Echoes: Vnitřní pohled na nový pilotní díl

Echoes - Jennifer SpenceVšechno jednou končí, ale na druhou stranu zase něco nového může začít. I když teď budeme všichni jistě truchlit pro naši milovanou Stargate, není od věci si připomenout i nově přicházející a vyvíjející se projekty, které se zdají být velice slibné. Dnes je řeč o Echoes, projektu dvojice Savela & Kabatoff, kterým se podařilo shromáždit větší část štábu z SGU, a tak by to pro nás mohla být alespoň taková malá náplast. O tomto slibném projektu jsme Vás již informovali v naší předchozí novince a dnes přicházíme opět s novými informacemi a konečně i s prvními fotografiemi. Na konci článku jsou umístěny miniatury, po kliknutí se vám obrázky zobrazí ve větším rozlišení. Článek najdete níže.

Zdroj: tvovermind.zap2it.com, redeyechicago.com

Na konci března se nám podařilo být na natáčení pilotní prezentace pro seriál pod pracovním názvem Echoes. Tato prezentace se skládá z několika důležitých, silně kontrastujících scén ze scénáře celého pilotu, který napsali Ken Kabatoff a Mark Savela. Celkem natočili cca 12 minut prezentačního materiálu. Dnes bylo zobrazení prezentace uzavřeno, což znamená, že úpravy jsou u konce a ostatní práce jako vizuální efekty, mixování zvuku a úpravy barev začínají.

Asi se zajímáte o to, co to Echoes přesně je. Nechte mě to vysvětlit. Po zrušení Stargate Universe, show, na které oba pracovali, začali Mark a Ken sepisovat a načrtávat profily postav a svět, který tvořili v dokumentu uvedeném jako jejich „Bible“. Rád bych ale objasnil jednu věc – i když mnozí ze štábu a dva herci pracovali na SGU, Echoes je bez pochyby samostatnou entitou.

Echoes vypráví post-apokalyptický příběh se zvratem – Země se stala bojištěm dvěma mimozemským rasám, pro které mají lidé pramalou důležitost. Jejich válka se táhla už po generace a Země je pouze místo posledního ze série konfliktů mezi dvěma druhy. Příběhy o mimozemské invazi se zpracovávaly už mnohokrát. A téměř pokaždé jsme to byli my proti nim. Tentokrát jsou dvě rasy ve válce na naší planetě a my jsme jen ve vedlejší linii. „Tento příběh není o tom, jak se budeme bránit, ale o tom, jak přežijeme,“ řekl Kabatoff.

Vzhledem k tomu, co jsem dosud viděl v konceptu díla, nemám pochyby, že vizuální efekty budou ohromující, což opravdu není žádné překvapení vzhledem k předchozí práci, kterou tito lidé odvedli na atmosféře vizuálních efektů a digitálním zpracování temných místností. Zatím spočívá srdce této show v postavách – stav Země bude sloužit pouze jako pozadí (ačkoliv senzační) příběhu a cestě.

Různorodá skupina přeživších, na které se příběh koncentruje, je vedena ženou jménem Sonya, kterou hraje talentovaná herečka Jennifer Spence (Dr. Lisa Parková v SGU). Ta vede skupinu přes Spojené státy, aby zjistili, jak se ze Země vlastně stalo mimozemské bojiště, proč byla před dvěma lety válkou zpustošena. Vzhledem k Jenině úrovni důvěry k Markovi a Kenovi, souhlasila s účastí na Echoes, aniž by předem četla scénář. Mike Dopud (Varro v SGU), který hraje vojáka jménem Nolan, se vlastně k projektu připojil na základě sázky v Superbowlu s Markem Savelou a neměl nic jiného než slova chvály směřovaná k projektu a mužům v čele. Vlastně díky Mikovi se k projektu přidali i další členové obsazení, Victoria Pratt, v Echoes jako Karen, a Lochlyn Munro, který hraje postavu jménem Richard  – všichni tři přiletěli z LA na natáčení pilotu do Vancouveru. Jarod Joseph, nadějný místní talent, kterému byla přidělena postava Tracy, se připojil k ostatním po setkání s Markem a Kenem, kdy je přesvědčoval, že je pro tu roli perfektní.

Nicméně u Echoes se mi poprvé dostalo zákulisního pohledu na natáčení show a bylo hned patrné, že štáb a obsazení herci byli jako dobře namazaná mašina. Nejen to, zdálo se i, že si práci, kterou dělají, upřímně užívají. Přestože ne všichni byli absolventy Stargate, většina lidí, kteří pracovali ten víkend, byli přátelé přátel, a to dodávalo rodinnou atmosféru. Jsem stěží expert, ale risknul bych si hádat, že je to důvod, proč ten neupravený záznam, který jsem zatím viděl, vypadá tak fantasticky. A to nezmiňuji fakt, že ten víkend tu pracovala extrémně talentovaná a zkušená skupina lidí.

Aby předvedli koncept a vizuální styl potenciálního seriálu, tým shromáždil hodně lidí ze štábu Stargate Universe, Smallville, Battlestar Gallactica a Sanctuary. Nicméně podpora zde nekončila. Někteří z hlavních Vancouverských filmových průmyslových prodejců podali pomocnou ruku a poskytnuli kamery, světla a jiné vybavení k natáčení.

Tým, který produkuje Echoes – Mark Savela, Ken Kabatoff a držitelé ocenění Emmy Andrew Karr (Battlestar Galactica) a Craig VandenBiggelaar (Stargate Universe) – k tomu zaujali nezvyklý postoj. Většinou se natáčení pilotu podnikne až poté, co se nějaká televize rozhodne dát scénáři zelenou. Pak když je natočený pilot a televizi se to líbí, mají možnost si tu show vybrat a udělit jí celou a nebo polovinu sezóny. Tihle chlapi to ale berou jinak. V naději v silnější postavení strávili celé dva dny natáčením hlavních námětů ze scénáře s opravdu minimálním rozpočtem. Řekl bych toto: Pokud dokáží zvládnout takovou úroveň produkce se dvěma dny a jen s nejnutnějšími lidmi ze štábu, představte si, co by se mohlo vytvořit s podporou celé televize.

Doufám, že se najde nějaká chytrá televize, která uvidí ten potenciál tohoto pilotu a rozhodne se to přeměnit v seriál. Nejen proto, že je to skvělá skupina lidí, které bych rád viděl uspět s tímto projektem, ale myslím si, že by z toho byl fantastický seriál a také proto, že já osobně chci sledovat cestu těch postav a zjistit, kam je příběh zavede.

Echoes - Mike Dopud Echoes - Mike Dopud, Jen Spence Echoes - Victoria Pratt, Jen Spence Echoes - explosion Echoes - Jarod Joseph
Echoes - The Scenes Crew Echoes - Jen Spence Echoes - Victoria Pratt, Lochlyn Munro, Mike Dopud Echoes - Jen Spence Echoes - explosion

Zdroj | Zobrazeno: 11457× | 18.04.2011 21:58

Moire | General | Herci a postavy, Natáčení | Komentáře (11)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[11] Scimani e-mail www 19.08.2011 18:48
create Zatím nejsou jiné informace, než že by měli v těchto dnech mít hotovou ukázku, ale ještě se neobjevila. Co se týče webu, nehledal jsem, ale pokud existuje, tak snad najdeš sám.

[10] create 18.08.2011 20:02
Nebyly by nějaké další informace o tomto seriálu? :-P

Například nejsou už webové stránky?

[9] orava 19.04.2011 19:36
StarGate to ale nenahrad ;,(

[8] create 19.04.2011 16:58
hmm... tak to vypadá že to bude podobný seriály OutCasts, kterej ted skoncil kvůli sledovanosti na 8. díle 1. serie (1x08-). Takže jestli to bude podobný, tak to nesjlpíš dopadne stejně. I když ty mimozemštani zněj dobře. :-)

[7] Ironhearted 19.04.2011 14:56
ano načali nato v SGU ale ako dopadlo SGU? skončilo a stiahlo zosebou celé SG

[6] Moire 18.04.2011 23:56
dolph1888: No nevím, myslím, že to bude hodně zaměřený na postavy, jejich psychologii a podobný věci, tudíž to s sebou nese i hodně dialogů a dojemnejch chvilek, jak říkáš... Ale to podle mě není na škodu. Mohlo by to být zajímavý. Tenhle koncept načali už v SGU a teď mají možnost na to částečně navázat...

[5] dolph1888 e-mail 18.04.2011 23:50
* nebude

[4] dolph1888 e-mail 18.04.2011 23:48
Tak já "Echoes" přeju, pokud ho bude dělat SyFy aby se na něj koukalo stabilně min. 1.5 M duší a víc, jinak to bude mít těžký. A jestli tam nebudo moc kecání, a dojemnejch chvilek však víte, tak by to mohl bejt dobrej seriál.

[3] Moire 18.04.2011 23:40
Elven: Mike Dopud je výbornej. Když jsem tohle překládala, tak jsem se koukala, kde všude vůbec hrál a je to opravdu dlouhej seznam zvučnejch filmů. V SGU se ale fakt vyznamenal, postava Varra se mi líbí :-) A jsem si jistá, že v Echoes se předvede stejně dobře, ne-li líp jako Nolan. Jak říkáš, je to perfektní herec.

[2] Elven 18.04.2011 23:35
Mike Dopud je podľa mňa perfektný herec. Nie len v SGU a Atlantis.

[1] Ironhearted 18.04.2011 22:13
Další príbeh o prežití prosím ne

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: