Premiéra Stargate: Animated 3 se blíží, exkluzivní rozhovor

Nedávno jsme vás zvali na jubilejní 20. ročník Festivalu fantazie, již legendárního srazu fanoušků nejen sci-fi a fantasy, v Chotěboři. Strávit tam letos můžete rekordních 11 dní a to i včetně programové linie věnované jen a pouze seriálům Hvězdné brány a to na Gateconu. Kromě zajímavých hostů je však naplánovaná také exkluzivní premiéra animovaného filmu Stargate: Animated 3. Sami tvůrci slaví deset let od uvedení prvního dílu, který sklidil velký úspěch stejně tak jako díl druhý. Na pokračování, které dokonce ani nebylo plánované, jsme si museli počkat docela dlouho a my vám nyní přinášíme exkluzivní rozhovor a dokonce i další trailer na tento film!

Snažili jsme se pro vás získat nějaké zajímavé informace ohledně filmu a také něco z "behind the scenes" tak doufáme, že se dozvíte něco zajímavého! Vyzpovídali jsme scénáristu, který byl u samého počátku tohoto projektu, Adama Václava Bartoše alias Apophise.

Vydání třetího dílu SG Animated se nezadržitelně blíží, ale co máme vlastně očekávat? V čem se bude lišit od předchozích dvou?

Lišit se bude především v délce - první dva díly byly spíš krátké "epizody" zatímco Trojka se stopáží blíží celovečernímu filmu....aneb Hollywood čeká :)

Díky komunitě na Facebooku můžete sdílet spoustu zákulisních věcí. Jak se však celá ta práce na novém dílu liší od toho úplně prvního? A to od příprav až po technickou stránku?

Vývoj prvního dílu byl naprosto odlišný od vývoje Trojky. Jedničku jsme tvořili doslova doma na koleni a spíš pro svůj dobrý pocit. Netušili jsme, jak to fanoušci přijmou. Jediným kritikem jsme si byli jen my sami, stejně jako jediným motorem jít vpřed. Při premiéře jedničky na Gateconu před deseti lety (sakra to to letí...) nás reakce přítomných fanoušků v kině naprosto zaskočila a šokovala. Stejně tak, jako následný ohlas a počet stažení z našeho webu. Takový úspěch jsme nikdy ani ve snu nepředpokládali! Byl to skutečně šok. Pravda - krásný šok. Původně jsme rozhodně neměli v plánu dělat více dílů. Ale po tak ohromném pozitivním ohlasu jsme neměli na vybranou. Tak velkou fanouškovskou základku (včetně dokonce zahraničních fanoušků!) jsme prostě zklamat nemohli! U Trojky, vzhledem k tomu, že vzniká deset let po premiéře jedničky, máme k dispozici moderní technologie k lepšímu a hlavně rychlejšímu vývoji. Bohužel nic není zadarmo a investice nás stály nemalé peníze, ale neskutečným motivátorem je naše úžasná fanouškovská základna nejen na Facebooku.

Stargate Animated 3

Ještě zpátky k té komunitě, po celou dobu vás podporuje celá řada fanoušků, byl to také jeden z hlavních důvodů proč jste se rozhodli znovu sejít a dát dohromady tento třetí díl?

Ano, byl to jeden z hlavních důvodů.

Kolik lidí je celkem zapojeno do tvorby třetího dílu? Je základ týmu stejný jako při přípravě prvního dílu?

Hlavním otcem a "ředitelem" celého projektu Stargate: Animated jsem já. Stejně tak námět a scénář je z mé hlavy. Přiznávám, že některé vtípky či pár scén vymysleli kluci při animování - a klobouk dolů před nimi! :) Animátoři jsou potom dva - jedničku animoval můj bratr Washek. Ten udělal největší kus práce. Vytvořil všechny postavy, objekty, prostředí, animátorské prostředí....stovky a stovky hodin tvrdé ťitěrné práce! Před ním smekám hluboko k zemi! Dvojku a Trojku animuje potom bratránek Marek Bartoš alias Mark Jackob...anebo Krém - jak mu říkají vyvolení nejbližší (nechtějte vědět původ této přezdívky! :D ) Kluci animátoři - tedy Washek u jedničky a Marek u dvojky a Trojky také klíčují zvuky a nadabované slovo do obrazu. Další stovky a stovky hodin. K dabingu jsme přizvali své blízké a kamarády. U jedničky se nám často opakovali hlasy z důvodu malého počtu dabéru, čímž bohužel film ztrácel na kvalitě. U Trojky by toto již nastat nemělo! Zpět k jádru otázky - základní tým tedy tvoří dva lidé + dabéři. Základ týmu je pozměněný - Washek se výroby trojky již nijak nezapojoval z důvodu vysokého pracovního nasazení a odstěhování se přes půl republiky od nás :)

Stargate Animated 3

Podařilo se někomu z vás, nebo plánuje někdo z vás, zkusit se vrhnout do takové tvorby i na profesionální úrovni?

Ano, máme v plánu věnovat se výrobě krátkých filmů i dále. Témat je mnoho, ať už to budou krátké skeče z SG:Animated světa či soukromý, zatím tajný, projekt, otce projektu nebo vyloženě zakázková výroba (Pokud má někdo zájem o výrobu filmu na klíč - neváhejte se ozvat :) ) I z tohoto důvodu Trojka vychází již pod hlavičkou společnosti B2 company.

Určitě jste zažili i hodně legrace, takže teď taková typická otázka, která nikde nesmí chybět - máte nějakou vtipnou "historku z natáčení"?

Nejvtipnější historky vznikaly samozřejmě při dabování. Jednou z nich jsou "deky", které mohli fanoušci vidět z behind-the-scenes videa z dabování. Dabovali jsme v relativně velké místnosti a tvořila se nám v nahrávce nepříjemná ozvěna. Museli jsme tedy zvuk udržet jen tam kde jsme chtěli - proto umělé stěny z dek, které drželi zrovna ti chudáci, co nedabovali danou scénu. Věřte, že i když mám duchny z dutýho vlákna, pár minutová scéna s duchnou v natažených rukách dá zabrat i trénovanému jedinci v nejlepších letech :D Další vtipné historky vznikali spontálně během dabování a bohužel je nemohu prezentovat, aniž bych se nedopustil trestuhodného spoileru...a nebo prostě nejdou předat dál :)

Stargate Animated 3

A na závěr asi otázka, kterou brzy uslyšíte hodně často – plánujete čtvrtý díl?

Samozřejmě, že.....ANO...a nebo NE? Hm....no..znáte nás :) Berte to tak, že všichni jsme pracující lidi, někteří i při práci studují, mající svoje rodiny a vše....a výroba takového filmu je záležitost stovek ne-li tisíce hodin volného času - kterého opravdu není nazbyt. Ale nikdy neříkej nikdy.... ;-)

Tak to je vše, děkujeme za rozhovor a hodně štěstí s dokončením třetího dílu. Premiéry se již nemůžeme dočkat!

Těšíme se na premiéru - doufáme, že bude sál narvanej k prasknutí!! Za autory SG: Animated Adam Václav Bartoš alias Apophis, duchovní otec projektu a scénarista (nebo-li to hovado, který tuhle prasečinu celý vymyslelo)

Nezapomeňte se podívat na jejich oficiální stránku na Facebooku.

A nyní již slibovaný exkluzivní trailer! Takže ve středu 8. 7. v 16:00 v Chotěboři!

Zdroj | Zobrazeno: 20965× | 26.06.2015 19:18

Ayrton1 | Rozhovory | Fan tvorba | Komentáře (3)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[3] Scimani e-mail www 24.09.2015 20:04
Věrka: Samozřejmě, v článku je psáno, že je exkluzivita na Gatecon a potom to bude přístupné všem. Najdeš to na youtube kanálu tvůrců.

[2] Věrka e-mail 07.08.2015 20:31
Ahojky můžu se zeptat jestli to bude někdy na youtube a nebo někde na webu??? Děkuji moc vaše faninka,

[1] thor e-mail 29.06.2015 20:53
Juuuuhuuuuuuuuuu bude 4 !!! :-D :-D
Potěšující zpráva ....

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: