Svaly a krása - rozhovor s herečkou Julia Benson nejen o SGU

Herečka Julia BensonVážení fanoušci Hvězdné brány, jsme tu opravdu po hodně dlouhé době s nějakým rozhovorem. A to díky novým překladatelům, které se mi k nám podařilo přivést a není jich málo. Doufáme, že to zase alespoň nějakou dobu vydrží a články na webu budou jen přibývat a web opět trochu oživíme. Máme jich v záloze opravdu hodně a byla by škoda, kdybyste si je nemohli přečíst v češtině či slovenštině. Dnes se podíváme na herečku Julii Benson (poručík Vanessa Jamesová z SGU), se kterou provedl rozhovor velmi známý web GateWorld. Připomínám, že rozhovor je starší, tento konkrétně z roku 2011, tak to mějte prosím na paměti. To se ostatně bude týkat skoro všech rozhovorů, protože už se Stargate netočí. Tímto vám také představuji nového člena našeho týmu, který bude vystupovat pod přezdívkou Johnyduc a přejeme mu hodně zdaru a elánu do další práce. Přeji příjemné čtení a doufáme, že se dozvíte o herečce zajímavé věci.

Zdroj: gateworld.net

Během vysílání druhé řady Stargate Universe jsme měli příležitost užít si rozsáhlé rozhovory s téměř všemi herci celého pravidelného obsazení. Nicméně, část toho, čím byla SGU tak výjimečná, nebyl jen ráz a atmosféra. Byla to také velká stabilita hostujících herců, kteří se objevovali vcelku pravidelně. Takže když se GateWorld dozvěděl, že bychom konečně mohli dostat příležitost si popovídat s herečkou Julia Benson, která živě ztvárnila poručíka Vanessu Jamesovou, hned jsme se chytli příležitosti.

Sledovali jsme Julii, když byla hostem na Wizard's Chicago Comic-Conu v srpnu 2011. Mimochodem je to fantastická událost a jedna z největších wizardovských, každoročně se opakujících conů. Což znamená, že tam bylo desetitisíce návštěvníků po celý víkend, takže čas na náš rozhovor byl mnohem kratší, než jsme očekávali. Doslova v řádu několika minut. Využili jsme takřka většinu daného času, během kterého jsme si povídali s Julií o jejím doprovodném tancování, průběhu natáčení v SGU a její nejoblíbenější zážitky z natáčení seriálu a mnoho dalšího!

GateWorld: Julie, díky moc za chvilku ze svého hekticky naplněného plánu na tento víkend, věnovanou tomu, aby sis mohla s námi na chvilku sednout. Jak ses měla?

Julia Benson: Měla jsem se skvěle! Zažívala jsem úžasný chvilky.

GW: Jaký byl pro tebe dojem z Chicago Comic-conu?

JB: Je to super zábava, všichni jsou vážně skvělí, výborná podpora show a vážně jsem prožívala příjemné chvíle.

GW: Hraješ ve filmech a televizi ve Vancouveru prakticky už od počátku roku 2000, avšak když jsi byla malá, byla jsi tanečnicí. Něco málo nám o tom pověz.

JB: Jasně, byla jsem tanečnice. Začala jsem přibližně už v šesti letech, trénovala jsem balet a to bylo vše, co jsem tehdy chtěla dělat. Pak jsem přešla k jazzu a hip-hop a tapu, takže jsem brala tanec velmi vážně. To mě tak trochu přivedlo i k divadlu, takže jsem začala dělat divadlo přibližně ve třinácti letech a ten moment, kdy jsem stála na jevišti, to bylo přesně to, co jsem vždycky toužila dělat.

GW: Zkoušíš si pořád, třeba čistě jen pro zábavu, udržovat vztah k tancování?

JB: Udržuji. Opět tam chodím a beru i hodiny. Je tam obrovské studio, které se tak trochu tím i zabývá. Jasně, pořád tancuji a pořád se snažím dostat na jeviště, když můžu.

GW: Jak se k tobě vůbec dostal casting SGU? Je to otázka, kterou jsme pokládali všem ostatním hercům, se kterými jsme už také mluvili.

Julie si odnesla domů cenu Leo za její účast v epizodě Pain (bolest)JB: No, šla jsem to vyzkoušet (smích). Jednou jsem byla ve Stargate Atlantis (Willa, jedna z manželek Luciuse Lavina, pozn. korektora). Hrála jsem v jednom díle, takže jsem potkala mnoho z nich už tam. Původně mi dali roli Andrei Palmerové, která byla jen v prvních třech epizodách (SGU, pozn. překladatele) a potom mě odvolali a dali mi roli Rileyové (povodně se tedy počítalo s ženskou postavou, pozn. korektora). A počítala jsem s rolí "Riley". Pak přibližně po týdnu a půl později mi bylo řečeno, že po mě chtějí, abych si přečetla o postavě Vanessy Jamesové. Byla to jen jedna stránka, jakmile jsem to dočetla, takřka nic jsem o ní nevěděla…

GW: Vždycky je to tak trochu povznášející, ale nikdy si nemůžeš být jistá, do čeho jdeš…

JB: Jo, jo. Myslím na to, protože to byl takový velký komplet a tak trochu vyzkoušeli spoustu lidí a věděli, kdo se jim líbí a snažili se nás jen všechny umístit.

GW: Úvodní nastínění Vanessy bylo dost ohromující podle měřítek Hvězdné brány… (smích)

JB: Myslíš? (smích)

GW: Přesto jsi během dvou let byla schopná vyvinout postavu Vanessy do něčeho mnohem většího. Nikdy nepřešla do stavu odkopnuté "bejvalky". Někde tam je síla uvnitř její postavy, která okamžitě zazáří. Vložila jsi do postavy něco ze svojí osobnosti, nebo byla už většina napsaná ve scénáři?

JB: Víš, oni jsou tak dobří spisovatelé, takže většina toho už byla na papíře. Vždycky je to proces spolupráce. Pokaždé mluvíš o tom, kam postava chce jít a podobně, avšak spousta toho je jen přirozené, to co té roli přineseš. Myslím, že scénáristi byli fakt dobří v tom, že nás nechali se vyvinout a pak jejich práce by z toho vycházela a věci by se rozvíjely odtamtud. Ale jinak ano, většina toho je už na papíře.

GW: S tak dlouhou kariérou založenou ve Vancouveru a také protože Vancouver je vážně žánrově rozmanité město, upřednostňuješ, když žánr funguje sám o sobě, nebo máš radši dělat věci, které jsou víc mainstreamové?

JB: Víš ty co? Pro mě je to vážně jenom o té roli. Je to o tom, hrát něco, co je zajímavé, vyzývající a rozdílné od posledních rolí, ve kterých jsi hrál. Mám ráda všechny žánry. Ráda hraji v komediích, ráda hraji v dramatech, sci-fi byla sranda, je to úplně jiný svět. Vážně je to čistě o té roli.

GW: Jinak gratuluji k ceně Leo, kterou jsi dostala za epizodu "Pain" (Bolest).

JB: Och, děkuji ti! Díky.

GW: Očividně to byl pro tebe osobní vrchol. Jaké byly pro tebe další jiné přínosy během těch dvou řad?

Julie zmiňuje, že jedním z jejích přínosů ze seriálu bylo natáčení na dvou oddělených místech v Novém MexikuJB: Cestování do Nového Mexika, dvakrát, bylo vážně úžasné. Je vždycky zábavné jet pryč a natáčet. Naše obsazení bylo tak skvělé, se všemi je moc zábavy, takže to bylo vážně báječné. Měla jsem nějaké zážitky z druhé řady, když jsem měla scénu s Jamilem (Walker Smith) a miluji s ním hraní, takže to byl pro mě rozhodně přínos. Celá zkušenost byla vážně jen spolupráce se všemi na seriálu. Bylo to dost dobré.

GW: Stala jsi se součástí rodiny velmi rychle.

JB: Jasně, že ano. Zvlášť když máš tak úžasnou skupinu lidí. Je to jednoduchý, víš?

GW: Máš ještě nějakou jinou práci v záloze, se kterou přijdeš. Pojďme si prostě popovídat zběžně o "Earth's Final Hours" (film už vyšel, starší rozhovor, pozn. korektora).

JB: Earth's Final Hours, jasně! Jsem milovnice.

GW: Je tam také spousta lidí z Hvězdné brány.

JB: Určitě! Hraji po boku Roberta Kneppera (Simeon z SGU). Byla jsem ohromný fanoušek jeho Prison Breaku (Útěku z vězení), miluji ho jako herce, takže to bylo skutečně skvělé s ním pracovat. A samozřejmě byl ve Hvězdné bráně v osmi dílech nebo tak nějak, takže jsme tam museli pracovat spolu a bylo to vážně pěkné.

Ale máš pravdu. Je tam hodně lidí s kořeny z Hvězdné brány. Cameron Bright (Orlin v 9. řadě SG-1, dvoudílná epizoda The Fourth Horseman) tam hraje také. David Richmond-Peck (Toran ze 4. řady SGA, epizoda Harmony) je tam také. To samé Michael Kopsa (generál Kerrigan z SG-1) a Alex Zahara (Michael ve 2. řadě SG-1, epizoda 1969, plus mnoho rolí mimozemšťanů). Abych byla upřímná, tak dokud byla Hvězdná brána v produkci, nemyslím si, že je moc vancouverských herců, kteří se neobjevili aspoň v jedné ze tří řad! (smích)

Jsem skutečně vzrušená ohledně toho filmu. Vychází v říjnu (2011, pozn. korektora) a ještě jsem ho neviděla, ale podle toho, co jsem slyšela, se to povedlo vážně skvěle.

Nemůžu vám toho moc povědět, ale hraju postavu, jež se jmenuje Chloe Edwardsová. A základem děje je to, že bílá díra imploduje a hmota s radiací z této události zasáhnou Zemi a způsobí rozhození zemské rotace. Tím to začíná. A vy budete muset vidět film, abyste věděli, co se stane! (smích)

GW: Nějaká zpráva, kterou bys ráda sdělila fanouškům? Ne jen z SGU, ale také z celé tvojí životní práce?

JB: Děkuji vám za sledování. Myslím, a to upřímně, že nemáme nic bez fanoušků a cítím se, jako bych měla velké štěstí působit s lidmi, se kterými jsem byla. Takže, děkuji vám!


Datum rozhovoru: 9. říjen 2011, rozhovor a dopomocný přepis: Chad Colvin
hlavní přepis: Lahela, překlad z Aj do Čj: Johnyduc, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 11666× | 31.08.2013 16:55

Scimani | Rozhovory | Herci a postavy, Natáčení | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: