Savela chystá nový sci-fi projekt s lidmi ze Stargate Universe

Savela chystá nový sci-fi projekt s lidmi ze Stargate UniverseČást lidí ze Stargate Universe se dává znovu dohromady, aby připravila zcela nový sci-fi seriál. Mark Savela, vedoucí týmu vizuálních efektů SGU, a produkční asistent Ken Kabatoff shromáždili přibližně 80% celého štábu z SGU ve Vancouveru a společně usilovně pracují na ukázce k sérii, kterou vymysleli. Série s pracovním názvem "Echoes" bude zasazena do post-apokalyptické doby v blízké budoucnosti.

Zdroj: redeyechicago.com

"Všichni tak zbožňujeme naši společnou práci, že jsme nechtěli skončit. Když jsme přišli s tímto projektem, lidé říkali 'My spolu budeme zase pracovat? To je opravdu skvělé.' A všichni naskočili na palubu," řekl Savela minulý týden.

Fanoušci Stargate Universe poznají několik jmen spojených s projektem, včetně režiséra Willa Waringa, vedoucího kameramana Michaela Blundella, produkčního designéra Jamese Robbinse, koordinátora kaskadérů Jamese Bamforda a skladatele Joela Goldsmithe. V hlavních rolích se objeví Jen Spence (Dr. Lisa Parková) a Mike Dopud (Varro) společně s Victorií Pratt a Lochlyn Munro.

Tým se sejde tento víkend ve Vancouveru k natočení 15 minutové ukázky z pilotního dílu seriálu. Příběh vypráví o lidech, kteří se snaží přežít po příchodu mimozemšťanů. Ovšem na rozdíl od jiných podobných scénářů, v tomto budou dvě mimozemské rasy bojovat proti sobě a lidstvo v tom nesehrálo žádnou roli. Země byla zničena právě díky této válce. Scénář napsali Savela a Kabatoff společně.

"Viděli jsme již takové příběhy s útočícími mimozemšťany na planetu a vždy útočili na lidi. Mít mimozemšťany bojující s jinou cizí rasou vlastně odsouvá lidi na jejich vlastní planetě na vedlejší kolej. Mnoho pozemské populace již bylo vyhlazeno. Už to nejsme my proti nim, ale oni proti sobě navzájem a my se pouze snažíme zůstat naživu," řekl Kabatoff.

A Savela dodal: "Je to jako by v Austrálii proti sobě bojovaly dvě velmoci a zabíjely při tom Australany."

Kabatoff má v plánu vytvořit temnou, odvážnou a akční show. Inspirují se i ze seriálů s ne zrovna sci-fi námětem, například Band of Brothers (Bratrstvo neohrožených) či The Pacific (Pacifik).

Akce začíná dva roky poté, co mimozemšťané zpustošili Zemi. Jen Spence, hlavní hrdinka, vede skupinu přeživších napříč Spojenými státy v naději nalezení způsobu, jak válka začala.

"Je to vlastně její cesta od plaché, skromné květinky až k charakteru typu Sarah Connorové," řekl Savela s odkazem na hrdinku TV seriálu s námětem Terminátora. "Odstartujeme v podstatě přesně v polovině".

Momentálně pracují na apokalyptické části, ale říkají, že je nekonečně mnoho možností příběhů, jak budou přeživší cestovat napříč krajinou a potkávat další, používat futuristické technologie a honit se za mimozemšťany, kteří by mohli z rukou Savely a Robbinse, výherců ocenění Emmy  za atmosféru vizuálních efektů a digitální tmavé místnosti, vypadat docela dobře.

"Budou to fantastičtí mimozemšťané," říká Savela.

Jakmile bude ukázka natočena, přidají Goldsmithovy nahrávky a speciální efekty. Poté půjdou nabídnout seriál televizím. Ale momentálně jsou hlavně rádi, že se jim podařilo dát dohromady tolik lidí z SGU.

"Všichni scénář velmi podporují. Je to docela dobré," dodává Savela.

Zdroj | Zobrazeno: 12041× | 25.03.2011 17:40

Ayrton1 | Stargate Universe | Producenti, Seriály, VFX | Komentáře (15)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[15] PKT 29.03.2011 20:43
Novy serial ano, ale take nove herce a zcela jiny pristup k divakovi a ne to, co bylo u tohoto serialu. Taky jsem pro opusteni brany, sice zadne velke finale SG uz asi nikdy nebude, ale holt se s tim musime smirit. Radeji at uz nejsou zadne dalsi shity s sg tematikou... vim, ze mi budete oponovat, ale prosim, je to muj nazor, tak ho prosim respektujte, ja respektuji ten Vas :-)

[14] CzechMarshall 28.03.2011 14:21
Mirek: Jasne misto kulate brany by udelali ctvercovou :-D

[13] mirek 27.03.2011 22:21
DaveM: ono kdyby se dohodli s mgm, mozna by tam mohla byt i brana :-D

[12] DaveM 27.03.2011 19:20
Kdyby to bylo jako SGU a nebyla by tam ta brána a seriál by nebyl vázán na žádné značce, tak by to podle mě mělo úspěch.

[11] jarek 27.03.2011 10:48
tak mě zajímá jestli ten seriál vydrží déle než sgu. ale když čtu že se budou snažit přežít :-D tak mi připadá že o to se snažili i ve sgu ale neuspěli

[10] mirek 26.03.2011 22:37
skoda, ze se nedali dohromady a udelali neoficialni pokracovani SGU, mozna, ze kdyby to dali nekomu jinemu pod jinym jmenem, slo by to (dejme tomu, ze se copyright nejak vyresi :-D)

[9] create 26.03.2011 18:26
Doufal jsem že zmíní herečku Alainu Huffman (Tamara Johanson - T.J.) To byla moje oblíbená postava.. ale vypadá to zajímavě.. rozhodně očekávám od vás další informace, jinak děkuju za tip, doufám, že to vyplné aspoň trochu tu prázdnotu po SGU :-(

[8] Ironhearted 25.03.2011 23:40
na toto sa teším transformers su celkovo shit :-)len by tam mohli byť iný herci nechce sa mi dookola pozerat na tých istých ako je Varro....

[7] Nachos 25.03.2011 22:10
post-apokalypticky serialy a filmy miluju, ale další dvě cizí rasy bojující na zemi? Tohle přece bylo už v Transofmers, akorát tentokrát budou emzáci z masa a kostí :-)

[6] Tommy 25.03.2011 21:55
Jasné, že už dali SGU k ledu. Ten nový seriál vypadá zajímavě. Snad to přijme MGM a pošlou SyFy dop*dele...

[5] dolph1888 e-mail 25.03.2011 21:30
Proč né Syfy, vědí přesně kolik dostanou, 2 sezóny po 40 epkách a šmitec.

[4] Freizy 25.03.2011 21:10
No hlavne at to neposílají Syf ;-)

[3] Scimani e-mail www 25.03.2011 20:42
Na to je trochu brzo, teprve dělají ukázku a neví se, jestli se to ujme. Takže určitě nejsou.

[2] Aaaa 25.03.2011 19:44
Ahoj jsou již officialní stranky ?

[1] dolph1888 e-mail 25.03.2011 18:05
Bezva, možná to bude mít úspěch (budou točit) a sledovanost, alespoň jako Sanctuary, ale SG cokoliv to není a čas utíká, herci stárnou a na SG už nepůjde (normálně) navázat a my se ten konec nedozvíme a to je nemilé.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: