Možné pokračování nebo zakončení SGU

Možné pokračování nebo zakončení SGUJistě víte, že tvůrci Stargate Universe plánovali pokračování seriálu, ovšem plán jim překazila americká televizní stanice SyFy. Ale plány v hlavách tvůrců zůstaly. S některými se s námi rozhodl podělit scénárista a producent Joseph Mallozzi na svém blogu. Rozpovídal se o možném pokračování SGU - přežije Eli? Jak měla původně vypadat scéná s komorami a jaké ujeté nápady občas tvůrce napadnou? Toto a ještě mnohem více se dozvíte v článku níže.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zakončení Gauntlet, které bylo odvysíláno, se lišilo od původního konceptu. Předtím než byl scénář napsán, sakra, ještě předtím, než si tvůrci sedli a sepsali aktuální příběh, patřil závěr Youngovi a Rushovi jako posledním dvěma zůstávajícím s jednou jedinou provozu schopnou komorou. Dohadují se a nakonec se rozhodnou nechat to na osudu – hodí si mincí. Vítěz se obětuje a zůstane venku, poražený se odebere do stáze. Mince je hozena a jak padá, scéna se zatmívá a my nevidíme výsledek.

Jednou z možností tohoto konce by byl začátek třetí série, kdy nalézáme Rushe o tři roky později, z té samoty začíná trochu šílet. Jak provádí denní údržbu lodních systému, povídá si se členy posádky, kteří jsou, jak se ukáže, halucinace. Náhle se aktivuje brána. Zmatený Rush utíká do místnosti s bránou právě včas, aby viděl Telforda vedoucího záchrannou operaci procházet skrz. Po několika letech se ukázalo, že Země získala prostředky na vytočení Destiny. Samozřejmě, že záchrana se ukáže jako pomíjivá, protože skončí taktéž jako halucinace, když na konci epizody objevíme Rushe ve stázi (to on prohrál házení mincí), kde očividně sní, zatímco Young vede osamělý život jakožto správce Destiny.

Jak to byl oslnivý nápad, byl problematický z několika důvodů. Za prvé – jistě, někdo by se mohl trochu zcvoknout poté, co stráví tři roky bez lidského kontaktu, ale Rush? I když se ukáže, že se to všechno odehrálo jen v jeho hlavě, moc si nedokážu představit, že se náš asociální Rush o všechny stará, než aby mohl prozkoumat Destiny bez vměšování ostatních. Druhým problémem bylo v podstatě to, že ta epizoda byl jeden velký stojan na kulisy – to je ekvivalent povídky „Všechno to byl jen sen“, kterou moje profesorka ze třetí třídy, paní Harvershamová, tak milovala. Třetí problém prezentuje prostý fakt, že to měl být úvod do třetí série a na to tomu chyběla akce. Probírali jsme přesun komor do konce druhého dějství nebo možná do konce prvního dějství, ale tento příběh stále nefungoval, až jsme nakonec našli řešení, které znělo nedělat ten příběh vůbec a z Elie udělalo toho, kdo zůstal vzhůru. Koneckonců, kdo by byl lepší než Eli, ztělesnění našich fanoušků a diváků, aby se obětoval a opustil nás s konečným dojmem a úžasem?

Takto jsme to napsali a vy chcete vědět jak by to pokračovalo? Opraví Eli komoru nebo si zajistí dostatek energie na přežití celého skoku? Jak dlouho bude cesta do další galaxie nakonec trvat a co tam naši posádku čeká?

Na rozdíl od představ šesté série SGA, které se nakonec nikdy neuskutečnily, tam nebyly žádné náznaky, žádné napsané příběhy ani nápady z předchozí série, které by se posunuly do série další. Místo toho jsme teď měli pár potenciálních scénářů, neurčitých představ toho, kam bychom se mohli vydat.

Takže žádné definitivní odpovědi (pardon), což, jak jsem řekl minule, není nutně špatně, jelikož toto umožňuje divákovi představit si svůj vlastní ideální konec. A nakonec bude váš závěr stejně skutečný jako všechno, co tu na vás chrlím.

Ale realisticky je tu více než pár z vás, kteří chodí do kina a sledují televizní seriály, takže si nemusíte vytvářet svůj vlastní zatracený konec! No, doufejme, že ty z vás, dostane tento článek o krok blíž. Jak jsem řekl, nejsou to žádné definitivní odpovědi, ale umožňují náhled do možných scénářů, se kterými jsme si pohrávali. To vám snad trochu pomůže vymyslet si své vlastní dobrodružství.

Eli opraví komoru

To byla jedna z možných variant. Nějak, nějakým způsobem (neznám detaily, ale jsem si jistý, že řešení by bylo po všech stránkách cool) se podaří Elimu opravit jednu z poškozených komor a připojit se k ostatním do stáze. Probudí se s ostatními kdykoliv v rozmezí za tři až tisíc let. Ze srandy jsem navrhl scénář, kdy se posádka probouzí ze stáze a s hrůzou zjišťuje, že tam Eli není, aby je přivítal a komory také nejsou opraveny. Zatímco truchlí pro svého přítele, otevřou Chloinu komoru a najdou Chloe i Elie, jak se spolu uvnitř tulí (ano, žertuji a ne, neprošlo by to)!

Eli objeví dosud nevyužité energetické rezervy, které mu umožní prodloužit podporu života na tři roky

Další potenciální scénář bez solidního řešení. Opět by bylo třeba něco trochu nápaditějšího, než že Eli probudí za 3 roky Rushe ze stáze se slovy „Jo, podařilo se mi přesměrovat dostatek energie do podpory života. Jak? To vám řeknu pak.“ Podle mě by řešení spočívalo ve zbylém osamoceném raketoplánu. Vzhledem k jeho nezávislému systému by Eli mohl přesměrovat všechny energetické rezervy Destiny na udržení podpory života v uzavřeném raketoplánu a možná i v uzavřené přechodové komoře, kde by mohl uskladnit dostatek jídla na tři roky.

Eli nedokáže opravit komoru ani rozšířit udržení podpory života, takže přežije díky tomu, že si sedne do křesla a nahraje své vědomí do lodního počítače

Protože toto východisko by donutilo Elie vzdát se své fyzické formy (v podstatě umírajícího těla), byla to možnost uschovaná pro potenciální film. Nedokázali jsme si totiž představit, že náš hrdina existuje v této podobě celou sérii. Umožnilo by mu to znovu se shledat Ginn (další možný vývoj tohoto shledání najdete níže) a umožnit posádce plnou kontrolu nad lodí pomocí Elie samého – Kdo by na to byl lepší? - jakožto jejich oči dohlížející na všechny systémy Destiny.

Záchrana přichází v podobě nějaké vnější síly

Další ze způsobů vývoje, ale není tak vhodný, protože bere řešení z rukou našeho hrdiny.

Možná v průběhu tří nebo více let najde konečně Země způsob, jak vytočit Destiny a spustí záchranou operaci. Použitým zdrojem by mohlo být něco, co kombinuje brilantnost Samanthy Carterové i Rodneyho McKaye (pokud by byl SGU film, určitě by v něm hostovali, vstoupili by na Destiny jako součást záchranného týmu) nebo možná bývalý vůdce Jonas Quinn vystoupí z předčasného důchodu a společně znovu s Cartrovou a McKayem najdou bezpečný způsob, jak vytočit Destiny z jeho domovské planety. Co se týče působení dalších známých tváří z SG-1 a SGA (Daniel Jackson by si určitě nenechal tuto příležitost ujít), o tom ještě nebylo rozhodnuto.

Možná že když Destiny vypadnou FTL motory stovky let od další galaxie, záchrana přijde ve formě jejich potomků, pokročilé vojenské společnosti, která dokáže cestovat vesmírem a vlastní teď masivní armádu. Zachrání je, ale jejich motivy se ukazují jako nečestné, jak se ukazuje, že mají v plánu Destiny zneužít. To byl asi můj nejoblíbenější scénář, líbila se mi myšlenka, jak se z hodnověrné lidské vojenské jednotky stává to ono velké zlo pro třetí sérii.

Možná je zachrání nějaká mimozemská rasa – zbytky Ursinů nebo se modří humanoidé, ozbrojeni informacemi získanými od Chloe v epizodě Deliverance, konečně chopili příležitosti převzít Destiny, o což už se nějakou dobu snaží (v jednu chvíli, jsme uvažovali nad myšlenkou, že posádka objeví v neprozkoumané části lodě usmahlé zbytky jejich mimozemského průzkumného týmu, ale nakonec jsme to zavrhli, protože jsme chtěli udržet myšlenku, že se modří humanoidé i přes opakované pokusy nedokáží probít přes automatickou obranu lodě a nalodit se). Také jsme hovořili o spasení v podobě úplně nového mimozemského druhu (Bradův cool nápad), nejspíše energeticky založené rasy, kterou posádka nabrala nevědomky při dobíjení na hvězdě. Eli si letmo prohlédne tyto entity a domnívá se, že po třech letech osamocení mu hrabe a trpí halucinacemi. Nakonec mu mimozemšťané nabídnou pomoc a protože jsou založeni na energii, jsou schopni poskytnout energii potřebnou k dokončení cesty Destiny.

A jak dlouho bude cesta trvat?

Něco v rozmezí tří až tisíc let. Peníze byly na tu minimální tříletou cestu, která by naší posádce dovolila setkat se se zcela nezměněnou Zemí. Desetiletá cesta by byla mnohem zajímavější, protože by nabídla několik skvělých příběhových možností, jak se posádka nevyhnutelně pokusí kontaktovat své blízké po deseti letech. Jsou ještě naživu? Jak se přes to přenesli? Jak se změnili jejich životy? Dokonce jsme mluvili o tom, že by se vrátili uprostřed mnohaleté války Země s Luciánskou Aliancí. Co se mě týče, dávám přednost tomu, že posádka neví jak dlouho byli ve stázi a když kontaktují Zemi, jsou šokování zjištěním, že uplynulo více než sto let. Jejich blízcí už jsou dlouho mrtví, jejich životy jsou jen vzdálené vzpomínky a musí se přizpůsobit světu, který se od jejich odchodu hodně změnil.

A co čeká naši posádku potom?

Opět jsme měli několik možných způsobů vývoje. Z počátku, když jsme uvažovali o třetí sérii, se mi velmi líbila myšlenka jak plukovník Telford vede zásobovací misi skrz bránu. Země nakonec opatřila zdroj energie dostatečný na vytočení Destiny. Možná by to byla jednosměrka, protože Destiny by stále byla skoro rozpadlá plechovka neschopná vytočit Zemi bez explozivních následků. Nebo, na druhou stranu, Telford a ostatní přinesou nějaký přenosný zdroj energie a nechají odejít několik civilistů a zařídí tak větší přítomnost armády na palubě.

Později, když bylo jasné, že třetí série nebude, Brad uvažoval o dvou filmech. První z nich by se zaměřil na záchrannou operaci s několika známými tvářemi (Carterová, McKay, Jackson) přicházejícími na palubu Destiny, nakonec by pomáhali odrazit vojenské praktiky uvedené výše. Druhým by bylo sólo dobrodružství, kde by naše posádka konečně dokončila misi Destiny (promiňte, ale nebudu uvádět žádné podrobnosti, Brad a Robert měli ohromující nápad pro uzavření séríe/seriálu a v úctě k nim budu držet jazyk za zuby a nechám je, aby jednoho dne odhalili svůj mistrovský plán sami).

Pravděpodobně by se našel lék na nemoc T.J., ale až nakonec. Líbila se mi představa, že jedna z našich hlavních postav musí čelit své smrtelnosti, možná se již budou ukazovat první známky fyzické degenerace, které nutí i její přátele a blízké čelit stejně smutné vyhlídce. Pokud bychom ji vyléčili (což byl nejpravděpodobnější scénář), snažil bych se prosadit, aby T.J bojovala s ALS minimálně celou sérii.

V podobném duchu bych dal přednost zachování slepoty Parkové na delší dobu. Přeci jenom je to něco, co příliš často v televizi nevídáte. Vážně jsem chtěl v Gauntletu zdůraznit (když přišla s nápadem použít raketoplán jako vábničku), že i přes ztrátu zraku může být stále silným a užitečným členem posádky.

Kdo by nakonec skončil s T.J.? Young nebo Varro? Nevím. Upřímně si nemyslím, že by se to někdy vyřešilo. Kdyby to bylo na mně, skončila by s Varrem. Pokud by to bylo na Carlovi a většině ostatních, žila by s Youngem šťastně až do smrti. Ve zpětném pohledu – mohlo by být pro ni lepší, když nakonec řekne ne oběma a zachová si svou nezávislost.

A co Ginn a Perryová? Byla Hope poslední příležitost je vidět? Určitě ne! Na konci epizody byly dány do karantény, ne smazány z databáze. Jednou by určitě Eli přišel na způsob, jak vyřešit případné nebezpečí a nahrál by je znovu do lodního počítače. To byla jedna z možností. Další ďábelský plán, se kterým přišel Brad, by ve velkém změnil hru. V tomto scénáři by Eli probouzel posádku ze stáze a zjistil by, že Chloina komora byla poškozena. Její mozek je téměř mrtvý a rychle umírá. V zoufalé poslední snaze ji zachránit nahraje Eli do jejího těla vědomí Ginn. Řekl by ostatním, co udělal, a nebo by se snažil držet to v tajnosti? Jaký vliv by to mělo na zbytek posádky, zejména na Scotta, který ztratil Chloe, ale vždy mu bude připomínáno, co ztratil. A jak bude reagovat na tělo své bývalé lásky, které bude nyní permanentně obsazeno Ginn, obnovující svůj vztah s Eliem? To by byla obrovská a, myslím si, že i úžasná příležitost pro talentovanou Elyse Levesque hrát úplně jinou postavu.


Překlad: Buchy, Moire
Korekce: Moire


Zdroj | Zobrazeno: 18582× | 07.07.2011 10:10

Buchy | Stargate Universe | Epizody, Producenti, Scénáristé | Komentáře (8)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[8] Aron 29.01.2018 19:09
To je lechké. Vlastně všechno co se od cesti na lodi Antiku dá čekat jsme viděli.A tvurci serialu jsou mistři fakt skvělý seriál.Takže pokračování by bylo lechké,eli spraví stazi a uspí se,ale před tím zachytí jakože signál od jedné další konstrukční lodi v mezigalaktickém prostoru.Přeprogramuje dráhu letu tak aby zastavil u té lodi a třeba si i dobije a poletí 2 lodě do té další galaxie.Ale na palubě lodi bude dostatek materialu ke tuningu destiny tak zbudi raše a spolu daj se do práce.Pohon bude mět věčí kapacitu tak si cestu skráti bleskově na měsíce.Pak zbudí posádku a zjistí že u první hvězdy na periferii galaxie je u hvězdi další dron budou mět dost energie a podpori k obraně.Co jiného čekat od MGM díky fanoušcii a dobře se skalte čau :-P:-P

[7] Kuba 21.05.2017 19:22
Mě by se líbilo, kdyby destiny nějakým způsobem kontaktovala jednu z konstrukčních lodí, ta se třeba v půli cesty v prázdnotě mezi galaxiema setkala s destiny, spojila a dobila by ji ze svých energetických rezerv a Eli byl přitom ještě naživu.. :-) bohužel bůhví jak daleko vůbec konstrukční lodě jsou a bohužel SGU pokračovat nebude no ..

[6] Madara-san e-mail 11.11.2016 08:10
Vy jste všichni češtináři jak pojď na mě zezadu ..... Je snad jedno jak kdo píše a jaky slovo napíše, spíše de o to aby to mělo hlavu a patu ... což poslední dva komentáře nemají :-D

[5] další 17.09.2016 21:31
Chytrej, ty budeš také chytrej. Když můžeš napsat Orájů. Pokud nevíš jak se to píše buď radši ticho. Možná mám také nějakou češtinářskou chybu v textu. Nedovolím si ovšem na strnkách o hvězné bráně napsat toto.

[4] chytrej 12.03.2016 00:53
Nargu!!! Ty jsi vůl!
1. Neumíš psát čárky
2. Když neumíš psát čárky, tak nepoužívej slova jako: jest
3. Destiny letí na místo, odkud Antikove zachytili "signál" a zjistili, že je tak starý, že pochází z doby, kdy vznikl vesmír! Na začátku SGU byl díl, ve kterém Rush ukazoval, jak strašně moc daleko je Destiny od Země. Proč by jezdila úplně bezúčelně přes mnoho galaxií, jen aby se vrátila, odkud vyjela?
A další zajímavý poznatek! Antikove nepochází ze Země, ale z galaxie Orájů, odkud před Oráji utekli a teprve potom se usadili na Zemi.

[3] Scimani e-mail www 16.12.2015 13:46
Petr: Bohužel tě musím zklamat, ale žádné pokračování SGU už nebude, je konec.

[2] Petr e-mail 22.11.2015 14:03
SGU musí pokračovat, jen abychom moc dlouho nečekali. A taky by náš hrdina opravil komu jen na tělo a nahrál svoje vědomí do počítače a mohl ovládat robata a mít celou lod pod kontrolou a taky se mu podařilo opravit stázovou kontrolu jen pro tělo to by se mi líbilo a taky bych chtěl a by už bila i třetí série

[1] Narg 05.07.2012 01:54
SGU musí pokračovat, jen abychom moc dlouho nečekali. a ta loď by taky mohla být ve třetí sérii nějak opravena a být bojeschopnější. Jinak si myslím že ta loď zakončí svou pouť na místě původu Antiků, to jest na Zemi.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: