Technologie - Orijské

UPOZORNĚNÍ

Tyto stránky jsou původní ze starého webu, takže obsahují drobné chyby. Postupem času budou nahrazeny za nové, kde by už žádné rasy neměly chybět.

Superbrána / Omračující zbraň / Puška bojovníků / Satelit


Superbrána

Superbrána

Oriové se nejdříve pokoušeli získat náklonnost naší Galaxie vysíláním převorů, ale to nezabíralo a na řadu tedy přišla invaze. Nejdříve si vybudovali obrovskou armádu, poté gigantickou vesmírnou flotilu a nakonec se začala plánovat samotná invaze. Oriům se nechtělo čekat, než lodě doletí do naší galaxie, tak se tedy rozhodli postavit u sebe a u nás superbránu. Superbrána má obrovské rozměry, průměr okolo 400 metrů a může tedy přepravovat celé flotily lodí. A největší výhodou této brány je, že není limitovaná 38 minutami, protože je napájena nejbližšími černými děrami. To zaručuje mít po takřka neomezeně dlouhou dobu otevřenou červí díru.

Superbrána

Brána je sestavena z více než stovky válcovitých bloků, které se navzájem propojují proudící energií. Pokud tato energie projde všemi zámky a všemi bloky, otevře se červí díra. Bránu se zatím podařilo zničit jen tak, že se pomocí malé přepravní lodi způsobil zkrat, jelikož vletěla na místo, kde měl být poslední blok. Tím pádem bloky neměly soudržnost a při kolapsu planety na černou díru nárazová vlna bloky rozmetala do prostoru.

 

Nahoru


Omračující zbraň

Omračující zbraň

Tato zbraň je v základní výbavě každého bojovníka Oriů. Slouží k omráčení oběti. Funguje na stejném principu jako zat'nik'atel, ale účinky jsou na mnohem delší dobu, proto byla upravena intenzita a k zabití je potřeba několik desítek výstřelů.

 

 

Nahoru


Puška bojovníků

Puška bojovníků

Další z řady energetických zbraní jimiž jsou bojovníci Oriů vybaveni. Tato puška se podobá goa'uldské tyčové zbrani. Je necelé 2 metry dlouhá a dá se také kromě střelby použít pro boj zblízka. Právě pro boj zblízka má zbraň u hlavně dva zahnuté ostré bodáky. Zbraň vystřeluje energetické svazky plazmy, které dokážou jedním zásahem i zabít. Výdrž zbraně se počítá na pár stovek let.

 

Nahoru


Satelit

Satelit

Tento orijský satelit je vlastně zbraň vystřelující energetický paprsek, který má takovou sílu, že dokáže proniknout asgardskými štíty. Kvůli vysoké energii střely, může jeden výstřel být dlouhý maximálně 3,5 vteřiny. Pak musí satelit několik minut čekat na obnovení zdroje energie.

K zaměření cíle používá satelit senzorové pole, které je na úrovni asgardských senzorů, díky této vyspělosti je proti nim neúčinná většina maskovacích technologií. Satelit je pro svou obranu vybaven orijským energetickým štítem, který je postaven tak, aby neovlivnil výstřely ze satelitu. Tato zbraň se na první pohled zdá plně automatická, ale není tomu tak. K zaměření a následnému výstřelu, ale i ke vztyčení štítů, musí být dán rozkaz z pozemního řídícího centra. Když se tedy podaří přerušit jejich komunikaci, je satelit naprosto neúčinný.

Nahoru