Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Bedrosiané

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Bedrosiané

Bedrosiané byli sice potomky lidí ze Země, ale tomu odmítali věřit, každopádně jsou mnohem vyspělejší, než v té době byli lidé na Zemi. Jednou z pokročilejších technologií byla i jejich transportní loď, se kterou se SG-1 setkala.


Bedrosianská transportní loď

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Bedrosianský transport

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Bedrosiané
Design bedrosianský
Třída raketoplán
Technické specifikace
Pohon neznámý a antigravitační
Zdroj energie neznámý
Ochrana pravděpodobně štíty
Zbraňový systém omračující pole a zbraně
Minimální posádka 1
Ostatní systémy projektor omračujícího pole
Použití
Účel raketoplán pro přepravu
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2000
Přičlenění Bedrosiané
Stav pravděpodobně stále aktivní

Nahoru

Popis

Bedrosianský transport hledá Teal'caBedrosianská transportní loď nebo také někdy označovaná jako raketoplán nebo samolet, je malé plavidlo schopné létat v atmosféře velkou rychlostí, nebo je také schopno vesmírného letu, ale bez hyperpohonu. Loď využívá vyspělou Bedrosianskou technologii, která je na vyšší úrovni než pozemská a loď je schopna se vznášet na jednom místě. Loď dokáže pomocí omračovacích polí, zatímco se vznáší, chytit a omráčit uprchlíky. Je schopna létat vysokou rychlostí a je tak velmi všestranná a také obratná. Používala se především pro rychlý transport vojáků, jelikož byli ve válce s Optriky, další rasou na planetě, která měla jiné názory na původ jejich lidí a také pro chytání různých uprchlíků. Plavidlo je chráněno před mnoha formami plasmových a energetických zbraní, které neudělají žádné poškození, nebo jen velmi malé. Plavidlo je schopné přistávat a vzlétat ve vertikálním směru (SG-1 3x19 – Nové poznání).

Nahoru

Design

Design bedrosianského transportuDesign je velmi jednoduchý a hranatý. Průřez trupu je lichoběžník, který se k přídi zužuje. Spodní strana je dá se říci rovná a nezdá se, že po přistání stojí na nějakých vysunutých nohách, ale rovnou na trupu. Na sešikmené přídi má průhledné okno a po obou stranách vepředu a vzadu ve spodní části křidélka, přičemž v zadní části jsou menší. Není známo, kde se nachází pohon tohoto plavidla. Trup je velmi silný a odolný vůči různým zbraním. Vstup do plavidla je na pravém boku a je uzavřen dveřmi odsouvajícími se do stran.

 

Nahoru

Známé technologie

Plavidlo využívá dvě hlavní, zajímavé technologie, které jsou na vyspělé úrovni. Jednou z nich je samozřejmě nějaké antigravitační zařízení, které je schopno nechat loď vznášet na místě a je pravděpodobně spojeno i s pohonem, jelikož využívá velmi podobný, ne-li stejný, jako měli Goa'uldi, který pracuje pravděpodobně na podobném setrvačném principu, proto také není vidět žádný pohon na konstrukci lodě.

Omračující pole bedrosianského transportuDruhou technologií, o které víme, je omračující pole, které dokáže vyřadit na zemi pod lodí libovolnou formu života, především to víme o lidech. Plavidlo má 4 generátory paprsků tohoto pole na spodní části, které vytvoří neprostupnou stěnu mezi generátorem a povrchem planety a pokud se tak spojí všechny 4, nikdo mezi nimi uvězněný na povrchu neunikne a je omráčen při dotyku s polem, které se stahují k cíli. Není známo, jestli se tento systém dal využít také jako silové pole, které oběti jen uvězní a nikoli při dotyku omráčí, ale je to nepravděpodobné. Musela by totiž nad tímto dočasným vězením být stále loď s aktivovaným systémem, takže velmi nepraktické. Systém je ovšem velmi praktický pro rychlé zajetí nepřátel bez obětí na životech (SG-1 3x19 – Nové poznání).

Nahoru

Historie

Bedrosianský transport lapil do pasti SG-1SGC se podařilo kontaktovat Bedrosiany, když se jim povedlo odkrýt hvězdnou bránu na jejich planetě a vyslali tam tým SG-1. To ovšem odporovalo představě o původu jejich lidí, což byl i důsledek války s Optriky. Proto je Bedrosianka zradila a zavolala vojáky. Ti přiletěli v transportní lodi a pomocí omračujícího pole se jim povedlo zajmout SG-1, ovšem bez Teal'ca, který se zatím snažil vznášedlo sundat tyčovou zbraní z dálky, ale bez úspěchu.

Další transportní loď hlídkovala nad oblastí a snažila se ho najít. Ještě jedna později přiletěla do tábora s dalšími vojáky. Teal'c s Bedrosianem nakonec vymysleli plán a vylákali jedno plavidlo, které u nich přistálo. Omráčili vojáky a letěli s ním do tábora. Pilotoval ho Bedrosian, který s tím neměl zkušenost a tak narazil do skály a zřítili se u tábora. Teal'c byl ukryt uvnitř a odtud postupně zahnali pomocí omračujících zbraní vojáky a podařilo se jim uniknout bránou zpět na Zemi (SG-1 3x19 – Nové poznání).

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu