Producent Stargate reaguje na argumenty Syfy pro zrušení SGU

Joseph MallozziNebyl by to Joseph Mallozzi, aby nezareagoval na ony "otevřené dopisy", hlavně tedy na ten směřovaný od Syfy k fanouškům. Portál gateworld.net nám zprostředkoval výtažek jeho komentářů z jeho blogu a my jsme je pro Vás přeložili. Řekněme, že s vyjádřeními Craiga Englera, hlavního manažera Syfy, rozhodně spokojen není. Obrazně řečeno, Engler porovnává jablka s hruškami a tak podobně. Mallozziho konkrétní názory a reakce naleznete níže v článku, jistě s ním bude mnoho z nás souhlasit, okomentovat ho pak můžete jako vždy pod ním v komentářích.

Zdroj: gateworld.net

Z epizody Twin DestiniesPo odsouzení plánovacích rozhodnutí Syfy během nedávné doby (ne jednou ale dvakrát), dali jsme stanici trochu času, aby odpověděla na nesčetné stížnosti fanoušků věnované zrušení Stargate Universe. Craig Engler, hlavní manažer televize, zdůraznil propad ve sledovanosti SGU během první série, když se vysílalo o pátečních večerech – tvrdil, že s méně než 2 miliony diváků (živě + následujících 7 dní) bylo už v nebezpečné zóně zrušení, když směřovalo ke své druhé sérii.

Joseph Mallozzi, výkonný producent Stargate, v článku na svém blogu zvážil samotný problém a přímo odpověděl na několik Englerových bodů.

„I když soucítím s fanoušky, kteří mají námitky vůči náhlosti tohoto zrušení po deseti letech na té stanici, člověk musí pochopit, že televize je business,“ začal Mallozzi. „Pokud má Syfy náhradní seriály, které by se lépe předvedly o pondělcích nebo útercích na podzim, pak je pochopitelné, proč si vybrali tyto show místo třetí série SGU. Z určitých prohlášení v tom článku se ještě teď drbu na hlavě… “

Na začátek – Engler porovnával sledovanost premiéry SGU se sledovaností Stargate Atlantis, poznamenal, že ta dříve jmenovaná byla o 25% nižší – evidentně seriál začíná v nevýhodě vůči svým předchůdcům.

„Porovnávání premiéry SGA a SGU je obrovsky nefér,“ řekl Mallozzi. „Za prvé – Atlantis měla premiéru v létě, zatímco Universe – původně navržena na letní premiéru – ji měla na mnohem více konkurenceschopný podzim.  Za druhé – v období mezi dvěma premiérami byl viditelný značný nárůst v používání DVR a internetových stahování a zároveň narušení ve sledovanosti. Náhoda? Možná, ale nemyslím si to.“

Stargate AtlantisV tomto případě pak nebyl problém tak moc se schopností Stargate najít si publikum, jako spíš s rozdílem mezi létem a podzimem (seriály Syfy s nejlepší sledovaností se vysílají v létě) – a ve zvycích a možnostech sledování televize od roku 2004.

„Jednoduše řečeno,“ řekl Mallozzi, „když se ještě Atlantis vysílala, méně diváků si z televize nahrávalo nebo si stahovalo a mnohem více se dívalo živě.“

Také nesouhlasí s Englerovým pozorováním, že pro seriály Syfy byly úterky velice úspěšné, zahrnujíc Warehouse 13 – protože takovéto show byly hity léta. Stargate se poprvé představila v létě na obou stanicích, Showtime i Syfy, během posledních 12 let s jedinou výjimkou čtvrté série Stargate Atlantis.

Zatímco připouští, že se nezúčastnil konečného procesu rozhodování, Mallozzi také zpochybnil Englerovu připomínku, že to bylo samotné MGM, které ukončilo Stargate Atlantis ve prospěch nového seriálu. „V době, kdy jsme se zeptali studia, zda mají či nemají zájem o svou část produkce šesté série Atlantis, bylo mi řečeno, že zatímco zvýšený rozpočet pro ně učinil šestou sérii méně atraktivní, měli jiné důvody, aby to udělali (uvedení nového seriálu),“ řekl.

Zatímco se producenti a stanice možná neshodli na tom, jak byl osud show zpečetěn, Mallozzi uznává, že „televize je business. Je nefér očekávat, že stanice obnoví seriál pro třetí sérii, když to pro ně finančně nemá smysl. Ale stejně tak je nefér vysvětlovat zrušení nevhodným porovnáváním SGU se seriály, které těžily z toho, že se vysílaly v létě nebo byly méně ovlivněny stahováním a používáním DVR.“


Překlad: Moire
Korekce: Moire


Zdroj | Zobrazeno: 8836× | 24.07.2011 09:00

Moire | Stargate Universe | Producenti, Scénáristé, Seriály | Komentáře (19)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[19] wiki 08.01.2013 20:36
Osobně mám radši Atlantis a poslední díl mi nepřipadá jako dostačující pro tak dobrou serii. SGU se mi taky moc líbí (mimochodem dabing není špatný) a taky se mi to nezdá jako konec mohli aspoň udělat fanouškům radost a udělat třeba 21. díl a tm to nějak dobře zakončit.

[18] Scimani e-mail www 25.01.2012 15:32
maalamut: Ne, opravdu nejsou žádné scénáře a píší se až po potvrzení nové řady, v žádném případě ne dopředu. Kdo by jim to pak zaplatil, když neuzří světlo světa, pokud je seriál zrušen? Je to i logické, že se píší, když je potvrzeno pokračování seriálu. Možné scénáře, jak to mohlo dopadnout, najdeš v článku přibližně z této doby před půl rokem, nechce se mi to hledat a je z toho jasně vidět, že nic neměli sepsané, jsou to jen myšlenky producentů.

[17] maalamut e-mail 23.01.2012 04:28
Nechci mluvit nesmysli ale nejsou většinou scnaře na další řady psány dlouho dopředu. Hrozně rád bych věděl jak to s destiny do padne. Protož konec šly do staz neni konec ale jen odloženi problemu o tři roky. (popřipadě 1000let nebo konec jestli nebyli vypočty spravne ) Nevite jestli třeba scenař někde neunikl?

[16] Corwin e-mail 11.09.2011 22:56
Co jsem se dnes dozvěděl o SGU (zrušeno) mě docela vyvedlo z míry, vím že je to tu už dlouho ale až dodnes nebyl čas dokoukat druhou serii. A když se začnu shánět po infu kdy bude nový díl tak nic ;,( ;,( . SYFY by mohlo tento seriál alespoň nějak uzavřít. Když už nechtějí další řady SGU mohly nechat Destiny vybouchnout nebo nějakým zázrakem dostat ty lidi zpět na zem prostor by tam určitě byl (jiné rasy, info v antické databázi nebo tak něco možností je spusta.) Se slzou v oku se s SGU loučím.

[15] CharlieX3 01.08.2011 14:36
to ukoncenie SGU ze sli do stazi sa mi celkom pacilo ale nie to ze ten serial dokoncia az za par rokov...a SGA malo super koniec, nechapem kde tam vidis otvoreny koniec....

[14] Scimani e-mail www 30.07.2011 21:54
Spider: Já jsem s ukončením SGU a SGA vcelku spokojen, není to jak říkáš dveře od hangáru. Atlantida přiletěla domů, dobrý konec. V SGU šli do stáze, dobrý konec. Něco jiného je konec jako třeba u SGU 1x20 :-)

[13] Ayrton1 e-mail www 30.07.2011 20:40
Stargate Infinity je oficiální seriál, musí se počítat :-)

[12] jarin021 28.07.2011 18:23
Já vim že je i stargate infinity, ale to je uplna kravina a jenom koupírujou stargate, takže bych to do toho nezapočítával

[11] Spider 27.07.2011 22:39
a s temy serialy mel pravdu...jsou 4...ne 3 ;]Stargate Infinity je ten ctvrty...kresleny...a nema se zakladnim pribehem sg nic spolecneho :]j ho jeste osobne nevidel ale dnes jsem koukl na "posledni" dil sgu ,tak asi budu mit tu cest :-P

[10] Spider 27.07.2011 22:31
mimochodem tomu rikaji uzavrene serialy???!! si delaji prdel ne? jak atlantida tak sgu nemeli ZADNY KONEC!! neze by si nechaly otevrene dvirka na dalsi pokracovani oni si nechaly otevrene vrata od hangaru!!!

[9] Spider 27.07.2011 22:28
vsechno je o penezich....v cr syfy neni...ja se na to divam na netu nebudu chodit prece se na to koukat kdy oni chcou...kouknu se na to kdy ja chci!! a treba i 3 dily najednou....proc cekat? :-D videl jsem vsechny dily sg i filmy .....a jako ze me to stale dokaze prekvapit...nejlepsi serial na svete...jejich chyba ze si neumi zajistit vydelek ...vsadim se ze fanousku a lidi co to sleduji je velice mnoho na svete.. :-P

[8] jarin021 25.07.2011 22:39
uvidíme, sg 1 dabing nebyl špatnej, aspoň mě se líbil :-)

[7] kane 25.07.2011 21:27
Radši se na to ani nedívejte, protože dabing bude katastrofální :-D

[6] jarin021 25.07.2011 14:38
Jo vlastně na podzim :-):-)

[5] tuner e-mail 25.07.2011 12:31
na podzim aspoň co říkali v TV před několika měsíci

[4] jarin021 25.07.2011 01:25
nikdy!

[3] Indy21 25.07.2011 01:02
Kdy se objevi na Nove SGU???

[2] jarin021 24.07.2011 19:49
ne 4, ale 3 seriály

[1] Elven e-mail www 24.07.2011 10:05
Stargate Universe je skrátka iné, pre inú časť obyvateľov.

Hviezdna brána je skrátka super vynález a podarilo sa o tom urobiť 4 seriály. Takže už len počkať na niečo ďalšie, alebo niečo nové vytvoriť.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: