Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Shrnutí všech vydání původního filmu StargatePrvní film Stargate vstoupil do kin v roce 1994 a ihned se stal velmi populárním sci-fi snímkem a řada lidí byla okamžitě rozhodnuta si film později zakoupit a mít ho doma vystavený na poličce a mít možnost si ten film prohlédnout kdykoliv znovu.

Tvůrci se však fanouškům rozhodli přinést rovnou několik verzí, pokaždé to trochu upravit, vylepšit, prodloužit a dělo se tomu tak každých pár let, bylo by tedy dobré si trochu shrnout všechna vydání.

Toto shrnutí vychází sice z amerických verzí, ale evropské nebudou odlišné. Máme tu první VHS vydání z roku 1995, tedy ještě stará dobrá videokazeta, a zakončíme rokem 2009 a výročním vydáním Blu-ray edice.

Zdroj: gateworld.net

Stargate (1995 a poprvé v DVD verzi v roce 1997)

Původní originální vydání filmu na VHS, základní vydání obsahující film ve střihu pro kina a bez bonusového materiálu. Tato verze vyšla o dva roky později poprvé na DVD.

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Stargate: Special Edition (1999)

Příchod DVD dal studiu a fanouškům neuvěřitelnou příležitost, bylo připraveno toto vydání s lepší kvalitou audia i videa a navíc obsahovalo dokonce i audio komentář od tvůrců Rolanda Emmericha a Deana Devlina. Navíc film byl upraven a bylo přidáno celých devět minut a vznikla rozšířená režisérská edice. Ta je u fanoušků pravděpodobně nejoblíbenější, jelikož přináší důležité prvky k mytologii, například objev zkamenělého Jaffy, které film více prohlubují, například i vojenský postoj a důvod, proč byla Jackovi přidělena sebevražedná mise.

 • Původně film začínal objevem Hvězdné brány v roce 1928, ale v této edici film začíná únosem lidského hostilele pro Goa'ulda Ra. Trochu později se k tomu vracíme ve flashbacku, když Daniel vypráví příběh, který čte v jeskyni, ale originální úvod byl o dost delší
 • Hvězdná brána není jedinou vykopanou věcí v Egyptě v roce 1928, archeologové pracující pro Dr. Langforda také nacházejí pár zkamenělých mimozemských bojovníků, strážce Hora, kteří buď byli pohřbeni s bránou, nebo se pokusili projít skrz a přitom byli pohřbeni.
 • Později se, uvnitř vojenského výzkumného zařízení, generál West a plukovník O'Neill dívají ve skladišti na Horovi ostatky a mají tajnou konverzaci o nebezpečí nadcházející mise. Vědí, že se na druhém konci pravděpodobně budou nacházet nepřátelští mimozemšťané.
 • Daniel Jackson přesvědčí generála, aby ho nechal projít bránou, protože mu zaručí, že dokáže najít adresu zpět na Zemi a vytočit bránu z druhé strany. V kinoverzi se pouze O'Neill otočí na generála a řekne "Je to na vás."
 • Když přijde písečná bouře k Nagadě, tým ztratí kontakt s vojáky u pyramidy a pokusí se odejít. Ska'ara a ostatní je zastaví a uzavřou městskou bránu, čímž vojáky donutí k nepřátelské reakci, kdy téměř postřelí děti. Až když Ska'ara ukáže O'Neillovi blížící se bouři, pochopí, že tu nejsou držení proti své vůli.

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Stargate: Ultimated Edition (2003)

Lions Gate (práva na distribuci film nemá MGM) vydala Ultimátní Edici převážně s cílem podpořit klesající prodej starších titulů, mezi něž patří i Stargate. Edice obsahovala obě verze, jak kinoverzi, tak režisérskou verzi filmu a ten samý audio komentář, jako byl ve Speciální Edici. Novinkou však bylo 20 minut bonusů, které daly fanoušků možnost nahlédnout za kamery při tvorbě filmu včetně nějakých památečních obrázků štábu z natáčení v horké Yumě v Arizoně.

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Stargate: Extended Cut (2006)

První edice Stargate, která vyšla na Blu-ray v HD formátu, ačkoliv je obal stejný jako u Ultimátní edice, první převedení filmu do 1080p obsahuje pouze delší verzi filmu a audio komentář, nemá tedy žádné bonusy. Ale je to první pokus v novém formátu, který byl v té době drahý k výrobě.

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Stargate: 15th Anniversary Edition (2009)

Vydání k 15. výročí filmu je nejnovější a zároveň nejrozsáhlejší ze všech. Zahrnuje jak obě verze filmu, tak komentáře producentů, jak se film tvořil a několik nedávno natočených rozhovorů s herci a štábem, který se ohlížel zpět na tvorbu filmu. Celkem 4 hodiny bonusového materiálu včetně dvouhodinového komentáře. K dispozici je dokonce i interaktivní hra. Zvuková stopa byla vylepšena na bezeztrátovou 7.1 DTS-HD. Tuto edici také brzy očekáváme v ČR.

Shrnutí všech vydání původního filmu Stargate

Zdroj | Zobrazeno: 9522× | 30.07.2011 18:39

Ayrton1 | General | DVD a Blu-ray, Filmy | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

 • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
 • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
 • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
 • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
 • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
 • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
 • Držte se tématu novinky.
 • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: