Top 10 epizod Josepha Mallozziho

Top 10 epizod Josepha MallozzihoPřinášíme vám překlad článku z Mallozziho blogu o jeho 10 nejoblíbenějších epizodách hvězdné brány. Vybíral jen ty, ve kterých je uvedený jako autor a na kterých opravdu pracoval. Také vyřadil epizody, které se nakonec od jeho prvotního návrhu změnily. Proto vyřadil epizody jako Time, 2010, Life, Duet, Subversion, Prodigy, Prophecy, This Mortail Coil, Shadow Play a nakonec mu zbylo 15 možností, ze kterých po důkladné úvaze vybral deset nejlepších. V posledním výběru vypadli takové díly, jako byly Whispers, Point of No Return, Incursion I, Nightwalkers nebo Reunion.

Deset nejlepších epizod podle Mallozziho naleznete uvnitř článku...

10) Revidování (Revisions) – 7x05 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Pamatuji si, jak mi vedoucí oddělení VFX (Vizuálních efektů) Supervisor James Tichenor řekl, jak moc si užíval tuto epizodu, protože to byl, podle něj, jeden z těch pravých scifi příběhů: bez mytologie, bez vazeb na předchozí epizody, jednoduchá epizoda. Původně měla epizoda vypadat úplně jinak, ale po obědě suchých žebírek a pikatního maki výkonný producent Robert C. Cooper nás nasměroval tím správným směrem. SG-1 zde narazí na společnost žijící v hermeticky uzavřené bublině. Členi komunity začínají náhle mizet a společně s nimi i vzpomínky na ně. To byl jeden z těch příběhů, kde jsem přesně věděl, kde chci skončit: v závěrečném momentu chce jeden z místních, aby mu Carterová řekla o jeho ženě, na kterou si nevzpomíná…

9) Trvalé pouto (The Ties That Bind) – 9x04 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem si tak užíval práci na posledních dvou sezonách SG-1, byla Vala Mal Doran. Tato epizoda byla příležitostí k prozkoumání její minulosti, ještě z období, kdy byla žoldákem a živila se uzavíráním obchodů. Claudia Black má talent zahrát svou část přesně tak, jak si to představujete. Vždy bezvadné komické načasování a skvěle vypadající na obrazovce – voilá! Co víc si přát? Byla obdařena velkým talentem a v této epizodě byla skvělým hostem. Vala a Daniel jsou stále spojeni podivným poutem a musí být neustále ve své blízkosti. Vydávají se za někým, kdo možná ví, jak toto pouto zrušit, jenže se dostávají, kvůli Vale, do obchodních problémů…

8) Kletba (The Curse) – 4x13 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Po třech sezonách jsme zjistili, že naše příběhy jsou dobrého ražení a bylo potěšující přijít s příběhem zkoumající život Dr. Jacksona před vstupem do programu Stargate. Je to trochu tajemná legrace se zdravou dávkou egyptské mytologie, průzkumů a objevování a na závěr další megalomanský padouch. Dr. Daniel Jackson se na pohřbu svého bývalého učitele archeologie potkává s bývalou přítelkyní Sárou. Podle ní byl na stopě velkého objevu související s Eset a Osirisem. Daniel se rozhodne podívat na jeho výzkum a nalézá goa’uldské symboly. Carterová zjišťují, že v ní je mrtvý goa‘uld…

7) Zpřetrhané vazby (Broken Ties) – 5x03 – Stargate Atlantis

Mallozziho Top 10

Ve čtvrté řadě se Ronon setkává se svými lidmi ze Satedy, kteří pracují pro Wraithy. Vůdcem je Tyre, bývalý Rononův přítel. Vše se to zvrtne a nakonec se Tyre vydává zachránit Ronona z rukou Wraithů. Je to příběh o vykoupení a přátelství. Jeden z nejlepších výkonů Jasona Momoy.

6) Rodinná pouta (Family Ties) – 10x18 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Další příběh o Vale, tentokrát poznáváme jejího otce. Ten sice pomůže SG-1 s nalezením zbraní, ale Vala je varuje, že se mu nedá věřit. A také, že ano. Dostává azyl na Zemi, ale všechny se snaží jen okrádat. Navíc je tu jedno z nejpamátnějších zakončení ve Stargate.

5) Morpheus (Morpheus) – 10x02 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

SG-1 nalézá obyvatele jedné planety mrtvé. Všichni zemřeli na nějakou nemoc ve spánku. Zjišťují, že jde o prokletí Morgan Le Fay. Vala se mezitím na Zemi podrobuje psychologickému vyšetření, což je velmi zábavné.

4) Časová smyčka (Window of Opportunity) – 4x06 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Ve Stargate verzi filmu Na Hromnice o den více (Groundhog Day) musí O’Neill a Teal’c používat mozek více než svaly (což u těchto dvou je nepravděpodobné), protože musejí vyřešit delikátní problémy – uvízli v desetihodinové časové smyčce. Během smyčky se naučí žonglovat, hrát golf přes hvězdnou bránu a konají i další věci aniž by se museli bát následků…

3) Kamelot (Camelot) – 9x20 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Kamelot získal zásluhy jako uzavření cliffhangeru samostatně. Mitchell, Dr. Jackson a Teal’c jsou na palubě zdánlivě opuštěné lodi, Carterová pluje bezmocně vesmírem a Vala vše sleduje z relativně bezpečné vzdálenosti na nepřátelské lodi a chystá se na porod „vůle Ori“.

2) Pozůstatky (Remnants) – 5x15 – Stargate Atlantis

Mallozziho Top 10

Tři zdánlivě nesouvisející dějové linie toho mají více společného, než si prve uvědomíte v epizodě, ve které Sheppard čelí údajně mrtvému nepříteli. Genii jménem Kolya. McKay a Zelenka objeví tajemné zařízení a Richard Woolsey nalezne lásku tam, kde ji očekával nejméně. Skvělý výkon od všech a zajímavá chemie mezi dvojicemi Sheppard-Kolya, McKay-Zelenka, Woolsey-Conradová tvoří nezapomenutelný zážitek.

1) Rezonanční efekt (Ripple Effect) – 9x13 – Stargate SG-1

Mallozziho Top 10

Přestože mi hlava málem explodovala při psaní scénáře, tak i přesto mám na tuto epizodu nejhezčí vzpomínky. V této epizodě se objeví několik verzi týmu SG-1, které neustále proudí do SGC. Ukazuje se však, že jeden z těchto týmů není obětí, ale snaží se chytře využít situace, jde o takové zlé dvojče. Naše reálná SG-1 se náhle ocitne v nesnázích a jejich jedinou šancí, jak to vyřešit, je myslet jako myslí oni samotní.

Zdroj | Zobrazeno: 7226× | 16.08.2010 22:47

Ayrton1 | General | Epizody, Producenti | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: