Technologie - Goa'uldské

UPOZORNĚNÍ

Tyto stránky jsou původní ze starého webu, takže obsahují drobné chyby. Postupem času budou nahrazeny za nové, kde by už žádné rasy neměly chybět.

Superbojovník / 6 Goa'uldských očí / Al'kesh / Bomba / Dělová věž / Komunikační zařízení / Osobní energetický štít / Ozbrojená ruka / Phelopsovy nanoboti / Sarkofág / Sluneční štít / Smrtící kluzák / Šokový granát / Tabulka / Tel'tac / Tělní bomba / Trojzubec / Tyčová zbraň / T.E.R. / Urychlovač částic / Vesmírná stanice / Vo'cume / Za'tarc / zat'nik'tel


Superbojovník

Superbojovník

Když se Anubis dokázal povznést, měl na krátkou dobu přístup ke všem databázím a vědomostím Antiků. Díky tomu mohl vytvářet mnohem silnější zbraně a technologie. Jeho největší chloubou byli asi Superbojovníci (v angličtině Kull-warriors).

Těla superbojovníků snesou obrovskou fyzickou zátěž a necítí bolest. Každý z těchto tvorů má v sobě geneticky upraveného symbionta, který po úpravě DNA není schopen převzít nad bojovníkem kontrolu a ovládat ho. Avšak mu dokáže dát velkou sílu a odolnost proti nemocem a skvělé regenerační schopnosti.

Superbojovník

Tito bojovníci dostali také k dispozici nejlepší výzbroj. Každý z nich má extra silné brnění, kterým nepronikne žádná z palných, ani energetických zbraní. Dokonce ani dělo nedokáže nic. Toto brnění také bojovníka chrání před výbuchy a dokonce mu dovoluje projít i energetickými štíty. Přilba je hermeticky uzavřena a má vlastní zdroj kyslíku a speciální optické zařízení, které dovoluje bojovníkovi vidět za všech možných i nemožných podmínek.

Brnění také obsahuje dvě na sobě nezávislé zbraně. Jde o předělané goa'uldské energetické zbraně. Jsou upraveny tak, že jsou schopné střílet silnější energetické dávky a mnohem rychleji než původní zbraně. Každá zbraň má i vlastní zdroj energie, který se dá v případě potřeby od brnění odejmout.

Nahoru


6 Goa'uldských očí

6 Goa'uldských očí

Kulaté krystaly zasazené do zlatého rámu bez nápisů. Legendy vyprávějí, že svému majiteli poskytují neuvěřitelnou moc. Oko je nesmírně účínná zbraň. Pokud se však všech 6 očí spojí, tak se z nich stává tak silná zbraň, že se vyrovná antickým technologiím.

jde snad o jedinou technologii vyvinutou Goa'uldy. Takže to není kopie ani kradená zbraň.

 

Nahoru


Al'kesh

Al'kesh

Goa'uldský bombardér. Je těžce vyzbrojen pro použití proti vzdušným, pozemním i proti podzemním cílům. Má tři páry energetických děl a několik bomb.

Al'kesh má i energetické štíty, ty jsou však slabé. Jako náhradu však má schopnost maskování. Štíty ani maskování však nejdou použít při střelbě, kvůli velké energetické náročnosti. Na loď se vejde přibližně 10 bojovníků a pro jejich přepravu na planetu má loď i transportní kruhy.

Nahoru


Bomba

Bomba

Tato bomba je vytvořena z tekutého naquadahu, ze stejného jako je ve zdroji tyčových zbraní. Bomba je dost silná na to, aby zničila například celý Ha'tak. Zařízení se ovládá dálkovým ovladačem a ke každé bombě je jen jeden takový ovladač, tímto je bomba zajištěna proti deaktivaci.

Pokud se navíc někdo pokouší použít jiný ovladač, bomba vybouchne okamžitě.

Nahoru


Dělová věž

Dělová věž

Jeden z mnoha typů energetických děl. Toto dělo je namontované do věže, která je 8 metrů vysoká a dělo v ní se může otáčit všemi směry, proto je to vynikající obranný prostředek pro Goa'uldskou základnu. Věžě mají automatický zaměřovací systém, který nepotřebuje žádného člověka na ovládání. Ovšem žádná technologie není bezchybná. Toto dělo špatně zaměřuje rychle se pohybující objekty, jako například perfektně vycvičené jednotky, proto je na věži vždy alespoň jeden jaffa.

Pro použití s Jaffou je tu připraven také manuální zaměřovací systém se speciálním optickým zaměřovačem, který umožňuje vidět za jakéhokoli počasí. Tyto věže nemají žádné ochranné štíty. Normálně jsou věže až do posledního možného okamžiku schované v podzemí, aby zůstaly co nejdéle utajeny, ale jsou schopny během několika málo vteřin ze země vyjet a začít střílet na nepřítele.

Nahoru


Komunikační zařízení

Komunikační zařízení

Tato koule se používá ke komunikace na velké vzdálenosti. Dokáže přenášet zvuk i obraz a jsou tři různé velikosti tohoto zařízení. Nejmenší koule (asi 5 cm průměr) je vhodná ke špionážním akcím, ale na rozdíl od větších přenáší pouze zvuk. Střední verze (20 cm) přenáší již zvuk i obraz.

Největší koule má průměř 60 cm a má i jako doplněk v sobě zabudovanou antigravitační jednotku. Tato verze se nejčastěji používá pro velká shromáždění, například armád a podobně.

Nahoru


Osobní energetický štít

Osobní energetický štít

Osobní energetický štít je vytvářen ozbrojenou rukou. Tento štít uzavře člověka do takového válce, přes který neproniknou, ani palné, ani energetické zbraně. Jenže štítem mohly procházet předměty s malou kinetickou energií, například uspávací šipky nebo nože.

Poté byla vytvořena druhé verze těchto štítu, kde šla nastavit intenzita až takové síly, že štítem neprošlo vůbec nic.

Nahoru


Ozbrojená ruka

Ozbrojená ruka

Zřejmě nejslavnější a nejpoužívanější goa'uldská zbraň. Jedná se vlastně o šperk doplněný o spoustu obranných a útočných zařízení. Zbraň se dokáže například spojit s myšlenkami oběti, nebo oběť lze odhodit. A nakonec je v ozbrojené ruce zabudován osobní štít.

Ale ani tato technologie není neomezená. Štít lze udržet po dobu maximálně 9 minut, pak se zdroj energie vybije. A takovou dobu vydrží pouze pokud je v klidném stavu. Každym výstřelem palné zbraně se štít oslabuje a střela například z granátometu štít zničí ihned.

Nahoru


Phelopsovy nanoboti

Phelopsovy nanoboti

Jedna z Goa'uldských nanotechnologií. Tyto nanoboty vytvořil před stovkami let Phelops, aby zjistil jak se vyvine lidská fyziologie. Aby nemusel čekat tisíc let, tito nanoboti urychlují lidský život. Každý Vyvolený má v krvi tisíce těchto malých přístrojů a ty mu ovlivňují DNA a urychlují jeho životní růst. Každý z těchto lidí se pak dožívá věku 100 dní.

Tyto nanoboty pak ovládalo speciální zařízení uschované v podstavci v jedné ze soch. Toto zařízení vysílalo různé frekvence a nanoboti se pak přepnuli do předprogramovaného režimu.

Nahoru


Sarkofág

Sarkofág

Sarkofág je Goa'uldské léčicí zařízení. Kromě skvělé léčicí síly je schopný i prodlužovat život Goa'uldů o tisíce let. Častým používáním však zatemňuje mysl, a proto je sarkofág označován jako jeden z hlavních důvodů, proč jsou Goa'uldi zlí. Pokud se Sarkofág používá několik stovek let, tak se na něm může kromě psychiky stát závislé i tělo.

První sarkofág vznikl před několika tisíci lety, vytvořil ho Goa'uld Telchak. Tok'rové se ho dlouho pokoušeli upravit tak, aby se dal použít i bez těch vedlejších účinků, ale nikdy neuspěli, a proto sarkofág nepoužívají. Kvůli své velikosti je sarkofág vybaven i antigravitačním generátorem pro jeho lepší přesouvání.

Nahoru


Sluneční štít

Sluneční štít

Sluneční štít Goa'uldi používají na planetách, kde je příliš silné sluneční zářezí. Zařízení je tvořena dvěma generátory silového pole, které mezi sebou vytvoří velkou kopuli, ve které je slunčení záření v normě.

Kromě ochrany před slunečním zářením (UV) je štít také schopen odrážet vysokou radiaci.

 

Nahoru


Smrtící kluzák

Smrtící kluzák

Goa'uldské kluzáky plní stejnou funkci jako naše stíhačky, nebo F-302. Jeden kluzák může nést až dva piloty, takže jeden pilotuje kluzák a druhý obsluhuje zbraňové systémy. Každý kluzák je vybaven dvěma energetickými děly, silnější verzi tyčové zbraně. Síla střely se rovná výbuchu granátu. Kluzáky jsou sice postaveny tak, aby byly odolné vůči energetickým zbraním, ale proti palným a výbušným pozemským zbraním nemají šanci. Raketomety je sestřelí jedinou střelou.

Kluzáky perfektně manévrují a jsou schopny letu jak v atmosféře, tak i ve vesmíru. Ve vesmíru slouží jako obrana mateřských lodí. Když jsou kluzáky v hangáru, mají složená křídla, což umožňuje uskladnit velké množství kluzáků na malé ploše.

Nahoru


Šokový granát

Šokový granát

Tento granát funguje podobně jako náš omračovací granát. Po aktivaci detonáru se spustí odpočet, který se dá nastavit v rozmezí 1-10 sekund. Po jeho skončení následuje výbuch.

Granát po výbuchu vyzařuje extrémně silné světlo, které omráčí nepřítele, avšak nepoškodí žádné zrakové nervy. Granát je účinný přibližně na 6 metrů od místa výbuchu a není třeba, aby se nepřítel díval na zdroj světla, tedy na granát, aby ho omráčil.

Nahoru


Tabulka

Tabulka

Malá tabulka ve tvaru trojúhleníku slouží k zaznamenávání nebo čtení nějakých informací. Na rozdíl od jiných, takovýchto zařízení, tato tabulka nevyžaduje žádné světlo, ani energii. Zobrazení textu probíhá tak, že se jakoby do tabulky "vryje", jako to kdysi dělávali lidé. K listování záznamů se používá čtecí zařízení.

Čtecím zařízením se kousek nad tabulkou přejíždí a podle směru se posunete buď na další nebo na předchozí stránku. Čtecí zařízení vypadá podobně, jako Asgardské kameny.

Nahoru


Tel'tac

Tel'tac

Tel'tac je malá nákladní loď určena k přepravě nákladů nebo malých skupinek Jaffů. Tok'rové ji používají pro špionážní mise, protože se do ní dá vložit modul pro maskování. Tel'tac je také nejmenší lodí, která má motor schopný letu v hyperprostoru.

Loď je sice dobře vybavena, má dokonce i energetický štít, ale nemá zbraně. Dále loď má vlastní transportní kruhy a sadu 4 záchranných modulů. Záchranné moduly mají tepelné štíty pro průlet atmosférou a generátor antigravitačních vln, který zpomaluje let, aby modul nepřistál příliš tvrdě. Člověk během letu spí, protože modul je vlastně takové stázové zařízení. Člověk se po přistání ze spánku probudí, protože se stáze automaticky vypne. Stázi lze však deaktivovat.

Nahoru


Tělní bomba

Tělní bomba

Toto zařízení vytvořila Nirti, aby se pokusila zničit pozemskou bránu. Do těla nositele se vloží nanoboti a látky potřebné k sestavení bomby (např. naquadah). Po průchodu bránou se nanoboti aktivují a sestrojí bombu. Bomba se skládá ze dvou částí, které odděluje postupně mizející neznámá látka. Po spojení obou částí bomba vybuchne.

Bomba má vlastní obranné mechanismy proti vyjmutí z těla nositele. Pokud je s tělem jakkoli manipulováno, nanoboti zastaví srdeční činnost.

Nahoru


Trojzubec

Trojzubec

Trojzubec je dotyková energetická zbraň, kterou Goa'uldi používají k mučení svých obětí. Zbraň vyšle do těla silný energetický impuls, který působí obrovskou bolest. Na místě, kam byla zbraň přiložena se vytvoří popáleniny.

 

 

Nahoru


Tyčová zbraň

Tyčová zbraň

Typická zbraň pro Jaffy. Tato zbraň je přiblžně 2 metry dlouhá. Vepředu má hlaveň, která vystřeluje energetické střely. V zadní části je protizávaží a zdroj energie.

Zdrojem energie je nádobka s tekutým naquadahem. Kromě střelby umožňuje zbraň i boj zblízka, protože je lehká, ale velice pevná.

 

Nahoru


T.E.R.

T.E.R.

Reetou jsou pro normálního člověka neviditelní, proto byla Goa'uldy vytvořena tato zbraň, která Reetou zviditelní a zničí. T.E.R. je kombinace zbraně a detekčního systému. Detekční systém vysílá před sebe speciální vlny, které umožňují lidskému oku vidět Reetou. Poté stačí použít zbraňový systém pro zničení Reetou. Tato zbraň dokáže jednoho Reetou zničit jediným výstřelem.

Později, když vznikli Anubisovi superbojovníci, byla tato zbraň upravena a doplněna o generátor energie schopné superbojovníky zabít. A tak se T.E.R. stalo jedinou zbraní v této galaxii schopnou tyto vojáky efektivně zlikvidovat.

Nahoru


Urychlovač částic

Urychlovač částic

Toto zařízení sestrojil Sokar. Nejdříve ho použil proti Apophisovi a poté se s ním pokusil zničil pozemskou iris. Mezi iris a horizontem událostí je 50 mikrometrová mezera. Tak SGC zabraňuje poskládání atomů a tedy složení neidentifikovatelné osoby nebo věci do původního tvaru. při nárazu osoba zahyne a zmizí. Urychlovač částic je však na subatomární úrovni, a proto mu těch 50 mikrometrů stačí.

Sokar doufal, že neustálým prouděním těchto částic iris zahřeje tak, až se roztaví. Urychlovač částic ještě umí určit, kterým směrem tyto částice půjdou, díky tomu se Sokarovi povedlo vytvořit svůj obraz a podařilo se mu ovlivnit i zvukové vlny a tímto přístrojem pak SGC vyhrožoval zničením.

Nahoru


Vesmírná stanice

Vesmírná stanice

Tato Goa'uldská vesmírná stanice se nachází v soustavě Hassara. Původně to byla Goa'uldská mateřská základna, dnes je to místo, kde se konají nejdůležitější jednání vládců soustavy. Stanice je vybavena nejsilnějšími známými goa'uldskými energetickými štíty a má také velice účinné zbraňové systémy. Její obranné systémy jsou tak účinné, že by dokázaly odrazit útok celé flotily goa'uldských mateřských lodí typu Ha'tak.

Protože se zde konají jednání vládců soustavy, nejsou zde povoleny žádné zbraně a přiletět sem mohou jen v nákladních lodích. Jakákoli jiná loď by byla zničena.

Nahoru


Vo'cume

Vo'cume

Vo'cume je zařízení určené pro nahrávání a přehrávání vzkazů s obrazem i zvukem. Nahraný obraz se promítá jako hologram. Toto zařízení lze připojit k pozemským počítačům.

 

 

Nahoru


Za'tarc

Za'tarc

Tato technologie je postavena na využití člověka k usmrcení cíle, aniž o tom ten člověk ví. Je to určené pro tajné a velice riskantní mise, využitelné v prostředí, kam by se Goa'uldi nedokázali dostat. K použití této technologie stačí mít k člověku několik vteřin přístup. Stačí mu jen nahrát příslušný program a změnit vzpomínky, aby si nepamatoval na to, co mu Goa'uldi udělali.

Za'tarc se spustí pokud cíl vidí, nebo slyší. Program poté převezme kontrolu nad tělem a snaží se cíl zabít. Pokud Za'tarc zjistí, že není schopen cíle dosáhnout, spáchá sebevraždu. Smrt Za'tarca však následuje i po zdárném splnění úkolu, aby zabránil analýze jeho mozku a tím k bližšímu zkoumání této technologie. Za'tarcové používají i svou malou zbraň, kterou si nasadí na dva prsty u ruky a střílí energetické paprsky.

Nahoru


zat'nik'tel

Zat'nik'atel

Malá ruční energetická zbraň, která vystřeluje čisté energetické výboje. První zásah člověka ochromí a omráčí, druhý ho usmrtí a třetí rozloží. Na levé straně je umístěné tlačítko pro aktivaci zbraně.

 

 

Nahoru