Jak by mohla vypadat 6. série Atlantidy, kdyby nebyla ukončená?

Minulý víkend jsem vám sice slíbil další pokračování vzpomínek na 5. sérii hvězdné brány, ale doufám, že se nebudete zlobit, když to trochu změním. Máte představu o tom, jak by mohla pokračovat Atlandida?. Pokud ne, dostal se mi totiž do ruky překlad článku, který popisuje, jak by eventuálně mohla vypadat 6. série Atlantidy, kdyby nebyla zrušena a pokračovalo by se dál s příběhem. Musím ale upozornit, že je to opravdu jen malý nástin a vůbec by to tak nemuselo dopadnout, kdyby dostala zelenou, takže to berte s rezervou. Věřím tedy, že si to rádi přečtete a samozřejmě s pokračováním vzpomínek budeme pokračovat zase příští víkend (pokud mi nepřijde další přeložený rozhovor).

Pracovní názvy epizod 6. série SGANa začátku každé sezóny se tvůrci setkají a dávají dohromady nápady na příběh v následujícím roce. Sedíme v místnosti, jíme čínské jídlo, vymýšlíme, navrhujeme a prodiskutujeme poznámky, které jsou později uvedené na bílé tabuli se špendlíkem názvu dílu. Někdy tyto názvy zůstanou, tak jako v případě páté sezóny “Search and Rescue” a “Ghost in the Machine”. Mnohem častěji však ustoupí vhodnějším názvům, díky čemuž nenajdete na portálu Gateworld ve fórum diskuze k epizodám jako jsou tyto: Beckett Returns (alias The Seed), Sequel to Reunion/The Return of Tyre (Broken Ties), Flowers for McKay (The Shrine), Heist (First Contact), Monolith (The Lost Tribe), nebo CSI: Atlantis (Vegas). Nebo najdete? Každopádně na konci sezóny zůstanou vždycky užitečné nápady, které se nedostaly do finálního střihu epizod z nejrůznějších příčin (jako podobnost s jinými příběhy, záležitosti produkce, ostatní autoři na vás žárlí a záměrně vaše nápady pohřbí, aby v porovnání nevypadali tak dobře atp.) Raději, než je zcela zahodit, se uloží na později, i když jejich budoucí použití záleží na spoustě věcí, jako přístup k originálu, budoucí události, které nás nutí přehodnocovat až po čiré zoufalství z naší strany.

Poté co jsme dali několik měsíců dopředu dohromady jednotlivé epizody pro pátou sérii, začal jsem dávat dohromady list epizod pro 6. sérii. Použil jsem několik příběhových námětů, které se nedočkaly finálního střihu. Seznam se z počátku skládal jen ze tří nebo čtyř epizod, ale poté, jak čas ubíhal, další jména epizod přibývala, některé v žertu, jiné zcela vážně. Na konci dne, i když to bylo k ničemu, ukázalo se to být velmi zajímavým cvičením masochistického optimismu.

S tím se pojí, že je snadné přidat další názvy epizod na tabuli. To těžké přichází až s příběhem. Kolik z příběhů, které jsme zařadili pod 6. sezónu se dostalo do televize? Většina? To ani náhodou. Některé? Jeden, možná dva? No, staly se divnější věci. Pamatujete epizodu Childhood’s End (S0106 Konec dětství) a Irresponsible (S0313 Bezohledný hrdina)? Co by stálo za to, kdyby sezóna 6 nebyla zrušena?

#1 a #2: Teď co s I a II? Naše velká dvoudílná premiéra by začínala tam, kde jsme příběh opustili po šokujících událostech z finále 5. série: Enemy at the Gate (Nepřítel před branami). By začínala? Co to říkám. ZAČNE vzhledem k tomu, že návrh pro první dva díly byl převeden jako základ pro první Stargate: Atlantis film, rozdílem je jen to, že budeme moci náš příběh vyprávět v mnohem větším pojetí, vizuálními efekty nabitém plátně s důrazem na charaktery (pozn. překladatele: podle posledních dostupných informací bylo natočení tohoto filmu zrušeno).

#3: Children of the Corn/Fantastic Four: Tohle je příběh, který jsem navrhl už z počátku 5. série. Týkal se týmu na Daedalusu, který narazil na zdánlivě opuštěnou loď. Nalodili se a zatímco prohledávali potemnělé prostory, narazili na skupinu dětí ve stázi. Děti probudí a dozvídají se, že byly na cestě na planetu, kde se měly setkat se svými rodiči, kolonisty, kteří dokončili práci na nové satelitní komunitě. Děti jsou uvítáni na palubě a loď vyrazí na cestu k jejich cíli, když se objeví záhadná loď a spustí na Daedalus palbu. Naši hrdinové se snaží setřást pronásledovatele a v intergalaktické hře na kočku a na myš náš tým začíná mít podezření, že jejich malí pasažéři nemusejí být tak neviní a neškodní jak se zdá…

#4: Carl’s Replicator Story: Jestli existují dvě témata, která má Carl Binder (pozn. překladatele: výkonný producent seriálu) rád více než ostatní, pak jsou to duchové a replikátoři (za všechny jmenujme několik: S0305 Potomci, S0306 Skutečný svět, S0309 Přeludy, S0312 Ozvěny, S0402 Záchranné lano, S0505 Duše bez těla), takže jsme jednoduše předpokládali, že když se vrátí po zimní přestávce, bude mít pro nás scénář soustředící se na jedno z nich. Pracovní název je Carlovi replikátoři, ale mohl by se snadno jmenovat i Carlův duchařský příběh.

#5: Classic Atlantis: Marty G. (pozn. překladatele: Martin Gero, autor několika scénářů a režie S05E16) chtěl udělat příběh, který by se odehrával v prvních letech expedice na Atlantidě, takový flashback na příběh, který jsme ještě neviděli (podobně jako ve ztracené epizodě SG-1, kterou Rob projednával rok předtím).  Vzhledem k neochotě Torri (Torri Higginson) opakovat roli Elizabeth Weirové v dílu S05E05 Duše bez těla (celým smyslem epizody bylo propojení s některými známými tvářemi) a Paulova (pozn. překladatele: Paul Mullie, výkonný producent) neochota dělat flashback epizody si nakonec vyžádala otázku “Proč jsme ji k čertu NEVIDĚLI v první sezóně?”. Od příběhu bylo upuštěno.

#6: Carter Rashomon: Tohle byl příběh, který se nedostal do 4. série a skončil na smetišti 5. série vzhledem k faktu, že Carterová už nebyla velitelem základny. Původně jsme si to představovali jako poctu klasice Kurosawi z roku 1950 (pozn. překladatele: film Rašomon). Plukovník Carterová čelí možnému vojenskému soudu a odvolání potom, co se zvrtla akce mimo Zemi. Během následujícího vyšetřování se nám nabízí tři různé flashback verze událostí z obvinění. Co se stalo a z čeho byla obviněna? Hádám, že to se nikdy nedozvíme. Tím, že se díl nedostal do 5.série, přesunul jsem ho do diskuze k případné 6. sérii.

#7: The Red Shirt Diaries: Carl chtěl udělat příběh viděný z pohledu červené košile, jednoho z těch nějakých nejmenovaných, které ztratíme při množství mimozemských operací, kteří jsou chvíli oplakáváni předtím, než jsou zapomenuti mezi poznámkami k epizodám, když je tým probírá v kavárně. Carl vychází z možnosti, že tato zmíněná červená košile není až tak červená (odhodlaná), že raději než být zabita v akci, nechá se zajmout. Samozřejmě, politika týmu hvězdné brány s heslem: “Nikdo nezůstane pozadu” způsobí, že netrvá tak dlouho než Sheppard a spol. vyrazí na záchranou operaci.

#8: Sheppard D.O.A.:  Hej, pamatujete si brilantní triler s Edmondem O’Brienem jako mužem, který byl otráven a zbývá mu jen několik dní na to, aby zjistil kdo ho zabil a proč? Ne? Pamatuje si na akci s Jasonem Stathamem jako mužem, který byl otráven (drogou, která ho zabije, když jeho srdeční tep klesne) a má omezený čas na hledání nějakých odpovědí a pomsty? Ano? No, dost blízko. Je to skvělé předpokládat, že by to byla zábava - vidět Shepparda v závodu za pravdou o tom, kdo ho otrávil a proč - až na pár problémů. První: už jsme udělali epizodu, ve které naše postava byla zasažena a žije ve vypůjčeném čase (S05E06 Svatyně). Za druhé: to co dělalo originální Atlantidu tak skvělou (a zajímavou pro diváky) byl fakt, že naši hrdinové byly odsouzeni k záhubě. Světlo na konci tunelu nebyla léčba. Nebylo to nic menšího než odpověď na velkou záhadu. No, odpověď na velkou záhadu a to doslova, světlo na konci tunelu.

#9: The Replacements: Brad nadhodil příběh ve kterém by se tým dostal do křížku s mimozemskou rasou a, zatímco je pronásledován, stane se obětí dočasného efektu, který je přesune šest měsíců do budoucnosti. Vrací se na Atlantidu, aby zjistili, že jsou pokládáni za mrtvé a nahrazeni. Zatímco se snaží zvyknout si na svoji novou pozici (a pracovat se svými náhradníky) mimozemská rasa nepřímo zodpovědná za jejich nesnáze potěší Atlantidu svou návštěvou...

#10 a #11: Mid-season two parter: Kdyby dostala šestá sezóna zelenou, museli bychom nevyhnutelně nahodit jeden nebo dva stěžejní příběhy. Atlantida skončí uvězněná v časoprostorové kapse, která je kompletně odtrhne od Země? S pomocí nějakých záhadných přátel, se wraithové stanou znovu hrozbou pro galaxii Pegasus? Když se posádka Atlantidy stane cílem pro nějaké dobře mířené útoky, všem začne být jasné, že bývalý přítel je na cestě za pomstou? Výběr je na vás. Ať už by byl stěžejní příběh jakýkoliv, určitě bychom se o něm tady zmínili.

#12: Hamster Ball: Někdy přijdete s nějakým komplexním nápadem. Jindy to může být jen malý nápad či vize.  V tomhle případě vize jednoho člena týmu uvězněného v obrovské uzavřené kouli podobné té, ve které běhají křečci. Jak se do téhle pasti dostal? Jak se dostane ven? A, co je nejdůležitější, co se k čertu v téhle epizodě ještě stane? Budete se muset zeptat Alana.

#13: Yesterday, Today, and Tomorrow: McKayůj experiment s jumperem, který umí cestování časem pošle tým zároveň dopředu i dozadu v čase. Příběh se přesouvá pět let zpět (kde se jedna verze týmu snaží dostat jumper bez toho, aby ovlivnila minulost), pět let dopředu (kde wraithové obsadili Atlantidu a druhá verze týmu se snaží dostat jumper, aby wraithové nemohli varovat své minulé já), a současný (neovlivněný tým). Vývoj v každé časové linii ovlivní události v ostatních. Na konci dne, na základě mé detailní, barevné linie, vypadali ostatní, že jim exploduje hlava, takže jsme příběh opustili.

#14: Hexed: Ah, neblaze proslulý Sheppardů příběh, který se nedostal do finální verze, k velké nelibosti autorů.  Při návštěvě primitivní vesnice je Sheppard proklet místní čarodějkou. Nejdřív se Sheppard a spol. incidentu smějí - dokud se Sheppard nedostane na vlnu smolných událostí. Velké smůly! Náhle, tým neví co se děje a při jejich hledání odpovědí naráží na velmi znepokojivé komplikace. Slibná zábava byla nakonec odložena, protože na konci dne, bez ohledu na to, že jsme to hráli pro zábavu, vykreslilo by to Shepparda v komickém a dokonce až nehrdinském světle, což by Joevi nesedlo.

#15: Entropy: Paul chtěl udělat příběh, v němž by efekt mostu mezi realitami, jež vytvořilo duo McKay-Miller (pozn. překladatele: Jeannie Miller, Rodneyho sestra) měla vážné následky mimo Zemi -  pro město. Nakonec jsme ale skončili tím, když most měl vážné pozemské následky pro spoustu uvízlých vědců v sezóně 5 v díle  Brain Storm  (epizoda 16, Geniální řešení).

#16: Revenge: Jistá mimozemská rasa hledá pomstu Atlantidě poté co jsme překazili jejich plány (viz ta epizoda sezóny 5, kde jsme překazili plány mimozemské rasy).

#17: Payback: Nepleťte si to s “Revenge”. Jistý jedinec hledá odplatu Atlantidě poté, co jsme mu překazili jeho individuální plány (viz ta epizoda sezóny 5, kde jsme překazili plány jistého jedince).

#18: Turn of Events 2: Ok, nebyla žádná originální “Turn Of Events”. Skoro - ale ne úplně. Před lety jsme koupili děj epizody od autora na volné noze a ten ji pojmenoval tímto názvem. Opravdu. Turn of Events? (pozn. překladatele: Vývoj událostí). Proč ne třeba Suspense to Climax? (pozn. překladatele: Očekávání vyvrcholení). Nebo A Teaser and Five Acts in Focus? (pozn. překladatele: Pokušitel a jeho pět dějství v kostce). Nebo The Happening? (pozn. překladatele: Divoká jízda). Skutečnost, že jsme to nepoužili v žádné epizodě jen dokládá, že tak oblíbený název z oddělení autorů Alan dobře navrhl zařadit do série, která nikdy nebyla.

#19: Pre-finale: Pamatujete si ten velký celosezónní stěžejní příběh, který jsme diskutovali dříve v roce? No, tak tahle epizoda je časem velkého splácení dluhů.

#20: Finale: Naše velká očekávání se vrací ve finále našeho stěžejního příběhu, odpovědi na přetrvávající otázky, několik překvapení, gradující zakončení a volný přechod do událostí první epizody 7. série...


překlad: stealaya, korekce: Scimani


 

 

Zdroj | Zobrazeno: 15824× | 02.03.2014 18:00

Scimani | Stargate Atlantis | Epizody, Producenti, Scénáristé | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: