Vesmírné lodě a plavidla - Replikátorské - Hlídková loď

Rozcestník replikátorských vesmírných lodí a plavidel

Replikátorská hlídková loď

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Replikátorská hlídková loď

Základní Specifikace

Výrobní informace
Výrobce Replikátoři
Design Replikátoři
Třída hlídková loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný, možná mezigalaktický
Zdroj energie neznámý
Ochrana energetické štíty
Výzbroj energetické paprskové zbraně
Použití
Účel hlídková a bojová loď
Rok zavedení 2001
Přičlenění replikátoři
Stav všechny pravděpodobně zničené

Nahoru

Popis

Hlídková loď v boji s Apophisovou mateřskou lodíHlídková loď replikátorů je neznámé konstrukce, která byla viděna jen dvakrát na okamžik. Jak už název napovídá, měla funkci spíše hlídkové lodi, která zkoumala možné nepřátelské lodě, ale byla i silně ozbrojena. Loď byla technologicky velmi vyspělá, což bylo ostatně vše od replikátorů a pořádně silná, když dokázala vyřadit mateřskou loď Apophise a dokázala snadno odhalit, jestli jiná loď představuje pro ni hrozbu. Když zjistila, že cizí loď nepředstavuje pro replikátory hrozbu, nechala ji na pokoji a nevšímala si jí. Dokonce takovou loď nechala i přistát na planetě. Ovšem když zjistila v cizí lodi hrozbu, ihned na ni zaútočila a replikátoři se ji snažili obsadit, protože jak víme, přitahovala je vyspělá technologie jiných ras. Jinak se skoro nic o této lodi neví (SG-1 5x01 – Nepřátelé, 6x12 – Nepřirozený výběr).

Nahoru

Design

Hlídková loď na senzorech Ha'takuDesign je velmi zajímavý. Nevypadá to, že by byla loď složena z replikátorských bloků, ale jistě to tvrdit nemůžeme, každopádně se podobala vzhledově více běžným lodím jiných ras, akorát byla hodně členitá a na pohled vypadala opravdu moc hezky. Design se špatně popisuje, protože je hodně složitý. Jednoduše řečeno je to skoro běžný trup se silnými křídly, který je vepředu do špičky. Nahoře a dole má dlouhé užší nástavby, které se rozšiřují na nejvzdálenějších místech od lodi a na zádi jeden podsvětelný motor, který září modře. Zepředu na spodní části lodi je nějaké podobně zářící zařízení ve tvaru oválu, u kterého není známo, k čemu slouží (SG-1 5x01 – Nepřátelé, 6x12 – Nepřirozený výběr).

Nahoru

Technologie

Zbraně hlídkové lodiTato loď je na vyspělé technologické úrovni. Není známo, jestli má hyperpohon, ale je to velmi pravděpodobné. Také má velmi účinné senzory, které dokáží odhalit, na jaké technologické úrovni jsou cizí lodě a zjistit tak, jestli představují hrozbu. Sken lodi vypadá v podobě silného světla pro její posádku. Málo vyspělé lodě je nezajímaly, ale pokud zjistili zajímavou technologii, chtěli si ji podrobit. Poslední známou technologií jsou velmi účinné zbraně. Jednalo se o modrý, energetický paprsek, kterým dokázala vyřadit nejen goa'uldskou mateřskou loď Apophise, ale také velmi hbitě jeho střely ještě před dopadem na hlídkovou loď, popřípadě štíty, o kterých také nic nevíme právě kvůli tomuto. Je ale pravděpodobné, že asgardské štíty měla (SG-1 5x01 – Nepřátelé, 6x12 – Nepřirozený výběr).

Nahoru

Historie

Hlídková loď zaměstnává Apophisovu mateřskou loďPrvně se s touto lodí setkala SG-1, když se po výbuchu hvězdy v systému Vorash dostali záhadně hyperprostorem s Ha'takem do neznámé galaxie. S nimi se tam také dostala mateřská loď Apophise, který dokázal uniknout včas. Když je ale chtěl zničit, objevila se replikátorská hlídková loď a Apophis na ni zaútočil. Replikátoři si Ha'taku s SG-1 nevšímali, protože byla pro ně větší hrozbou Apophisova loď. Hlídková loď hravě zničila všechny střely z Apophisovy lodi ještě před dopadem a toho Ha'tak s SG-1 využil a letěli se schovat do koronosféry blízkého, modrého obra. Když se vrátili, už bylo po bitvě a byla tam jen bezmocná Apophisova loď. Po hlídkové lodi replikátorů nebylo památky a ani nebyly nalezeny žádné trosky. Později se ukázalo, že replikátoři zvítězili a loď pravděpodobně odletěla poté, co se zmocnili Apophisovy lodi (SG-1 5x01 – Nepřátelé).

Hlídková loď nechává Prométhea na pokojiStejný typ lodi byl viděn ještě jednou, když se SG-1 se sotva dokončenou lodí Prométheus snažila infiltrovat planetu Halu s replikátory, která byla ovlivněna zařízením na dilataci času. Když je tam Thorova loď O'Neill zanechala, za chvíli se objevila hlídková loď, která je řádně proskenovala. Zjistila, že pro ni Prométheus nepředstavuje žádnou hrozbu, nechala je na pokoji a odletěla. Nechala je dokonce sestoupit na povrch planety. Není známo, co se s ní stalo, nebo s nimi, pokud jich bylo víc, ale je pravděpodobné, že byly zničeny společně s hvězdou systému Hala a planetou (SG-1 6x12 – Nepřirozený výběr).

 

Rozcestník replikátorských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu