Spolutvůrce Stargate Universe Brad Wright o 2. sezóně

brad_wrightDostal jsem šanci promluvit si se spolutvůrcem Stargate Universe Bradem Wrightem o druhé sezóně seriálu. Rozhovor s Bradem jsem dělal kvůli článku, který jsem napsal pro TV Squad o evoluci značky Hvězdná brána a co fanoušci mohou očekávat o druhé sezóně SGU.

Mike: Proč by lidé měli sledovat druhou sezónu Stargate Universe?

Brad Wright: Myslím si, že 2. sezóna zodpoví spoustu otázek, které jsme vybudovali a lidé asi očekávali, že se odpovědi dozvědí v průběhu 1. sezóny; největší z nich jsou O čem je ta mise? a Proč ta loď byla vůbec vypuštěna? více se dozvíte v celém článku.

Jestli první sezóna byla o Uvízli jsme v ujíždějícím vlaku a ani nevíme, kam míří, ale v druhé sezóně přijdeme na to, jak vlak řídit a ovládat, a samozřejmě - otázka nadále zůstává - zdali bychom měli nebo neměli, ale také jaký je úkol, proč byla Destiny vypuštěna a s tím si naše postavy začnou uvědomovat, že to vůbec není o návratu domů.

Zdá se, že s tímto vývojem uvidíme méně šarvátek mezi posádkou Destiny a více spolupráce.

Budeme i nadále spolupracovat a dělit se, protože se snažíme udělat tyto lidi co nejopravdovější. A jsou to osobnosti, které jsou tak rozdílné. Vzpomeňte si na země, vlády. Jsem Kanaďan, ale podívejte se na republikány a demokraty, oni všichni se shodnou na tom, že jsou jedna země, ale pořád mezi s sebou bojují a všichni pracují na společném cíli, ale nedokážou se dohodnout na tom, jak se k němu dostat. Takže to určitě bude pokračovat. Jak jsem řekl, vyústí to v cíl, který sdílejí, začne to u Rushe a Younga.

sgu_2_season

Změní se nějak tón této sezóny?

Řekl bych, že tempo bude krapet rychlejší, ne-li významně rychlejší… Nevadí mi, že něco prozrazuji, najdeme můstek Destiny, což nám dává větší přístup k lodi samotné. Nejsme jen obyvatelé, stali jsme se posádkou. Rád bych naznačil, že bude více dobrodružství a také pravděpodobně více vnějšího konfliktu, protože jsme tam venku mnohem častěji - zřejmě navštívíme více planet. Myslím, že to určitě nebude tolik ve stylu: Zase zemřeme, protože máme nedostatek X, a část toho je naše touha jít dál. Řekl bych, že to bude méně Zmizme odtud a více Jdeme kupředu.

Pohovořme si o těch vnějších hrozbách, kterým bude posádka čelit v druhé sezóně. Říká se, že jich tuto sezónu bude víc.

Určitě narazíme na hodně fajnové mimozemšťany. Jsou zase CG. Mimozemšťané, se kterými se setkáme ve třetí epizodě, jsou, v otázkách kvality, prostě je to ohromující, co teď můžeme v rámci – no - říkám my, jako bych s tím měl něco společného (smích) – ale co naši lidé od zvl. efektů dokáží, to je prostě ohromující. A pak ještě dále v sezóně samozřejmě uvidíme další mimozemšťany, v dvojdílu uprostřed sezóny, a ti modrásci, kteří nás pronásledují, ještě nezmizeli.

Dobré, zrovna jsem se chtěl na ty Modré Namyšlence zeptat.

Jo, prostě jim říkáme 'Modří', protože si myslím, že je nedokážeme vyslovit, jak sebe sami nazývají.

Dovolte mi zeptat se na značku Hvězdná brána obecně. Je silná už skoro 16 let. Proč myslíte, že je tak dlouho úspěšná?

eliNo, to se ještě uvidí, jestli budeme pokračovat. V první sezóně (SGU) jsme zariskovali, mnoho lidí to přivítalo a přidalo se na naši stranu dost lidí, kteří byli od počátku proti, ale myslím, že jsme zůstali věrní tomu, co dělá Hvězdnou bránu Hvězdnou bránou – my (postavy) jsou tady a teď.

Jsou to lidé citliví stejně jako my. Nejsme z jiné galaxie. Nejsme ze vzdálené budoucnosti, kde nikdo nepoužívá peníze. Děláme kulturní odkazy. Eli (David Blue) sledoval Star Trek. Tyto základní kameny a postavy je dělají přístupnými. Myslím si, že mnohem přístupnějšími, než jsou jiné pořady.

To zaprvé. Zadruhé, přímo od vyprávěcího bodu pohledu, Hvězdná brána je neuvěřitelné zařízení na tvorbu příběhů. Jednoduše jí projdete a jste na jiném místě, na jiné planetě. Je to zlato. Je to prosté zařízení. Je to jeden z nejprostších způsobů, jak se dostat z bodu A do bodu B. S Destiny, která je hodně daleko a je pohyblivou věcí, jsme to očividně ztížili, ale toto bych nazval evolucí. A zatřetí by bylo, že se značka vyvinula, k lepšímu nebo k horšímu. Lidé, co jsou s námi od začátku, si museli všimnout, že jsme dospěli. Dospěli jsme v tom, jak psát postavy a natáčet seriál. Spojilo to různé stupně ostatních pořadů v 21. století, co se týče vizuálního stylu. Někteří lidé tohle nechápou, ale zase máme lidi, kterým se to z těchto důvodů líbí, a myslím si, že kdybychom se nepokusili se rozvinout, tak by to byl asi konec.

Vím, že první sezóna dokázala přitáhnout nové diváky, kteří předtím Hvězdnou bránu nikdy neviděli. Byl to jeden z cílů tohoto seriálu?

Určitě. Jestli se jen pokusíte držet se diváků, které máte, a čísla jdou dolů, tak eventuálně klesnou do bodu, kdy síť a studio řekne: „Fajn, končíme.“ To se stane. To se rozhodně stane. Myslím, že jsme neměli udělat nějakou malou změnu, ale pár velkých změn v tom, jak dovyprávět příběh.

Nyní byla jednou z těchto změn, učinit to více založené na postavách a méně na zápletce. A s tím na sebe méně pomrkáváme než u předchozích seriálů, a snažíme se být realističtější.

Takže které z těch velkých věcí by měli diváci, kteří nikdy neviděli Hvězdnou bránu, vědět?

Měli by vědět, že toto jsou lidé, kteří byli dáni dohromady a nejsou ti správnými pro úkol. Nejsou to lidé, kteří tam byli posláni, aby to udělali; jsou to vlastně lidé, kteří se snažili dostat domů. Dá se říct, že jsou to ti nepodstatní lidé z personálu. A proto jednají tak jak jednají. Nebyli dáni dohromady jako tým.

A upřímně, je tu pár překážek, jak vstoupit do seriálu ve smyslu rekapitulace příběhu, protože děláme zběžné 'v předchozí epizodě…' na začátku každého dílu. Takže v případě, že něco vynecháte, pomůžeme vám to dohnat.

Letos máte v ansámblu několik přírůstků, lidi jako Mike Dopud, Julie McNiven a Robert Knepper. Koho tito herci hrají a stanou se součástí ansámblu?

knepperKdyž v posledních epizodách první sezóny Luciánská Aliance zaútočila, některé z nich, jako třeba Mika, jste viděli, ale neviděli jste postavy Julie nebo Roberta Kneppera. Byli jedněmi z vojáků na palubě lodi a jejich postavy jednoduše vstoupí na scénu na začátku 2. sezóny a dál.

Budou se sem tam objevovat – Mike skrze celou sérii a Julie taky, překvapivě. Říkám překvapivě, protože nastanou události, které to učiní poněkud nepravděpodobné, ale objeví se (smích). A Robert Knepper taky, najisto v prvních sedmi epizodách. A je to děsivý chlap! Jeho postava je dost skvělá a dost temná, a možná je to nejtemnější lidský padouch, jakého jsme napsali ve světě Hvězdné brány.

To zní skvěle. Takže Eli konečně bude mít holku. Proč jste rozhodli ho dát s někým dohromady v této sezóně?

Protože se každý zamiluje, a každý má chtíče, potřeby a touhy, a Eli není žádná výjimka. A je tak trochu jeden z nás, víte, divák. On je ten na palubě a se kterým cestujeme, a proč by neměl dostat dívku? Zdálo se, že už je načase.

Pohovořme si o Dr. Rushovi – je to skvělá postava a je i nadále záhadný. Bylo odhaleno, že tajně na okamžik převezme kontrolu nad lodí a dokonce změní její kurz. Můžete mi říct, co ho k tomu vede? Jaký je jeho cíl nebo plán?

No, jeden z Rushových problémů je, že nikomu nevěří. Částečně je to proto, že většinu života byl tím nejchytřejším on a zoufale se bojí, že pokud to nebude on, kdo bude činit rozhodnutí, tak se věci strašlivě pokazí. Věří sám v sebe a své vlastní rozhodování.

A částečně i proto, že vůbec nevěří Youngovi. Myslí si, že Young ztratil jiskru a není to muž, co by měl velet lodi a není kvalifikován činit rozhodnutí, která je třeba udělat. A jestli se to dostane do Youngových rukou, tak to bude mimo Rushovy ruce, protože se oba nenávidí. Není to tak, jako by si to nepromyslel. On si to promyslel; jde jen o to, že výchozí logické místo má vadu kvůli jejich náchylnosti jeden k druhému.

rushTakže hovoříme o postavách, které mohou s některými ostatními nesouhlasit, z Hvězdné brány Atlantis se objeví tuto sezónu David Hewlett a Robert Picardo.

Zrovna jsme tu epizodu dokončili. Bylo fajn je zase vidět.

Oh, skvělé. Řekněte mi o splynutí těchto postav s ostatními. Jaké to bylo a o čem to bude?

Je to něco ve stylu epizody SG-1 ‚"The Pegasus Project", kterou jsem napsal v 9. sezóně. Tam byly události, které se měly udat v jiné galaxii, aby postihly obě strany, to znamená, že Destiny potřebuje naši pomoc, ale abychom ji pomohli, musíme něco udělat v Mléčné Dráze. A lidé, kteří nám v Mléčné dráze pomáhají, jsou samozřejmě ti, kteří pracují a pohybují se v SGC nebo Atlantis, a ti lidé tentokrát jsou Woolsey (Picardo) a McKay (Hewlett).

Většina jejich příběhové linie se odehrává v Mléčné Dráze a na planetě blízko Země, v Pegasu, ale v naší Galaxii. Přirozeně to sedí. Už od začátku jsem přemýšlel o příběhu, ve kterém bych přivedl zpět McKaye, ale nechtěli jsme ho na palubě, kde by řešil problémy, to je naše práce. Očividně má na starosti jiné důležité věci. Není to tak, že všeho nechá jen proto, že pár lidí uvázlo na lodi. Ale tentokrát ho potřebujeme a přijde s něčím, co je očividně velice chytré.

Netřeba říct, že dostaneme skvělou scénu mezi ním a Elim a pár zábavných věcí ve stylu SG-1 a Atlantis, jako například formu vyprávění. Je to trošku srandovnější, protože David si nedokáže pomoct a je zde i jiná intenzivní příběhová linie s Rushem. Ty dvě linie sdílí podobné téma. Budeme se vracet mezi tuto planetu a Destiny. Je to trochu humorné, nechci toho moc prozrazovat o příběhu, ale McKay je prostě McKay, to můžu říci. Nemusí předstírat, že je někdo jiný jen proto, že je v SGU.

sgu_posadkaUvidíme možná nějaké rozvoje z té epizody v DVD filmu Atlantis nebo SG-1?

Jediná věc, která blokuje filmy SG-1 nebo Atlantis, je fakt, že direct-to-DVD trh už neexistuje. Měli jsme štěstí vydat Archu Pravdy a Continuum, než se ten trh zastavil. Změnil se a pořád se mění a už není, co býval. A samozřejmě tomu taky přispěly změny v MGM. Ale bylo naším záměrem udělat je. Byli jsme připraveni a bylo to ve stylu: Počkejte chvíli a Měli bychom ještě chvíli vyčkat, a situace se nezlepšila. Drželi jsme se hodně věcí a byli jsme velice dlouho připraveni natáčet, ale to neznamená, že se to neuskuteční. Máme plán B, a už jsem o něm hovořil s MGM, a doufám, že dostaneme šanci (Poznámka redakce: O tomto plánu B jsme informovali už dříve a je to právě výtah z tohoto rozhovoru).

Uvidíme tuto sezónu nějaké veterány z SG-1?

Ne tak významně jako loni. Největší postavy spojující seriály budou McKay a Woolsey. Tentokrát je na řadě Atlantis, a mimochodem, dveře necháváme otevřené.

Než odejdeme, na jaké fanouškovské reakce se těšíte v druhé sezóně?

Byl bych rád, kdyby reagovali tím, že budou seriál sledovat (smích)! Byl bych rád, kdyby přijali úkol a cestu Destiny a našich postav. Jestli se lidé nenadchnou, může to být konec. Jen proto, že jsme Hvězdná brána, neznamená, že tady budeme věčně.

Opravdu doufám, že lidé, kteří se zpočátku nedívali, protože byli naštvaní, že Atlantis byla zrušena – a já ji mimochodem nezrušil (smích) - nevím, za co mě viní – doufám, že nám dají další šanci. Mnoho kritiků na začátku poznalo, že seriál není Battlestar Galactica a že to není Voyager a ani Ztraceni, jde si svou vlastní cestou. Chtěl bych, aby si fanoušci uvědomili, že SGU jede po svém a má svou vlastní identitu, a to zajímavou.


Překlad: Ex-SOLDIER, Korekce: Wallecnik


Zdroj | Zobrazeno: 6213× | 14.11.2010 14:24

Wallecnik | Rozhovory | Scénáristé | Komentáře (10)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[10] Ounil 06.12.2010 17:37
Nevíte vlastně proč zrušili SGA já měl za to že to mělo mít jen 5 serii a finále ve filmu. Tak jak to vlastně je?

[9] HankLandry 15.11.2010 21:06
Jo už aby ten díl nám na servírovaly :-D

[8] broier 15.11.2010 20:39
špíše než trojka nějak 3+1 :-D

[7] dolph1888 e-mail 15.11.2010 17:09
Takže vědátorka si polepší a Eli se bude muset dělit z Rushem. Hm, zajímavá trojka, jakpak jim to asi bude klapat?

[6] broier 15.11.2010 16:07
Ginn přežije ale v jejím tělě bude jak to vědomí z MV tak z destiny :-D

[5] dolph1888 e-mail 15.11.2010 02:20
No tak pokud nyní sleduje kolik je nových diváků (a to se spolehněte, že jo), tak je určo smutnej. Jinak Ginn jestli přežije bude jistojistě v palubním počítači jako Rushova ex-stará nebo Franklin.

[4] Scimani e-mail www 14.11.2010 19:33
To právě zjistíme až v dalších epizodách.

[3] HankLandry 14.11.2010 19:08
Jestli překvapivě tak buď bude v kómatu nebo bude mít rozdvojenou osobnost, pak tu je nějaké jiná postižení :-D

[2] Scimani e-mail www 14.11.2010 18:52
Přesně tak, jak už jsem psal dříve, ale musíme se nechat překvapit.

[1] todd e-mail 14.11.2010 18:50
"Budou se sem tam objevovat – Mike skrze celou sérii a Julie taky, překvapivě. Říkám překvapivě, protože nastanou události, které to učiní poněkud nepravděpodobné, ale objeví se (smích)." Môže to znamenať že Cinn prežije. :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: