Vzpomínky Mallozziho na 5. sezónu Stargate SG-1 - část 2

Týden uplynul jako voda a jsme tu s dalším dílem vzpomínek scénáristy a producenta Josepha Mallozziho na natáčení tohoto úžasného fenoménu. V dnešní části se zaměříme na jeho poznatky z epizod 6 – 10 páté série Stargate SG-1. Jako už tradičně k nim máme menší úvod, který se zase tak moc netýká páté série SG-1, ale obecně k celému seriálu a co ho provázelo. Tentokrát se v něm zaměříme na vztah Mallozziho k webu Gateworld, který se jistě vryl do záložek prohlížečů všech fanoušků, protože lepší snad ani neexistuje. Všichni tvůrci seriálu měli s tvůrci tohoto webu opravdu parádní vztah, což samozřejmě dokazuje i plno rozhovorů s herci, které byly dělané exkluzívně právě pro tento web.

Já a Paul jsme byli na popředí produkce strašně zaneprázdnění. Rádi bychom sledovali zahájení sezóny, kde nás vídali psát 7 scénářů s dalšími 7 scénáři série. A když jsme náhodou nepsali nebo neprodukovali, ohlašovali jsme se na Gateworldu, který se stal základem pro vše ze světa Stargate. Popravdě, Gateworld byl tak působivý ve svém rozsahu a detailech, že jsme případně zanechali aktualizování masivní bible seriálu (což jsme žertovali s tím, že byla delší než opravdová Bible) v přízni řízení případných nezávislých pracovníků na webu. Tento web zastínil všechny ostatní weby související s Hvězdnou bránou, dokonce i ten oficiální studia MGM. Za ta léta se Gateworld ještě vyvinul po boku celé šou, rostl a zlepšoval se. V pozdějších letech bych mohl přivřít oči a fanoušci na jiných fórech by mohli obvinit Darrena a Davida – „Gateworld borce“ jak jsme je pojmenovali. Pravda je, ať byli jakkoli neuvěřitelní v množství podpory, kterou ukázali, vyskytly se také momenty, ve kterých jsme s jejich rozhodnutími silně nesouhlasili. Myslím, že nic nemohlo být rozmluveno, ale stejně, je toho dost pro připomenutí všem, že Gateworld byl a bude vždy silným a nezávislým on-line subjektem. A doufejme, i když víme, že jde Stargate do svého předčasného konce, že bude Gateworld dále vzkvétat a dělat to, co mu jde nejlépe: nabízet fórum, kde mohou fanoušci Stargate zveřejnit a vyjádřit své názory/pochvalu/kritiku v pozitivní komunitě (poznámka redaktora: ano, Gateworld tak činí i nadále léta po skončení Stargate a stále se k němu obracíme k novinkám o hercích a dalších souvislostí s tímto fenoménem).

5x06 - Zasvěcení (Rite of Passage)

ZasvěceníTenhle díl nám nabídl vzácnou příležitost dát Dr. Fraiserové na obrazovce nějaký prostor a dotknout se jednoho z neromantických vztahů Carterové v seriálu. Bohužel, jméno planety Hanka, ze které děvče pocházelo, bylo pojmenováno po výkonném producentovi MGM, Hanku Cohenovi, který měl v této sezóně roli v epizodě Wormhole Xtreme, překvapivě jako výkonný producent.

 

 

5x07 - Domácí zvířata (Beast of Burden)

Domácí zvířataDion Johnstone zopakoval svou roli Chaky v návaznosti na díl The First Ones ve 4. sérii. Zatímco Peter DeLuise byl na tento díl vyznamenán psaním scénáře, Martin Wood převzal režijní otěže. Mám to trochu zamlžené, ale pamatuji si, že jsem byl zpočátku překvapen nabídnutím role Burrocka Larrymu Drakeovi. Jeho role mentálně postiženého Bennyho Stulwicze v L.A. Law, byla tak zatraceně skvělá a přesvědčivá, že jsem ve skutečnosti předpokládal, že bychom k hraní najali mentálně postiženého herce!

 

5x08 - V hrobce (The Tomb)

V hrobceSměr této epizody byl sakra působivý a dodnes lituji, že jsem nepomohl zašlápnout kámen předtím, než byla celá věc zbořena. Jedna z kritik namířených proti téhle epizodě byl Jackův starý mentální svět Studené války namířený proti ruskému týmu. To mě zmátlo, protože v epizodě bylo naprosto jasné, že Jack s nimi neměl problém proto, že byli Rusové, ale proto, že operovali v utajení, což se zdálo být v rozporu s misí SG-1. Skutečnost, že byli Rusové, byla nepodstatná.

 

5x09 - Mezi dvěma ohni (Between Two Fires)

Mezi dvěma ohniKámo, tahle epizoda měla ve fázi osnovy tolik nejrůznějších problémů, že dostala přezdívku „Mezi dvěma ději“. Jedním ze strukturálních problémů bylo, že Ron napsal a vydal první verzi scénáře. Vzpomínám si, že jsme seděli v Robově kanceláři, dávali dohromady poznámky, když pes Johna Lenica vyskočil na pohovku a ulevil si na kopii Ronova scénáře. „Ten pes se naštval (vychcal) na můj scénář“, řekl Ron. Na to mu Brad mezi řádky odpověděl: „Nebyl jediný.“ Nicméně, nakonec jsme scénář dali dohromady – stejně jako natáčení na půdě University Simona Fraisera.

5x10 - Rok 2001 (2001)

Rok 2001Pokračování dílu 2010 ze 4. série ukazuje první (chronologicky) tvář rafinované rasy zvanou Aschenové, jako zdánlivě geniální, byť podezřelé, velvyslance, kteří chtějí vytvořit mezigalaktickou alianci. Epizoda končí s jedním nevyřešeným hlavním bodem příběhu. Co velvyslanec Joe Faxton? Jsem si jistý, že bychom odpověď na tuto otázku obdrželi ve 3. části plánované trilogie, ve které si Brad představoval zbytky rasy Aschenů, snažící se pomstít za události z roku 2001 a zahájí útok na Zemi. Bohužel, nevzpomínám si, proč se ten příběh nikdy nenatočil, ale nemám pochyb o tom, že by to bylo skvělé.

To je pro dnešek vše, uvidíme se tu opět příští víkend s další částí.


Překlad: Odyssea, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 12700× | 22.02.2014 15:39

Scimani | Stargate SG-1 | Epizody, Herci a postavy, Natáčení, Producenti, Scénáristé | Komentáře (1)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[1] SGOrava 23.02.2014 00:50
Ďakujem, super článok :-)

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: