Report z britského conu Chevron 7.6

Souhrn britského conu Chevron 7.6Začátkem května se mohli radovat fanoušci Hvězdné brány z Velké Británie, jelikož to měli ke hvězdám původního seriálu Stargate SG-1 velice blízko. Město Birmingham leží ve střední Anglii a pokud jste zde někdy byli a narazili na hotel Hilton, tak vězte, že toto místo bylo právě před dvěma měsíci velmi důležité. Právě zde se odehrál třídenní con připravený skupinami Showmasters a Massive Events. Pojďme si společně celou akci zrekaputilovat prostřednictvím jedné redaktorky serveru wormholeriders.org, která se společně se svými dvěma kolegy na tento sraz vydala.

Velká Británie je opravdu velmi blízko, takže určitě se mezi vámi najdou tací, kteří budou mít zájem se na tento con podívat. Další con, Chevron 7.7, bude už letos, přesněji od 4. do 6. listopadu v Northamptonu (opět střední Anglie) v Park Innu. Celý report v pokračování článku.

Zdroj: wormholeriders.org

DEN PRVNÍ

Víkendová atmosféra byla znát již od brzkého rána, kdy se začali sjíždět fanoušci těšící se na spoustu radostných shledání a na navázání nových přátelství. Registrace byla rychlá a snadná jako vždy, hodně se nakupovali fotografie navíc a podepisovalo se. Také byl zahájen lov odznaků, kterých jsme s naším nestydatým nadšením nasbírali čtyři ze sedmi.

Poté jsme vyrazili do obchůdku, abychom se podívali na všechny ty hezké, zářivé obrázky a uspokojili svoje smysly, a také si trochu poplakali nad tím, že si ty impozantní věci nemůžeme dovolit. Fanouškovství, proč jsi tak drahé? Chceme zářivé věci. Výlet jsme úspěšně ukončili a rozhodli jsme se, že je čas pokusit se manévrovat směrem k Hiltonu – protože, a to vás ujišťuji, mapa je rozhodně potřeba! Pro lidi tak zdatné v navigaci jako my každopádně!

Chevron 7.6Poté jsme se trochu potulovali kolem a dohnali jsme pár lidí, což bylo vedlejší v porovnání se zahajovacím ceremoniálem, na který jsme šli, všichni nadšení a vnitřně (a někdy i nahlas!) jásající. Skupinku po skupince nás vpouštěli do haly a my jsme si rychle mezi ostatními několika stovkami nadšených fandů našli svá místa. Focení propagačního plakátu Chevronu 7.6 se ukázalo být velice populárním, ale je na něm Richard Dean Anderson, takže se to dalo čekat!

Když světla potemněla, vzrušení v sále vzrostlo na novou úroveň, všichni měli své fotoaparáty nachystané… Čekalo se jen na Jasona a Marka z Showmasters Events, až zaujmou své postavení na pódiu. Komikové odjakživa, celé obecenstvo se za břicho popadalo, když vysvětlovali, jak to bude probíhat o víkendu.

Ale pak přišel čas na ten opravdový důvod, proč jsme sem všichni cestovali ze všech koutů světa! První představeným byl Dan Shea, který sklidil nadšený potlesk a dostavil se, aby nám řekl příběh o sms zprávách a vysokých účtech za telefon. Zdálo se, že si užívá, že je centrem pozornosti a museli ho přesvědčit, aby vůbec přestal mluvit. Rozhodně jsme se těšili na tu veselost, která, doufejme, bude v jeho přednáškách!

Chevron 7.6Dalším byl Gary Jones, kterého představili jako „stydlína v důchodu“, proti čemuž hned protestoval, když běžel uličkou dolů na pódium. Na základě předchozích anekdot o telefonech nám Gary řekl všechno o blokování hovorů Dana Shea, a pak se tiše usadil na své místo. Jeho panel taky vypadá jako dobrá zábava!

Chevron 7.6Fulvio Cecere byl představen jako další. Chevron 7.6 je prý jeho úplně prvním srazem! Zdál se být šťastný, že tu je a ve své krátké řeči prohlásil, že miluje Anglii. Vzhledem k tomu, kde jsme, udělal dobře, že to řekl!

Chevron 7.6Další do toho výskajícího a pokřikujícího davu přibyla Teryl Rothery, žena, která si získala naše srdce za to, že byla tak impozantní. Když přišla na pódium a viděla všechny fotoaparáty, jak se blýskají, udělala pózu, nabízejíc tak improvizovanou možnost na vyfocení. Zdá se, že Teryliny hlavní plány na víkend jsou chodit na párty a bavit se. Všechno je to o prioritách!

Chevron 7.6A posledním, ale rozhodně ne nejméně významným, byl muž Stargate osobně… Richard Dean Anderson! Zaujal své místo na pódiu, vypadal velice dobře a pokračoval s tím, že nás bavil náhodnými pikantnostmi a svou anglickou výslovností slova „Birmingham“.

Také nás informoval o své charitativní organizaci Sea Shepherd, o které jsme ještě vícekrát slyšeli během celého víkendu. Poděkoval nám všem za účast a požádal nás, abychom se prostě jen všichni bavili. No jistě že se bavíme a bavit budeme!

Sea Shepherd

Následovala rychlá otázka – kdy byli herci naposledy ve Velké Británii, což vyprovokovalo velice vtipnou historku o tom, jak Dan Shea sledoval Garyho Jonese na let přes Atlantik a o Garyho pokusech vyměnit si sedadlo v letadle, jen aby mu utekl! Rick nám raději vtipně řekl, že naposledy tu byl „včera“, později přiznal, že si vlastně nemohl vzpomenout, ale že si myslí, že se sem zastaví jednou za každých 6 let, ať už má důvod nebo ne. Teryl byla samozřejmě naposledy v Británii, když byla těhotná, čekala dceru, takže jsou to zhruba 3 roky.

Rychlá děkovačka proběhla několikrát předtím, než herci opustili pódium, mávajíce po cestě uličkou, a nás nechali, abychom se připravili na první párty tohoto víkendu s tematikou ‚Ra‘. Párty byla zábavná jako obvykle, mnoho lidí z conu tančilo, kostýmy měly rozsah od klasického armádního oblečení přes Jaffy a Egypťany až po Goauldského symbionta bez hostitele, který byl jasně nejlepším kostýmem večera. Rodeo bylo populární atrakcí až do doby, kdy se Dan Shea a Gary Jones (ve velice fešném klobouku!) přišli dívat a tak trochu se vmísili mezi ostatní.

Ze všech pohledů byl dnešek skvělým začátkem a už dychtivě čekáme na start zítřejších aktivit. Kdyby šlo zrychlit dobu odpočinku na Chevronu 7.6!!

DEN DRUHÝ

Pokračujeme s našim zpravodajstvím ze Chevronu 7.6, který probíhá pod záštitou místního oddělení Showmasters a Massive Events přímo zde v hotelu Hilton Metropole v Birminghamu v Anglii.

Poznámka editora: Reportáže z tohoto shromáždění jsou týmovou prací sestávající se z různých článků, informací a obrázků od všech našich tří reportérů, kteří se zúčastnili této výjimečné události pořádané Showmasters a Masive Events. Tým se skládá z HonestHunny (Tracy), která nám dodala hlavní výběr fotografií, jež poskytnul a nahrál JohnLizzieGirl (Kay) s poznámkami a posudky od Gairwyn (Zoe).

Chevron 7.6Jak tu tak sedím a píšu, všem nám přijde, že se dobře bavíme přímo naproti Teryl Rothery. Je jen co by kamenem dohodil, poslouchání jejího melodického hlasu, jak mluví se svými přáteli a Paulem Watsonem, kapitánem organizace Sea Shepherd, je úžasné.

Skvělý den – tak skvělý den a zítřek slibuje ještě lepší zážitky!

Chevron 7.6Časný začátek nás zastihnul ve frontě na autogramy. První podepisující byl Gary Jones, který nás srdečně pozdravil „Ahoj vy tam! Jak se máte?“ Dalším byl Fulvio Cecere, jenž prokázal výborný smysl pro humor, když naslouchal mému rozhovoru s jeho manažerem. Když jsem se ho zeptala, jak hodnotí svou první konverzaci v britské angličtině, odpověděl, že je to velká zábava a že si to dost užívá, načež jsem se ho pokusila donutit vyslovit „Birmingham“ s britským přízvukem, což je stále i po mnohém procvičování těžké. Pak jsme si museli počkat než přijede Dan Shea, abychom mohli dostat jeho autogram a když jsme ho dostali, horlivě jsme nastoupili do fronty, na konci které jsme byli uvítáni obrovským potěšením. Pak jsme si dali přestávku, poohlídli se v obchůdku a odcházeli jsme se spoustou zboží a lehčími peněženkami.

Chevron 7.6Odpoledne bylo vyplněno povídáními všech hostů, detaily budou zahrnuty v dalších reportážích. První byl vždy úžasný Richard Dean Anderson, který vedl pohovou a zábavnou řeč, prokázal úchvatný smysl pro humor, vlastně byla postava Jacka O’Neilla ve vtipných momentech jeho minulosti opravdu vidět. Byli jsme odměněni rychlým pohledem do jeho dětství (kde a jak vyrůstal), jak se dostal k herectví a ke své dnešní kariéře, zahrnovalo ti i nějaké anekdoty o zlobivém chlapci, například „Práce na ulici a čmuchání psů“. Zmínil svou stáž ve Všeobecné nemocnici a pak pokračoval na MacGyvera a na to, jak mu kontakty s tímto seriálem otevřely dveře do světa Stargate.

Chevron 7.6Následovala řeč Garyho Jonese a Teryl Rothery. První, co Gary zmínil, bylo, že jeho a Terylina postava se nikdy nesetkali na obrazovce a že ‚Heroes‘ byla jeho oblíbená epizoda, protože Teryl umřela, všechno míněno v žertu, samozřejmě. Přešel k tomu, že to byla jeho oblíbená epizoda proto, že to byl díl, kde se scénáristům líbil, protože si z jeho postavy dělali legraci tak, že ukazovali Saula Rubinka kolem místnosti s bránou a vysvětlovali, že jeho role v podstatě otevírá a zavírá bránu!

Chevron 7.6Další na řadě byla řeč organizace Sea Shepherd, která byla odstartována kapitánem Paulem Watsonem, dodatečná reportáž bude obsahovat více detailů týkajících se této organizace. Nicméně, velice přesvědčivě popsal, čím se zabývají a proč to dělají. Popsal planetu jako vesmírnou loď s posádkou a pasažéry s tím, že pasažéři jsou lidé a posádka je druhem jiným, což nám zachovává biosféru a zajišťuje, že máme veškerý vzduch a jídlo, co potřebujeme a že je o odpad postaráno.

Chevron 7.6Ten muž je velice inspirativní! Díky Bohu, že tu existují lidé jako on, kteří se postaví těm brutálním organizacím, které terorizují naše moře. Vysvětlil, jak počty velryb zachráněných před japonským velrybím průmyslem rostou každým rokem, co jsou v jejich vodách. Zachránili 528 velryb v jejich poslední hodince. Jejich další charitativní mise (které se zúčastní Paul Watson po tomto srazu) je hlídkování ve vodách Libyjského pobřeží, aby ochránili tuňáka modroploutvého od lidí zneužívajících válku na lov nehlídaných ryb. Po tomto bude následovat výlet na Faerské ostrovy, aby tam zastavili lov vedoucích velryb. Richard Dean Anderson se pak připojil ke kapitánovi Watsonovi a je úplně jasné, jak jsou si ti dva blízcí – svedeni dohromady společnou vášní pro divočinu a pohodu.

Chevron 7.6Skoro na konci se konala úžasná aukce, která měla za účel vydělat peníze pro charitní organizaci Sea Shepherd podporovanou Richardem Deanem Andersonem. Bezpečnostní přilba nošená členy Sea Shepherd a předváděná Richardem Deanem Andersonem byla okamžitě prodána za 300 liber. Ekologická bunda vyrobená z konopí a recyklovaného plastu za 425 liber.

Chevron 7.6Konečná řeč dne zahrnovala Dana Shea a Fulvia Cecereho. Pokusíme se dát dohromady více z promluvy Dana Shea později, ale prozatím je ten muž až příliš šílený na to, aby byl jaksepatří vysvětlen. Ten chlap mluví rychleji než Michael Shanks a byla jsem absolutně neschopná ho stíhat.

Když to povídání skončilo, byl čas na velké vyhlášení dalšího Chevronu. Prvním speciálním hostem vyhlášeným pro Chevron 7.7 byl Chris Judge a v závěsu za ním Ben Browder!

A s takovými novinkami vás nechám čekat se zatajeným dechem do další reportáže! Teď půjdeme do postele, abychom byli na zítřejší zábavu svěží a připravení, sledujte reportáže.

DEN TŘETÍ

Chevron 7.6Neděle se snesla na průvod unavených pařmenů z Chevron párty a mnoho z nás se ocitlo v šíleném dni plném spěchu z fotografování na autogramiády, do kaváren a na hotelové pokoje. Krátce jsme se potkávali, a pak jsme se pohihňávali nad našimi fotkami.

Chevron 7.6Jako prvního jsme měli Garyho Jonese a Dana Shea v krátkém sledu, což, jak jsme doufali, bude znamenat, že se budou celkem přísně držet rozpisu. Nicméně, Richard Dean Anderson měl jiný nápad. Vypadalo to, že si v každém mítinku s fanoušky libuje, posunul načasování následujícího focení a svou vlastní autogramiádu. Navzdory tomu byli fanoušci odměněni úžasně stráveným časem a zážitky s hosty. Další výlet do obchůdku nám dovolil si vyzvednout své dárky na zakázku a pokusit se více si prohlédnout přelidněný stánek Sea Shepherd. Což nás dovedlo na první z odpoledních přednášek – Richarda Deana Andersona, který přišel ve velkém stylu – doletěl si až na pódium.

Chevron 7.6Hlavní detaily tohoto povídání budou zahrnuty později, ale můžu vám říct, že jsme pokryli témata jako nadějní herci / producenti, původní série MacGyvera a možnost natočení nového filmu s MacGyverem, význam účasti na Simpsonových a Fairy Legal pro jeho dceru, Wylie, nebo to, jak se srovnává s tím, že její otec je celebrita. Také zmínil, že chtěl napsat neoficiální autobiografii, ale to až bude mnohem starší a ne tak slavný, než bude říkat každému „pravdu“. Tato řeč je také odtud, odkud pochází název jeho díla. Poté Richard neustále chrlil narážky na publikum, až se všichni za břicho popadali.

Chevron 7.6Naneštěstí jsem zmeškala další povídání, kde byli Teryl Rothery a Fulvio Cecere, protože jsem musela stát frontu na Richardův podpis, nicméně moji kolegové tam byli, takže vám připravíme shrnutí zahrnující Terylinu diskuzi o Sanctuary a Amandě Tapping! Během získávání svého podpisu od Richarda Deana Andersona jsem se dozvěděla, že on a Wylie adoptovali psa, jehož matka byla buldok křížený s japonským shiba inu, to se mi velice líbilo, protože má rodina chová shiby a jezdí s nimi na výstavy. Nicméně když jsem se ptala na to konkrétní křížení, řekl, že je to něco, co by do budoucnosti nedoporučoval, což mě ohromně pobavilo.

Chevron 7.6Další řeč vedli Dan Shea a Gary Jones. Pokud někdo sleduje moje tweety, tak už budou vědět: tihle kluci sou cvoci, když jsou spolu! Vypadá to, že všichni kluci chtějí na pódium dnes doletět jako Dan Shea následovaný Garym s jeho pomalou otočkou, tak akorát aby dosedl k mikrofonu na svou židli, na což Gary odpověděl: „Mikrofony jsou jako osiny v zadku!“ Postačí dodat, že si za ten vtípek vysloužil reptání! Tihle dva se chovají jako staří manželé, což si vlastně i přiznali, ačkoliv Dan pak řekl, že jsou jako Donnie a Marie… Zbytek jejich řeči byl vyplněn rychlo-mluvičským šílenstvím a bratrským trumfováním.

Chevron 7.6Otázky byly v rozsahu od toho, kdo byl nejstatečnější herec, který jim dělal kaskadéra v Stargate SG-1 podle Dana až po Garyho projekt Starhole SG1.5, veselý kabaret, o kterém už jsme vás informovali. Oba dva tito skvělí herci také odpovídali na to, jak původně dostali své role ve Stargate.

Opět – povídání poslední skupiny všech hostů a ukončovací ceremoniál bude zahrnut mými kolegy, nicméně já vás teď opustím stejně jako včera a naneštěstí se musím zítra vrátit do reálného světa a nechat úchvatný Chevron 7.6, svět Masive Events a Showmasters srazů, za sebou… Zatím!


Překlad: Moire, Ayrton1
Korekce: Moire, Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 8096× | 06.07.2011 18:18

Ayrton1 | Stargate SG-1 | Con, Herci a postavy | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: