Vesmírné lodě a plavidla - Cizí lodě z SGU - Útočná loď Nakaiů

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU

Útočná loď Nakaiů

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Útočná loď modrých mimozemšťanů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Nakaiové
Design Nakaiové
Třída stíhací loď
Technické specifikace
Délka přibližně 18,3 m
Šířka přibližně 9,1 m
Pohon podsvětelný a možná FTL pohon (nepotvrzeno)
Ochrana modré energetické štíty
Výzbroj dvě energetická zatahovací děla
Ostatní systémy nouzový maják, laserový řezák
Použití
Účel malá útočná a výzkumná loď
Rok zavedení není známo, prvně viděny v roce 2009
Příslušnost Nakaiové, Tau'ri (dočasně)
Stav stále aktivní

Nahoru

Popis

Útočná loď modrých mimozemšťanů se odpoutala od DestinyTato loď byla používána Nakaii z neznámé galaxie několik miliard světelných let daleko od domova a sloužila k několika účelům. Sloužila především jako malá, rychlá, útočná loď v bojových situacích, ale také byla používána pro průzkum a pro přepravu menšího počtu vojáků. Tyto lodě mohly být převáženy mateřskou lodí, do které se jich vešlo minimálně tucet. V bojových situacích bylo z hangáru mateřské lodi vysláno větší množství těchto lodí, které se snažily především dostat se k trupu lodi, aby do něj Nakaiové mohli vyříznout otvor a dostat na ni své vojáky, aby ji mohli obsadit. Tyto lodě byly také uzpůsobeny pro boj v atmosférách planet a mohly na nich přistávat z vesmíru.

Nahoru

Design

Pohled na útočnou loď modrých mimozemšťanů ze shoraTato loď Nakaiů je oválného tvaru jednoduchého designu, který připomíná půlku vejce. Její velikost není nikterak velká, protože má na délku jen necelých 20 m. Po obou stranách lodi na bocích nahoře má podobné kruhové propadliny do trupu, jako jsou vstupy do hangárů na mateřské lodi a mají v nich dokonce podobný otáčivý prstenec. Podsvětelná pohon se nalézá na zádi lodi. Na spodní části lodi je nějaký kruhový poklop, kterým se dostávali na cizí lodě, když se přichytily k trupu lodi. Unesli skrz něj například Chloe, nebo se jím také dostal Rush dovnitř havarované lodi na planetě, kde ho plukovník Young zanechal.

 

Nahoru

Technologie

Pohon

Pohon útočné lodě modrých mimozemšťanůJako každá loď má samozřejmě i podsvětelný pohon v podobě jednoho motoru na zádi. Když je aktivní, jsou z něj jasně vidět zplodiny, což svědčí o nějakém spalovacím podsvětelném motoru a potřebuje tudíž nějaké palivo. Je možné, že má i FTL pohon, i když je to trochu nepravděpodobné u lodi takové malé velikosti, ale víme, že se dokázala odpoutat od Destiny, když byla v FTL. Nebo má prostě jen nějaké zařízení, které umožňuje bezproblémový přechod z FTL do normálního prostoru. Kdyby měla jen toto zařízení, pak je to ovšem zase záhada, protože se může ocitnout v prázdném prostoru mezi hvězdami a na podsvětelný pohon by ji to k nejbližší hvězdné soustavě trvalo moc dlouho, což opět svědčí o tom, že FTL pohon má. Není to ale nikterak prokázáno (SGU 1x03 – Vzduch, 1x11 - Vesmír).

Obranné a útočné systémy

Štít útočné lodi modrých mimozemšťanůZajímavé u této lodi je, že má vlastní štíty, což je u lodí této velikosti vzácné. Ty ovšem nejsou nijak zvlášť výkonné v porovnání s mateřskou lodí, nebo zbraněmi raketoplánu Destiny, který je dokáže vyčerpat na jediný výstřel (SGU 1x11 – Vesmír).

Loď má dvě energetické zbraně v podobě kanónů přimontovaných na bocích plavidla v blízkosti přídě, které se dají zasunout do lodi a přiklopit. Když tedy není loď v útočném režimu, nejsou na ní kanóny vidět. Účinnost této zbraně není známa, ale pokud střílí více těchto lodí současně, podařilo se jim celkem rychle oslabit štít Destiny, i když štíty byly již oslabeny palbou ze zbraní Destiny, ale jediný výstřel na raketoplán Destiny měl malý nebo žádný účinek a jeho štíty si s tím hravě poradily (SGU 1x11 – Vesmír, 1x16 – Sabotáž).

Ostatní systémy

Konzole s holografickou obrazovkou útočné lodi modrých mimozemšťanůNa lodi byla minimálně jedna konzole, podobná těm, co jsou na mateřské lodi a také modře svítí, pokud je aktivována. Není známo, jestli tou konzolí, kterou našel Scottův tým, když se snažili přes planety najít cestu zpět k Destiny, se dala ovládat loď, ale víme, že obsahovala nějakou databázi a také mapu galaxie. Informace se nad ní zobrazovaly na holografickém displeji. Eli tam našel s pomocí Chloe potřebné informace, které potřebovali k nalezení Destiny (SGU 1x15 – Ztraceni).

Také je známo, že má loď nějaký laserový řezák, který dokáže do trupu lodi vyříznout díru. Když se loď přichytí na trup jiné lodi, použije ho a dokáže s ním rychle vyříznout přesně kruhový otvor, přičemž se pak mohou dostat bez problémů na cizí loď. Loď má také antigravitační paprsek, podobný tomu, co je používán na mateřské lodi, možná jen trochu menší. Pomocí něho byla unesena Chloe z Destiny. Jedním se systémů lodi je také nouzový maják, který když je aktivován, zavolá Nakaie, kteří jsou v dosahu (SGU 1x11 – Vesmír).

Nahoru

Historie

Útočné loď opouští Destiny v FTLPrvně jsme mohli vidět tuto menší loď Nakaiů docela brzo, protože chvíli poté, co dorazila skupina lidí ze Země na Destiny, byla jedna tato loď přichycena na trupu Destiny. Když expedice získala životně důležitý vápenec pro zprovoznění vzduchových filtrů CO2, Destiny skočila do FTL a brzy poté se loď mimozemšťanů odpoutala od trupu i při rychlosti FTL a odletěla. Osud této konkrétní lodě není znám (SGU 1x03 – Vzduch).

Později Vanesa Jamesová, Rennie, Dale Volker a Robert Caine objevili jednu takovou havarovanou loď na jedné pusté planetě. Nebyli ale schopni otevřít ve spodu lodi kruhový poklop ani s pomocí Nicholase Rushe, který tam dorazil později, než jim vypršel čas a Destiny musela skočit do FTL. Rush byl ponechán na planetě plukovníkem Youngem, ale nakonec se mu podařilo získat přístup do lodi přes spodní poklop. Jedním se systémů, který nechtěně aktivoval, byl nouzový maják. Nakaiové zachytili nouzový signál a vrátili se na planetu, kde objevili a zajali Rushe (SGU 1x10 – Spravedlnost, 1x11 – Vesmír).

Útočné lodě modrých mimozemšťanů útočí na Destiny

Jednou, když Destiny vyskočila z FTL, objevila se z ničeho nic jedna mateřská loď Nakaiů a požadovali po nich kapitulaci. Vyslali k ní raketoplán, aby se je pokusili nějak kontaktovat. Oni ale vypustili velký počet útočných lodí, které zahájily palbu na Destiny. Exedice se musela bránit a tak na ně Destiny začala střílet ze svých střeleckých věží. Do bitvy s nimi se také zapojil raketoplán. Destiny i raketoplán některé lodě zničily, protože štíty nebyly moc výkonné, ale jedné útočné lodi se podařilo přichytit k trupu Destiny, vyříznout do něj otvor a pomocí antigravitačního paprsku mimozemšťané zachytili a unesli Chloe. Loď se vrátila poté do mateřské lodi. Když Young osvobodil Ruhe, Rushovi se podařilo najít Chloe a spolu vzali jednu jejich útočnou loď, aby se dostali zpátky na Destiny. Když byly zpátky na Destiny, loď tam zanechali, aby je nemohli sledovat a Destiny skočila do FTL (SGU 1x11 – Vesmír).

Zničení přichycené útočné lodě modrých mimozemšťanůKdyž uvažovali nad tím, jak je vždy Nakaiové tak rychle najdou, Rush spekuluje o tom, že je pravděpodobně umístěno na trupu lodi nějaké sledovací zařízení. Uvažovali o tom, že je možná ještě nějaká jejich loď přichycena k trupu Destiny a tak použijí raketoplán, aby ji našli. Skutečně ji najdou a podaří se jim ji zničit. Loď se výstřelem uvolní a později sama exploduje. Rush je přesvědčen, že byla spojena s Destiny déle, než expedice přišla na palubu, pravděpodobně na základě vzpomínek, které získal od Nakaiů (SGU 1x12 – Rozděleni).

Nakaiové nějak použili komunikační kameny, aby se dostali do těla Jamesové, která pak sabotovala FTL pohon. Jeden motor explodoval zrovna v době, když opouštěli předešlou galaxii (Air) a mířili do další (Pain). Destiny vypadla z FTL a vznášela se bezmocně v prázdnotě mezi galaxiemi. To bylo ku prospěchu ztracenému týmu, protože se tak mohli vrátit. Později chtěli jít zpátky, aby planetu lépe prozkoumali, pro případ, že tam budou muset zůstat, ale místo toho tam najdou již Nakaie s jejich dvěma útočnými loděmi, které zničily KINO. Později přiletěli s několika mateřskými loděmi, začali ihned na Destiny střílet a vypustili opět spoustu útočných lodí. Tentokrát se snažili přichytit k trupu Destiny a obsadit loď. Franklinovi se naštěstí podařilo přemostit pomocí křesla poškozený FTL motor a Destiny skočila do FTL. Všechny útočné lodě poblíž Destiny byly při tomto manévru zničeny (SGU 1x16 – Sabotáž).

Simulace

Útočná loď modrých mimozemšťanů si letí pro ChloeStejně tak, jako u mateřské lodi, tak i tato malá loď Nakaiů se objevila v simulaci Destiny a objevila se tak v představách plukovníka Younga. Při poslední simulaci nakonec Young přistoupil na požadavky Nakaiů a odvede Chloe k dříve vyříznutému otvoru v trupu Destiny. Tam si pro ni přiletěla tato menší loď a odvezla. Chloe jim předala informace, které vedly k tomu, že se mimozemšťanům podařilo vypnout štíty a loď ztratila energii. Pak se dostali na palubu a převzali ji pod svou kontrolu (SGU 2x06 – Pokus a omyl).

 

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU


Autor: Scimani © 2011 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu