Rozhovor s Rachel Luttrell ze Stargate Atlantis

Rachel Luttrell jako Teyla Emmagan z SGADnes jsme tu s dalším rozhovorem z minulosti, tentokrát se podíváme na postavu Teyly Emmagan z SGA, kterou ztvárnila Rachel Luttrell. Jsme si vědomi toho, že tato postava nebo i herecký výkon, nebyl moc oblíbený, i když já takový názor nemám, ale už se tento rozhovor přesouval mezi několika překladateli a chtěli jsme ho dokončit. Ale nebojte, na oblíbených hercích už se pracuje. Tímto také představuji další překladatelku pro tento web, která se přihlásila v minulém náboru. Bude vystupovat pod přezdívkou stealaya. Takže pokud se chcete dozvědět něco málo o této herečce, včetně její práce na SGA, pokračujte na celý článek. Přeji příjemné čtení.

Zdroj: abbaskarimjeeweblog.com

Kariéra herečky Rachel Luttrell byla výrazná, ať už v oblasti herectví, nebo jako zpěvačky či tanečnice. První zkušenosti získala Rachel prostřednictvím vlastního otce, člena uznávaného Mendelsohnova sboru a také při studiu hry na klavír na Královské konzervatoři. Na kontě má na poli televizního průmyslu už mnoho rolí např. v seriálech ER (Pohotovost), Charmed (Čarodějky) a Touched by an Angel (Dotek anděla).

Nejvýznamnější rolí byla ale nedávná účast v původním seriálu kanálu Syfy, Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida). Zde ztvárnila vůdce Athosianů, bojovnici Teylu Emmagan. Objevila se ve všech 5 sériích vysílaných od července 2004 do ledna 2009.

Fenomén Hvězdné brány dospěl začátkem roku 2011 ke svému úplnému konci se zrušením spin-off seriálu Stargate Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír). Rachel byla tak laskavá, že mi poskytla rozhovor. Probrali jsme její zkušenosti s rolí Teyly a zejména výzvy spojené s takovou postavou a co Rachel s touto postavou spojuje.

Herečka se také podělila o její pohled na vývoj postavy Teyly v průběhu pěti sezón a také začlenění jejího reálného těhotenští do 4. řady seriály, kdy její postava řešila rozpolcení mezi otcem dítěte Kannanem (Patrick Sabongui) a podplukovníkem Johnem Sheppardem (Joe Flanigan). Luttrell také komentovala oznámení o zrušení filmu Stargate: Extinction navazujícího na původní sérii, stejně tak jako její představy o budoucnosti Stargate.

Herečka rovněž popsala své nedávné projekty, na kterých působila od ukončení Atlantis včetně jejího nového hudebního CD, které vyšlo v září roku 2011.

Abbas Karimjee: Byla jste ohledně role Teyly oslovena, nebo jste absolvovala konkurz? Mohla byste mi prosím popsat první zkušenosti a výzvy, které to obnášelo?

Rachel Luttrell: Oh! Byla jsem na konkurzu, znovu na konkurzu a zase na konkurzu. Byl to dlouhý proces, ale vždy jsem se cítila s postavou Teyly nějak spojená. Zpočátku se mi zdála bojová choreografie opravdu náročná, ale brzy mě to začalo bavit. Dalším úkolem bylo představit Teyliny „kvality jiného světa“. Lidské, ale ne pozemské.

AK: Co vás s postavou Teyly spojuje?

RL: Máme toho hodně společného. Její postava probudila tu moji část, která pochází z Afriky. Skutečně jsem čerpala z matčina života a vlivu, který na mě měli prarodiče, když jsem byla dítě.

Koordinátor akčních scén Atlantis, James Bamford, trénuje s Rachel na zdokonalení jejích bojových pohybů

AK: Role Teyly je z těch, které vyžadují velké množství fyzické aktivity a akce. Jak náročné to pro vás bylo a jak jste se s tím srovnala?

RL: Nikdy předtím jsem žádné bojové scény nenatáčela. Byla jsem tanečnice, takže zpočátku byly bojové scény dost skličující. Brzy jsem ale boj začala vnímat jako druh tance a postavila jsem se k němu tímto způsobem. Začala jsem si to užívat a myslím, že boj je jeden z klíčových faktorů, který přivedl Teylu k životu.

AK: Jak si myslíte, že se postava Teyly rozvinula v průběhu pěti sezón seriálu a myslíte, že nějaký aspekt její povahy by si zasloužil více rozvinout?

RL: Teylina postava rozhodně prošla vývojem. Musela činit obtížná rozhodnutí jako opuštění svých lidí, aby se mohla věnovat vyššímu cíli zničení Wraithů. Stala se matkou (což vše změnilo). Kdyby seriál pokračoval, ráda bych se dozvěděla něco víc o její minulosti a mytologii. Také bych ji ráda viděla opravdu zamilovanou.

Teyla společně s Kannanem a jejich dítětem Torrenem

AK: V páté sérii jsme sledovali vývoj vztahu Teyly s Kannanem, otcem jejích dítěte Torrena. Přestože ti dva měli silný vztah z dob, kdy Teyla ještě žila se svými lidmi, jaký je podle vás pravá podstata vztahu mezi Teylou a podplukovníkem Sheppardem? Je tam nějaká šance na romantický vztah mezi nimi? S kým byste ráda Teylu viděla a proč? Co by mohlo provázet takovou volbu?

RL: Věřím, že Kannan byl někdo, koho Teyla z hloubi srdce milovala. Věřím, že by byl volbou, kterou by vybrali její rodiče, kdyby ještě žili. Představoval její spojení s vlastními lidmi a Teyla se všemožně snažila udržet to spojení co nejsilnější. Cítila se opravdu provinile už za to, že se připojila k Atlantis a svým způsobem je opustila. Ale myslím si, že Shepparda milovala. Byl zakázaným ovocem, po kterém toužila.

Těhotenství Rachel Luttrell bylo zakomponované do seriálu

AK: Do čtvrté sezóny bylo začleněno těhotenství Teyly, aby se to slučovalo s vaším těhotenstvím. Co si myslíte o směru, který autoři pro postavu zvolili? Jak si myslíte, že to změnilo budoucí vývoj postavy?

RL: Myslím, že autoři odvedli výbornou práci a budu jim navždy vděčná za zapojení mého těhotenství bez předsudků a s velkým dílem představivosti a péče. Myslím, že to posloužilo jako dobrá ukázka Teyliny síly a odhodlání. Nezahrávejte si s medvědicí, která má medvíďata.

AK: Když se na to podíváte zpětně, jak vhodný byl podle vás konec v díle Enemy at the Gate pro Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida – 5x20 – Nepřítel před branami)? Jaký pocit máte z úplného konce Stargate?

RL: No, myslím, že všichni zúčastnění v té době opravdu doufali v následný film, takže konec série nemusel být zcela uspokojivý a uzavřený. Taky nebyl. Seriál byl ale velmi úspěšný a já jsem velmi šťastná, že jsem toho byla součástí.

Konec SGA

AK: Brad Wright oznámil na jedné konferenci ve Vancouveru, že všechny navazující projekty Hvězdné brány jako film z Atlantis, Stargate: Extinction, stejně tak jako rozpracovaný SG-1 film, Stargate: Revolution a film Stargate Universe byly zrušeny. Jaká je vaše reakce na zrušení Atlantis filmu a jak jste doufala, že film ztmelí celý příběh Atlantis stejně jako Teylin příběh ve smyslu jejího vztahu s vlastními lidmi, rolí matky i člena Atlantis?

RL: To oznámení pro mě není takovým překvapením. I když film by byl zábava a potěšení. Bylo by hezké vidět, že Teyla našla nějakou rovnováhu mezi svými lidmi, láskou a týmem na Atlantis. Na konci bylo jedno velké pokračování příště a řada otázek se mohla dočkat odpovědí.

AK: Když jste byla součástí hereckého obsazení SGA, ovlivnilo to vaši kariéru a osobní život z pohledu přátelství, které jste získala?

RL: Získala jsem několik přátel na celý život a nikdy nezaškodí říct, že jsem z pohledu své kariéry hrála v úspěšném seriálu pět sezón.

AK: Co myslíte, že je schováno pro budoucnost fenoménu Stargate? Myslíte, že se dočká znovuzrození?

RL: :-) Možná. Všechno je možné.

AK: Jaký vzkaz byste ráda předala fanouškům, když fenomén Hvězdné brány skončil?

RL: Jen aby věděli, jak jsme všichni moc vděční, že jsme do toho byli zapojeni, i ti, kdo série podporovali. Bylo potěšením pro vás hrát. 

Pěvecké kvality Rachel Luttrell byly využity v seriálu

AK: O jaké projekty, kterých jste se v nedávné době účastnila, se chcete podělit s našimi čtenáři a jaké máte budoucí plány a cíle ve vaší kariéře herečky i zpěvačky?

RL: Pracovala jsem na CD déle jak rok a půl a je KONEČNĚ v prodeji od září 2011! Jó! Stále se účastním konkurzů seriálů i filmů. Kterékoliv z nich mohou v budoucnu přinést svoje ovoce. Také píšu docela zábavné scénáře, které doufám brzy půjdou do produkce. Ráda bych se stala součástí všech částí filmového průmyslu od herce až po režiséra. 

AK: Jaké koníčky si užíváte během svého volného času?

RL: Nejvíc si užívám chvil se svým synem, ale jinak se bavím různě. Píšu, zpívám, zajdu si na film. Chodím do stájí dívat se na syna, jak jezdí, chodím na procházky, setkávám se s rodinou a přáteli… 


Překlad: stealaya, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 13046× | 02.11.2013 15:00

Scimani | Rozhovory | Herci a postavy, Natáčení | Komentáře (2)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[2] OdoAk3r 17.11.2013 21:04
Zdravím. Rád bych také poděkoval za překlad tohoto rozhovoru. Těším se na další podobné, kvalitně udělané rozhovory ;-)

[1] fan 16.11.2013 22:09
Poje první oblíbená postava ve Stargate vůbec. Krásná herečka a dobrá, hlavně oblíbená postava. Dík za překlad.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: