Záblesky z minulosti: Tony Amendola alias Bra'tac

Bra'tacZdravím fanoušky Hvězdné brány. Ke konci roku 2011 máme pro vás malé překvapení a doufám, že už to konečně vyjde a bude to pokračovat i nadále. Sehnali jsme konečně posilu na překlad rozhovorů a myslíme si, že i když je už s Hvězdnou bránou konec a rozhovory jsou staré, určitě se najdou tací, kteří v nich s námi rádi zavzpomínají na různé okamžiky se seriálem, na které herci stále rádi vzpomínají. Vítáme tedy u nás novou posilu s přezdívkou SlayerTom a popřejme mu mnoho zdaru s překlady a hlavně, ať to vydrží.

 Tím zároveň přejeme také Vám všechno nejlepší do nového roku 2012, ať se vám splní vše, po čem toužíte, hodně štěstí a zdraví a zůstaňte nám v roce 2012 věrni, my Vám určitě. Ale teď už hurá na vzpomínkový rozhovor s Tony Amendolou, který ztvárnil brilantně jaffského mistra Bra'taca, jež byl i nedávno v Praze, proto s ním také začínáme, ale můžete se těšit i na další herce. Tal'ma'te

PS: Víme, co byste nejraději v novém roce 2012, ale nechte si to prosím pro sebe a tajně doufejte, vyslovená přání se většinou nesplní.

Zdroj: scifiandtvtalk.typepad.com

Tony Amendola alias Bra'tac

V seriálu Hvězdná brána SG-1 byl Bra'tac z řádu Jaffů (název mimozemšťanů), kteří uctívali a ochraňovali Goa'uldy – hlavní nepřátele Tau'riů (pozemšťanů). Někteří členové těchto poddaných slouží jako hostitelé pro mládě (symbionta Goa'uldů) a jejich bojovníci, zatímco jiní mají tendenci se starat o jejich denní potřeby. Kněží z řad Jaffů sloužili staletí s velikou úctou těmto falešným bohům. Nicméně, mnoho Jaffů se časem obrátilo proti Goa'uldům a nyní se je snaží zničit. Jedním z těchto statečných byl i Bra'tac, bývalý první muž Goa'ulda, vládce soustavy jménem Apophis.

"Bra'tac byl velice náročná postava," říká herec, veterán Tony Amendola, který hraje divokého bojovníka za svobodu. "Zpočátku byl pro mě velmi zvláštní postavou, když jsem dostal první popis postavy, tak jsem si říkal, on by měl být něco jako stodvacetiletý starý člověk, který však vypadal a myslel tak, jako by měl pramálo společného s jeho věkem. Je to statečný bojovník, který si stále myslí, že je velmi mladý."

Bra'tac se prvně setkal s O'Neillem"Jsou tam skvělé výměny mezi charaktery Richarda Deana Andersona (plukovník Jack O'Neill) a Brta'taca. Moje první epizoda byla Bloodlines. V ní se Bra'tac setká s Christopherem Judgem (Teal'c), jeho bývalým žákem, který je na misi s SG-1. Jakmile zjistí, že O'Neill je vůdce týmu a není to Teal'c tak mezi nimi vzplane tento spor. Jsem jen rád, protože boj je něco, čemu moje postava rozumí.
"Myslím, že nejnáročnější část na hraní někoho, jako je Bra'tac, je jeho tajuplné cítění spolu s válečnickou mentalitu, stejně tak jako stupeň nevinnosti a čistoty. Ta zobrazuje jeho velikou zvědavost, kdykoliv se vložil do situace, které však vůbec nerozuměl. Tím se snaží vyvážit všechny svoje neznalosti, zatímco se pokouší zjistit, jak ten člověk ve skutečnosti cítí. Je to stálý problém, protože v každé nové epizodě mám dilema, jak vůbec mám myslet, 'Jak by se Bra'tac s tímhle vypořádal?' Musím najít kreativní a zábavný způsob, jak udržet sám sebe a především publikum ve střehu a zájmu o moji postavu."

V Bloodlines, SG-1 cestuje na Chulak, domácí planetu Jaffů, zachránit Teal'cova syna Rya'ca (Neil Denis) před implantováním larvy Goa'ulda. Po příjezdu zjistí, že chlapec a jeho matka Drey'auc (Salli Richardson), byly prohlášeny za vyvržence. S Teal'covým učitelem Bra'tacem po boku bojuje SG-1 s bojovníky Jaffů a kněžími předtím, než najdou dítě a jeho matku, ale rodinné setkání je jedno z těch ne úplně radostných.

"Tento příběh byl skvělý začátek pro mě v mnoha ohledech, v neposlední řadě, protože jsem se dostal k práci s režisérem Mario Azzopardi," vzpomíná herec. "Je to úžasný chlap se zdánlivě nekonečnou energií. Mario mi hodně ujasnil pohled na můj charakter a byl perfektní režisér, pomohl mi přivést Bra'taca k životu."

"Byla tam jedna část, kde Bra'tac musel přeskočit ohnivou stěnu a zneškodnit tři goa'uldské bojovníky. Tento záběr režíroval Michael Greenburg (výkonný producent) s jeho týmem. Byl jsem opravdu ohromen, když se jedna scéna musela mnohokrát předělávat, aby byla dokonalá. V té době jsem si uvědomil, jakou mám čest, že se mohu zúčastnit natáčení tohoto seriálu."

Amendola se spolu s SG-1 v druhé sérii vydávají na sebevražednou misi v epizodě V hadím hnízdě, kde se snaží zničit Goa'uldskou loď Jakmile se na palubě setkají s Bra'tackem, ten souhlasí s tím, že jim pomůže.  On ví, co mají lodě za nedostatky a proto navrhne plán útoku.

Bra'tac s mechanickou helmou"To bylo poprvé, co jsem nosil těžkou mechanickou přilbu, která je součástí kostýmů Jaffů," říká. "Váží asi padesát kilo a je na ramenní popruhy a štáb vám musí pomoci se do toho dostat. Přilba pracuje na pneumatické čerpadlo a dělá to nahlas 'Kur-kus' zvuk při otevírání a zavírání. Je to naprosto bezpečné, ale stejně je to docela znervózňující, když se vám jedna část pohybuje tak 3 cm od nosu." Směje se herec.

Bra'tac s Jackem v kluzáku"Zažil jsem spoustu legrace, když jsme dělali tuto epizodu, a to zejména ve spolupráci s Richardem Deanem Andersonem. Tam byla jedna scéna, ve které O'Neill a Bra'tac museli letět v rozbitém kluzáku. Asistent režie nám vysvětluje, že budeme na "lodi" po dobu 20 minut, ale už jsme se nedozvěděli, že se to změnilo na 45 minut. Richard a já, jsme se snažili zapomenout na to, jak to bylo stísněné, a Richard se snažil zabavit zpěvem písní. Samozřejmě trefné písně, které se hodily k této situaci 'Bože, opravdu jsem měl jít na záchod, než jsem se sem dostal.'"

Rodinnou krizi zažívají Teal'c a Bra'tac spolu znovu v druhém období příběhu v Teal'cově rodině. "Podle mě to byla velice zajímavá epizoda, jak jsme se ponořili do Teal'covy minulosti a moje postava byla odpovědná za pomoc při výchově jeho syna," vysvětluje Amendola. "Stalo se několikrát, že Teal'c chtěl odjet v nevhodnou chvíli, tyto 'útěky' vyústili v ostré výměny mezi ním a Bra'tacem. Chris a já pracujeme velice dynamicky. Naštěstí na konci příběhu Teal'c zachrání manželku a syna, kteří se poté přestěhovali na jinou planetu.

Bra'tak s SG-1 hledají HarsesiseHerec se také objevil ve dvou episodách třetí série, Into the Fire a Maternal Instinct, kde se ukazují obě strany Bra'taca divákům. "Moje postava a jeho jaffský učeň uniknou útoku na Chulak Goa'uldem  Apophisem (Peter Williams), a podaří se mu dostat do SGC. Bra'tac říká, že je unavený a chce umřít, a že by měl nechat boje mladší generaci. Přesto jde s SG-1 najít Harsesise , dítě, které má všechny znalosti Goa'uldů a vrátí se plný elánu. Velice jsem tuto roli prožíval. Nechtěl jsem, aby mě jako starého koně nechali utratit." Směje se.

Stargate SG-1 není Amendolovo první angažmá ve světě sci-fi. Působil v několika dalších seriálech, včetně Above and Beyond, Poltergeist: The Legacy, The X-Files a hlavně Star Trek: Voyager.
"Někdy ve vaší práci máte velmi omezený prostor pro kreativitu, když hrajete svoji postavu," říká herec. "Můžete udělat tak málo, že začínáte mít syndrom 'mluvící hlavy'. Avšak SG-1 se ukazuje jako projekt, kde je daleko více prostoru pro kreativitu. Vše je to více uvolněné a je tu pocit, že všechno je možné. Pocházím z klasického divadelního zázemí, a proto jsem se ve svém kostýmu cítil jako doma. Je to jako bych se chystal hrát Juliua Caesara nebo Othella. Věřte tomu nebo ne, sci-fi je skoro jako hrát živé divadlo a je podobné z hlediska rozsahu a velikosti."

"Vyrůstal jsem v dělnické části New Haven, Connecticut, hraní bylo to poslední, co by mě napadlo, že budu dělat. Jako první ve své rodině jsem šel na vysokou školu s cílem se stát právníkem. Nicméně, spolu s právnickými kurzy jsem byl členem divadelní skupiny a můj život se najednou stočil k úplně jinému směru."

"Představte si, že pracujete na něčem, k čemu máte skutečnou náklonnost. Jsem velmi vděčný za to, že jsem měl možnost, stát se hercem."


Překlad: SlayerTom
Korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 9633× | 31.12.2011 14:06

Scimani | Rozhovory | Epizody, Herci a postavy | Komentáře (6)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[6] SlayerTom 27.02.2012 11:45
Moc mě to teší a všem se olmouvám za zpoždění s dalšími články. Maturita je pro mě přednější :-)

[5] danikr 02.01.2012 16:09
Perfektní práce.

[4] SlayerTom 01.01.2012 12:30
Moc děkuju budu se snažit dále a rychle překládat aby tu bylo co číst.


Ještě jednou moc děkuju

[3] orava e-mail www 31.12.2011 17:43
Skvelá práca:-):-)

Gratulujem po dlhom čase nejaká dobrá správa o SG:-):-)

[2] SlayerTom 31.12.2011 15:17
Děkuju Kubo od tebe mě to teší :-)

[1] leon IV e-mail 31.12.2011 14:54
Dost dobrý článek, už se těšám na další. Přeju SlayerTomovi hodně zdaru pro jeho práci.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: