Vesmírné lodě a plavidla - Goa'uldské - Nedokončená loď

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel

Nedokončená loď

Specifikace / PopisHistorie

Nedokončená loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Goa'uldi
Design Goa'uldi
Třída neznámá
Technické specifikace
Trup pozemský materiál
Cestující určena pro obyvatele Stevestonu v Oregonu
Použití
Účel pravděpodobně transportní loď
Rok zavedení objevila se v roce 2000, nedokončena
Přidružení Obyvatelé Stevestonu
Stav zkoumá se v Oblasti 51

Nahoru

Popis

Nákres Nedokončené lodiNedokončená loď byl nouzový projekt vesmírné lodi, zkonstruované klonovanými Goa'uldy ve městě Steveston v Oregonu na Zemi. Loď se nepodobá žádné jiné goa'uldské lodi, se kterými se dosud SGC setkalo. To mohlo být způsobeno především tím, že ji mohli stavět jen za použití pozemských materiálů. Není známo, jaká technologie byla zahrnuta do lodi, i když se dá předpokládat, že kdyby byla dostavěna, měla by pravděpodobně hyperpohon, protože ji Goa'uldi konstruovali proto, aby mohli uniknout ze Země. Podle z části dokončené části lodi v podstatě vypadala opět jako nějaká pyramida, byla ovšem hodně protáhlá. Zdá se, že měla po stranách krátká křídla. To byla ale pravděpodobně jen malá část celkového vzhledu lodě, protože co bylo vidět u z části dokončené lodě, se skoro vůbec nepodobá ničenu z celkového nákresu lodi. Většina lodi byla ale jen kostra, takže je i možné, že by byl výsledný design úplně jiný, než jsme mohli vidět (SG-1 6x05 – Noční směna).

Nahoru

Historie

Když Adrian Conrad koupil Goa'ulda, symbiont byl mnohokrát naklonován. Tyto symbionti byli nakonec schopni převzít téměř celé město Steveston pod svou kontrolu. Vzhledem k tomu, že to byly nezralé klony, mohli symbionti převzít kontrolu nad hostitelem jen v noci, když lidi spali. Rozhodli se, spojit se s jejich bratry v Galaxii a proto začali budovat kosmickou loď uvnitř opuštěné loděnice. Pracovali na ní celé tři měsíce po nocích, ale NID jejich činnost tajně sledovala a plánovala se poté lodi zmocnit, až bude kompletní.

SG-1 prozkoumává loděniceAsi 10 měsíců po Conradově incidentu, SGC začalo zkoumat město, když jeden jeho bývalý pracovník varoval Carterovou. Carterová, Teal'c a Jonas nakonec loď našli, ale byli Goa'ldy zajati, stejně jako dva agenti NID, kteří byli tajně ve městě. Do jednoho z agentů byl implantován symbiont, který měl další později rozšířit na zbytek NID. Naštěstí tomu zabránila Carterová, která si vzala nějakou látku, a která symbiont zabila. Odstranili symbionty z ostatních lidí a loď byla vzata do Oblasti 51 pro další studium (SG-1 6x05 – Noční směna).

 

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu