Stargate Universe nominováno v Emmy Awards

Emmy AwardsDlouho nebyly žádné zajímavé zprávy kolem fenoménu Hvězdné brány a tak je mi potěšením oznámit vám, že náš oblíbený seriál Stargate Universe získal nominaci v prestižním udělování cen Emmy. Bohužel dostal jen jednu nominaci, ale i tak to určitě potěší. Nebude ale překvapením, za co SGU získalo nominaci. Samozřejmě za mimořádné, speciální vizuální efekty pro sérii za epizodu Awakening. Jistě víte, že specialisté týmu vizuálních efektů Marka Savely odvedli vynikající práci, protože efekty, které jsme mohli vidět v seriálu, byly opravdu mimořádné a úžasné. Jaké má ale šance na získání ceny? To je jistě zajímavá otázka. Pro představu tedy uvedu, proti kterým seriálům stojí. Jeho soupeři jsou: Game of Thrones, Boardwalk Empire a The Walking Dead. Na závěr nám nezbývá, než popřát SGU a týmu Marka Savely hodně štěstí a ať vyhrají. Vítězové letošního ročníku udělování cen Emmy budou vyhlášeni v hlavním vysílacím čase 18. září na kanálu FOX. V pokračování článku naleznete ještě seznam všech členů týmu vizuálních efektů, kteří byli nominováni.

Zdroj: emmys.tv

Tým vizuálních efektů SGU

 • Mark David Savela, vedoucí dozorce vizuálních efektů
 • Craig VandenBiggelaar, vedoucí dozorce digitálních efektů
 • Adam de Bosch Kemper, vedoucí animátor
 • Krista McLean, vedoucí digitálních efektů
 • Luke Vallee, klíčový kompozitor vizuálních efektů
 • Erica Henderson, vedoucí kompozitor
 • Michael Lowes, vedoucí 3D návrhářů
 • Wes Sargent, klíčový 3D návrhář
 • Kodie MacKenzie, klíčový kompozitor vizuálních efektů

Zdroj | Zobrazeno: 5054× | 14.07.2011 18:17

Scimani | Stargate Universe | Epizody, Seriály, Soutěže, VFX | Komentáře (12)

Pravidla pro komentáře:

 • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
 • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
 • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
 • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
 • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
 • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
 • Držte se tématu novinky.
 • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[12] CharlieX3 16.07.2011 21:43
@konig
kde mas v sg-1 poslednych seriach lepsie efkty jak v celej SGU?
a tym ze SGU bolo drahsie tak muselo mat aj lepsie efekty a tym padom aj ziadne chyby ...
a kde pri bitkach si mal blbe efekty?
podla mna boli ovela lepsie jak tiez z SG-1 ... ale uznavam to ze SGU sa moze merat s bitkami SGA ale nie SG-1

[11] jarin021 15.07.2011 22:51
Koning: Ty asi neumíš číst! Já jsem neřikal že když se ti to nelíbí tak sem nelez já jsem řikal že když se ti nelíbí tak si je dělej sám.

[10] Scimani e-mail www 15.07.2011 19:36
Já si tedy nevšiml, že byly hrozné, ale naopak a zvlášť když snímám obrázky a pouštím si to snímek po snímku, skoro nic nepoznáš (v těch bitvách jak říkáš), pro mě skvělé.

[9] Konig 15.07.2011 14:27
A off the record - Emmu za vizuály si zaslouží Walking Dead.

[8] Konig 15.07.2011 14:24
jarin & charlie: Komentáře jsou od toho, aby člověk vyjádřil svůj názor. Takže vaše když se ti to nelíbí, tak sem nelez, si strčte za klobouk.

Efekty byly v SGU většinou na seriál opravdu úžasné, ale to jen do doby, než přišlo na vesmírné bitvy. To potom bylo jednoduše otřesné.

Taky netvrdím, že všechno v SGA bylo skvělé (viz. 4x20 na konci - aneb jak ten barák spadl jak domeček z karet), tak ani v SG-1, ale celkově byly efekty z posledních sérii SG-1 rozhodně lepší než v Universe. Budu se opakovat, ale v SGU sice je spousty efektu opravdu skvělých, ale problém je že si rovněž na spousty nedali ani trošku záležet, a vypadá to pak hrozně.

[7] Scimani e-mail www 15.07.2011 09:05
Jinak ještě aby si to někdo špatně nevykládal. To slovo mimořádné jsem tam nedal proto, že zrovna mě se efekty líbí, ale tak se ta kategorie jmenuje, není to jen speciální vizuální efekty.

[6] Scimani e-mail www 15.07.2011 08:21
Ano to samozřejmě, takové podobné záběry se opakují ve všech SG a SGU není výjimka. Je jich takových více, nejenom ten, co zmiňuješ, například jeden z bitvy s drony se také opakoval a najde se jich více.

[5] phantasos 14.07.2011 23:13
Jo byly to (jsou) vynikající efekty (nemůžu si pomoct, Destiny je prostě nádherně do detailu propracovaná - ta jim určitě dala najvíc práce a tak stála asi podle mě nejvíc) ale všiml jsem si že asi párkrát recyklovali jeden záběr na Destiny zezadu jak vystupuje z FTL. Stejnej záběr jsem pak viděl ještě asi v 5-6 dílech. Nestěžuju si, chápu to, jen to tak zmiňuju :-).

[4] Scimani e-mail www 14.07.2011 22:33
Každý má samozřejmě svůj názor a někdo nebude souhlasit a někdo ano, ale co se mě týče, tak SGU má bezkonkurenční vizuální efekty oproti SG-1 a SGA.

[3] CharlieX3 14.07.2011 22:30
Konig: jarin ma pravdu ... ak sa ti to nepaci nelez sem... a vysoko podpriemerne effekty?? preco si myslis ze SGU skoncilo? boli cca 2x vacsie naklady na efekty jak v SG1 a SGA
a boli to SUPER EFFEKTY .... v sg1 a sga sa vsetko opakovalo ale v SGU nie

[2] jarin021 14.07.2011 21:59
Co to meleš za kraviny efekty byli úžasné a jestli se ti nelíbí tak si je dělej sám. A kdyby byly jak ty řikáš otřesné i v SGA tak by asi nevyhráli cenu emmy za vz. efekty.

[1] Konig 14.07.2011 20:20
Mimořádné efekty? Tak to jsme se asi dívali na jiný seriál, jelikož efekty SGU se mi zdály velice podprůměrné, a údajně vyšší rozpočet vidět tedy vůbec nešel.

V prvních dílech byly efekty úžasné, ale postupně (nechápu jak je to možné, měli se právě ještě zlepšovat) byli jednoduše otřesné. Stejně jako v SGA.

Prostě co se efektu týče, tak rozhodně vedou poslední série SG-1, pak následuje SGA a SGU, ty jsou tak na stejno - občas skvělé, většinou ale strašné.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: