Ohlédnutí za Gateconem na Festivalu Fantazie 2016

Dnes vám přinášíme skvělé ohlédnutí za Gateconem na 21. ročníku Festivalu Fantazie 2016, jednou z největších akcí tohoto roku pro české fanoušky Hvězdné brány! Řada z vás se určitě letošního Gateconu nezúčastnila, nebo nemohla zúčastnit (včetně mě) a tak můj kolega Pranus s kolegyní HWG sepsali pro Vás tuto pěknou reportáž z celé akce. Mě samotného moc mrzelo, že jsem tam nemohl být, ale měl jsem vše z první ruky díky svým úžasným přátelům a kolegům z Gatecon Týmu. Tímto jim všem děkuji za perfektně odvedenou práci a svým kolegům za sepsání této reportáže. Také děkuji autorům videí a fotografií za jejich laskavé svolení, zveřejnit je u nás na webu. Doufám, že vás to navnadí a za rok dorazíte. Nyní už se ale nezdržujme a pojďme se podívat, jak celou akci viděl Pranus.

Než začneme, rád bych vás pozval do naší galerie Gatecon 2016, kde neleznete všechny poskytnuté fotky autory, protože do článku byly vybrané jen některé.

Úvod

Festival fantazie 2016

Gatecon na 21. ročníku Festivalu Fantazie 2016 v malebném městečku Chotěboř trval tento rok od středy do neděle, tedy pět dní. Nesl se jako vždy v nezaměnitelné atmosféře, kterou fanouškové a letošní exkluzivní host Christopher Judge, představitel Teal'ca, v průběhu celého týdne vytvářeli.

Ten pocit se musí zažít, zkušenosti a vzpomínky ničím jiným nenahradíte, nezbývá než se přijet podívat příští rok, pokud jste letošek propásli. Není to o nic těžší, než Vaše dovolená. Pokusím se Vám atmosféru letošního ročníku pokud možno co nejlépe vylíčit v tomto reportu.

Mohli jste přijet na celý Festival Fantazie nebo na kratší interval, jako to učinila naše delegace z sg-portal.eu, tedy naše redaktorka Odyssea, korektorka Happy/Hippie Wraith Girl „HWG“ a má maličkost - Pranus, především kvůli námi milované Stargate.

Gatecon je jednou z mnoha pořadových linií již zmíněného Festivalu Fantazie, což v praxi znamená, že pokud náhodou nebudete zrovna chtít jít na nějaký program Gateconu, můžete si vyhledat obrovské množství jiných aktivit s jinou tématikou a zúčastnit se jich.

Program

Letošním tématem Gateconu byla Časová smyčka.

Co všechno se tedy dělo v časoprostoru mezi 6. a 10. červencem? Nahlédněte:

Středa 6. července

bojovka

Snad jen pochmurné počasí trochu kazilo tento den. Bylo zataženo a chladno, ale ani to nezabránilo tvrdému jádru vážených návštěvníků přijít na první venkovní program s názvem: Zachraňte planetu před invazí Goa'uldů. Bitva na travnaté ploše byla tvrdá, nelítostná a mokrá, jak ostatně můžete vidět na videu níže. Věřím, že Gatecon tým pro příště vymyslí spoustu inovativních záludností pro ještě větší vylepšení této bojovky.

 

V 17. hodin byla ukončena linie PotterFanu, byla vztyčena brána a již nic nebránilo rozjetí naší linie na plné obrátky. Po třech přednáškách došlo na oficiální Zahájení Gateconu 2016, kde nám tvůrčí tým představil mimo jiné velké množství soutěží a také práci, kterou v průběhu posledního roku vytvořil. Nutno dodat, že jsme se ohromně bavili, záchvaty smíchu tu po celou dobu konání byly na běžném denním pořádku.

Proč dát šanci SGU? StarGate v písničkách, Moje cesta ke Stargate, Cestování časem v SG a Kouzlo Wraithů, kde obhajovala čest této dlouhovlasé rase HWG. To jsou názvy pěti přednášek, které završily první den akce.

Čtvrtek 7. července

Časová smyčka

Počasí nás tento den přestalo trápit a až do konce týdne se zlepšovalo. Ráno bylo zahájeno, jako každý následující den, promítáním tematického dílu 4x06 Časová smyčka pod názvem Dobré ráno v časové smyčce. Na rozespalé diváky pak padlo šokující probuzení, protože po tomto promítnutí mohli zhlédnout několik týmem velice humorně předabovaných scén z tohoto dílu, což díky své povedenosti zapříčinilo vznik a rozšíření letošních nových hlášek, které byly ještě silnější než průběžně padající „Gatecon není Gaycon“ či loňské „A nebo taky ne”. Raději je uvádět nebudu a to z důvodu jejich úderné jadrnosti. Kdo o ně nepřišel, tak ví.

Smyčáky

Program byl pln různých přednášek i soutěží. V průběhu dne se nám rozjela soutěž o letošní Smyčáky, kteří navazují na loňské povedené Goa'uldíky. Za splnění úkolů, jež byly odvozeny z legendárních scén Časové smyčky, jako například zažonglovat s třemi zmačkanými papírky, přeložit tajný anticky psaný text na kamenné desce, umět jezdit na speciálním kole (bobocar) nebo dokázat střílet do brány golfové míčky tak, jak to umí Jack, bylo možné získat právě Smyčáky – tedy odměnu v podobě placky.

Večer byl pak věnován vypuštění zábavných videí, upoutávek a dalších sestřihů i z minulého roku, které se postupem času Gatecon Týmu podařilo nastřádat. S dobrým ohlasem se setkaly „Anubisova lávka“ a již zmíněné, sofistikovaně předabované úryvky Časové smyčky.

Na králíčky z minulého ročníku od Alsshe bylo navázáno Bránami ve Stargate a to v podobném duchu. Ani letos jsme nebyli ochuzeni o vynikající přednášku od Rendie – Ba'al aneb proč ho máme nejradši. MartyCZ nám představil novinky z komiksového pokračování světa Stargate Atlantis, (o kterém jsme Vás nedávno také informovali v tomto článku), ve své přednášce SGA: A jak to bylo dál? Dále tu byly dvě soutěže: od Viki – Časová smyčka – soutěž! a X-Treme USQ od Petroita.

Nesmíme zapomenout i na ostatní neméně povedené hodiny zábavy:

Wraithi ve fandovské tvorbě, Starověký Egypt, Historie SG vesmíru, Stargate cast kam se podíváš, Tanec a hudba v SG!, Uniformy USAF, Neprofláklé & Nejprofláklejší SG Debaty.

Dnešek jsem s několika přáteli uzavřel v hluboké noci mimo Gatecon a to na simulaci můstku vesmírné lodě Artemis, kde byla námi alespoň trochu napodobena atmosféra, kterou všichni známe z pozemských vesmírných lodí SG.

Pátek 8. července

Christopher Judge

Tento den se projevil velkým očekáváním, protože přišel čas uvítat hosta Christophera Judgea, který přijal pozvání a přijel k nám do České republiky. Tento herec, jak všichni víme, ztvárnil svobodného Jaffu Teal'ca v deseti sériích Stargate SG-1. Právě odpoledne 8. července se krátce po 19. hodině objevil na pódiu své první besedy v chotěbořském kině. Jeho nadšení z návštěvy je k vidění i v reportáži FTV Prima v pořadu TOP STAR magazín, na kterou jsme vám dávali odkaz.

Aby bylo možné se na besedu pečlivě připravit a následně se z ní vzpamatovat, je v programu před a po ní zařazeno promítání některé ze zvlášť oblíbených epizod SG. Tentokrát to byly díly 8x16 a 8x17 Poslední boj.

Chris následně odlákával fanoušky z večerních pořadů svou přítomností ve „Vočích“, což je bar hned u kina. Tato informace se také dostala až k mým uším, a proto jsem s uctivostí opustil přednášku, za což se omlouvám, a vyrazil vstříc osudovému setkání. Nakonec se mi objevil přímo před očima. Ochutnával tam české pivo a promlouval k fanouškům.

Možná mě budete považovat trochu za blázna, že to tu vůbec zmiňuji, ale když potřeboval navštívit onen již legendárně využívaný strom za rohem kina, prošel nečekaně kolem mne a poplácal mě po rameni. Většinou mám zdravou a chladnou hlavu, ale v tomto momentu jsem na chvíli zamrznul podobně jako Replikátoři. Inu, který člověk může říct: „Teal'c se chytl mého ramene“. Stejný pocit mohli lidé zažít při fotografování po besedě, možná během podepisování, ale na to jsou vždycky všichni připraveni. Nebo ne?

Workshop

Další zajímavostí byl dopolední tříhodinový Workshop SG – suvenýr udělej si sám, kde jsem si naplánoval vyrobit ze sádry svůj další komunikační kámen Antiků, čímž bych Vám chtěl připomenout, že se díky Scimanimu blíží opětovné rozšíření naší databáze, tentokrát o antické technologie.

Ostatní příchozí si mohli vyrobit trička s výjevy ze Stargate nebo vlastní model hvězdné brány či některého z vesmírných plavidel.

Samozřejmě tu bylo i několik přednášek, jež podtrhly celkový páteční zážitek. Alssh odprezentoval hodinové pokračování přednášky z předchozího dne Brány v Stargate 1.001a (beta A1). Dále nastoupil Thor s kvízem Kde Gatecon můj a též ostatní řečníci WeX – Perličky ze zákulisí,  Co ve Stargate vidět nebylo RELOADED, Povznešení (nejen) Antikové a Astronomie ve Stargate.

Sobota 9. července

Beseda s Chrisem

Víkendový den s sebou přinesl absolutní vyvrcholení programové linie Gateconu. Pojďme se nejprve podívat na rozjezd. Po Dobrém ránu v Časové smyčce 3 přišel čas na přednášku Lidská rasa v Mléčné dráze, vycházející z mé práce pro databázi tohoto webu. Doufám, že Vám ji již brzy představíme zcela kompletní. Po třech prezentacích: Vládci soustavy a mytologie, Goa'uldsky snadno a rychle a Jak se dělá profesionální dabing, přišel čas na druhou debatu s Christopherem.

Chris nezklamal, rozesmával celé publikum spontánními žerty a zábavnými historkami, půvabně laškoval s Rendie, která vždy pohotově reagovala, nenechala se vyvést z rovnováhy a držela krok.

Na této besedě mu Gatecon Tým věnoval dar – dózu na sladkosti z českého křišťálu, nezbytné Jaffa Cakes, golfový míček s památečním nápisem „Gatecon FF 2016“ a pozvánku na Party of Opportunity. Následovalo fotografování, ze kterého jsem opět vyšel zcela nečekaně a neplánovaně s fotkou, protože nějaké další lístky se ještě daly koupit na místě. Fronta, která se ve svém vrcholu táhla až na ulici, už v té době naštěstí prakticky neexistovala (všichni čekali na podpis), takže bylo vystaráno již během pár vteřin.

Během promítání po besedě se postupně všichni přívrženci Gateconu nahrnuli do Velkého sálu, kde se již pomalu připravovalo Zakončení Gateconu 2016. Během tohoto ceremoniálu byly vyhlášeny výsledky některých soutěží, rozdáni poslední Smyčáci, promítnuty ty nejlepší momentky posledních dní a nejoblíbenější videa. Po poděkování za nádherný zážitek všem návštěvníkům i tvůrčímu týmu většina fanoušků ze Zakončení Gateconu 2016 na chvíli odešla kvůli přípravám na závěrečnou svatební party – Party of Opportunity.

Svatba Jacka a Samanthy na párty

Party of Opportunity je dílem Legacy Gatecon Teamu, který pořádal na minulém ročníku Gateconu, jehož tématem byl tehdy díl 2x21 Rok 1969, velice úspěšný večírek Party like it's 1969! Hlavní náplní letošního posledního večera byla svatba Dr. Samanthy Carterové a Jacka O'Neilla, protože pokud uvíznete v časové smyčce, můžete učinit cokoliv, aniž byste se museli ohlížet na následky. Z tohoto důvodu se konečně naši dva zamilovaní hrdinové chopili možnosti použít stroj času, díky čemuž jsme byli svědky velké oslavy s opravdovým svatebním dortem, polibkem, tancem i přípitkem. Nechybělo ani rozbíjení talířů s namalovaným smajlíkem z hořčice a kečupu nebo pojídání Froot loops, což jsou další ze symbolů Časové smyčky.

Neděle 10. července

Jako bonus získala naše linie obdarování v podobě posledního půldne Festivalu Fantazie navíc. Tento čas jsme využili k relaxaci nad dvěma díly SG-1 8x06 Avatar a 4x06 Časová smyčka.

Po tomto promítání následoval definitivní konec GATECONU 2016.

Zdroj | Zobrazeno: 26438× | 03.10.2016 15:08

Scimani | General | Con, Dabing, Epizody, Fan články, Galerie, Herci a postavy, Soutěže, Videa | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: