SGU získalo vítězství v Portal Awards 2011

Alaina Huffman jako Tamara Johansenová v SGUZačátkem prázdnin jsme vás informovali, že bylo SGU nominováno v několika kategoriích letošního ročníku Portal Awards. Není samozřejmě tak významné jako jiné udělování cen, ale mohli jste přispět hlasem i vy. Celý měsíc jste mohli jednou denně hlasovat a kdo tak učinil, může se radovat, protože dneska byly vyhlášeny výsledky a dá se říci, že na počet nominací si nevedlo vůbec špatně. Celý Portal Awards samozřejmě SGU neovládlo, o to se postaraly seriály 'Game of Thrones' a 'Fringe', ale i tak si odneslo jedno vítězství. To získala za seriál Stargate Universe Alaina Huffman (Tamara Johansenová) v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v televizní sérii. SG-Portál tým ji samozřejmě gratuluje a budeme jistě zvědaví, jak si SGU povede v Emmy, kde má SGU také nominaci. To se ovšem dozvíme až v září. Na závěr ještě doplním, protože se to týká také SG, že webové stránky gateworld.net vahrály v kategorii nejlepší web.

Zdroj: airlockalpha.com

Zdroj

| Scimani | Stargate Universe | Komentáře (7) | 19.08.2011 19:13

Fan článek - Sam & Jack

Fanouškovský článek - Sam & JackPo skončení Stargate Universe jsme si poněkud lámali hlavu tím, co nového přinést na web, jelikož by se web pomalu stal stereotypním, rozhodli jsme se dát šanci vám, fanouškům, náš web zpestřit. Toto je první díl fanouškovských článků, který sepsala ZairaMisha12 a vzpomíná v něm na původní seriál Stargate SG-1 a na vzájemný vztah Samanthy Carterové a Jacka O'Neilla, který je neustále předmětem diskuzí a je obestřen tajemstvím, jelikož nikdo přesně neví, jak to je.

Pokud máte zájem i vy o napsání článku, stačí, když nás zkontaktujete přes email a určitě se dohodneme, velmi rádi na náš web vystavíme články od našich fanoušků. Upozorňujeme však, že požadujeme znalost češtiny či slovenštiny a řádnou slovní zásobu, aby článek za něco stál. Téma si můžete zvolit libovolné. Tak a nyní se již můžete pustit do čtení v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (27) | 14.08.2011 10:45

Novinky o Levesque, Luttrell, Shanksovi a Staite

Elyse LevesqueNedávno se objevilo na internetu několik zpráv o projektech herců z SG a při jejich bližším prozkoumání jsem o nich něco našel, takže si je můžeme stručně shrnout v článku.

První z nich je Elyse Levesque (Chloe Armstrongová), která zmínila v jednom svém rozhovoru svůj nový projekt, který právě skončila, s názvem 'Fishing Naked'. Jde o komedii. "Vím, že název zní trochu nemorálně, ale je to více jak vaše spojení se zemí. Četla jsem to včera večer znovu a musím ho vychvalovat. Je to opravdu zábavný film," řekla Elyse. Zahraje si tam i Bronson Pelletier (Twilight sága). Film bude mít premiéru v září tohoto roku, ale ještě pro něj není žádný plakát. Další v pokračování článku.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (0) | 05.08.2011 10:54

Stargate Universe nominováno v Gemini Awards

26. ročník Gemini AwardsDnes byly zveřejněny nominace pro prestižní udělování cen 26. ročníku Gemini Awards a samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít milou povinnost, abychom vás informovali o tom, že seriál Stargate Universe byl nominován. SGU dostalo dvě nominace, přičemž jedna je dá se říci běžná, ale druhá trochu vzácná. Tou vzácnější nominací je nejlepší make-up – sponzorovaný M·A·C Cosmetics, kde byli nominováni maskéři Rebecca Lee a Bill Terezakis. Jejich soupeři v této kategorii budou: Being Human (Emilie Gauthier, Erik Gosselin), The Pillars of the Earth (Colleen Quinton) a The Kennedys (Jordan Samuel, Jenny Arbour, Linda Dowd, Colin Penman).

No a ve druhé kategorii byl nominován jako obvykle za nejlepší vizuální efekty za epizodu Awakening. Já sám musím uznat, že Ursini se jim opravdu povedli, nádherný plynulý pohyb i krásný složitý vzhled. V této kategorii narazí na: The Tudors - Episoda 407, The Borgias - The Poisoned Chalice/The Assassin, Being Human - Dog Eat Dog a Sanctuary – Animus.

Vyhlašování cen proběhne na CBC ve středu 7.9.2011 v Centru vysílání CBC v Torontu a nám nezbývá, než jim popřát mnoho zdaru a ať nominace promění. Pro více informací a celý seznam nominací navštivte oficiální stránky.

Zdroj: geminiawards.ca

Zdroj

| Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 03.08.2011 20:16

Rasy a kultury - Mise Destiny jsou přístupné na webu

Rasy a kultury z SGUNedávno jsem se omlouval, že tvorbu databáze na vesmírné lodě a plavidla přerušíme kvůli dodělání databáze k seriálu Stargate Universe. První ze dvou kategorií, rasy a kultury, máme již hotovou a můžete se pustit klidně do čtení. Teď nás čekají ještě cizí technologie z SGU a bude kompletní. Ta by také neměla trvat moc dlouho a pak se konečně pustím na ty slibované orijské lodě. Budou následovat teda ještě dvě kategorie, než se vymění anketa na webu, která pak bude zásadní k databázi, takže ještě máte čas hlasovat, i když už je asi rozhodnuto, které lodě budou poslední. Ale zpátky k rasám. Dostanete se na ně přes menu, nebo prostě přes tento odkaz. Obrázky najdete také v galerii. Diskutovat o nich můžete ve fóru, už je tam dlouho připravená kategorie ras a kultur v sekci Stargate Universe, ale pokud budete mít nějaké připomínky, nesměřujte je tam, ale do speciálního tématu ras u kultur v katehorii databáze. Nezbývá než popřát příjemné čtení a zase se tu uvidíme u cizích technologií z SGU.

Zdroj

| Scimani | Web | Komentáře (1) | 03.08.2011 17:50

Amanda Tapping na Comic-Conu a další rozhovory

Amanda Tapping na SDCC 211Není to tak dlouho, co skončil San Diego Comic-Con, ze kterého jsme vám poskytli videa z panelu seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), kde byl i Jason Momoa (Ronon Dex z SGA). Tento herec je v poslední době opravdu populární a tak tu máme pro vás ještě dva video rozhovory s ním o jeho druhém projektu, o kterém se hodně mluví, Conan The Barbarian, který už půjde do kin tento měsíc. V rozhovoru si můžete vychutnat i nějaké záběry z filmu. Na Comic-Conu byla také další hvězda z SG, Amanda Taping (Samantha Carterová z SG-1). I když tam nebyla kvůli Hvězdné bráně, určitě potěší fanoušky seriálu Sanctuary její rozhovor ve třetím videu. Čtvrtým videem je rozhovor s hercem Ben Browderem (Cameron Mitchell z SG-1). Video není ovšem jen s ním, je o sci-fi události z Toronta, Polaris 25, na které byl a jeho rozhovor začíná v čase 7:10. Nedávno jsme vás také informovali o tvůrci původního filmu Hvězdná brána (1994), Dean Devlinovi, který by chtěl udělat pokračování, protože původně zamýšleli trilogii. Zde je jeho rozhovor pro Collider v dnešním posledním pátém video rozhovoru. Najdete je jako obvykle v celém článku.

Zdroj: youtube.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (4) | 02.08.2011 11:31

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Shrnutí všech vydání původního filmu StargatePrvní film Stargate vstoupil do kin v roce 1994 a ihned se stal velmi populárním sci-fi snímkem a řada lidí byla okamžitě rozhodnuta si film později zakoupit a mít ho doma vystavený na poličce a mít možnost si ten film prohlédnout kdykoliv znovu.

Tvůrci se však fanouškům rozhodli přinést rovnou několik verzí, pokaždé to trochu upravit, vylepšit, prodloužit a dělo se tomu tak každých pár let, bylo by tedy dobré si trochu shrnout všechna vydání.

Toto shrnutí vychází sice z amerických verzí, ale evropské nebudou odlišné. Máme tu první VHS vydání z roku 1995, tedy ještě stará dobrá videokazeta, a zakončíme rokem 2009 a výročním vydáním Blu-ray edice.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (0) | 30.07.2011 18:39

Producent Stargate reaguje na argumenty Syfy pro zrušení SGU

Joseph MallozziNebyl by to Joseph Mallozzi, aby nezareagoval na ony "otevřené dopisy", hlavně tedy na ten směřovaný od Syfy k fanouškům. Portál gateworld.net nám zprostředkoval výtažek jeho komentářů z jeho blogu a my jsme je pro Vás přeložili. Řekněme, že s vyjádřeními Craiga Englera, hlavního manažera Syfy, rozhodně spokojen není. Obrazně řečeno, Engler porovnává jablka s hruškami a tak podobně. Mallozziho konkrétní názory a reakce naleznete níže v článku, jistě s ním bude mnoho z nás souhlasit, okomentovat ho pak můžete jako vždy pod ním v komentářích.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Moire | Stargate Universe | Komentáře (19) | 24.07.2011 09:00

Syfy: Otevřený dopis fanouškům Stargate

Logo SyfyKdyž přišel konec Stargate Universe, fanoušci této show byli pochopitelně rozčilení. Proč byl tento seriál zrušen? Přinesl mu posun z pátečních večerů více škody než užitku? Dnes tu přivítáme příspěvek od hosta Craiga Englera, vyššího viceprezidenta a hlavního manažera Syfy Digital. Patří mu naše díky za to, že si našel čas, aby odpověděl na některé obavy pocházející od fanoušků Stargate a aby vysvětlil proces, jak byla na stanici utvářena rozhodnutí. Tento rozhovor pochází z portálu GateWorld a určitě stojí za přečtení minimálně proto, že vždy je třeba se na každý problém podívat z obou stran - v tomto případě jak ze strany fanoušků, kterým byl zrušen jejich oblíbený seriál, tak ze strany Syfy, jakožto televize, která ho vysílala a z větší části i financovala. Celý text najdete níže, diskutovat o něm můžete samozřejmě jako vždy dole v komentářích.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Moire | Stargate Universe | Komentáře (0) | 23.07.2011 09:00

San Diego Comic-Con 2011

San Diego Comic-ConComic-Con v San Diegu je už v plném proudu, začal ve středu večer a končí v neděli jejich času. Byla to vždy jedna z každoročních největších událostí kolem Hvězdné brány a je velmi smutné, že už to tak není, protože je to letos poprvé za dlouhou dobu, co na něm není žádný Stargate panel z důvodu zrušení seriálu, ale i přes to se tam objevili a objeví herci z SG v jiných rolích. Stručně si je tedy připomeneme.

Po celou dobu Conu tam jsou Robert Picardo (Richard Woolsey), Marina Sirtis (Dr. Světlana Markovová) a ConnorTrinneer (Michael Kenmore) v Lightspeed Fine Art booth (Booth #3745). Ve středu večer proběhlo promítání pilotu Alcatrazu, ve kterém se objevil Paul McGillion (Dr. Carson Beckett). Více v celém článku.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (0) | 22.07.2011 21:22

« Předchozí | 111 12 13 14 15 16 1770 | Další »