Mallozzi: Sbohem, Destiny!

Sbohem DestinyPřed koncem SGU se na blogu scénáristy a producenta Josepha Mallozziho objevil další z jeho článků. Tentokráte by člověk už z titulku mohl získat dojem, že bude mít velice smutný až patetický nádech, ale není tomu zcela tak. Mallozzi nám osvětluje pozadí světa Stargate, konkrétně jednotlivá rozhodnutí pro schválení či zrušení série a poskytuje nám k nim samozřejmě své názory. Částečně se shodují také s tvrzeními jednoho z fanoušků, která jsme nedávno zveřejnili. Trochu smutku se do článku ale přecejenom vetřelo, a to do místa, kde popisuje zrušení Stargate Universe. Celý příspěvek najdete níže v článku, diskutovat o něm pak můžete pod ním v komentářích.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Moire | General | Komentáře (4) | 04.07.2011 18:19

Jak wrestling zabíjí science fiction

Wrestling zabíjí sci-fiDnešní článek bude svým způsobem výjimečný. Přinášíme vám názor jednoho věrného a zarytého fanouška sci-fi, který se na GateWorldu rozpovídal o všech problémech ohledně Syfy a jejich plejády zrušení několika seriálů, o jejich čachrování s televizním programem a hlavně se zaměřuje na to, jak toto všechno ovlivnil wrestling, pořad, který Syfy začala vysílat a který se stal její dojnou krávou. Dopis je nejen shrnutím všech těchto skutečností, ale také nabízí vhodné řešení, které by mělo za následek oživení několika seriálů, za což bychom určitě všichni byli moc rádi. Těžko to asi něco změní, ale je dobré vědět, že to někdo cítí stejně. Později vám přineseme i reakci Syfy na tento dopis. Celý text dopisu a shrnutí najdete níže v článku. Diskutovat můžete pak pod ním v komentářích.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Moire | General | Komentáře (10) | 03.07.2011 12:13

Jason Momoa v další prestižní roli, tentokrát po boku Sylvestera Stallona

Jason Momoa v další prestižní roli, tentokrát po boku Sylvestera StallonaBývalý Sateďan ze seriálu Stargate: Atlantis se v poslední době stal horkým zbožím. Letos si střihl dvě opravdu klíčové role, ve kterých se dostal do podvědomí nejednoho filmového tvůrce. Nejprve byl k vidění v nové sérii od HBO Hra o trůny a poté si zahrál hlavní roli v restartu slavné série Barbar Conan, tu roli, která kdysi dávno proslavila Arnolda Schwarzeneggera. Nyní ho čeká další a opět prestižní angažmá, objeví se ve filmu Sylvestera Stallona s názvem Headshot, který bude pod taktovkou Waltera Hilla.

Film se točí kolem nájemného vraha Sylvestera Stallona a policejního důstojníka Sunga Kanga (Rychle a zběsile 5), kteří se společně vydávají vypátrat člověka, který zabil jejich kolegy - vraha Keegana (Momoa). Příběh je založen na francouzské předloze The Killer od Alexise Nolenta a na obrazovku ho přivede Alessandro Camon (The Messenger).

Jak jsme uvedli již na začátku, role režiséra se ujal Walter Hill (Deadwood, Supernova) a produkci zajistí jedna z nejznámějších filmových společností Warner Bros. Mimo jiné by se měla v jedné z vedlejších rolí objevit také Sarah Shahi, kterou můžete znát ze seriálu Fairly Legal. Natáčet se začne co nevidět v Louisianě, ovšem název filmu bude možná ještě změněn na "Bullet In the Head".

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (1) | 01.07.2011 10:28

Příběh konzultantky pro vědu Miky McKinnonové

Příběh konzultantky pro vědu Miky McKinnonovéDnes vám přinášíme zajímavý příběh člověka, který stál za Stargate Atlantis i Universe. Rozhodně se vyplatí číst dál, jelikož Mika McKinnonová má na svědomí spoustu věcí, jako například ty tuny rovnic, které jsme mohli vidět v SGU, ano ona byla po čtyři roky vědeckou konzultantkou, pravou rukou producentů a scénáristů. V textu zavzpomínala na své začátky, příhody a také dává rady případným následovníkům, jak by měli postupovat a fungovat při práci s tvůrci. Text je samozřejmě obohacen i několika obrázky.

Zdroj: physicstoday.org

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Rozhovory | Komentáře (5) | 29.06.2011 12:14

Oživí Dean Devlin fenomén Stargate?

Oživí Dean Devlin fenomén Stargate?V roce 1994 přišel do kin film Hvězdná brána, který slavil velký úspěch a zejména díky němu se MGM rozhodlo vytvořit první seriál Stargate SG-1. Následovalo Atlantis, Universe a dva filmy, ale před necelými dvěma měsíci došlo k úplnému konci této fenomenální značky, která dodnes znamená mnohé mezi fanoušky sci-fi. Seriály zná každý, ovšem málokdo už ví, že původní film zdaleka neměl být tím jediným z prostředí Stargate. Tvůrci Dean Devlin a Roland Emmerich měli v plánu celou trilogii. U Emmericha mělo jít o velký přelom, protože do té doby (a vlastně až dodnes) odmítá tvořit pokračování na své filmy. Tuto možnost od MGM nikdy nedostali, ale možná se přeci jen nakonec dočkají.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (23) | 24.06.2011 23:03

Na panáka s Conanom

Na panáka s Conanom“Na panáka s Conanom“, tak tomu hovoria. Ale pre niektorých bol Utorok 10. Mája nocou, keď sa Alan z FilmShaft pretláčal s Barbarom Conanom.

Akcia sa konala vo foto galérii, v Londýne, a šťastlivci ako ludia z Den of Geek, Live for Films, FilmShaft a další, sa nevedeli dočkať stretnutia s novým Barbarom Conanom. Ak ešte neviete kto ním je, pravdepodobne ste nečítali naše predošlé články. Je to Jason Momoa. Poznáte ho z najnovšieho seriálu Game of Thrones, alebo zo série Stargate Atlantis. Po hodine sa konečne ukázal aj Cimérčan, na ktorého všetci netrpezlivo čakali. Nebolo tažké ho spoznať. Za prvé, bol od každého v miestnosti asi o hlavu vyšší. Za druhé, mal na hlave cylinder a šatku. Chlapci z FilmShaft sa odhodlali, a ako prví mu položili pár otázok. Viac v celom článku.

Zdroj: FilmShaft.com

Zdroj

Celý článek | Nesbin | Rozhovory | Komentáře (0) | 21.06.2011 21:19

Nové projekty herců z SG-1 - Judge, Browder a Bridges

Nové projekty herců z SG-1Poslední dobou mají herci ze světa Stargate opravdu napilno. Neustále vás informujeme o jejich nových projektech a nejinak je tomu i teď. Přinášíme vám v jedné novince informace dokonce o třech nových projektech. Určitě stojí za to, si následující článek přečíst. Kromě Bena Browdera a Beaua Bridgese se také dozvíme, co velkého čeká Christophera Judge, kterého všichni jistě známe jako Teal'ca z původní série Stargate SG-1.

Jak jsme ji na začátku uvedli, Christophera Judge čeká něco velkého. Prozradil, že se objeví v novém velkolepém filmu, o kterém však nemůže zatím nic prozradit. Sám k tomu řekl: "Neměl bych nic říkat. Neřeknu vám o co jde, ale v následujících několika týdnech se chystá velké oznámení filmu, ve kterém jsem právě dostal roli." Informace vám tedy samozřejmě přineseme, ale dle spekulací by mělo jít o roli v novém Star Treku.

Judge můžete také spatřit ve filmu Rehab, napsaný Rickem Bieberem a hvězdou seriálu CSI: Miami, Davidem Carusem. Film má naplánované vydání na 23. června a půjde o kontroverzní psychologické drama. Informace o projektech další herců naleznete v pokračování článku...

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (3) | 20.06.2011 14:45

Shanks v pilotním dílu seriálu Saving Hope

Shanks v pilotním díle seriálu Saving HopeMichael Shanks alias Dr. Daniel Jackson ze Stargate SG-1 na svých webových stránkách uvedl, že se objeví v novém projektu chystaném kanadsko-americkým kanálem CTV. Zahraje si roli Harrise Colese v seriálu Saving Hope. Hlavní roli doktorky Alyse Joyové získala Erica Duranceová, kterou jsme již mohli spatřit v SG-1 v epizodě Affinity a také v seriálu Smallville.

Saving Hope se zaměřuje na mladou a idealistickou doktorku Alyse Joyovou a jejího rivala a zároveň bývalou lásku, chirurga Joela Gottlieba a společně řeší základní otázky medicíny. Vše se ovšem změní, kdy charismatický vrchní chirurg Harris Coles upadá do kómatu a stává se pacientem. Hlas Colese poté provází diváky celým světem seriálu "Saving Hope". Drama je inspirováno příběhem Iana Browna The Globe and Mail "Mount Hoe", sérii založené na příbězích z nemocnice Mount Sinai v Torontu. Seriál vytvořili společně Morwyn Brebner (Rookie Blue) a Malcolm Macrury (Deadwood, Crash & Burn) a producenty jsou Thump Inc. společně s CTV.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (0) | 16.06.2011 11:45

Hvězdná brána jde do likvidace

Hvězdná brána v likvidaci

Update 17.6.2011: Vyměněn plakát reklamy prodeje za větší, barevný a čitelnější.

Tento článek se mi píše s těžkým srdcem, není to ani nic nového a nepotěším vás, ale myslím, že ani nikdo nevěřil v to, že by mohly kampaně na záchranu Hvězdné brány nějak pomoci. Chceš kousek SGC? Nebude to teď už vůbec žádný problém, protože po 14 letech produkce Hvězdné brány ve Vancouveru, je Bridge Studios ve stádiu prodeje objektů ze tří sérií, které tvořily živé-akční části licence Hvězdné brány: Stargate SG-1, Stargate Atlantis a Stargate Universe. Tato akce se bude konat tento pátek a sobotu.

Produkce Hvězdné brány skončila po 17 sériích na začátku tohoto roku, což byl následek politováníhodného zrušení SGU a stálého odkládání natočení navrhovaných filmů z SG-1 a Atlantis, u nichž byl hotový už scénář. Universe bylo zrušeno již v prosinci loňského roku, kdy se kanál Syfy rozhodl neobnovit ho pro třetí sérii kvůli bídným ratingům. I přes snahy Brada Wrighta, tvůrce a výkonného producenta všech tří sérií, najít náhradní kanál, který by dovolil produkci SGU aspoň ve formě filmového zpracování, neuspěl. Pro fanoušky, kteří zakládají kampaně na záchranu Hvězdné brány, bude už prakticky nemožné oživit show s novým náborem herců, rozebranými prostory natáčení a nyní i prodejem veškerých pozůstatků ze všech třech sérií.

Likvidaci bude dirigovat Maynards a bude obsahovat rekvizity, kostýmy, vybavení, sady dekorací a jiné položky, no prostě vše co zbylo ze všech třech sérií. Bude se konat na adrese Bridge Studio v Britské Kolumbii 17. a 18. června. Na pár obrázků z odstraňování značky Stargate z budovy a plakát reklamy prodeje, se můžete podívat v pokračování článku.

Zdroj: cinemaspy.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (24) | 15.06.2011 18:38

Richard Dean Anderson na Fedconu XX

Richard Dean Anderson na Fedconu XXTisíce fanoušků sci-fi se před měsícem a kousek sjelo do hotelu Maritim v Dusseldorfu v Německu, kde společně oslavili jubilejní dvacáté výročí největšího sci-fi conu v Evropě. Plné čtyři dny her, soutěží, přednášek, autogramiád a dalších zajímavých věcí. Na tomto conu se objevilo na 19 hvězd z takových filmů a seriálů, jakými jsou Star Wars, Firefly, Star Trek, Battlestar Galactica, Millennium a samozřejmě i lidé ze Stargate.

My vám nyní přinášíme reportáž z tohoto conu, takže si pojďme představit, kdo že to tam vlastně z SG byl. Fanoušci se mohli potkat s Tonym Amendolou (Bra'tac), Kate Hewlettovou (Jeannie Miller), Paulem McGillionem (Carson Beckett), o kterém poslední dobou píšeme v jednom kuse, a nakonec tím hlavním hvězdným hostem byl Richard Dean Anderson (Jack O'Neill). Samozřejmě zde byli i herci, kteří se objevili jen jako hosté v některých dílech, to tu však rozepisovat nebudeme. Shrnutí conu naleznete v pokračování článku...

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (2) | 14.06.2011 12:55

« Předchozí | 113 14 15 16 17 18 1969 | Další »