Ke Stargate se vrátil jeden z hlavních tvůrců a zakladatelů. Blýská se na lepší časy?

Nová Stargate? Wright říká: „Pracujeme na tom.“

Spolutvůrce SG-1, Brad Wright, mluví o konci SGU, o Stargate Origins a o tom, jak posunout dál celý seriál.

V útrobách velitelství MGM probíhají debaty o tom, jak posunout svět Stargate dopředu v nové digitální éře 21. století. Nově se do tohoto procesu zapojil i Brad Wright, jeden z nejvýznamnějších autorů Hvězdné brány z roku 1997, Stargate Atlantis z roku 2004 a rovněž Stargate Universe z roku 2009 a my Vám tak můžeme předložit jeho vyjádření k celé situaci.

Po diskuzích s fanoušky na Gateconu ve Vancouveru v září 2018, kde oznámil, že je po letech opět v kontaktu s MGM, Wright tento týden naznačil v další diskusi, že se stále konají rozhovory o Stargate. S fanoušky totiž mluvil o dalším úspěšném sci-fi seriálu Travellers (Cestovatelé časem), který minulý měsíc spustil už svou třetí sezónu na Netflixu, a který má se Stargate mnoho podobného.

Co bude po Stargate Origins?

„MGM si už opět uvědomuje, že mají v rukou geniální značku Stargate,“ řekl Wright. „Dívají se na to teď docela vážně, a tak náš první rozhovor byl až po Stargate Origins. Žádali mě o schůzku už ke dvacátému výročí Stargate, což by bylo určitě krásné, ale já jsem odmítl se slovy: „Jsem překvapen, že se mnou chcete mluvit, protože se zdá, že se snažíte vyhnout všemu, co jsem za posledních 20 let spoluvytvořil.“ Narážel tak zřejmě na nedávné snahy o dokončení původní filmové trilogie.

„Ale to už bylo, od té doby změnili názor.“

Desetidílný webový seriál Stargate Origins (SGO) o mladé Catherine Langfordové (Ellie Gallová) v příběhu, který se do jisté míry inspiroval celovečerním hraným filmem Stargate z roku 1994, už obsahoval několik pozoruhodných odkazů na pozdnější televizní sérii.

Od zveřejnění SGO, které proběhlo minulý rok v březnu, se staví studio opatrně k tomu, kam se bude značka Stargate ubírat. Teď, když se Wright opět vrací do centra hlavního dění, si můžeme být jisti, že se v příštích krocích celý projekt bude posouvat směrem k již vytvořenému světu našich oblíbených televizních seriálů.

„Měli jsme s MGM debaty o tom, co by se mělo nebo už nemělo do budoucna dělat,“ řekl. „A to je způsob, jak začít vlastně od nuly v mnoha směrech. A velice si uvědomuji, že každý další krok musí brát ohledy jak na kvalitu, tak musí respektovat i stovky hodin natočených příběhů o Stargate. Ne respektovat, spíš obohatit celý ten projekt. A oni se mnou souhlasili.“

Wright ale zároveň poznamenal, že fanoušci by neměli očekávat vznik další plnohodnotné televizní Stargate show.

„To je opravdu místo, kde se teď nacházíme,“ pokračoval. „Neočekávám, a určitě ani nikdo jiný neočekává, že je další televizní show hned za rohem. Ale Stargate je nezbytnou a důležitou součástí knihovny MGM. A tak ... možná něco vymyslíme! [Smích] To je všechno, co Vám mohu říct! Pracujeme na tom.“

Co se stalo se Stargate Universe?

Scénárista a producent také hovořil o dopadech bankrotu MGM z roku 2010 na třetí sérii SGU:

„Co se stalo se Stargate Universe? MGM prošla zásadní restrukturalizací – v podstatě strukturovaným bankrotem, který změnil úplně všechno,“ řekl. „Všichni ti, které jsem v MGM znal, prostě zmizeli během jednoho měsíce od této události. A tak tomu bylo i na Syfy – kdo chtěl mluvit o třetí sezóně, nebo alespoň mít o tom s někým rozhovor – neměl s kým mluvit. Bylo to celé docela smutné…“

Téměř rok po testování vod se Stargate Origins, se však zdá, že studio je připraveno udělat další krok vpřed. A zatímco další produkce zjevně nebude plnohodnotnou televizní show, můžeme si být jisti, že by to mělo být něco, co navazuje na více než dvacetileté dědictví televizního seriálu Stargate.

Podívejte se na kompletní 50 minutovou konverzaci na Anchoru, ve které Wright krom Stargate hovoří o práci v kanadském filmovém a televizním průmyslu, a jak dostal Patricka Gilmoreho a Jennifer Spencer (Volker a Parková z SGU) do klíčových rolí seriálu Cestovatelé časem, jak bude vypadat jeho nadcházející sezóna.


Překlad:  Pranus, Korekce: Scimani

Zdroj | Zobrazeno: 29771× | 03.02.2019 10:59

Scimani | Rozhovory | Producenti, Scénáristé, Stargate Command | Komentáře (14)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[14] Ten co miluje SG 28.05.2020 20:34
Pokračování obou seriálů je v komiksové podobě ale bohužel zde nesmím dávat link . Ale je tu drobný problém kdo neumí anglicky má smůlu

[13] Karlosray 05.07.2019 17:49
chapu ale jako Jasona Momou ktery hraje aquamena sem date ale že zemřel herec co hral tokru Selmak to ne to jen na faceboku me spiž že připada že sem už nedavate nic tady to je hrozny upadek ato tady bylo tak pekny

[12] Scimani e-mail www 19.05.2019 22:43
karlos: Protože nejsou lidi a čas. Na sítě je to mnohem rychlejší a snazší a rozhodně nebudu dávat na web věci, které napíšu jedním delším souvětím. Také je na sítích skoro každý, tady to moc lidí nečte, zájem hodně upadl, takže se sem dávají jen delší a důležité články.

[11] karlosray e-mail 12.05.2019 15:49
tady to umřelo .je tu nekdo .proč sem davate tak malo temat na faceboku toho davate vic

[10] Michal 13.04.2019 23:23
Bylo by načase. Totální úpadek, u kultovního seriálu, by mě nikdy nenapadl. Velmi bych ocenil 3 sérii SGU. Nemusela by být kompletně ve stejné sestavě. Pokud by "navazovala na kvalitu" existujících 2 sérií, změny v hereckém obsazení, pokud by si našli kvalitní náhradu, by byly pouze nepodstatný detail. Ale nejde pouze o SGU. SGA taky skončilo polouzavřeně. A k natočení filmu, který by to uzavíral, nikdy nedošlo.

[9] Pranus 11.04.2019 14:21
Též si myslím, že spojení seriálů by nějak pomohlo. Ale SGU by si možná samo zasloužilo pokračování. Dobré je, že pokračování Stargate Universe může být natočeno klidně i za deset let, dá se to krásně přizpůsobit ději - zestárnutí herců.

[8] karlos e-mail 08.04.2019 14:01
proč sem nedaváte všechno to na faceboku toho mate vic než tady myslim temat

[7] Fernanda179 e-mail 04.04.2019 21:52
sním o dokončení SGU, ale s každým uplynulým rokem ztrácím naději :-(

[6] Václav Hess e-mail www 03.04.2019 18:43
Tak jediné co je opravdu uzavřené, je příběh SG - 1. Ti se dočkali finále i víme, co s členy dělo později. SGA a SGU je končilo dosti uzavřeně. Bral bych seriál, kdy se sloučí oba seriály, což by příběhově nebylo úplně nemožné.

[5] Pranus e-mail 07.02.2019 21:45
Já bych třeba uvítal mí ten seriál více propojený dohromady. Určitě pokračovat SGU, to si nejvíce zaslouží pokračování. Je to fakt hustý seriál, komu se nelíbí, ten nemá rád sci-fi.

[4] Andypos 06.02.2019 19:58
Měli by určitě dokončit SGU a taky by se mi líbilo kdyby dokončili SGA, buď formou seriálů nebo filmové série.

[3] Jiří Švácha e-mail www 06.02.2019 13:03
No bylo by fajn alspoň dokončení SGU ať už filmem nebo třetí sérií ale pochybuji o tom že by se jim podařilo sehnat ty stejné herce.

[2] Karlosray e-mail 04.02.2019 10:59
chtel bych aspon dokončeni SGU bud film nebo tu 3 serii co mela byt

[1] Aurelius 03.02.2019 15:59
Tak hlavně abychom se někdy dočkali.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: