Jak by vypadal dnes již zrušený film Stargate: Extinction

Nástin filmu Stargate: ExtinctionJe to už celkem dlouho, co se Joseph Mallozzi rozepsal na svém blogu o zrušeném filmu Stargate: Extinction. My jsme na to prve sepsali krátký článek. Byl to opravdu hrubý nástin filmu, ale toto jaro se o něm rozepsal znovu a to celkem dost podrobně. Je tedy vidět, že ho to také moc mrzí, protože scénář na film byl vlastně hotový. Jeho autorem byl právě on společně s Paulem Mulliem. Zítra odjíždím na Gatecon, doufám, že se tam s řadou z vás potkám a proto jsem ještě před tím dal dohromady tento článek, který přeložila naše nová kolegyně Odyssea a za to má naše velké díky, protože je to nyní s lidmi na překlad docela špatné, pokud chceme, aby se dál pracovalo na databázi. Pokud se tedy chcete opět rozbrečet a zanadávat si, pokračujte dál na celý článek, zbytek, ať radši nečte {#emotions_dlg.jokingly} Můžete nám dát třeba v komentářích vědět, jak by se vám takový film zamlouval.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Scénář k filmu Stargate: Extinction

Při pohledu za těmi 11 lety s Hvězdnou bránou, je mi hrozně líto jedné věci – že jsme promarnili příležitost natočit Atlantis film. Přitom jsme byli blízko… tak blízko…

V pátém roce SGA, když jsme pracovali na posledních scénářích série, jsme neměli žádnou představu o tom, co přinese budoucnost. Bude šestá série? Souhrnný film? Robert Cooper navrhl, abychom se připravili na oboje. Jeho myšlenkou bylo vyhradit další měsíc k produkci, během kterého bychom natočili dvojdíl zahajující šestou sérii, případně by se mohl vydat na DVD, kdyby se seriál neobnovil. Byl to geniální plán, který jsem navrhl lidem, kteří o tom rozhodují. Kdybychom dostali zelenou, mohli bychom se vrátit přímo za epizodu Nepřítel před branami (Enemy at the Gate). Prostě jsme potřebovali dostat povolení, raději dříve než později, abychom se ujistili, že máme všechny účastníky na palubě.

Je smutné, že jsme nikdy zelenou nedostali, přestože jsme nakonec scénář k Extinction dokončili, příležitost na konec šesté sezóny byla naše poslední. Trh s DVD nebyl vůbec dobrý a scénář byl proto opuštěn. Teď jsme tu bez filmu.

Jak jsem již zmínil v předchozích článcích, film by začínal záběrem, který by odhalil nový domov Atlantis na měsíčním povrchu. Dovídáme se, že se brána od svého návratu na Zemi nepoužívala, ale pod tlakem IOA je rozhodnuto, aby byla v provozu současně s pozemskou bránou a aby tam byla zřízena trvalá měsíční základna. Toto rozhodnutí ale nepřijali všichni. Například Woolsey a McKay poukazují na to, že mají stále určitou odpovědnost vůči lidem v galaxii Pegas. Samozřejmě toto tvrzení s IOA sotva něco udělalo.

Bohužel, když se brána vrátí zpět do provozu, Zelenka ohlásí zvýšenou energii v kondenzátorech. Příliš pozdě si uvědomí, že Antikové zabudovali bezpečnostní mechanismus, který ohlásí, když je Atlantida přesunuta. Samozřejmě to byla autodestrukce. McKay zjistí to nejhorší – město bude zničeno, pokud se nevrátí do galaxie Pegas.

Woolsey shromáždí tým zase dohromady, transportuje Johna a Ronona z místní nemocnice po barové rvačce (začlenili jsme jizvu, kterou herec Jason Momoa utržil při nehodě poblíž svého domova v L.A.) John potom navštěvuje Oblast 51 a opět pod těžkými protesty IOA navštěvuje svého „kamaráda“ Todda.

Mají v plánu použít problematický pohon červí díry pro uskutečnění řady skoků do Pegasu – nicméně, pohon vyhoří někde uprostřed cesty, asi 300 000 světelných let od domova někde poblíž galaxie v Trojúhelníku. Podaří se jim dát dohromady dostatek energie pro jeden poslední krátký skok, který je dostane do dosahu zjištěné anomálie v podprostoru.

To, co následuje, je dobrodružství zahrnující tajemnou civilizaci snažící se využít neomezený potenciál akrečního disku mezi dvěma hvězdami, cestování v čase a závod s časem, kde tým musí odvrátit nejen zničení Atlantidy, ale i zánik celé rasy.

V některých výjimečných momentech, které člověka napadnou, je jedno, jestli Sheppard skončí v pasti na nepřátelské mateřské lodi, padající zpět do místnosti s nepřítelem, mající technologii, kterou ukradli z Atlantidy, protože se stejně zachrání. Nepřátelští vojáci obklopují zamčené komory, připravující se zaútočit, když – dveře se zatřesou a vylétnou ven, ve kterých se odhalí Sheppard v jednom z asgardských exo-obleků.

Asgardský exo-oblek

Další moment zahrnuje Todda, který je ochotný riskovat vše, aby přepadl své budoucí já na můstku nepřátelské mateřské lodi, aby zachránil Atlantis z posledního zničujícího útoku. Dvě bitvy. "Tak mladý a impulzivní," říká Todd z budoucnosti. "Tak starý a bláznivý," říká současný Todd. Nakonec bude mít budoucí Todd navrch a jeho soupeře znehybní. Zvedá dýku pro poslední úder – jen proto, aby se někdo dostal dovnitř a chytil ho za zápěstí. Rodney McKay přispěchá na záchranu a náš Todd vezme věci do svých rukou, aby situaci obrátil.

John a Todd jsou nuceni pracovat pro dobro všech. "Pokud bych měl vybrat jednu věc, která se mi na vás nejvíce líbí" řekl Sheppard během jedné děsné chvíle: "řekl bych, že je to váš smysl pro humor." S kamennou tváří mu Todd odpoví: "Ano, na úlu jsem byl známý jako ‚zábavný‘."

Nepřátelské šipky útočí, Beckett je v ovládacím křesle Atlantidy, mateřská loď stojí proti Atlantidě, město má velké škody, Teyla prožívá hroznou ztrátu, potom společně s McKayem a Rononem provedou několik zásadních, hrdinských činů.

Atlantida se nakonec vrátí do galaxie Pegas, kde dají Toddovi svobodu. "Udělal jsi vše, abys zachránil město i po tom všem," vysvětluje Woolsey. "Samozřejmě, že ano," říká Todd. "Jak jinak bych se dostal domů?". A ten okamžik ukazuje, jak daleko věci došly, John si totiž se svým bývalým nepřítelem podává ruku na rozloučenou. Woolsey doufá, že se jednoho dne jejich cesty zkříží za lepších okolností. Todd souhlasí. "Bylo by skvělé, kdybyste se někdy stavili na večeři," řekl, než se vydal skrz bránu.

Atlantidu znovu usadí na vodu, Beckett dostane od Rodneyho zpět své želvy a předpokládá stálou pozici nového šéfa lékařského výzkumu a vývoje na Atlantidě. John utěšuje truchlící Teylu a uvědomí si – odhalením cestování v čase – že jsou si souzeni.

Poslední záběr je na noční Atlantidu, klenot na vodě…

Ano, byl by to skvělý film, ale myslím, že by byla ještě lepší šestá série začínající dvojdílnou epizodou.

A ano, měli jsme velké plány. Když o tom teď přemýšlím, jsem přesvědčen, že S06E19 a S06E20, dvoudílné finále série, by zahrnovalo myšlenku, jak se tým vrátil z mise AU Atlantidy, kde byl záhadně vzkříšen Michael a personál (Woolsey, Keller, Beckett, i Chuck!) by se stal hybridy ve spolku s jejich bývalým nepřítelem. Sakra. Tolik úžasných příležitostí! Nástin plánu epizod celé 6. série, kdyby se dostala do produkce, je vidět na obrázku.

Nástin epizod 6. série SGA


Překlad: Odyssea, Korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 28112× | 27.06.2013 21:25

Scimani | Stargate Atlantis | Epizody, Filmy, Scénáristé | Komentáře (33)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[33] Kakabus 24.07.2016 10:59
Jo a nevíte kdy zase budou dávat v TV -atlantis??:-O

[32] Kakabus e-mail 24.07.2016 10:57
Já chci 6.sérii PLSKO ;,(;,(a proč musel umřit Michael:-(:-(

[31] Scimani e-mail www 15.06.2016 21:07
3wfg: Ten, co už se pár let plánuje a o kterém jsme zde psali, projdi si starší články, nebo si je vyhledej.

[30] 3wfg 09.06.2016 21:25
za jaky restart ?

[29] Scimani e-mail www 07.06.2016 17:21
zippy: To máš složité. Seriál je moc drahý a to nejdůležitější je, že je všechno rozprodané a museli by začít od začátku. Buď rád zatím za ten restart v podobě 3 filmů, pak se uvidí podle úspěšnosti, jestli bude další série. Pokračování nebo dokončení starých už ale nečekej.

[28] zippi e-mail 22.04.2016 21:47
Ja seriál SG-1-A-U mam rad ikdyž u SGU musim vlastně říct že jen z doslechu protože mě moc nelakalo že už je to vlastně uplně oničem jinem,ale chtěl sem říct že by měli pokračovat v natčeni i přeš snad tucet chyb které byli do oči at už v SG-1 nebo SGA-a nějak sem v antlantide nepochopil boj z vreity pokaždy byl problém který v nejakym minulem dile byl neřešitelny a když nanak řešni přisly hned ho zamytli protože by něco a pak po xx dilech to udělaji protože vlastne nic?ale to je fuk vem te si terminátora kolik ma dilu,?a pak ještě seriál přibeh sary conrove a proč tedy tady nenatoči par filmu třeba 6 dilu od SG-1 po Atlantidu a hloboky vesmir

[27] Scimani e-mail www 26.02.2016 08:27
lukas: Tak ti holt bude muset stačit filmová trilogie remaku původního filmu.

[26] lukas 22.02.2016 20:24
pekne mne stve ze neni dalsi film hvezdne brany moc bych ho chtě :-P

[25] DRmccay e-mail 22.05.2015 18:46
Mě by klidně stačila SGA,ale na ten bych se opravdu rád podíval.Ale asi neudělají ani jednu z těch věcí.😬

[24] david 22.02.2015 09:21
A taky mi vadi ze sgu ma jen 2 serie;,(

[23] david 22.02.2015 09:18
Ja mam taky vstek na stargate atlantis koukam uz 8 let muse jsem si ji stahnout vsechnu do pocitace protoze jsem se malem zblaznil kdyz skoncila dost mi to vadilo.


[21] Scimani e-mail www 05.02.2014 17:23
Anerbon: Nesrovnalost to není, současný Todd zabil budoucího a to že budoucí chtěl zabít současného na tom nic nemění, protože se to nikdy nemělo stát, to je jen pro dramatičnost. Nevím, kde jsi četl, že se točí tři filmy, ale taková informace ani nikdy nebyla. S SG je konec nadobro. Možná v daleké budoucnosti jen nějaký restart, pokračování je silně nepravděpodobné.

[20] Anerbon 04.02.2014 03:14
Bylo by dobrý kdyby byla další serie Atlantis a ještě film k Attlantis bych taky uvítal ale podle toho co čtu tam je hromada nesrovnalostí. Kdyby přece Todd zabyl sám sebe v minulosti nemohl by se pak vrátit z budoucnosti a zabýt sám sebe protožeby neexistoval ale pokud by neexistoval a nevrátil by se do minulosti tak by Todd z minulosti dál Existoval protože byho nikdo nezabyl a mohl by se vrátit do minulosti a zabýt sám sebe a tak by se to opakovalo do nekonečna a jeho život skončil tam kde se vrátil. Takže nechápu proč by chtěl zabýt sám sebe. ale jinak je vážně velká škoda že nic takovího neudělali. Původně jsem měl nejradši, SG-1. Když jsem viděl pár dílů řekl jsem si že Atlantidda je hovadina a že nestojí zato se dál dívat. Nakonec jsem si ji pustil celou ze zvědavosti a ukázalo se že jsem asi vyděl ty horší díly. Teď asi před čtvrt rokem jsem si pustil i Univers a ukázalo se že neni až tak špatnej jak se říká. Ale to že se tam oběvily jen dvě,tři mimozemský rasi a jejich potomci. Ale jinak u UNivers se mi nejvíc líbil ten dvojdíl s tim jejich potomkama a u atlantidy se my zdálo že je to konec. Nenapadlo mě že je to otevřený. myslel jsem že to udělali schválně a ani jsem nečekal že by neco dalšího mohlo být. Když jsem našel zmínky o 6. serii začal jsem doufat že ji udělaj. nakonec psali že místo 6. serie připravujou film a než jsem se vzpamatoval a přijmul že film by mohl být taky super tak jsem zjistil že zrušili i ten. Ale pořád je možnost že se to po nějaký době opráší a začnou s novou Atlantis, SG-1, dokončením Universe, nebo i novym seriálem např. z galaxie Ido. Teď jsem četl že pracujou na třech filmech. Nevim jak stará informace to je a tak jen doufám že filmy dokončí (jestli je už nezrušili) a že to dá impuls pro natáčení dalšího seriálu o Atlantidě, SG-1, UNivers enbo i nového.

[19] Pilot11 14.12.2013 10:51
Teď se právě dívám na StarGate Continuum
A je to fakt blby ale co na děláte

[18] Scimani e-mail www 02.11.2013 14:24
Emily84: Knih se světa SG je mnoho, ale bohužel ne u nás.

[17] Emily84 22.10.2013 21:26
Ježiši to je bomba. Jen škoda že se nedočkáme. Moje poslední naděje padly když po ukončení SGU, kompletně rozprodaly sklad rekvizit. Hrozná podívaná vidět na fotkách rozprodávat v podstatě kompletní svět SG1,SGA, SGU (viděla jsem tam uniformy, tyčové zbraně, dorozumívací kameny, replikátorské bloky atd. ceny nebyly zrovna malé) Jak tady ale padlo, mohly by to vydat alespoň knižně. Vydává se star trek, star wars atd, proč už někde do háje není Star Gate - beru jakoukoliv sérii

[16] RodnyMcCay 02.10.2013 15:31
Já chci SGA jinak můžu všem slíbit že se zblázním a požádám Ronona o tu jeho pěknou pistolku na pomstu za celé zkažení SG ;,( evil ;,(

[15] mrwilkodiseus e-mail 25.08.2013 01:15
škoda ten film by byl v čr trhak a navic by pokračovala nova řada sga a to docela naštve když člověk ví že by to pokračovalo
je to veliká škoda!!! rad bych stargate atlantis snad jednou v budoucnu zase videl i ze sestou radou.

[14] cuba30 e-mail 09.08.2013 13:33
mě to osobně mrzí žádný film na stargate Atlantis není ale doufám že někdy bude ;,(

[13] polida 14.07.2013 12:00
škoda že ten film zrušil ;,(;, ;,(;, ;,(;,(

[12] Sailles 03.07.2013 22:30
Skoda ze ten film zrusili :-(

[11] Scimani e-mail www 02.07.2013 14:45
Nikolaj: Pokud vím, nikde v textu není, že umřel Kanaan, to jsou jen dohady, stejně tak jsou dohady, že se dají Teyla a John dohromady, není psáno, že se dají dohromady. Může to znamenat cokoliv a už se to nedozvíme.

[10] Evenger 01.07.2013 21:44
prečooo-ho museli zrušiť ;,(;, ;,(;,(

[9] Claire e-mail 29.06.2013 21:30
Souhlasím s Nikolajem, nikdy jsem nechápala shippery, kteří dávají Teylu a Johna dohromady... Jinak ale bych ten film rozhodně podpořila a štve mě, že nebude :-(

[8] Nikolaj 29.06.2013 17:15
Tak to, že by Kanan umřel a Teyla by se dala dohromady se Sheppardem mě to celý zkazilo, to jsem to radši neměl číst, ale jinak Todd by si určitě zasloužil větší prostor!

[7] lukys 28.06.2013 13:24
mně je jedno co by bylo dale nejen sgu třetí série, sga film nebo šestá série sga klidně i stargate revolution ale aby něco z toho bylo a to co nejdříve. Prostě čím více tím lépe :-)

[6] Badwolf 28.06.2013 09:10
Tak třeba jednoho dne pokud bude štěstí se všechny série zase rozjedou. nyní ale k SGA, podle mně by bylo nejlepší udělat po 5. sérii film a pokračovat až do úplného konce 6 sérií.Obdobně to bylo uděláno u Battlestar Galacticy, kde se jim to parádně vyvedlo.Kdyby pak bylo na mně u SGU, tak bych mněl v podstatě sepsanej už celej scénář 3. série :-D

[5] Hank Landry 28.06.2013 00:07
Kdyby dali třeba nějakou sbírku... Klidně bych jim přispěl :-)

[4] Journal e-mail 27.06.2013 23:58
Je to velká škoda proč to v tom nejlepším to ukončí mohli uďelat film SGA jak např v SGC na zakončení , nebo proč jak tady kolega zminil nenú zakončeno SGU boží serial a takhle to zkazit ...

[3] ruda 27.06.2013 22:49
achjo, achjo, dokazal bych tu cely komentar popsat samymi sprostymi slovy, ale nebudu to radsi delat. :-D nicmene film podle popisu by byl parada ! nebo i 6. serie. kdyby to aspon vydali knizne bylo by to super.. Vic me ale stve, ze neni zakonceni SGU..

[2] Viki 27.06.2013 22:22
Je jedno co by bylo, hlavně, když by bylo :-) A když nemůže být ani pokračování ani film tak by to aspon mohli vydat knižně.

[1] Hank Landry 27.06.2013 22:12
Chci ten film! :-D

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: