Emmerich a Devlin to dokázali, Stargate se opět otevírá

Loni na podzim jsme vás informovali o tom, že se Roland Emmerich a Dean Devlin nevzdávají naděje natočení filmů Stargate, tak jak je měli původně v plánu, protože film z roku 1994 byl jen část příběhu, který chtěli převyprávět. Plány jim ovšem zhatila společnost MGM, jelikož získala práva a tak vznikl jeden z nejoblíbenějších sci-fi seriálů všech dob společně s dalšími dvěma spin-offy, Stargate SG-1, Atlantis a Universe. Nyní můžeme potvrdit, že to opravdu dokázali, protože včera společně s MGM oznámili, že natočí novou filmovou trilogii Stargate spolu s partnerem Warner Bros, který se bude zabývat distribučními věcmi. MGM pak samozřejmě produkcí. Emmerich a Devlin se tedy po 20 letech vracejí zpět ke kořenům. Více v celém článku.

Hodně se sice mluví o restartu, nebo rebootu, ale ještě je příliš brzy něco takového říkat, protože nejsou informace, které by to potvrzovaly. Restart je sice nasnadě, protože to vypadá spíše na celý nový příběh, ale může to být i pokračování původního filmu, který ovšem nebyl zasazen do vesmíru, jak byl vytvořený v seriálech. Tomu naznačuje především fakt, že se jim seriál moc nelíbil. Takže nová trilogie může, ale také nemusí, obsahovat znaky a účastníky z filmu. Oba také hovořili o tom, že přehodnotili posledních několik let Stargate, což by mohlo naznačovat, že by nový příběh mohl koexistovat s kontinuitou seriálů.

Z filmu Hvězdná brána

“Vesmír Stargate byl ten, který nám moc chyběl, a už se nemůžeme dočkat, až představíme nové dobrodružství a příběh v nové trilogii”, řekl Emmerich a Devlin. “Tento příběh má velmi blízko k našim srdcím a dostáváme šanci navštívit znova tento svět, který je v mnoha ohledech jako dlouho ztracené dítě, které nachází svou cestu zpět domů.” Gary Barber, hlava MGM, nazývá Emmericha a Devlina “prvotřídními tvůrci původního Stargate” a řekl, že rád uvede obnovenou vizi tohoto fenoménu divákům několika generací. Podle slov Grega Silvermana budou nové filmy stavět na kreativitě a oblíbenosti původního filmu a zároveň přinesou originální filmový příběh, což naznačuje, že to bude něco nového a ne restart. Budeme se muset nechat překvapit, zatím je na to příliš brzy. Prozatím není jisté, o čem že příběh bude, ovšem návaznost na seriál je nejméně pravděpodobná (můj názor).

Z filmu Hvězdná brána

Režie se ujme opět Roland Emmerich a Dean Devlin se bude zabývat produkcí, stejně jako zástupci MGM a Warner Bros Jonathan Glickman a Warner Greg Silverman. Vzhledem k tomu, že jsou teď oba příliš zaneprázdnění dalšími projekty, z nichž nejhlavnější je Den nezávislosti 2, který zavítá do kin pravděpodobně 3. července 2015 nebo až v létě 2016, prvního filmu trilogie se tedy v kinech asi nedočkáme dříve než v roce 2018, protože Den nezávislosti má nyní přednost. Původní film, kde hrál Kurt Russell a James Spader, vydělal po celém světě více než 200 milionů dolarů.

Když to na závěr shrnu. Nevím, jestli mám jásat nebo brečet, to poznám, až budeme vědět o příběhu více. Samozřejmě bych chtěl hlavně pokračovat ve vesmíru, který známe skoro nazpaměť, a když to nevyjde a půjde o návaznost na původní film, nebo něco nového, rozhodně tím nepohrdnu, protože je to co? No přece Hvězdná brána a sci-fi. Sledujte nás pro další informace, protože tohle jsou už novinky, které se netýkají jen herců. Tal’ma’te.

Zdroj | Zobrazeno: 20833× | 30.05.2014 19:05

Scimani | General | Filmy, Natáčení, Producenti, Scénáristé | Komentáře (20)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[20] Scimani e-mail www 07.07.2014 09:37
djimon: Ovšem to, že bude seriály ignorovat, nutně neznamená, že nebudou mít nové filmy úspěch. Vem si, kolik už uplynulo let a je tu nová generace, která seriály třeba ještě neviděla. A na tom to bude asi postaveno. Samozřejmě pokud bude příběh velmi poutavý i pro staré fanoušky, nevidím v úspěchu také problém. Prostě si to šoupneme do alternativní reality a máme vyřešeno.

[19] Roman Mc Kay 28.06.2014 14:12
proč a já se těšil na antiky provázeli nás celou hystorií a my se máme vrátit do doby
za života Ra nebo těsně po ní nevím
ale nechci ztratit Daeydala nebo Jumpry
jen si to představte vidět zas Asgardské zbraně nebo F-302 by my udělalo větší radost a co snad je opět uvidíme v akci a přetce kolykrád už cestovaly časem ne
tak věřme přátelé SGC is back

[18] zumik 20.06.2014 09:22
4 roky jsou daleko, spoustu fanoušků na SG zapomene a ti co ne, stejně na film půjdou. Tím že se úplně odkloní od seriálů, dle mě vůbec nic neriskujou. Naopak to může velmi pomoci.
Zrovna koukám na cleou SG1 znovu, a i jako skalní fanoušek musím říct, že ten seriál je plný nelogičností a celkové ubírání seriálu je až příliš pohádkové. Tím rozhodně nemyslím, že by to bylo pro děti.
Nový start může velmi prospět tím, že můžou napsat úplně nový scénář. Například můžou zůstat při tom, že sít stargate vytvořila nějaká mocná rasa, která už zanikla, ale vůbec nemusí uvažovat, že celé galaxii vládne mocná rasa jako jsou goauldi a vše se může ubírat jiným směrem. Je zde velké množství možností, jak s SG naložit. A mohl by i vzniknout nový seriál, pokud to bude mít úspěch.
Pokud by byť jen uvažovali děj, který proběhl v seriálu, tak jsou velmi omezení dalším scénářem. V takovém případě bych řekl, že neúspěch by byl velmi pravděpodobný a že by se nemusela natočit ani celá triologie.
Osobně si myslím, že buť bude úplně nový start a nebo se naváže na původní film.

[17] djimon 15.06.2014 10:16
Scimani:Ak by sa tak stalo že by odignoroval serialy sg velmi by riskoval pretože serialy sg majú velkú fanušikovskú základnu ved SG1 bol vysielaný vo viac ako 80 krajinách sveta a trhal rekordy sledovanosti.Môže sa stat to že filmy budú blbost a fanušikovia sg to odignorujú kvoli tomu že Emmerich odignoroval sg serialy a filmy budú prepádaky.Ved uvídime počkajme si do roku 2016 vtedy by sa malo začat nakrúcat.

[16] Scimani e-mail www 06.06.2014 10:52
djimon: Obávám se že bude, seriály neměl v lásce, protože se ubíraly jinam, než on chtěl.

[15] Scimani e-mail www 06.06.2014 10:51
Warlock: Přesně tak, na úspěšnosti závisí, jestli bude i seriál.

[14] Scimani e-mail www 06.06.2014 10:48
Martin: Spíš O'Neil, samozřejmě, ale herce ze seriálu nečekej.

[13] JackKospo e-mail 05.06.2014 20:31
Já bych radši obnovil film Stargate: Extinction

[12] Johny Mc Cay 03.06.2014 13:46
To sice jo ale i tak třeba v atlantis jsme si museli zvyknout na Shapprda nebo na ostatní nové herce. Každopádně doufám že i tak stargate v úvozovkách oživí tak blahoslaveni budiž Antikové.

[11] Sognus 01.06.2014 18:52
To se mi moc nelíbí, znamená to, že prakticky zabijou všechny seriály.

[10] djimon 01.06.2014 18:04
Vynikajúca správa len dúfam že Emmerich nebude ignorovat 17 sezon 2 tv filmy sg.Koniec koncou popularitu značky Stargate priniesol hlavne serial SG1 bola by to škoda

[9] Warlock 31.05.2014 23:56
Nepotřebuji přímo návaznost na poslední díly jednotlivých spin-offů, v což by věřil pouze největší optimista. Klidně ať je to kompletní restart od nuly, ale ať má návaznosti na seriál a nepřevypráví si dlouho vytvářený vesmír úplně po svém, což by mě opravdu mrzelo. Klidně ať jsou tam jiní herci atd., ale úplný odklon by byl zahozením všeho, co prozatím vzniklo. Na druhé straně nová trilogie, pokud by byla úspěšná, otevírá o něco dvířka naděje, že by mohl být znovu nastartován i seriál. To je ale hodně předčasné prozatím.

[8] stafr 31.05.2014 13:01
taky jako spravny fanousek SG nepohrdnu nicim, co bude, at uz pujde o remake, pokraocvni ci cokoliv jineho....
ale asi by me nejvic potesilo, kdyby pokracovali neco ve stylu SGU( teda co se tyce myslenky) o puvodu vesmiru :-)

[7] lukys4 31.05.2014 11:13
no zhrniem to takto: ak to nebude mat súvis zo seriálom (aspon herci a dej) tak sa mi uvolni cca 110 GB na disku ktore mam zpratane stargate-om

[6] Martin e-mail www 31.05.2014 09:45
no a co herci ?? budou tam aspon staří dobří herci ? Oneill atd .. :-)

[5] Juraj e-mail 30.05.2014 21:22
na tomto filme i so seriálmi som odkojení :-) uvidíme za štyri roky sa toho ešte môže zmeniť...

[4] dani 30.05.2014 20:15
Kravina...

Independence Day 2/ID Forever is currently scheduled to open in theaters on July 3rd, 2015.

Source: Digital Spy


http://screenrant.com/stargate-movie-reboot-new-trilogy/

[3] MIRIDIA e-mail www 30.05.2014 19:46
no doufám, že filmy budou úvodem nových dílů seriálu:-)

[2] OdoAk3r 30.05.2014 19:29
Škoda, že jenom film, nový seriál bych také bral, ale i tak je to super !

[1] Imrich e-mail www 30.05.2014 19:16
huraaaaa :-D konecne :-D tesim sa :-D :-P

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: