Film Stargate: Extinction jako komiks?

Stargate AtlantisUž to bývá skoro zvykem, že se čas od času výkonný producent a scénárista Joseph Mallozzi rozepíše na svém blogu o filmu Stargate: Extinction, protože ho zajisté stále bombardují otázkami fanoušci, ale on je bohužel malý pán, i když je autorem scénáře k filmu. Opět reagoval na jeden dotaz fanouška a rozebral ten problém z několika úhlů pohledu a bude právě na nás fanoušcích, jak by se to mohlo odvíjet dál. Fanoušek se ptal na to, jaká osoba nebo organizace vlastně vlastní hotové scénáře k SG-1 a SGA filmům. Mnozí z nás by totiž určitě byli rádi za to, kdyby byly skripty aspoň novelizovány a příběhy se staly součástí kánonu Hvězdné brány. Jaký je vlastně způsob, jak bychom mohli zahájit kampaň, aby to mohlo být realizováno alespoň v této podobě? Je potřeba někoho obtěžovat, dělat nátlak, přemlouvat, nebo dokonce vydírat? Pokud by toto někdo mohl dokázat, pak jedině velký fandom a myslím, že nás stále zůstalo hodně. Reakci Mallozziho najdete v pokračování článku.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Samozřejmě, toto je výborná otázka. Jak už ale určitě víme, práva na oba filmové scénáře (Stargate: Extinction a Stargate: Revolution) vlastní stále společnost MGM a je pouze na nich, zda někdy fanoušci uvidí tyto příběhy v té či oné formě. To se samozřejmě nezměnilo. Bohužel, z důvodů, které už jsem několikrát rozebíral, je vysoce nepravděpodobné, že by se film Atlantis vyrobil, nicméně existují jiné možnosti (viz otázka fanouška).

Mám-li být upřímný, nemám čas ani trpělivost si na to sednout a ze scénáře Stargate: Extinction napsat román. Kromě toho si myslím, že spisovatelé série Legacy udělali výbornou práci v pokračování dobrodružství SGA v knižní podobě (poz. redaktora: Knižní série Legacy se skládá zatím z 6 knih, které navazují na konec 5. série SGA a pokračují v příběhu. Bohužel u nás zatím žádné SG knihy nevychází, takže si musíte vystačit s originálem).

Jak jsem už říkal, určitě bych si našel čas, abych převedl skript Stargate: Extinction na komiks, kdybych byl osloven, abych tak učinil (poz. redaktora: Bohužel se nezmiňuje vůbec o Stargate: Revolution, o kterém vlastně ani nikdy nezmínil jeho příběh). Mám velké zkušenosti s prací na předcházejícím komiksovém projektu Dark Matter a věřím, že udělat komiks na Stargate: Extinction by byl skvělý způsob, jak dostat příběh mezi fanoušky. Bylo by to zvláště výhodné pro fanoušky, kteří si chtějí užít příběh, ale nemají moc čas, který by museli investovat k přečtení celého románu.

Ve skutečnosti, čím víc o tom přemýšlím, tím víc jsem přesvědčen, že je to skutečně fantastický nápad (za daných okolností) hned z několika důvodů. Nejen, že je takto podaný příběh nejlepší, více vizuální, čímž je více přístupný fanouškům, ale také je to to nejlepší pro MGM, protože by to mohlo oživit fanouškovskou základnu v předstihu před tím, co by mohlo přijít dalšího v sérii.

Velké kampaně, i když jsou dobře míněné, nikdy nebudou mít tak významný vliv, protože jsou rozhodnutí založena vždy na “posledním řádku”, to znamená na konečných číslech. Jsou tam stále potencionální diváci, kteří by mohli společnosti vydělat peníze? No, a co lepší způsob, jak to zjistit? Provést test s komiksem, který by byl založen na příběhu Hvězdné brány, kterého se fanoušci dožadují? Ano, to může snadno ignorovat záplavu dopisů od fanoušků na podporu série, ale je to mnohem obtížnější pro zamítnutí kvůli pevným prodejním číslům.

Pokud by studio dalo zelenou komiksu Stargate: Extinction, pro nikoho by neexistovala žádná nevýhoda, protože by fanoušci dostali, co chtějí a záleželo by pouze na nich, jak by se k tomu postavili a co by tím pádem MGM vydělalo. Existují tři scénáře, jak by to mohlo dopadnout.

Nejhorší scénář: Stargate: Extinction vyjde jako komiks, ale neprodává se tak dobře, jak se očekávalo (velmi nepravděpodobné je názor Mallozziho, ale já si tím nejsem moc jistý). Přinejmenším fanoušci konečně prožijí příběh, který zavede Atlantidu zpět do galaxie Pegas.

Lepší scénář: Stargate: Extinction vyjde jako komiks a prodejnost je dobrá. No dobře, co by se mohlo stát? Pravděpodobně by mohly vycházet další příběhy a co bude dál? No, máme tam všechny ty nápady na epizody šesté série SGA, kdyby nebyla ukončena. K dispozici by byl také SG-1 film Stargate: Revolution a další dobrodružství SG-1. A samozřejmě je tu také možnost pokračování příběhu Stargate: Universe. Vše by ovšem bylo opět ve formě komiksů nebo podobných tiskovin.

Nejlepší scénář: Stargate: Extinction vyjde jako komiks a jeho prodejnost překoná všechna očekávání, což by vedlo k tomu, že si toho MGM významně všimne a uvědomí si, že zejména televizní série Stargate: Atlantis má stále obrovskou a oddanou fanouškovskou základnu. A pak možná, opravdu jen možná, bychom mohli uspět tam, kde dříve fanouškovské kampaně selhaly a učinil by se obrovský krok k přesvědčení MGM, aby pokračovali s příběhem na obrazovce.

Ale popořadě, nejprve by musel vyjít Stargate: Extinction jako komiks. Takže pojďme dát studiu vědět, že chcete Stargate: Extinction jako komiks, který bude založen na základě nerealizovaného scénáře k filmu. Je potřeba přesvědčit kolegy fanoušky (což nyní dělám) a udělat tolik hluku, abychom získali jejich pozornost a budeme mít komiks. A potenciálně mnohem více, protože poprvé po dlouhé době budete moci Vy fanoušci ovlivnit budoucnost Stargate.

Promo na Stargate Atlantis 5. série s Dr. Kellerovou

Tak co tomu říkáte? Šance stále jsou, i když jen malé a samozřejmě fanoušci z České a Slovenské republiky, popřípadě jiných zemí, to mají opět složitější, protože nevíme, kde daleko by mohl komiks vycházet, ale nesmíme se vzdávat a musíme se semknout, aby se něco mohlo dít. A když si my fanoušci nakonec vybojujeme aspoň ten komiks, bude to záležet pouze na nás, jak oslníme jeho nákupy MGM a oni by mohli rozhodnout v televizní sérii. To je pro dnešek vše, takže přeji spoustu dárků pod stromeček a šťastný a veselý Nový rok 2014. Jsme tu stále s vámi.

Zdroj | Zobrazeno: 15305× | 24.12.2013 12:00

Scimani | Stargate Atlantis | Filmy, Komiks, Producenti, Scénáristé | Komentáře (8)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[8] Kuba 28.01.2014 02:11
A co komunitni fincovani? Kikstarter a spol?! Takle pokracuje Buffy takhle ziskala po nekolika letech film? Co to zkusit z tehle stranky? Neuvazoaly o tom zahranicni fandove? Nezkouseli takovy tlak na MGM? Je by to nestalo nic, zafinancovalo by se to fanousky. Jen do toho jit ...

[7] Dan 77 02.01.2014 23:56
Mohl bys prosím upravit můj předchozí příspěvek? To byl nevydařený pokus, měl tam být smajlík místo odkazu na něj. :-D

[6] Scimani e-mail www 30.12.2013 18:28
Dan 77: Taky jsem na to upozorňoval, že je to pro nás mnohem obtížnější 8-)

[5] Dan 77 30.12.2013 14:37
To bychom museli mít dovozce těch SG komiksů. :-D

[4] Hank Landry 27.12.2013 23:38
Neuškodí se přiučit trochu angličtiny, když chci zmizet do ciziny. :-D

[3] Scimani e-mail www 26.12.2013 15:41
Cylon: To není problém dnešní doby, to je přesně ten problém, o kterém jsem v článku psal. Je to na fanoušcích, to znamená, že je to jen o lidech, jak se k tomu postaví a jestli pro to chtějí něco udělat. Pokud si to ukradnou, tak je to nezajímá a pokud si to koupí, i když si to můžou stáhnout, je vidět, že pro to chtějí něco udělat a tak se pozná správný fanoušek. Ostatní mají většinou plnou hubu keců, ale neudělají pro to vůbec nic a radši si to stáhnou. To u mě není fanoušek, zvlášť když mele jen o tom, jak by chtěl pokračování.

[2] Cylon e-mail 25.12.2013 16:33
no problem dnesnej doby je ze nejaky chytrak to naskenuje/unikne elektonicka podoba ... hodi sa to na torrent a vsetci si to postahuju... MGM z toho nebude mat zisk a skonci to cele na prd ...

[1] Jakub 24.12.2013 12:30
jj, to by bolo super len neviem ako by som sa k tomu na slovensku dostal

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: