Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Neznámá rasa

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Neznámá rasa

Tato neznámá rasa pochází z Mléčné dráhy. Je to velmi vyspělá rasa s pokročilou technologií a velkými vesmírnými loděmi, které si dokázaly hravě poradit s pozemským Prométheem. Nikdy jsme neměli možnost je vidět, takže ani nevíme, jestli jsou to potomci lidí, ale podle technologie spíše ne. Pokud ovšem ano, vyvíjeli se mnohem rychleji než my.


Neznámá vesmírná loď

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Neznámá loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce neznámá rasa
Design neznámé rasy
Třída neznámá
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, pravděpodobně nadsvětelný
Hyperpohon možný
Protiopatření protiraketová obrana, transportér
Zaměřovací systém neznámý, zaměřování pro transport
Zbraňový systém vysoce energetické zbraně
Ostatní systémy transportní systém
Použití
Účel neznámý
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2004
Přičlenení Neznámá rasa
Stav pravděpodobně stále aktivní

Nahoru

Popis

Neznámá loď pronásleduje PrométheaNa tuto neznámou loď narazila posádka Prométhea v roce 2004 a cizinci na ně hned zaútočili i po mírumilovné výzvě z Prométhea. Loď se zdála několikrát větší než Prométheus, takže to bylo docela monstrum, ale přesné rozměry neznáme, takže jsou to jen dohady. Vzhledem k tomu, jak se mimozemšťani zachovali při prvním kontaktu s Prométheem, nezdá se, že by byla loď určena pro výzkum.Také silné energetické zbraně značí, že to byla spíše válečná loď. Neznámá loď byla schopna pomocí podsvětelných motorů pronásledovat Prométhea až do mlhoviny, ale nezdálo se, že by byly až tak výkonné, protože si udržovali skoro stejný odstup. I přes vyspělou technologii se nebyla loď schopna dostat z agresivní mlhoviny, než jim pomohla Carterová, která by neměla mít takové znalosti jako oni. Zdá se také, že pokud chce loď zaútočit, musí vysunout svá křídla, ve kterých se ukrývají energetické kanóny. Loď mohla transportovat subjekty podobně jako asgardský transportní systém (SG-1 7x13 – Grace).

Nahoru

Design

Design neznámé lodiPro mě je design této lodi jeden z nejpovedenějších, s jakým jsme se setkali. Celkově se dá říci, že je velmi uhlazený a zaoblený, protože postrádá jakékoliv ostré hrany. Zajímavé je na něm především to, že se design může změnit, pokud jsou v bojové pohotovosti. Pokud je loď v klidu, jedná se jen o dlouhý trup, který se dá tak trochu přirovnat v příčném průřezu za parabolu, která je zespoda rovně uříznutá. To ovšem neznamená, že je spodní část lodi úplně rovná, je jen nejrovnější, jsou tam zaoblené nástavby, ale ne v takovém měřítku, jako vršek na zádi. V zadní části lodi po stranách vystupují jakási malá křídla, která jsou ovšem docela vysoká, ale krátká oproti délce lodi. Tato křídla mají bojovou funkci, protože když je loď přepnuta do bojového režimu, křídla se vysunou tak, že se z nich vysouvají postupně menší a menší segmenty do oblouku až k nejmenšímu skoro zpátky k boku lodi, ze kterých se vysunou energetické kanóny. Ty se tedy nacházejí ve výsledku mezi posledním segmentem křídla a trupem lodi, ale jsou spojeny s křídlem. V přední části na čumáku je dlouhá řada oken, které signalizují, že se v těchto místech nalézá velící centrum (SG-1 7x13 – Grace).

Nahoru

Známá technologie

Tato loď má opravdu velmi vyspělou technologii, která by se možná mohla měřit i s Goa'uldskou, ale to jsou jen spekulace.

Obrana a zbraně

Obrana neznámé lodiNení přesně známo, jestli má nějakou obranu v podobě štítů, protože jsme neviděli žádnou střelu dopadnout na cíl. Je to ale velmi pravděpodobné. Její výkonné energetické zbraně ale tuto funkci mohou zastávat s přehledem, jako kdyby byly automaticky naváděné, protože když na ni Prométheus vystřelil 4 rakety, zbraně je v mžiku sestřelily ještě před tím, než dorazily na cíl. Střely z energetických zbraní byly velmi rychlé, rychlejší než asgardské a goa'uldské a měly modrou barvu. Byly velmi účinné, protože dokázaly vyčerpat štíty Prométhea během chvíle. Energetická děla jsou normálně skryta, takže pokud chce loď střílet, musí vysunout křídla, na jejichž koncích se nacházejí (SG-1 7x13 – Grace).

Ostatní technologie

Transportní systém neznámé lodiO vyspělé technologii této lodi svědčí i fakt, že mají velmi podobný transportní systém, jako mají Asgardé, protože dokáží pomocí transportního paprsku v mžiku přesunout i několik lidí najednou na vybrané místo. S tímto transportérem přesunuli celou posádku Prométhea na svou loď a poté, když je Carterová vysvobodila z mlhoviny, přesunuli je zpátky na Prométhea (SG-1 7x13 – Grace).

Loď měla vyspělý podsvětelný pohon, u kterého nebylo přesně možné detekovat, kde se nachází. Žádné zplodiny neměl, takže se dá předpokládat, že pracoval na podobném principu jako goa'uldský. Není také známo, jestli měla loď hyperpohon nebo jiný druh nadsvětelného pohonu, ale je to velmi pravděpodobné (SG-1 7x13 – Grace).

Nahoru

Historie

Prométheus se setkal s neznámou lodíKdyž se Prométheus vrací domu po více než půlročních opravách hyperpohonu, který museli nahradit hyperpohonem z Al'keshe, museli každou chvíli dělat zastávky, aby se nepřehříval. Při jedné zastávce narazili na neznámou mimozemskou loď, která se k nim blížila. I přes výzvy z Prométhea hromadili energii do zbraní, které vysunuli s křídly a zaútočili. Prométheovi nezbylo nic jiného než prchat, protože nemohli do hyperprostoru. Carterová si všimla jedné mlhoviny, kde by se mohli schovat a zamířili tam. Mimozemská loď je stále pronásledovala a štíty už byly skoro vyčerpané, když Carterová ztratila vědomí. Než se probrala, mimozemšťané transportovali na svou loď celou posádku Prométhea. Později se ukázalo, že se jejich loď dostala také do mlhoviny a nemohla ven. Carterová s pomocí Grace nalezne řešení a nabídne jim pomoc. Rozšíří bublinu hyperprostoru i na jejich loď a vytáhne je ven. I když cizinci po celou dobu mlčeli, splnili žádost Carterové a transportovali posádku na Prométhea. V klidu pak odletěli pryč (SG-1 7x13 – Grace).

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu