquadah
Trup trinium
Zbraňový systém pulsní energetické lasserové zbraně
Ochrana energetický štít založený na plasmě
Použití
Účel testování obranných schopností lodí v závodě
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2003
Přičlenení Tech Con Group
Stav pravděpodobně stále aktivní

 

Popis

Zničení dronuDrony vesmírného závodu jsou automatické a normálně nečinné, ale jakmile zachytí pohyb, aktivují se. Byly navrženy pro okruh Kon Garat jako zbraň, která měla za úkol jakýmkoliv způsobem zastavit loď, aby nemohla pokračovat v závodu. K tomu využívala energetické zbraně. Byl také schopen sledovat svůj cíl. Jejich trup je poměrně slabý a jedna střela z lodi ho dokáže zničit. Jakmile byl aktivován, přední část se zbraní i zplodiny z pohonu zářily zeleně (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Nahoru

Design

Design dronuDesign dronu není zase tak jednoduchý, jak by se možná mohlo zdát a také není zase tak malý, protože má na délku 3 metry. Základem designu je koule, ve které je pravděpodobně nainstalován pohon, z níž vzadu vychází válcová část zakončena samotným pohonem, který při aktivaci vytváří nějakou kopuli. V přední části se nachází zbraňový systém dronu. Kolem tohoto je nějaké rámování v podobě trubek a vzpěr dál od trupu.

 

Nahoru

Známá technologie

Zbraně dornuAby mohl dron účinně prověřit obranu lodí, byl vybaven energetickými zbraněmi, které mohou velmi rychle poškodit štíty závodících lodí, nemají-li dost zkušeností se střelám vyhnout, nebo najít jiný způsob, jak proti nim bojovat. Tyto drony mají nějaký druh umělé inteligence, která detekuje okolní lodě a ihned na ně zaútočí. Nepřestanou, dokud není loď zastavena, nebo loď nezastaví samotný dron. Dokázaly mezi sebou komunikovat a koordinovat útok, aby třeba neútočily všechny jen na jednu loď. Dron byl vybaven i pohonem, což mu umožňovalo na vymezeném prostoru sledovat svůj cíl (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Nahoru

Historie

Jarlath ničí většinu dronůS těmito drony se setkali všichni účastníci vesmírného závodu okruhu Kon Garat, včetně Warricka s Carterovou na Sebrusu. Drony se nacházely v první fázi závodu, která měla otestovat obranu lodí. Jakmile se lodě přiblížily, drony se aktivovali a začali je ostřelovat. Sebrus na tom byl celkem dobře, protože ho ochránil štít, ale neútočili na ně. Proletěli bez vážnějších potíží. Nejrazantněji s drony skoncoval Jarlath se svou těžce vyzbrojenou lodí a všechny drony v jeho cestě prostě sestřelil. Většina lodí proletěla tímto nebezpečným úsekem trati, ale víme o jedné, která takové štěstí neměla a tou byla loď Tritan, která jako první skončila v závodu. Jakmile lodě proletěly a opustily tuto oblast, drony je nepronásledovaly a deaktivovaly se (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru


La'elina loď

Specifikace / Popis / Design / Historie

La'elina loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce neznámý
Design hebridanský
Třída závodní loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Trup trinium
Ochrana neznámý typ energetického štítu
Použití
Účel závodní loď, možné i jiné využití
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2003
Přičlenení La'ela, Hebridian
Stav pravděpodobně stále aktivní

Nahoru

Popis

La'elina loď vyhrává vesmírný závod okruhu Kon GaratJedná se o loď pilotovanou La'elou, která vyhrála vesmírný závod okruhu Kon Garat. Nic bližšího se o této lodi neví, možná jen to, že bez vážnějších problémů přečkala nějakou sabotáž, která na ní byla určitě provedena, protože víme, že neměla závod vyhrát (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

 

Nahoru

Design

Design La'eliny lodiO designu toho moc také nevíme, byla vidět jen krátce a spíše zezadu nebo zepředu, ale i tak je co napsat. Tvary jsou ovšem oblé a vzhledem se podobá trochu těžce ozbrojené lodi. Byla menší než Muiriova loď, která se ji snažila vytlačit z dráhy. Nahoře na trupu je menší nástavba, pravděpodobně s kokpitem. Měla také křídla, ale silnější než měla Muiriova loď a byly zaobleny směrem dolů, podobně jako kluzák. Přední část křídel byla do špičky, ale na vnější straně, takže předek lodi byl jakýsi vykouslý oblouk směrem do lodi. Na zádi byly tři motory, přičemž prostřední byl umístěn výš než krajní.

 

Nahoru

Historie

La'elina loď v asteroidovém poliTato loď se účastnila vesmírného závodu Kon Garat. Podařilo se jí asi bez větších problémů překonat veškeré úseky trati, v kterých byla vždy nějaká část lodě testovaná a byla vidět až ke konci závodu, kde se ji snažil vytlačit z dráhy Muirios, protože ten měl vyhrát a ostatní lodě byly sabotovány. Naštěstí byl vyřazen Jarlathem a La’elina loď vyhrála (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Nahoru


Muiriova loď

Specifikace / Popis / Design / Historie

Muiriova Loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Hebridiané
Design hebridanský, Muiriův
Třída závodní loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Typ pohonu prototyp přídavného raketového pohonu Tech Con Group
Trup trinium
Ochrana neznámý typ energetického štítu
Minimální posádka 1
Použití
Účel závodní loď, možné i jiné využití
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2003
Přičlenení Muirios, Hebridian
Stav pravděpodobně stále aktivní

 

Popis

Muiriova loď v koróněTuto loď pilotoval Muirios s cílem vyhrát vesmírný závod okruhu Kon Garat. O této lodi se ví jen to, že byla pro závod vybavena prototypem motoru, ke kterému by se soukromý pilot neměl běžně dostat a byla teda pro závod nelegálně upravená (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

 

Nahoru

Design

Design Muiriovy lodiDesign lodi je opravdu velmi jednoduchý, dá se říci, že byl speciálně navržen pro vesmírný závod. Trup je vlastně zaoblený kvádr, který je dopředu hodně protáhnut až do špičky. Od špice trupu do stran jsou celkem plochá křídla, které končí zhruba uprostřed lodi, na kterých jsou v zadní, horní části dva motory, v jejichž přední části je otvor. Motory sahaly ještě dál za křídla zhruba do vzdálenosti, kde končil trup. Kokpit je nahoře v úzkém trupu v místě, kde se začíná sužovat do špičky.

 

Nahoru

Historie

Muiriova loď v asteroidovém poliNení známo, jestli je to přímo Muiriova loď, nebo mu byla jen poskytnuta pro závod, každopádně byla upravena tak, aby závod vyhrála. Del Tynan pro ni poskytl prototyp pohonu, který měl vítězství Muiriovi zajistit. Skoro celý závod loď vedla, protože ostatní lodě byly postupně vyřazovány, protože na nich Tynan provedl sabotáže. Ke konci závodu na tom nebyl Muirios tak dobře, protože byla před ním jedna loď a tak se snažil s touto lodí vedoucí loď vystrčit z dráhy, kterou pilotovala La'elin. Naštěstí se Jarlathovi na Sebrusu podařilo vyřadit Muiriovu loď a závod nedokončila. Tynan byl za tento podvod také zatčen (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru


Sebrus (Seberus)

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Známé interiéry / Historie / Poznámka

Sebrus (Seberus)

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Serrakini
Design serrakinský
Třída transportní loď
Technické specifikace
Délka 22,3 m
Výška 12 m
Pohon podsvětelný a nadsvětelný
Typ pohonu iontový
Palivo kapalný dusík
Trup trinium
Řidící systém počítačový
Zdroj energie neznámý, možné připojit naquadahový generátor
Zbraňový systém akustická zbraň, volitelná přenosová zbraň
Ochrana štíty, akustická obrana
Posádka 2
Minimální posádka 1
Cestující neznámý počet (vězni, dozorci)
Ostatní systémy stázové komory, dokovací port
Použití
Účel vězeňský transport, závodní loď
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2003
Přičlenení Serrakini, Hebridiani, Warrick Finn, Eamon Finn, Samantha Carterová dočasně
Stav pravděpodobně stále aktivní

 

Popis

Sebrus zepředu

Sebrus byl typ lodi, určený především pro přepravu nebezpečných Hebridianských vězňů z jejich planety Hebridan do vězení. Dokázala se také účastnit vesmírných závodů a mohla se rovnat ostatním rychlým lodím specializovaných na tento závod. O problému se jménem viz poznámka na konci.

S dostatkem znalostí o tomto typu lodi se dá docela snadno sabotovat. S několika úpravami v poli komunikací a naquadahového generátoru, může loď vlastnit přenosovou zbraň. Zdá se, že je loď také velmi hbitá a dokáže se rychle a velmi snadno vyhnout ledovým kamenům různé velikosti na trase. Loď je poměrně prostorná a pojme hodně lidí. Obsahuje kryogenní místnost s komorami, které se používaly k držení vězňů, aby jejich transport probíhal bez problémů. Tím poskytuje také více využitelného prostoru uvnitř lodi, protože není potřeba můstku a stázové komory spotřebují hodně energie (SG-1 6x18 – Trosečníci, 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru

Design

Rampa SebrusuDesign Sebrusu je opravdu velmi rozmanitý, protože je to hodně tvarovaná loď. Možná by bylo vhodné ji přirovnat k jiné sci-fi lodi, protože popis není rozhodně jednoduchý, ale pokusím se. V každém případě se velmi podobá výsadkové lodi z Vetřelců, zvlášť když má vyklopená křídla. Sebrus má totiž podobná křídla, na jejichž konci je také nějaká nástavba, ale tyto jsou napevno a ne výklopné. Bohužel není známo, co se v nástavbách na koncích křídel nalézá, ale pravděpodobně manévrovací trysky. V místě křídel je trup nejmohutnější a spodní část je v podobě vany. Směrem dozadu se sužuje a pak zase trochu rozšiřuje, ale ne o tolik jako u křídel, v oblasti motorů. Od křídel směrem dopředu se opět trochu zužuje do jakéhosi nosu, kde se úplně vepředu nachází kokpit a dvě okna ven. Na spodní části lodi se nachází dokovací port, se kterým se dá připojit k jiné lodi. Poblíž dokovacího portu na spodní části lodi jsou výklopné schody pro přístup na loď.

Nahoru

Známá technologie

Sebrus má docela zajímavou technologii, i když by se nemohla asi rovnat goa'uldské. Základní technologie je počítačový systém pro ovládání lodi, který není zase až tak rozdílný od pozemského a Carterová si s ním hravě poradila. Systémy lodi jsou kompatibilní s pozemskou technologií.

Akustická obrana

Akustická zbraň SebrusuAkustická obrana je obraný sytém na Sebrusu. Vysílá vysoce energetický pulzní zvuk o 200 dB kolem lodi. Používá se při ohrožení lodi na planetě a odežene většinu lidí, kteří se snaží přistoupit k lodi. Vliv na různé druhy je ovšem jiný, protože má mnohem větší účinek na Serrakiny než na lidi. Zbraň se dala ovládat zevnitř lodi. Když Sebrus havaroval na jedné planetě a lidští (Hebridianští) vězni převzali kontrolu nad lodí, používali tuto zbraň, aby odehnali Serrakiny a ti pak nemohli převzít zpět kontrolu nad lodí, protože jim působila značné bolesti hlavy (SG-1 6x18 – Trosečníci).

 

Pohon

Pohon SebrusuLoď používá pro cestování technologii iontového pohonu, který je poháněn kapalným dusíkem. Motory se nacházejí na zadní části lodi a jsou celkem čtyři a různě tvarované. Také jsou dva menší pod křídly u trupu. Tento pohon dává lodi velkou podsvětelnou rychlost vhodnou i pro závody a také velkou hbitost. Není známo, jestli má nějaký druh nadsvětelného pohonu (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Štíty

Štíty SebrusuLoď využívá i nějaký druh energetických štítů, které jsou schopny odolat několika zásahům z automatických dronů určených pro vesmírný závod okruhu Kon Garat, aniž by loď utrpěla nějaké viditelné poškození. Dokážou také dobře ochránit loď odkloněním silného záření a radiace z chromosféry hvězdy, když se loď nachází hodně blízko ní (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Volitelná technologie

Zajímavé také je, že se dá technologie Sebrusu dobře přizpůsobit cizí, úplně jiné technologii než serrakinské či hebridianské.

Přenosová zbraň

Zprovoznění přenosové zbraně na SeberusuTato zbraň se dá sestrojit přesměrováním energie z naquadahového generátoru, který jinak není součástí lodi, do komunikačních systémů Sebrusu. Dá se s ní zaměřit jakákoliv loď na poměrně velkou vzdálenost a vysláním šokového signálu vyřadit její řídicí systémy. Tuto úpravu provedl na Subrusu Jarlath, aby vyřadili Muiriovu loď ze závodu a nevyhrála, zvlášť když už věděli, že podváděl a pro něho byly provedeny všechny sabotáže na lodích jeho protivníků. To se nakonec povedlo (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

Vylepšení pohonu

Naquadahový generátor vylepšuje motory SebrusuV druhém případě se jednalo opět o naquadahový generátor, která Carterová poskytla pro úspěšné dokončení závodu. Výhodu to mělo v tom, že pokud byl generátor propojen se systémy lodi, motory Sebrusu byly mnohem výkonnější a efektivnější než normálně (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

 

Nahoru

Známý interiér

Na lodi jsou známy jen tři místnosti a z toho nebyla jedna ani vidět. Byla o ní jen zmínka. Jednalo se o kryogenní místnost, kde udržovali vězně ve stázi. Ostatní si rozebereme podrobněji

Můstek

Přední část můstku SebrusuTou nejhlavnější místností je samozřejmě můstek, který je docela velký. Má pouze dvě křesla, jedno je pro kapitána a zároveň hlavního pilota a druhé pro kopilota, který se stará především o ostatní systémy lodi. Křeslo pilota je při pohledu dopředu vpravo a kopilota vlevo. Před oběma křesly a také po pravé straně u pilota a levé i kopilota, jsou přístrojové desky, pomocí nichž se loď ovládá. Uprostřed přístrojových desek a mezi sedadly na nástavbě jsou dvě malé obrazovky, přičemž jedna z nich (ta hořejší) je pro video komunikaci. Pomocí ní například mluvili s Jarlatem na jiné lodi. Můstek je jinak velmi tvarovaný a těžko se popisuje, jen v přední části se směrem ke stropu zužuje. Před každým sedadlem bylo okno do vesmírného prostoru (SG-1 6x18 – Trosečníci, 7x08 – Vesmírný závod).

Strojovna

Strojovna SebrusuV zadní části lodi je strojovna, kam je přístup přes malé dveře. Nebyla vidět celá, ale zdá se, že je čtvercová a docela malá. Mezi stropem a podlahou je hranolová nástavba, ve které je ukryto energetické jádro Sebrusu. Nějakým ovládáním u jednoho ze zkosených rohů nástavby je ovládání pro otevření přístupu k jádru, kam se dá připojit externí zdroj energie pro zprovoznění systému lodi, pokud je porouchaná.

Zdá se, že je založené na nějaké krystalické formě, podobně jako mají Antikové, jen používají mnohem větší krystaly. Carterová na něj napojila naquadahový generátor a tím dala systémům lodi dostatek energie pro jejich zpřístupnění. Později pak díky tomu zjistila na můstku z posledního záznamu zástupce kapitána, že se jedná o vězeňský transport. To samé udělala později pro vesmírný závod. Naquadahový generátor byl umístěn ve výklenku ve zdi, kde byly také čtyři oranžová, energetická vedení (SG-1 6x18 – Trosečníci, 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru

Historie

Havarovaný SebrusVelitel transportní vězeňské lodi byl Serrakin Warrick Finn. Při průletu asteroidovým polem byl Sebrus nějakým úlomkem zasažen a hozen mimo kurs. Loď musela nouzově přistát na nejbližší planetě, která měla shodou okolností hvězdnou bránu a na kterou přišla později zrovna SG-1. Vězni ani posádka nevěděli, k čemu hvězdná brána sloužila. Této situace využili vězni, kteří přemohli posádku a stráže a většinu zabili. Ostatní včetně Warricka museli utéct. Vězni je pronásledovali, a když se vrátili, našli u ztroskotané lodi SG-1. SG-1 jim nabídla pomoc při opravě. Serrakinská posádka se snažila získat loď zpět, ale byli odrazeni akustickou zbraní, zatímco Carterová se snažila opravit loď. Nakonec SG-1 zjistila pravdu, že se jedná o vězně, O'Neill od Warricka a Carterová nezávisle ze zprovozněného počítače a nachystali na ně léčku. Nakonec byla loď opravena a Sebrus se vydal zpět domů (SG-1 6x18 – Trosečníci).

Zhruba o rok později jsme mohli vidět Sebrus znovu a to ve vesmírném závodě okruhu Kon Garat. Warrick přišel na Zemi, aby požádal o pomoc, protože nutně potřeboval ten závod vyhrát. Chtěl půjčit naquadahový generátor, u kterého se již vědělo, že se dá se systémy lodi propojit, aby dodal více energie pohonu a zvýšil tak jeho výkon. Carterová šla s ním a na Sebrus generátor naistalovala. V závodě se dostali celkem daleko. V první fázi závodu je štíty ochránily před útokem automatických dronů, ale ve druhé fázi měli v atmosféře hvězdy problémy způsobené sabotáží. Problém se podařilo vyřešit pomocí naquadahového generátoru a štíty je ochránily před radiací. I přes to všechno byli schopni držet krok s ostatními a zjistili, že všechny lodě byly sabotované až na jedinou. Cestou zachránili úhlavního nepřítele Warricka, Jarlatha a hbitě prokličkovali ledovými skálami na trati. Pak byli nuceni zastavit, protože jim bylo vyhrožováno, ale problém se vyřešil a pokračovali v závodě, i když neměli už asi šanci. V poslední fázi závodu nakonec vyřadili Muiriovu loď pomocí přenosové zbraně, kterou sestrojil Jarlath a doletěli nakonec druhý. Není známo, co se stalo s lodí, ale je možné, že je ve vlastnictví Eamona Finna, bratra Warricka (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru

Poznámka

U této lodi je trochu zmatek se jménem. Loď byla viděna ve dvou epizodách a v každé byla pojmenována jinak. Dokonce i v různých databázích na internetu ji někde uvádí se jménem Sebrus a jinde, třeba i na GateWorldu, jako Seberus. Je to pravděpodobně výsledek chyby scénáristů, kteří asi zapomněli, jak ji poprvé přesně pojmenovali. Když byla viděna prvně na jedné planetě, kde ztroskotala, byla tam označovaná kapitánem Warickem jako Sebrus, protože když se ptal Jonase, jak přišel na to, že se jedná pravděpodobně o vězně, odpověděl mu, že na Zemi byla kdysi jedna loď pojmenována Seberus, která přepravovala vězně a jména jsou si podobná. Podruhé byla viděna ve Vesmírném závodě, kde se o ni opět kapitán Warick zmínil přímo v SGC a označil ji tam jako Seberus. To už ovšem odporuje tomu, že jsou si jména s pozemskou vězeňskou lodí podobná, protože potom by byla úplně stejná a pozemská vězeňská loď se nejmenovala Sebrus, proto se přikláníme radši k názvu Sebrus (SG-1 6x18 – Trosečníci, 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru


Těžce ozbrojená loď

Specifikace / Popis / Design / Historie

Těžce ozbrojená loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Serrakini/Hebridiani
Design serrakinský/hebridanský
Třída útočná loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Trup trinium
Řidící systém počítačový
Zbraňový systém velmi výkonné energetické zbraně
Ochrana žádná
Minimální posádka 1
Ostatní systémy dokovací port
Použití
Účel útočná loď, vhodná i pro závody
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2003
Přičlenení Golan Jarlath, Hebridian, Luciánská aliance
Stav pravděpodobně stále aktivní

 

Popis

Průlez do přechodové komory na těžce ozbrojené lodiJak už je z názvu patrné, není znám přesný oficiální název této lodi, ale takto byla označovaná v jedné kolekci DVD. Jedna těžce ozbrojená vesmírná loď byla součástí flotily Luciánské aliance, ale vůbec se o ní nic neví, protože tam byla jen krátce. Každopádně měla všechny základní systémy pro vesmírné lodě, jako pohon, počítačový systém a jak je patrno z názvu, byla uzpůsobena pro vesmírné bitvy, takže měla určitě nějaké druhy zbraní, patrně energetické, jak bylo vidět ve vesmírném závodě a pravděpodobně i štíty, ale to není potvrzené. U pohonu není známo, jestli má také hyperpohom, ale je to pravděpodobné, když jednou tato loď čekala s celou flotilou Al'keshů na SG-1. Loď je celkem malá, velikosti zhruba něco mezi Tel'takem a Al'keshem. Druhou loď vlastnil také Hebridian Jarlath, se kterou závodil ve vesmírném závodě Kon Garat (SG-1 7x08 – Vesmírný závod, 9x04 – Trvalé pouto).

Nahoru

Design

Design těžce ozbrojené lodiDesign lodi je celkem jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že byla vidět hlavně zezadu, tak přesně nevíme, jak přední část lodi vypadala. Z dostupných záběrů se dá říci, že se jedná o běžný trup, který má nahoře nástavbu, pravděpodobně můstek a předek je pravděpodobně do špičky. Zadní strana lodi je rovná a nachází se tam 4 podsvětelné motory. Design postrádá většinou ostré hrany a má silná křídla, podobně zaoblená na krajích, jako je trup, jsou pravděpodobně v přední části také do špičky, nebo se prostě zužují. Loď má na vrchní části přechodovou komoru, na kterou se může napojit jiná loď a propojit tak obě lodě.

 

Nahoru

Historie

Těžce ozbrojená loď ničí drony v závoduPrvně jsme se mohli s touto lodí setkat ve vesmírném závodě, kterého se zúčastnila Carterová s Warrickem, aby měla přístup k serrakinskému iontovému pohonu. Loď nesla název Oran a pilotoval ji jejich úhlavní protivník Golan Jarlath. Loď byla i v jeho vlastnictví. Byla také těžce ozbrojená, ale nebyla moc dobře chráněna. Jak se později ukázalo, všechny lodě v závodu mimo jedné byly nějak sabotované a toto postihlo i Oran s Jarlathem na palubě. U této lodi byla sabotována podpora života. Neví se přesně, jak byla sabotáž provedena, ale byla zamaskována tak, aby to vypadalo, jako kdyby byla zasažena v první fázi závodu střelami z dronů a unikala atmosféra. Loď byla zanechána osudu a Jarlath neochotně přešel na palubu Seberusu s Carterovou a Warrickem na palubě (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

Pak už byla vidět tato loď jen jednou, když se snažila Luciánská aliance zastavit SG-1 s ukradenou lodí. SG-1 byla zapletena v řetězových obchodech, aby získali náhrdelník matky jednoho vědce, který mu Vala ukradla a on byl jediný, který by Vale a Danielovi pomohl od pouta náramku. V poslední fázi se snažili získat upravený Tel'tak Caiuse, který zrovna vlastnili nájemní lovci Tenat a Jup. Před tím se nájemní lovci setkali s velitelem, který byl na této lodi, aby chytili Valu. SG-1 je nakonec napálila a Caiusovu loď jim vzali. Nicméně Tenat kontaktoval Luciánskou alianci, která přepadla SG-1 s velkou flotilou Al'keshů v čele s těžce ozbrojenou lodí, když opustili planetu. Naštěstí byla Caiusova loď výborně upravena a podařilo se jim utéct (SG-1 9x04 – Trvalé pouto).

Nahoru


Tritan

Specifikace / Popis / Design

Tritan

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Hebridiani
Design hebridanský
Třída závodní loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Trup trinium
Ochrana štíty
Posádka 1
Použití
Účel závodní loď, pravděpodobně i jiné využití
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2003
Přičlenení Shibo, Hebridian
Stav pravděpodobně stále aktivní

 

Popis

Tritan byla další z vesmírných lodí, která se zúčastnila vesmírného závodu 59. ročníku Okruhu Kon Garat. Pilotoval ho kapitán Shibo. Loď udělala bez problémů kvalifikaci do závodu, ale byla také první lodí, která v závodě vypadla, protože se jí nepodařilo dokončit první fázi závodu, kde byly testovány obranné schopnosti lodí. Její štíty byly zničeny při útoku automatických dronů a následně selhaly klíčové systémy lodi. Byla diskvalifikována poté, co její motory vyhořely. Warrick Finn chtěl Shibo pomoci, kdy mu poradil, aby přesměroval energii z jeho regulátorů do štítů, ale tento plán nebyl schopen dostat zpět loď do závodu (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

Nahoru

Design

Design TritanuSice nebyla tato loď v závodu vidět dlouho, ale její design je celkem dobře známý až na zadní část. Design je v celku velmi jednoduchý. Její trup je mohutný v průřezu na šířku oválný, který se k přední části zužuje, ale ne až do špičky, takže je přední část také oválná. Je v ní nějaké žebroví a je trochu vpadlá dovnitř. Na trupu je nástavba a na ní je další, stejná ale menší. V ní je pravděpodobně kokpit. Ze stran pak vychází dvě slabší křídla, která jsou ještě podepřena.

 

Nahoru


Ostatní lodě Serrakinů a Hebridianů

Všechny lodě závodu Okruh Kon Gatat

Zadek neznámé lodi ze závodu Kon GaratJak asi víte, vesmírného závodu se zúčastnilo celkem 10 lodí, ale popsáno je tu jen polovina a to nemluvím o těch, které dohlížely na start, kterých bylo také několik. To je způsobeno tím, že zbylé lodě nebylo skoro vůbec vidět, natož ještě, aby se o nich něco vědělo. A aby tu žádná loď nechyběla, když víme, že existovaly, uvedu zde aspoň obrázek, na kterém jsou všechny vidět plus ještě jeden podrobnější záběr jedné lodě ze závodu ze zadu, u které nevíme, jak dopadla, ani kdo ji pilotoval (SG-1 7x08 – Vesmírný závod).

 

 

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu