Vesmírné lodě a plavidla - Cizí lodě z SGU - Loď Ursinů

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU

Loď Ursinů

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Interiér / Historie

Loď Ursinů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Ursini
Design Ursini
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Ochrana neznámo
Výzbroj neznámo
Řídicí systém ovládací konzole
Ostatní systémy stázové komory
Použití
Účel pravděpodobně generační a výzkumná loď
Rok zavedení není známo, prvně viděny v roce 2011
Příslušnost Ursini
Stav pravděpodobně všehny zničeny

Nahoru

Popis

Loď Ursinů z blízkaTuto loď vytvořila rasa Ursinů a používali ji ke svým vlastním účelům, i když se pořádně neví, jaký její hlavní účel vlastně byl. O tom se můžeme jen dohadovat, ale asi bych se přiklonil spíše k výzkumné lodi, než válečné. Skoro nic se o této lodi neví a z toho, co jsme mohli vidět, můžeme říci jen to, že má podsvětelný pohon, jehož zplodiny září namodrale. Na lodi je spousta konzolí, pomocí nichž se ovládá a také jsou na lodi jejich stázové komory, které používají pro dlouhé lety. Jestli má loď nadsvětelný pohon se neví, ale vzhledem k tomu, jak je velká je pravděpodobné, že nějaký druh nadsvětelného pohonu má a pokud ano, tak asi nebude tak výkonný, když mají na lodi stázové komory.

Nahoru

Design

Design lodi UrsinůTato loď má opět svůj originální trochu hranatý design. Její tvar nedokážu ani přesně popsat, protože tvar hlavní části lodi je velmi jednoduchý, ale přitom trochu zvláštní, podobný jakémusi zaoblenému hranolu, který je nejširší uprostřed lodi a k přídi a zádi se zužuje. Tato loď má také velmi výrazná, slabší a dlouhá křídla, která se nacházejí po stranách zhruba mezi střední částí lodi a zádí. Nebýt těchto křídel, tak loď nevypadá designově nijak zvláštně a proto její design řádně obohatí. Stejně tak je tomu i u podsvětelných motorů, které má dva a jejich umístění je opravdu neobvyklé oproti ostatním lodím v SG, které je mají v zadní části lodi, ale tyto jsou umístěny na spodní straně lodi zhruba uprostřed.

Nahoru

Technologie

Pohon a řídicí systémy

Podsvětelný pohon lodi UrsinůJedna z technologií na této lodi, o které se něco ví, jsou podsvětelný pohon a řídicí systémy. Sice nevíme, jestli má loď nějakou formu nadsvětelné rychlosti, ale vzhledem k její velikosti je to pravděpodobné. Víme ovšem, že má dva velké podsvětelné motory, které produkují namodralé zplodiny. Motory se nachází zhruba uprostřed na spodní straně lodi.

Když byla jedna poškozená loď Ursinů zkoumána Dr. Rushem a plukovníkem Youngem, našli na ni nějaký ovládací pult, nebo konzoli chcete-li, pomocí něhož se podařilo zprovoznit jeden ze základních systémů lodi, a tím byla podpora života. Zároveň tím také nechtěně zapnul podsvětelný pohon, který nějakou chvíli urychloval loď, než se vypnul, pravděpodobně z důvodu velkého poškození lodi. Touto konzolí se teda daly ovládat i základní systémy lodi a to přitom nebyla ani na nějakém důležitém místě (SGU 2x07 – Pro dobro všech).

Stázové komory

Stázové komory na lodi UrsinůUrsini mají na lodi své vlastní stázové komory, které si vytvořili, aby mohli svůj druh udržet ve stázi po dlouhou dobu. Tyto stázové komory mohou pojmout i jinou rasu, než jsou Ursini, protože v jedné byl také uložen Telford. Stázové komory jsou nějak propojeny, protože se tak Telford naučil něco z jejich historie a také jim pak mohl rozumět. Zároveň jsou pro těla v nich podávány nějaké živiny, aby je komory udržely při životě. Komory mají jednoduchý tvar v podobě koule, která je z přední části seříznuta, na níž je vstup do komory v podobě pětiúhelníku, který se vyklápí nahoru. Komory jsou propojeny s lodí nějakými kabely z vrchní části komory. Když dorazili Dr. Rush s Youngem na palubu jedné poškozené lodi, našli tam místnost se spoustou těchto stázových komor a podle nich vlastně poznali, čí to byla loď (SGU 2x03 – Procitnutí, 2x07 – Pro dobro všech).

Nahoru

Interiér

Interier lodi UrsinůInteriér těchto lodí je opravdu rozsáhlý, protože i přes to, že byly vidět jen chodby, tak z prvního pohledu je to zřejmé, protože byly dost široké a nijak dlouhé s řadou odboček. Na druhou stranu jsou zase o dost nižší, než na jiných lodích, ale to je způsobeno především tím, že Ursini jsou menší než běžní humanoidé, jako například lidé, kteří se tam sice vešli, ale už moc místa ke stropu nebylo. Průřez chodeb je také jedinečný, protože se jedná o zaoblený obdélník a v jeho vrchních rozích jsou modrá světla, která chodby osvětlují a jsou podpírány dvojitými kovovými výztuhami v podobě oblouků. Uprostřed stropu chodby mezi obloukovitými výztuhami je ještě nějaká válcovitá část, ve které pravděpodobně vedou nějaká vedení a systémy lodi. V určitých místech chodeb je možné najít i konzole, pomocí nichž se dají ovládat i základní systémy lodi (SGU 2x07 – Pro dobro všech).

Nahoru

Historie

Destiny přilétá k poškozené lodi UrsinůExpedice Destiny se jednou setkala s poškozenou lodí Ursinů plující vesmírem v neznámé galaxii (Pain). Loď byla opuštěna a zdála se těžce poškozena v důsledku boje s neznámou silou, ale je pravděpodobné, že to byly drony, když s nimi byli ve válce. Expedice poslala trhlinou v trupu KINO, aby prozkoumali možné nebezpečí a pak poslali na palubu Younga a Rushe, aby zjistili nějaké informace. Museli použít skafandr a na palubu lodi se dostali trhlinou v trupu. Můstek lodi byl zničen, ale Dr. Rushovi se podařilo najít nějakou ovládací konzoli v chodbě, kterou se mu podařilo použít a zprovoznit podporu života na lodi. Přitom neúmyslně aktivoval podsvětelné motory, které byly funkční a na krátkou chvíli se zažehly a loď odletěla kus od Destiny.

Poté se v jedné chodbě oba poprali, protože se Young dozvěděl, že před nimi skrýval můstek Destiny a potom mu Rush sdělil pravou misi Destiny, kterou na můstku objevil. Destiny letěla pro ně, ale protože ji ještě nedokázali dobře ovládat z můstku, šťouchly přitom trochu do lodi Ursinů a ta začala neovladatelně rotovat. Young s Rushem museli hned k trhlině v trupu a Eli musel propočítat, kdy přesně vyskočit, aby se dostali na trup Destiny a mohli aktivovat ve skafandrech magnetický systém bot. To se povedlo, ale ztratili málem Younga, který skočil moc pozdě a málem se na Detiny netrefil (SGU 2x07 – Pro dobro všech).

Raketoplán míří k jedné poškozené lodi Ursinů v poli trosekPozději Destiny zachytila nějaký signál, a když to přiletěli do jedné hvězdné soustavy prozkoumat, našli tam jen velké pole trosek pěti těchto velkých lodí. Eli pak zadal Destiny výpočet nějaké simulace, aby zjistili, co se tu opravdu stalo a mezi tím letěli pole trosek prozkoumat v raketoplánu. Přitom, než raketoplán našel vhodný objekt pro prozkoumání, probudili nechtěně drony, které byly v troskách neaktivní. Přeskočením z raketoplánu se dostaly do jedné zničené lodi, ale museli se brzo vrátit, protože Destiny už spočítala simulaci a odhalila jim, co se tu stalo. Posádka samotná už také zahlédla drony, které začaly útočit na Destiny. Destiny pak s pomocí rozsévací lodě s Telfordem a Ursini na palubě musela prchnout z bojiště a pole trosek lodí Ursinů (SGU 2x10 – Oživení).

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU


Autor: Scimani © 2011 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu