Epizoda SGU 'Seizure', crossover Universe s Atlantis

richard_woolsey

Tento článek vyšel již minulý rok, ale v té době ještě nebylo známo, že SGU končí 2. sérií. Také nebylo známo, že budou kvůli tomu všechny slibované filmy SG odloženy na neurčito. My jsme si ho schovali pro tuto chvíli, protože se už přiblížila dlouho očekávaná epizoda SGU. Ale i přesto věřím, že v článku naleznete zajímavé informace nejen o samotné epizodě 'Seizure'. Pokud se tedy dočkáme někdy v budoucnu slibovaných filmů, a já v to doufám, v tomto článku se dozvíte, jak tato epizoda SGU zamíchala s jejich časovou posloupností. Celý článek naleznete v pokračování.

Upozorňujeme, že toto není apríl. Náš web si nedělá hloupé žerty z informací pro fanoušky.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Stargate: Extinction, film ukončující děj Stargate Atlantis, napsaný scénáristy Josephem Mallozzim a Paulem Mulliem, bude muset být trochu pozměněn, aby nasměroval herce Davida Hewletta a Roberta Picarda, kteří si zopakují své role Dr. Rodneyho McKaye a Richarda Woolseyho, v pořadí patnácté epizody druhé série Stargate Universe 'Seizure'.

Tuto epizodu uvidíme už toto úterý ve 4:00 našeho času, ale předběžné spoilery naznačují, že Woolsey a McKay se silně zapojí do vyjednávání s velvyslancem z Mléčné Dráhy, aby vytočili Destiny za použití jejich zásob naquadrie (jako tomu bylo na planetě Icarus). Je tu samozřejmě zapojena věda a McKay musí vše vysvětlit nezasvěceným osobám, zatímco Woolsey si nasadí právní čepici problému.

Jsem zpátky ve svém obleku, takže očividně nevelím,“ pověděl Picardo svým fanouškům při otázkách a odpovědích pořádané webem startrek.com. To může nebo nemusí být spoiler, jelikož Woolsey si také může obléct oblek pro tuto zvláštní příležitost, nemusí být nutně odvolán ze základny Atlantis, ale to nevíme jistě. Co když už není velitel Atlantis? Co to znamená pro Woolseyho a zbytek personálu Atlantis?

Všechno tohle vede k velké otázce: „Kde je vlastně Atlantis?

richard_woolseyCo zatím víme je, že časová linie Stargate byla ovlivněna přítomností Woolseyho a McKaye ve vyjednávání, které nastane poté, co se Atlantis vrátila na Zemi v díle Enemy At The Gate (Nepřítel Před Branami). Mallozzi na svém blogu vysvětlil, že někteří se zdráhali takhle spojit SGA s SGU, částečně z jeho strany, protože pocit byl takový, že to zasáhne do děje SGA filmu - Stargate: Extinction - jehož děj je přímým pokračováním konce Atlantis, Enemy At The Gate (Nepřítel Před Branami) a scénář k němu byl již napsán. Ale díky zpoždění filmu a ideálnímu předpokladu, který byl zahozen autory Remim Aubuchonem a Bradem Wrightem, bylo rozhodnuto pokračovat tímto crossoverem. Ne moc, ale bude to vyžadovat pár změn v dějové linii filmu Stargate: Extinction, který pro změnu slibuje spoustu otázek, přičemž některé z nich budou zodpovězeny v patnácté epizodě, některé z nich nebudou. Alespoň ne hned.

Již dříve pověděl Mallozzi svým čtenářům, že uplynulo určité množství času od Enemy At The Gate (Nepřítel Před Branami) vzhledem k SGU a k filmu: „No, jestli vás zajímá vztah této epizody k SGU – možná dny. A jestli vás zajímá vztah k Atlantis filmu – možná týden.“ Takže teoreticky, Atlantis by mohla být stále na Zemi zatímco je základna Icarus evakuována v prémiovém díle Air (Vzduch). Pak nejspíš události Stargate: Extinction jsou na místě pár dní poté. Mallozzi prozradil jen část událostí, které se objeví ve filmu: „Akce začíná na Zemi, pak skočí na Atlantis, pak na planetu, pak zpět na Atlantis.“ To nám neříká, jestli Atlantis začíná na Zemi a končí zpátky v Pegasu, ale řekl, že film obsahuje pozemské intriky, mezigalaktické cestování, ohrožení Atlantidy a přítele-nepřítele, jež možná drží klíč k odvrácení pohromy. Když byl Malozzi požádán, aby potvrdil novou časovou linii – kladl důraz na toto:

 1. Stargate Atlantis: Enemy at the Gate (Nepřítel Před Branami)
 2. Třetí (čtvrtý) SG-1 film: Stargate: Revolution
 3. Stargate Universe: První a druhá série
 4. SGA film: Stargate: Extinction

Tato změna v dějové linii se zdá být velkým zásahem do filmu; poloha Atlantis v době vyjednávání ze strany Mléčné dráhy v epizodě 'Seizure' a Woolseyho status jako velícího, ale Mallozi řekl, že to jen potřebuje 'trošku nejistoty na začátek' pro filmový scénář. Stále nevíme, jestli základna operací programu Hvězdná Brána na Zemi byla přesunuta z SGC do Pentagonu nebo na blízkou Atlantis. Mallozzi nás poškádlil, že to nejspíš nepoznáme z SGU, ale musíme si počkat na SGA film, který byl prozatím odložen z důvodu zrušení SGU.

Zdroj | Zobrazeno: 10018× | 01.04.2011 18:52

Wallecnik | General | Filmy, Natáčení, Producenti | Komentáře (5)

Pravidla pro komentáře:

 • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
 • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
 • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
 • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
 • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
 • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
 • Držte se tématu novinky.
 • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[5] Scimani e-mail www 02.04.2011 14:21
ViktorK: Nevím, nepamatuji si na to, že bychom takový článek už dávali, jen spoilery k dílu o Langaře, ale ne takový článek.

[4] dolph1888 e-mail 02.04.2011 13:18
Škoda, že se netočí žádnej ST seriál, např. Voyager nebyl vůbec špatnej, nedávno jsem ho znovu celej viděl a i po tolika letech se na to kouká lépe než na SGU. Důvodem je, že se v epizodách pořád neztrácí čas žvaněním, a pokud ano, má to souvislost s dějem, možná to je to co Ami vadílo na SGU. SGU se prostě táhlo jak smrad, nejde o to, že bylo špatné, jen špatně napsané, každou blbost v mezilidských vztazích natahovali jako by seriál měl mít 15 sezón. Sami se objektivně podívejte na každou epku a všiměte si, kolik z ní je věnováno, alespoň částečně SG a povídání o ničem.

[3] Ayrton1 e-mail www 01.04.2011 22:33
ViktorK: Mám taky takový dojem, ale jestli mě paměť neklame, tak tehdy to byla docela osekaná verze. Tohle je delší verze 8-)

[2] lovasef 01.04.2011 21:39
Roberta picarda si pamatuji ze seriálu Star Trek Voyager a tam byl také super!!! :-D

[1] ViktorK 01.04.2011 19:46
parádní článek, jen mi příjde, že už jsem ho tu četl (mírně upravený...) ;-)

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: