Vesmírné lodě a plavidla - Pozemské - USS George Hammond

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel

USS George Hammond (Phoenix)

Specifikace / Stručný popisPosádkaHistorie / Poznámky

USS Hammond

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Lidé ze Země (asistovali Asgardé)
Design pozemský
Třída DSC-304/BC-304
Technické specifikace
Pohon podsvětelné motory, manévrovací trysky, asgardský hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný, mezigalaktický
Palivo naquadah
Energie naquadahové generátory, asgardské energetické jádro
Ochrana asgardské štíty
Trup slitiny trinia a naquadahu, kompozitní
Senzorové systémy asgardské senzorové pole
Zaměřovací systém pozemský počítačový zaměřovací systém
Navigační systém počítačový navigační systém
Zbraňový systém 4 asgardské plazmové paprskové zbraně, 16 VLT odpalovačů raket, 32 railgunů, jaderné hlavice Mark IX a nukleární střely
Bojový doplněk 16 F-302
Posádka ~200
Minimální posádka 4
Ostatní systémy transportní kruhy, asgardský transportní systém, únikové moduly, dálkový vysílač, asgardské počítačové jádro
Použití
Účel vesmírný dálkový přepravce a bitevní křižník
Rok zavedení 2009, 2008 v alternativní časové linii (Phoenix)
Přidružení Tau'ri
Stav stále aktivní

Stručný popis

Loď George Hammond, dříve známá jako Phoenix, je šestou a zatím poslední válečnou lodí třídy 304 Daedalus, dokončenou v roce 2009. Lodi byla přidělena druhá taktická letka F-302. Loď se jmenovala původně Phoenix, ale byla přejmenována na počest generála George S. Hammonda a velí jí plukovník Samantha Carterová.

Známá posádka

Velící důstojníci

Ostatní posádka

  • Major Kevin Marks – pilot a zbraňový důstojník
  • Kapitán Pat Meyersová – lodní navigátor (v alternativní časové linii na Phoenixu)
  • Kapitán Dave Kleinman – lodní navigátor

Historie

George Hammond letí na základnu IcarusV roce 2009, generál Jack O'Neill a Dr. Nicholas Rush kontaktovali Eliho Wallace a transportovali ho na palubu George Hammonda, který v té době byl na oběžné dráze Země, s úmyslem odhalit mu existenci programu hvězdné brány poté, co vyřešil antický matematický důkaz zakomponovaný do počítačové hry. Věřili, že když vyřešil tento důkaz, mohl by jim pomoci v aktivaci devátého chevronu hvězdné brány, protože vědci umístěni na základně Icarus na planetě P4X-351, tomuto problému věnovali měsíce a on to vyřešil hned. Proto měl být Eli přepraven Hammondem na základnu Icarus, aby viděl plody své práce a dále ho přesvědčit, aby se připojil k programu hvězdné brány. Ovšem planeta, na které základna Icarus byla, obsahovala radioaktivní naquadriové jádro, které by mohlo být nestabilní pro vytočenou příchozí červí díru, proto byla použita loď George Hammond, aby na základnu přepravila Dr. Rushe, Eliho, senátora Armstronga a Chloe Armstrongovou, namísto hvězdné brány.

Brzy po příchodu se ale základna dostala pod útok tří Ha'taků Luciánské aliance a George Hammond, který byl ještě na oběžné dráze planety, obdržel několik zásahů od útočící flotily a použil své railguny, aby je odrazil. Nicméně, mnoho menším transportním lodím, včetně smrtících kluzáků, které dopravovali vojsko na planetu, se podařilo bitvě uniknout a sestoupit na povrch planety. Aby řešili tento problém, George Hammond vyslal letku F-302, kterou doprovázely F-302 ze základny Icarus. Přestože Hammondovy štíty byly schopny ochránit loď proti náporu, utrpěl jen menší poškození. Chvíli před tím, než se naquadriové jádro planety dostalo do kritického stavu, což následně vedlo k explozi planety, Hammond zavolal zpět všechny F-302 a ustoupil do hyperprostoru, takže všechny nepřátelské lodě byly zničeny explozí. Během útoku a evakuace základny, se nepodařilo Hammondovi proniknout přes štíty základny a transportovat tak personál na palubu z planety. Brzy na to pak plukovník Carterová informovala generála O'Neila o bitvě s tím, že není znám status personálu základny, který vytočil adresu s devíti symboly místo na Zemi, během evakuace (SGU 1x01 – Air).

Generál Hammond přilétá k základně Luciánské alianceKoncem roku 2009 byl Hammond na oběžné dráze Země, když šel Nicholas Rush pomocí komunikačních kamenů tajně v těle plukovníka Telforda, infiltrovat Luciánskou alianci na Zemi. Když jeho krytí bylo odhaleno a byl zajat vůdkyní Aliance, Kivou, Hammond nebyl schopen Rushe transportovat, kvůli rušícímu zařízení. Později byl Hammond poslán na základnu Aliance, jejíž umístění získali od Telforda na Destiny, aby zabránili vojákům Aliance vytočit Destiny, což byl úkol, který byl nucen pro ně Rush udělat, protože Destiny moc chtěli získat. Poté co Hammond vyskočil z hyperprostoru, prozkoumal senzory planetu a zjistili, že má naquadriové jádro podobné, jako na planetě P4X-351, kde bývala základna Icarus a tím mohla Aliance získat dostatečný energetický výkon, aby mohla na bráně vytočit 9 symbolů.

Po zjištění, že Luciánská aliance také používá rušící zařízení zde na jejich základně na povrchu planety, nemohli Rushe transportovat a George Hammond vyslal F-302, aby zaměstnali pozemní síly Aliance a mohli Rushe zachránit. Ovšem odpovědí na útok F-302 bylo, že Kiva nařídila vytočit devítimístnou adresu na Destiny a nařídila jejímu vojsku projít bránou a napadnout její posádku. Po několika minutách se jádro této planety stalo také nestabilní a celá planety explodovala. Sotva se podařilo uniknout výbuchu a Hammond byl nucen rychle ustoupit do hyperprostoru, ale ne dříve, než zavolali zpět své F-302 z povrchu. Byli ovšem nuceni opustit dvě F-302, které byly zničeni i s piloty, aby Hammond sám nebyl zničen výbuchem planety (SGU 1x18 – Subversion, 1x19 – Incursion).

Phoenix v alternativní realitě

Phoenix před dokončenímV alternativní realitě se loď jmenovala stále jako původně v naší realitě, tedy Phoenix. Byla zde také šestou postavenou lodí třídy 304 Daedalus. Phoenix operoval v galaxii Pegasus na podporu expedice Atlantis a velela mu také plukovník Carterová. Podle Dr. McKaye, asgardské systémy lodi nebyly plně funkční, když vstoupila do služby. Mnoho členů expedice pracovalo celé dny a noci, aby ji plně zprovoznili. Loď měla na můstku asgardský terminál na místě, kde měla být normálně hvězdná mapa a můstek byl podobný spíše místnosti s asgardským počítačovým jádrem na palubě Odyssey.

Jakmile byla nová loď připravena, plukovník Carterová převzala velení a byla vyslána na misi, na které měla postupně ničit lodě Michaela a chránit lidskou populaci na planetách po celé galaxii. Pomocí partyzánské války, Phoenix uspěl ve zničení mnoho úlů Michaela. Bohužel pak Michael vtáhl Phoenix do pasti a se třemi jeho úly ho přepadl. Když byla loď vážně poškozena a motory byly v kritickém stavu, posádka byla transportována dolu na planetu, zatímco Carterová zůstala na palubě a otočila loď na jeden úl v sebevražedné misi. Výsledná exploze zničila Phoenix a všechny tři úly Michaela (SGA 4x20 – Poslední muž).

Poznámky

  • Původní jméno lodi "Phoenix", pochází z legendárního ptáka stejného jména. Bylo řečeno, že Phoenix žil dlouhý život, po jeho smrti vzplanul a byl znovuzrozený.
  • V naší časové linii se loď původně jmenovala také Phoenix, ale po smrti herce Don S. Davise a následně tedy smrti jeho charakteru ve Hvězdné bráně, generála George S. Hammonda, byla loď přejmenována po něm na jeho počest.
  • Oranžový osvětlený panel na můstku George Hammonda, který představuje hvězdnou mapu a je za křeslem velícího důstojníka, vyčnívá vpřed daleko méně, než odpovídající panel na jiných lodích 304. Tento panel na Hammondovi více připomíná ten na Prométheovi, akorát obrácený o 90°.

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu