Pozvánka na 20. ročník Festivalu fantazie a Gatecon

Rok se s rokem pomalu opět sešel a tak je nejvyšší čas vás pozvat na největší český festival popkultury vůbec a to už 20. ročník Festivalu fantazie v Chotěboři, jehož součástí je samozřejmě i Gatecon. Gatecon je jedna z mnoha programových linií, které na festivalu můžete navštívit, a konkrétně tato je zaměřena na všechno možné z prostředí seriálů Hvězdné brány SG-1, Atlantidy a Universe. Letošní Festival fantazie je asi i díky jeho kulatému výročí snad nejdelší vůbec, protože začíná už ve středu 1. 7. a končí v neděli 12. 7., což je celých 11 úžasných dní plných kamarádů a zábavy nejen o sci-fi a fantasy. Více v pokračování článku.

Logo Gateconu 2015

Rozmístění programových linií na Festivalu fantazie 2015Pokud navštívíte oficiální stránky Festivalu fantazie, dozvíte se tam všechny potřebné informace, které jsou pro zúčastnění důležité, především ceny, doprava, ubytování, strava, občerstvení apod. Není sice nutné zaregistrovat účast na jejich webu v amberu, ale určitě je to výhodou, protože když se zaregistrujete a zaplatíte předem do konce května, máte slevu. Registrace samozřejmě pomůže také pořadatelům, protože díky ní vědí, kolik lidí se zúčastní a mohou se na to pak připravit. Důrazně tedy doporučujeme se předem zaregistrovat. Seznam všech přihlášených pořadů nejen ze sci-fi a fantasy naleznete na této stránce. Berte prosím na vědomí, že je ještě 2 měsíce před festivalem, takže přihlášené pořady nejsou zatím všechny a budou se postupně doplňovat. Na obrázku se také můžete dozvědět rozmístění jednotlivých programových linií a pořadů v prostorách určených pro Festival fantazie. Ovšem může se také ještě trochu změnit, takže sledujte novinky. Pro veškeré aktuální informace doporučujeme likenout oficiální stránku Festivalu fantazie na facebooku.

Nyní už ale ke Gateconu, který vás fanoušky Hvězdné brány především zajímá. Ten sice oficiálně začíná v pondělí odpoledne 6. 7. a končí v sobotu 11. 7., což je pět a půl dne, ale díky zahraničním hostům je to letos trochu komplikované, protože dvě besedy s herci budou pravděpodobně ještě před zahájením programu Gateconu. Jako Festival fantazie, tak i Gatecon má své oficiální stránky na facebooku, kde se dozvíte veškeré aktuální informace, takže nezapomeňte likenout. Co vás tedy na letošním Gateconu čeká?

David Nykl na Festivalu fantazie 2015

V prvé řadě bych řekl, že největším letošním tahákem jsou bezesporu zahraniční hosté, kteří budou dva. Prvním z nich je kanadský herec českého původu David Nykl, kterého známe ze seriálu Stargate Atlantis jako Dr. Radka Zelenku, jenž vypomáhal Rodneymu, co se týče technologií na Atlantidě. Na Gateconu nebude poprvé, už se několikrát zúčastnil, naposledy v roce 2013, a také už byl potvrzený celkem brzo. David Nykl je opravdový šoumen a kdo už na něm byl, tak se jistě půjde podívat znovu. Ještě to není 100 % potvrzené, kdy budou besedy s Davidem, ale předpokládá se, že kolem 15. hodiny ve dnech 5. 7. - 7. 7. Jakmile budeme vědět přesný termín, dáme vám ihned vědět, jak na našich facebookových stránkách, tak na stránkách Gateconu a samozřejmě na stránkách události, kterou doporučuji sledovat díky aktuálním informacím o setkání s Davidem Nyklem, kde nám také dáte vědět, kolik se vás chce zúčastnit. Ceny místenek na besedu a fotek s Davidem jsou už na webu Festivalu fantazie.

Paul McGillion na Festivalu fantazie 2015

Když byl David Nykl na Gateconu v roce 2013, slíbil, že se pokusí přemluvit svého kamaráda Paula McGilliona, aby přijel na Festival fantazie do České republiky a slovo dodržel, protože jako druhý zahraniční host se na vás přijede podívat právě kanadský herec skotského původu, Paul McGillion, kterého znáte opět ze seriálu Stargate Atlantis jako doktora Carsona Becketta. Hodně fanoušků sice zarmoutilo, že v epizodě Neděle zemřel, ale tvůrci ho nakonec přivedli zpět v páté sérii aspoň jako klona. Letošní besedy s hosty budou tedy zaměřené především na Atlantidu. Paul už se veřejně přiznal na twitteru, když odepisoval české fanynce, že se na vás moc těší, tak doufám, že ho nezklamete a přijedete se na něj podívat do Chotěboře v hojném počtu a zaplníte kino až po okraj. Stejně jako David je i Paul velký šoumen, takže o srandu nebude jistě nouze. Časy besedy s ním jsou na tom stejně jako u Davida, takže vás budeme ihned informovat, jakmile se to upřesní. Co se týče cen místenek a fotek s Paulem, jsou o něco dražší než u Davida, což se samozřejmě dá chápat. Událost na tuto akci naleznete zde. Dejte nám opět vědět o účasti.

David Nykl a Paul McGillion společně na Festivalu Fantazie 2015

Vrcholem setkání se zahraničními hosty bude bezesporu společná beseda Davida Nykla s Paulem McGillionem, která je rovněž plánovaná. Takže to máme celkem tři besedy s herci a to se opravdu vyplatí přijet. Letos je dokonce plánovaná společná fotka s oběma herci, což nebývá zvykem. Čas této besedy bude asi opět kolem 15. hodiny, ale který den, se ještě neví, opět někdy mezi 5. 7. - 7. 7. To bude ještě upřesněno později a dáme vám vědět.

Samotný Gatecon začíná až v pondělí odpoledne, takže pravděpodobně po jedné z besed s herci. Pravděpodobně tedy budou dvě besedy před samotným Gateconem a jedna už v rámci Gateconu. Přidejte se k naší události na FB. Program na Gateconu bude opravdu pestrý, takže co vás ve stručnosti nemine?

 • V prvé řadě plno přednášek a zajímavostí ze světa Hvězdné brány.
 • Premiéra filmu SG: Animated 3, na nějž jste mohli loni zhlédnout trailer
 • Dvě celoconové soutěže, dva tvůrčí workshopy (událost zde), troje pozorování noční oblohy s velkým dalekohledem a další.
 • Nakonec nesmí chybět velký zábavný večer ve stylu roku 1969.
 • A plno další věcí.

Večer ve stylu roku 2015 na Gateconu

Jak sami můžete vidět, o zábavu nebude jistě nouze a vyplatí se přijet. Už jen ceny na besedy s herci, které jsou mnohonásobně menší, než které byste zaplatili na zahraničních conech, se vyplatí. Takže určitě přijeďte, pořadatelům to udělá ohromnou radost a navíc, kdy se opět budete moci setkat třeba s Paulem McGillionem? Na shledanou u dalších aktualit.

Zdroj | Zobrazeno: 21617× | 26.04.2015 18:20

Scimani | General | Con, Herci a postavy | Komentáře (1)

Pravidla pro komentáře:

 • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
 • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
 • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
 • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
 • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
 • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
 • Držte se tématu novinky.
 • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[1] Sammy e-mail www 28.04.2015 17:38
Veřejně se přiznal :-D aaaa už se na něj moc těším a rozhodně uvažuju té společné fotce s oběma, jelikož samostatných s nima jich mám dost :-D A rozhodně souhlasím s těma cenama, že jsou nižší než kdekoli jinde.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: