Mallozzi: Sbohem, Destiny!

Sbohem DestinyPřed koncem SGU se na blogu scénáristy a producenta Josepha Mallozziho objevil další z jeho článků. Tentokráte by člověk už z titulku mohl získat dojem, že bude mít velice smutný až patetický nádech, ale není tomu zcela tak. Mallozzi nám osvětluje pozadí světa Stargate, konkrétně jednotlivá rozhodnutí pro schválení či zrušení série a poskytuje nám k nim samozřejmě své názory. Částečně se shodují také s tvrzeními jednoho z fanoušků, která jsme nedávno zveřejnili. Trochu smutku se do článku ale přecejenom vetřelo, a to do místa, kde popisuje zrušení Stargate Universe. Celý příspěvek najdete níže v článku, diskutovat o něm pak můžete pod ním v komentářích.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Na Stargate jsem se podílel víc než 11 let a vždy jsem byl překvapen oznámením potvrzení nebo zrušení další série. Byl jsem šokován, když jsem slyšel, že bychom mohli udělat šestou sérii SG-1 a potom ještě více ohromen zprávou, že bychom se mohli vrátit zpět se sérií sedmou. Žasnul jsem, když jsem zjistil, že bychom mohli SG-1 dělat osmým rokem, s otevřenou pusou jsem hleděl na potvrzení deváté série, ale při šanci dostat se až k desáté sérii, jsem zůstal naprosto ohromen. Konečně u desáté série jsem si uvykl na překvapení tak, že jsem si nemyslel, že bych někdy ještě mohl být překvapen znovu. Jedenáctá série byla neslýchaná výjimka, ale vzhledem k naší situaci – k faktu, že SG-1 i Atlantis nesmírně těžili z dvojnásobné výroby scénářů – nebylo vše tak nepravděpodobné. A čím víc jsem o tom přemýšlel, tím více jsem byl přesvědčen o tom, že bychom se MOHLI vrátit zpět.

Samozřejmě nás nakonec zrušili a, jako v předešlých letech, jsem byl překvapen, ale tentokrát ne příjemně.

V případě Stargate Atlantis jsem si nebyl vůbec jistý tím, že bychom se mohli vrátit na pátou sérii a když jsme konečně dostali svolení, nebyl jsem ani tolik překvapený, spíš jsem cítil úlevu. Z výše uvedených důvodů jsem si byl o něco více jistější s potvrzením šesté série. Proč? Protože jsem znovu spoléhal na logiku (když se ohlédnu zpět, byla to velká chyba). KDYBY měl celý fenomén skončit s Atlantis, pak by pátá série byla určitě poslední. Z finančních důvodů nemělo smysl dělat šestou sérii. Leda by to sloužilo k udržení seriálu při životě, zatímco by se pracovalo na novém spin-offu. NEBO by to, jako předtím SG-1, pomohlo získat podporu pro nový navazující spin-off tak, že by sloužil jako jeho uvedení. Potom by TO dávalo smysl.

Ale žel Bohu, jak jsem zjistil při zrušení realizace jedenácté série SG-1, neměli byste spoléhat na to, že vám některé věci přijdou logické.

Jak jistě většina z vás už ví, Atlantis byla zrušena po páté sérii a započala tvorba Stargate Universe. Co jsem v té době považoval za ironické, bylo tvrzení některých, že Universe zničila Atlantis a že kdyby se neobjevilo SGU, Atlantis by bezpochyby pokračovala šestou sérií (a dál). Opak je pravdou. V té době bylo SGU děláno spíše tak, aby se Atlantis vrátila, ale když se tak nestalo – no, byl jsem překvapen.

Potvrzení druhé série SGU bylo předem domluvené, jakmile jsme se dostali na průměrnou sledovanost pro uzavření dohody na další sérii. Ale lhal bych, kdybych řekl, že jsem se nebál o schválení třetí série. Sledovanost začínala klesat a ve snaze sledovanost opět navýšit, bylo rozhodnuto přesunout Universe na úterní noci. Pravdou je, že jiným seriálům se na SyFy v úterní noci dařilo – ale to bylo v létě, ne na podzim, kdy je větší konkurence. Zajímavé je, že SGU se měla původně začít vysílat v létě, ale před premiérou se posunula.

Zbytek je, jak se říká, historií. Stejně jako naše show. A znovu mě to překvapilo.

Takže, co se stalo? Jak je sakra možné, že jsem byl překvapen i tentokrát? No, byl jsem překvapen, protože jsem si upřímně myslel, že se vrátíme. Několik jednotlivců to silně naznačilo, nebo nás o tom přímo ujistilo (scénáře zahrnovaly návrat s nižším rozpočtem anebo s tím, že to bude naše poslední série). A tak jsem, radši než bych oplakával osud seriálu, hledal možnost, jak zrealizovat tu třetí a poslední sérii, kde bychom mohli ukončit náš příběh v okázalém stylu. Začali jsme diskutovat o možných scénářích, vývojích postav…

A pak jsme dostali zprávu, že Universe byla zrušena. Konec diskuze. Skončili jsme.

Někteří tvrdili, že je ta zpráva nepřekvapila. Ale mě? Ano, ještě naposledy – byl jsem opravdu, opravdu překvapený. Vše, co chci říci je, že Stargate Universe došla se zlomeným srdcem do finále.

Destiny odlétá do další galaxie a už se neobjeví, sbohem


Překlad: McKay, Moire
Korekce: Moire, Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 9774× | 04.07.2011 18:19

Moire | General | Producenti, Scénáristé, Seriály | Komentáře (4)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[4] Scimani e-mail www 11.07.2011 10:15
No tak za prvé to není animace a za druhé jak víš, že je to od fanouška? To spíš vypadá jako nějaký koncept a příště se zeptej jeho, jak já mám vědět, proč tam dal zrovna takový? Ale na co se ho ptát, když tam perfektně sedí :-)

[3] CharlieX3 10.07.2011 23:34
ze co tam robi obrazok/animacia od dajakeho fanusika?

[2] Scimani e-mail www 06.07.2011 16:46
Co je s ním?

[1] CharlieX3 05.07.2011 15:23
co ten obrazok na konci ?

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: