Richard Dean Anderson na Fedconu XX

Richard Dean Anderson na Fedconu XXTisíce fanoušků sci-fi se před měsícem a kousek sjelo do hotelu Maritim v Dusseldorfu v Německu, kde společně oslavili jubilejní dvacáté výročí největšího sci-fi conu v Evropě. Plné čtyři dny her, soutěží, přednášek, autogramiád a dalších zajímavých věcí. Na tomto conu se objevilo na 19 hvězd z takových filmů a seriálů, jakými jsou Star Wars, Firefly, Star Trek, Battlestar Galactica, Millennium a samozřejmě i lidé ze Stargate.

My vám nyní přinášíme reportáž z tohoto conu, takže si pojďme představit, kdo že to tam vlastně z SG byl. Fanoušci se mohli potkat s Tonym Amendolou (Bra'tac), Kate Hewlettovou (Jeannie Miller), Paulem McGillionem (Carson Beckett), o kterém poslední dobou píšeme v jednom kuse, a nakonec tím hlavním hvězdným hostem byl Richard Dean Anderson (Jack O'Neill). Samozřejmě zde byli i herci, kteří se objevili jen jako hosté v některých dílech, to tu však rozepisovat nebudeme. Shrnutí conu naleznete v pokračování článku...

Zdroj: gateworld.net

Con jako takový začal ve čtvrtek večer s úvodním ceremoniálem, ve kterém byli představeni všichni hvězdní účinkující, a celou událost moderoval Garrett Wang ze Star Trek: Voyageru. Zajímavé bylo, že vyvolaní herci na pódium vstoupili hvězdnou bránou. První panel přišel ihned po ceremoniálu a patřil Kate Hewlettové, která svou osobností diváky pobavila. Hovořila o své roli ve Stargate Atlantis a A Dog's Breakfast a také o svých posledních scénářích pro TV a také o své hudební kariéře (více na jejím webu). Také samozřejmě pohovořila i o svém bratrovi, Davidovi. O víkendu pak také měla společný panel s Paulem McGillionem, který byl klasicky "drzý", tedy fanoušci opravdu měli o zábavu postaráno.

Paul McGillion

Paul vzpomínal na svou práci se štábem na Stargate Atlantis, také všem připomněl, že si velmi cení toho, že ho fanoušci přivedli zpět do SGA a také samozřejmě o nejnovějším Star Trek filmu. McGillion se svými novými brýlemi fanoušky pobavil veselými historkami, které samozřejmě vyprávěl se skotským přízvukem a také originálními unikátními fotografiemi, takže každý fanoušek mohl jít domů s báječnou vzpomínkou.

Tonny AmendolaDalším hostem byl Tony Amendola, který je již velmi dlouho součástí televizních pořadů. Pohovořil o tom, jaké to je být hercem a jak se hraje učitel nebo trenér. Také fanouškům řekl, jak dokáží epizody vašeho oblíbeného seriálu být tak příjemné, když za sebou máte špatný den. O Stargate však mluvil s opravdovou láskou v hlase, společně s Hewlettovou a McGillionem opravdu fanouškům věnovali veškerý čas a trávili většinu svého volného času na autogramiádách.

Hlavním hrdinou celého conu byl samozřejmě Richard Dean Anderson, který se na Fedconu objevil vůbec poprvé. Místnost byla zcela plná po oba jeho panely, tedy přes 2500 diváků. Na jevišti byl uvítán mohutným potleskem fanoušků, kteří se při této příležitosti oblékli i do různých SG uniforem a kostýmů. Většinu času odpovídal na otázky ohledně jeho rolí v seriálech MacGyver a samozřejmě Stargate. Mluvil však také o osobních tématech, jako například o svém vztahu s dcerou. Také si neodpustil svůj humor a připomněl, jak si byli s Jackem O'Neillem v mnohém podobní. Každý panel končil bouřlivými ovacemi, což jen ukázalo, jak velkou mají evropští fanoušci radost, že se za nimi přijel do Německa podívat.

Richard Dean AndersonNesmíme opomenout ještě jednu věc, o které Anderson mluvil. Pustil se totiž do podpory Sea Shepherd Conservation Society, organizace bojující za ohrožené druhy v našich oceánech. Součástí panelu bylo i promítání filmu a aukce (které se zúčastnil i Anderson) a vše probíhalo i za přítomnosti Paula Watsona, zakladatele Sea Shepherd, který i řekl něco víc o důležitosti ochrany všech mořských stvoření, aniž by tím někdo nikomu ublížil či porušil zákony. Vzhledem k počtu fanouškům, kteří na konci víkendu měli tričko na sobě, bylo evidentní, že po celou dobu poslouchali a rozhodli se také něčím přispět.

Zábavný a zajímavý víkend skončil závěrečným ceremoniálem, opět se všemi hosty na pódiu. Vypadali sice unaveně, ale šťastně a určitě budou na víkend v Německu strávený s fanoušky rádi vzpomínat. Většina z nich slíbila, že se pokusí sem opět v budoucnosti vrátit (aby také ne, když mohli dlouho do noci vysedávat na baru) a nakonec přišel závěrečný tanec. Fedcon XX byl u konce a poslední vzpomínka fanoušků bude ta, jak Richard Dean Anderson stál před hvězdnou bránou a s velkým úsměvem se s nimi loučil...

Richard Dean Anderson na Fedconu XX

Zdroj | Zobrazeno: 9087× | 14.06.2011 12:55

Ayrton1 | Stargate SG-1 | Con, Herci a postavy | Komentáře (2)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[2] Ayrton1 e-mail www 14.06.2011 19:14
Objevovala se častěji, než mnozí jiní. Myslí se tam hlavně ti, kteří byli v jedné maximálně dvou epizodách.

[1] Mick z Domihorku 14.06.2011 16:20
A Kate Hewlettová nebyla jen jako host v některých dílech? =D

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: