Už jste přihlášení na Festival fantazie 2016? Je nejvyšší čas.

Zdravím vás přátelé. Čas nám sice ubíhá stále konstantní rychlostí, ale další ročník Festivalu fantazie 2016 se nezadržitelně blíží. Rádi bychom vás na něj chtěli pozvat. Koná se tradičně v Chotěboři začátkem letních prázdnin v předem pronajmutých prostorách kolem kina v Tyršově ulici. Jak jistě víte, Festival fantazie je největším festivalem popkultury, který u nás můžete navštívit a jedná se především o setkání fanoušků všeho druhu, především sci-fi, fantasy a hráčů. Můžete se zde setkat s kamarády, které zajímá to samé co vás, poklábosit si a bavit se spolu na zajímavých přednáškách témat, která vás baví, nebo si zahrát zajímavé deskové či počítačové hry, popřípadě zajít do kina na premiéry filmů apod. Bývá tam toho tolik, že si prostě můžete vybrat. Tradičně bávají pozvaní i někteří zahraniční hosté, což se předpokládá i letos, ale bohužel ještě nejsou známí. Tato pozvánka je sice obecná, ale apeluji především na fanoušky seriálů z prostředí Hvězdné brány, protože tam tradičně nebude chybět Gatecon. Více v celém článku.

Co je tedy potřeba, abyste se mohli zúčastnit této skvělé akce? Není toho mnoho a všechno potřebné vlastně naleznete na samotných stránkách akce, Festivalu fantazie. Vhodné je také sledovat stránky Festivalu fantazie na facebooku, protože tam najdete veškeré novinky především organizačních věcí, které je potřeba vědět. Zdůrazním zde hlavně to nejdůležitější. Festival fantazie se koná ve dnech 30. 6. – 10. 7. v Chotěboři, takže je potřeba si na tento čas zarezervovat nějaké volno. Samotný Gatecon je pak od 7. 7. do 10. 7. Pokud ale bude nějaký zahraniční host z Hvězdné brány, nebývá zvykem, že bude zrovna v době konání Gateconu, ale to bychom vám samozřejmě dali včas vědět.

Festival Fantazie

Jakmile budete vědět termín, kdy se můžete dostavit, je to už jednoduché. Stačí navštívit stránky Festivalu fantazie na odkazu výše, kde máte všechny potřebné informace k účasti. Je opravdu vhodné si všechno prostudovat, především pravidla účasti a zjistit si potřebné informace o cenách, dopravě, ubytování, občerstvení, pořadech a dalších službách, aby vás později nic nepřekvapilo. Jakmile máte všechny potřebné informace, stačí se už jen přihlásit k účasti. Máte na výběr dvě možnosti. První z nich je jednoduchý nákup vstupenek, na který nepotřebujete registraci, ale výhodnější je samozřejmě druhá možnost přes registraci, která v sobě skýtá výhody, jako jsou třeba slevy na vstupném, zajištění ubytování a přihlášení pořadů. Pokud to není vaše první účast a už jste se registrovali, použijte prosím své původní přihlašovací údaje a neregistrujte se znova!

Po přihlášení, popřípadě registraci, si už jednoduše zakoupíte vstupné a služby, které chcete během návštěvy využít. Připomínám, že pokud provedete platbu předem do konce května, můžete využít slevy na vstupném, potom je to za plnou cenu. Pokud byste později potřebovali provést nějaké změny v účasti, je to také možné. To je vlastně vše a už se jen můžete těšit na samotnou účast. Nyní už ale k samotnému Gateconu.

Gatecon 2016

Na festivalu fantazie samozřejmě probíhá spousta programových linií a aktivit, které  můžete navštívit. Nás ale zajímá především Gatecon. Jak už jsem psal termín výše, letos se bohužel smrskl na 3,5 dne. Můžeme vás ale ujistit, že o zábavu bude řádně postaráno. Stále ještě nemáme pro Gatecon vytvořený vlastní web, ale doufám, že se to do budoucna změní. Prozatím tedy novinky stále u mě. V každém případě máme vytvořenou stránku na facebooku a vzhledem k tomu, že je tam skoro každý, není to asi problém. Jednotlivé odkazy pro sledování novinek a zajímavostí z letošního Gateconu na Festivalu fantazie jsou zde:

Facebooková stránka Gateconu
Událost Gateconu
Událost herci Gateconu

Gatecon 2016

Tématem letošního Gateconu je časová smyčka, což je, troufám si tvrdit, asi nejoblíbenější epizoda mezi fanoušky. Byla velmi vtipná a v tomto duchu se také pokusíme zorganizovat letošní Gatecon. Především závěrečný večírek se potáhne v tomto duchu. Určitě se tedy bude na co těšit, ale organizátoři Gateconu by vás chtěli poprosit, jestli byste také něčím nepřispěli. To byste udělali nejlépe tím, kdybyste přihlásili nějakou přednášku či promítání s tématikou Hvězdné brány. Takovéto volné aktivity fanoušků jsou samozřejmě honorovány pořadateli Festivalu fantazie.

Pokud byste tedy chtěli něčím přispět na letošním Gateconu, budeme jen rádi. Je to velmi jednoduché. Pokud máte nějakou přednášku, je potřeba být zaregistrovaný a přihlášený k účasti na Festivalu Fantazie. Pak už stačí přednášku jednoduše přihlásit zde. Je tam jednoduché menu, kde si vyberete příslušnou programovou linii, zaškrtnete, o co se jedná, a zadáte termín, od kdy do kdy jste na Festivalu Fantazie k dispozici, aby se to mohlo správně načasovat. Prosíme vás tedy, pokud máte zájem, učiňte tak, protože každá nová přednáška a prezentace je vítaná.

Myslím, že to by bylo prozatím vše, tak si to nezapomeňte načasovat a přijeďte se na nás podívat, těšíme se na vás. O případných hercích vás budeme informovat hned, jakmile se něco dozvíme. Pěkný zbytek dne přeje Gatecon tým.

Zdroj | Zobrazeno: 31800× | 09.04.2016 15:00

Scimani | General | Con, Epizody, Fan tvorba, Filmy, Herci a postavy, Hry, Seriály, Soutěže | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: