Technologie hvězdných bran v databázi

Technologie hvězdných branZdravím všechny fanoušky Hvězdné brány. Tak konečně se po opravdu dlouhé době dostáváme opět k aktualizaci naší databáze. Předem se omlouvám, že to tak dlouho trvalo, ale nebudu se opakovat, snad chápete proč. Nedávno jste rozhodli, že technologii hvězdných bran, DHD a symbolů rozdělíme a zveřejníme postupně. Já sám jsem za tento postup rád, protože kdyby to mělo být najednou, jen tak byste se ještě nedočkali. Takže dnes vás čeká první část a to ta nejrozsáhlejší, co se týče popisu, čili technologie hvězdných bran, kterou jsem rozdělil na 4 stránky. Mělo by tam být vše, co víme, snad jsem na nic nezapomněl. Příštš se můžete těšit na druhou část věnovanou zadávacím zařízením neboli DHD, které nejsou tak obsáhlé. Nebudu to tedy zdržovat, zmíním se jen o tom, že všechny obrázky najdete pohromadě také v naší galerii a pokud budete mít jakékoliv připomínky, směřujte je prosím do předem připraveného tématu na fóru, jinde na ně reagovat nebudu, nebo spíše, nebudu je brát v potaz. Přístup je přes menu, nebo tady je zkratka. Takže přeji příjemné čtení a příště se uvidíme zase u DHD.

Zdroj

| Scimani | Web | Komentáře (2) | 04.05.2013 16:46

Exkluzivně o filmu Vánoční řezy s Davidem Nyklem v hlavní roli

David NyklNikomu nemusím asi představovat kanadského herce českého původu, Davida Nykla, který byl nezapomenutelný v Atlantidě jako Dr. Radek Zelenka. Nedávno jste s ním mohli shlédnout rozhovor pro televizní kanál FANDA, protože zavítal po delší době do Čech. Pravý účel návštěvy je ovšem natáčení filmu Vánoční řezy, o kterém se rozepíšeme více v pokračování článku.

Náš web kontaktoval producent a režisér filmu, Petr Zachariáš, jestli nechceme spolupracovat. Tuto nabídku jsme samozřejmě s díky přijali, protože odměnou za to, že budeme propagovat tento film, získáme osobní setkání s Davidem Nyklem na place, kde s ním budeme moci udělat krátký rozhovor, a uznejte, to se prostě nedá odmítnout. Velice si vážíme této nabídky, protože kdo by se nechtěl s Davidem Nyklem osobně setkat a popovídat si? My určitě chceme. Náš web je tu pro vás a co bychom byli za fanouškovský web, kdybychom Vám nedali možnost se zapojit? Byli bychom rádi, kdybyste otázky pro Davida Nykla položili právě vy a proto neváhejte a třeba v komentářích se ptejte, co vás zajímá. My je pak položíme za vás. Mějte ovšem na paměti, že pravděpodobně nebude čas zodpovědět všechny otázky, kterých bude, předpokládám dost, protože nám bylo sděleno, cituji: „Ano, řeknu Vám termín natáčení a můžete se přijet podívat a na par chvilek se ho zmocnit“. Proto vybereme jen ty nejzajímavější, ale ostatní si s sebou vezmeme pro jistotu také. Také by bylo vhodné, neptat se jen na Hvězdnou bránu, určitě vás zajímá i něco jiného. David je momentálně v Austrálii a za pár dní se opět vrátí, kdy se s ním domluví finální termín natáčení, což bude pravděpodobně termín i pro nás. Mělo by to být někdy koncem dubna, nejpozději v květnu.

Ale nyní už v pokračování článku k samotnému filmu Vánoční řezy, jehož název je trochu zavádějící.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Atlantis | Komentáře (16) | 13.03.2013 19:15

Adventura Stargate SG-1: Unleashed již v březnu 2

Stargate SG-1: UnleashedUpdate 19.3.2013: Je to oficiální. Hra by měla vyjít už brzy i pro PC na Steamu.

Update 7.3.2013: hra vyjde na zařízeních s iOS (iPhone 4 a iPad 2 nebo novější) 14. března 2013, na zařízeních s Androidem nejpozději začátkem dubna.

Není to tak dlouho, co se objevily na twitteru zvěsti o nové hře z prostředí Hvězdné brány SG-1, Stargate SG-1: Unleashed. Původně jsme si mysleli, že to bude mít spojitost s již vydanou aplikací Stargate Command, ale po vydání přídavku Teal'c's Revenge nás to trochu pustilo a i když se o ní ještě stále moc neví, nevypadá to na to a mělo by jít o adventuru, ale spojitost se Stargate Commnad stále není vyloučena. Nyní už to oficiálně MGM potvrdilo. Vývojářem jsou opět Arkalis Interactice. Na twitteru potrvrdili účast Richard Dean Anderson, Amanda Tapping a Michael Shanks, doufejme tedy, že i Tea'lca ztvární hlas Christophera Judge. Unleashed by se měl dostat na naše mobilní přístroje už v březnu tohoto roku první epizodou. Měla by podporovat zařízení od Apple a Android, stejně jako SGC. O Windows Phone zatím nevíme nic, ale vzhledem k tomu, že ani Stargate Command na něm není, je pravděpodobné, že nebude ani tato.

Na tuto novou hru vyšel už dokonce nový teaser trailer a i když není přímo z hraní hry, můžete se pokochat aspoň pěknou grafikou a nádhernými animacemi, ve kterých můžeme vidět například pěkně ztvárněné podobizny členů SG-1, ale také novou postavu Goa'ulda v ženském hostiteli v obleku EVA. Mimo jiné v něm můžeme spatřit i mučící hůl, tyčovou zbraň, goa'uldskou ozbrojenou ruku a další známé i neznámé předměty včetně Danielových brýlí, které prošly bránou bez něj a záběry z akce ve vesmírném prostoru. V každém případě se máme na co těšit už jen proto, že z prostředí SG-1 žádnou pořádnou hru nemáme. Ostatně je zbytečné dále více prozrazovat, když vše potřebné můžete vidět v traileru, který společně se screeny hlavních postav naleznete v pokračování článku.

Zdroj: gateworld.net, ign.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate SG-1 | Komentáře (15) | 07.02.2013 11:51

Jak je to dál s naší databází a výsledky ankety

Výsledky ankety a jak to bude dálZdravím všechny fanoušky hvězdné brány, především ty, co se zajímají o databázi. Nejprve se musím omluvit, že jsem ještě nedodělal technologii hvězdné brány, DHD a symboly, ale času je čím dál míň. Už skoro měsíc dělám korekci a pořád nejsem schopný to dokončit. Už to ale doufám nebude dlouho trvat. Věřte mi, že mě to také moc mrzí, když to trvá tak dlouho, ale rozhodně s tím nechci seknout a obzvláště ne teď, protože se možná blízká na lepší časy. S radostí vám totiž také oznamuji, že mám konečně na databázi posilu. Náš nový člen má přezdívku Pranus a tímto vám ho také představuji a přeji mu hodně zdaru. Doufám, že se vám bude jeho práce líbit.

Začal už před nějakou dobou pracovat na časové ose, která vyhrála v poslední anketě s nadpoloviční většinou všech hlasů, a tímto ji také stahuji a dávám novou, kde můžete pokračovat ve vybírání, čeho byste se v naší podrobné databázi nejraději nejdříve dočkali. Kompletní výsledky hlasování naleznete v pokračování článku. Jak jistě víte, nějakou dobu šla Atlantida souběžně s SG-1 a tak není divu, že většina fanoušků pátrá, jak se jednotlivé události z obou seriálů prolínají a u nás to najdete. Naše časová osa bude totiž komplexní, takže společná pro všechny tři seriály. Měly by v ní být i neoficiální informace z knih, komiksů a her a stále ještě nemáme jasno, jak to uděláme. Takže mě napadlo, že se na to zeptáme vás ve druhé anketě. Buď by byla společná pro všechno, anebo zvlášť oficiální (filmy a seriály) a neoficiální. Přeji pěkný zbytek víkendu a ankety najdete jako obvykle v pravém panelu dole.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (9) | 20.01.2013 21:00

Krátká recenze dabingu SGU

Recenze dabingu SGUCelkem dobrou zprávu ze včera na konec roku 2012 máme za sebou, a když jsme u toho dabingu, podíváme se trochu víc na rozbor dabingu SGU, který jsem měl možnost sledovat. Upozorňuji předem, že je to čistě můj názor, i když vím, že s vaším se bude pramálo shodovat, protože můj závěrečný verdikt je, že se dabing povedl. Sice vím, že studio je zklamané, že se fanouškům nelíbí, ale rozhodně se jim nechci touto krátkou recenzí zavděčit a hodnotím to nezaujatě. Nikdy jsem to také ještě nedělal, takže buďte ke mně shovívaví, prostě řeknu, co mám na jazyku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (23) | 31.12.2012 14:00

Stargate Universe na Fandovi před Vánoci a informace o dabingu

Destiny přilétá na obrazovky televizního kanálu FandaJsem tu se slíbeným článkem o dabingu Stargate Universe a studio se konečně rozhoupalo a schválilo jeho český název. Bude se tedy jmenovat Hvězdná brána: Hluboký vesmír. Další věcí na programu je samozřejmě datum premiéry na televizním kanálu Fanda, které bylo sice původně trochu jiné, ale pokud jste se někdo díval na pořad Volejte Novu, můžeme řečený termín potvrdit. SGU tedy začne na Fandovi 12. prosince 2012. Pokud si to někdo ještě pamatuje, tak 16. prosince 2012 to bude přesně dva roky, co Syfy seriál ukončilo společně s celým SG. I když to byla velmi smutná zpráva, tak to byly "pouze" dva roky, co se od ukončení dostal seriál k nám, což je trochu i úspěch a my si můžeme dát opakování. Více o dabingu v článku.

Zdroj: JacobCarter (odborný poradce)

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (44) | 31.10.2012 22:25

Nové role herců Ming-Na a Briana J. Smitha

Ming-NaDlouho jsme neměli na webu nějaký článek o nových projektech známých tváří, protože ty méně významné jsme dávali jen na sociální sítě a ty větší nebyly. Tohle je ovšem trochu jiné a zaslouží si místo na webu a hned rovnou dvě nové role.

První roli získala herečka Ming-Na v pilotu SHIELD a jestli bude úspěšný, seriál by dostal celou sérii na televizním kanálu ABC. Seriál by byl zasazen do světa velmi úspěšného filmu The Avengers, jež napsal a režíroval Joss Whedom (Buffy the Vampire Slayer, Firefly), který má na starosti i tento pilot. Ming-Na, která se mimochodem údajně vrací ke svému celému jménu Ming-Na Wen (ještě nepotvrzeno), hrála Camille Wrayovou v seriálu Stargate Universe, pro někoho asi ne moc příjemnou postavu. V novém seriálu bude hrát agentku Melindu May, která je popisována jako pilotní eso, experta na zbraně a vojáka, který je oduševnělý a mírně poznamenán jejími zkušenostmi v boji.

Whedon, který projekt spolufinancuje, píše a režíruje, bude i manažerem produkce, pokud pilot dostane celou sérii. Pilot SHIELD se ovšem zaměří spíše na některé z méně známých profilů postav v agentuře Earth Defense, takže nečekejte, že Iron-Man, Hulk, Kapitán Amerika, Thor a ostatní hrdinové, se budou objevovat pravidelně. Víme také, že Clark Gregg si zopakuje jeho roli agenta Phila Coulsona z filmu. Pokračování v celém článku.

Zdroj: gateworld.net, scifiandtvtalk.typepad.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (2) | 27.10.2012 13:49

Výsledky ankety o českém názvu Stargate Universe

Výsledky anketyMinulý týden jsme dali anketu na český název seriálu Stargate Universe, který by mohl být nakonec využit jako oficiální pro vysílání na televizní stanici Fanda. Rozhodně ale neslibuji, že na ní bude brán zřetel při rozhodování ve studiu produkce dabingu, protože chtěli vědět jen názor fanoušků, ale konečné rozhodnutí je na nich. Včera byla anketa ukončena a rád bych zde zhodnotil vaše názory na tento problém. Chápu, že v anketě nebylo moc možností, které jsem dostal, a také nebyly nijak zvlášť oslnivé, takže je pochopitelné, že jste se moc neshodli, i když název, který vyhrál, měl skoro tři čtvrtě hlasů. Rozhodně jste se sami mohli přesvědčit, že to u tohoto názvu není určitě nic lehkého, vymyslet vhodný ekvivalent v českém jazyce. Proto také anketa dopadla tak, jak dopadla a ruku na srdce, připadalo mi, že většina z vás nad tím moc nepřemýšlela. Ale nejsem tu, abych vás soudil, ale pokusil se nějak, pokud možno objektivně, zhodnotit všechny návrhy, které tu padli i mimo anketu, což by mohlo vyjít už vzhledem k tomu, že já sám ještě nejsem úplně rozhodnut při psaní tohoto článku, jaký název bych doporučil, takže nebudu žádnému snad nadržovat. Doufám, že můj menší rozbor mi to ulehčí. Samozřejmě chápu, že řada z vás s mými názory souhlasit nebude, což ostatně, jak předpokládám, uvidím v komentářích. Na výsledky ankety a rozbor se podívejte do celého článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (11) | 24.10.2012 20:50

Exkluzivně: zapojte se do tvorby českého názvu seriálu Stargate Universe

Stargate Universe

Update 23. 10. 2012: anketa ukončena, děkuji za vaše hlasy a názory. Zítra v novém článku najdete výsledky a menší rozbor.

Těšíte se na Stargate Universe, až poběží na televizním kanálu Fanda? Pokud ano, tento článek je pro vás velmi důležitý a neměli byste ho přehlédnout. Exkluzivně pro vás tu máme anketu na český název tohoto seriálu. Nyní už to tedy můžeme oficiálně prozradit. Náš web byl vybrán jedním fanouškem, který spolupracuje na tvorbě dabingu, pro exkluzivní informace z tohoto dění, za což samozřejmě moc děkujeme.

Natáčení dabingu ještě nezačalo, ale už víme datum, kdy to propukne. Tím dnem bude pondělí 29. října 2012. Před začátkem dabingu ovšem musí být schválený oficiální český název seriálu a stále o něm není rozhodnuto. Proto jsme byli požádáni o vytvoření ankety, ve které byste, Vy fanoušci, mohli o českém názvu rozhodnout. Stejně tak byste se měli podívat do dabingfóra, kde jsou také fanoušky navrženi dabéři hlavních postav. Režisér dabingu prý slíbil, že pokud to jde, chtěl by respektovat názor fanoušků. Co se týče dabingu, bude to asi obtížnější, protože je jasné, že pravděpodobně všechny navržené dabéry neseženou, ale pokud by se po nich sháněli, už to je malé vítězství. U názvu seriálu je ale velká šance, že bude vámi zvolený schválen. Více v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (53) | 16.10.2012 20:06

« Předchozí | 15 6 7 8 9 10 1170 | Další »