Technologie - Asgardské

UPOZORNĚNÍ

Tyto stránky jsou původní ze starého webu, takže obsahují drobné chyby. Postupem času budou nahrazeny za nové, kde by už žádné rasy neměly chybět.

Asgardské DHD / Energetická zbraň / Genový manipulátor / Holografický komunikátor / Lékařské lůžko / Lokiho loď / O'Neill / Past na Replikátory / Stázové lůžko / Thorovo kladivo / Transportní zařízení / Zařízení pro komunikaci na krátkou vzdálenost


Asgardské DHD

Asgardské DHD

Asgardi namísto antického DHD používají svoje zařízení. Toto zařízení ve tvaru koule dokáže bráně dodat dostatek energie, aby otevřelo bránu mezi Zemí a jejich domovskou planetou Othallou, která je v jiné galaxii.

Na rozdíl od normální aktivace pomocí DHD, je toto zařízení schopné červí díru otevřít bez vytvoření nestabilního energetického víru, ale červí díra se postupně rozevírá, stejně jako to dělají Noxové, kteří bránu otevírají pouhým zvednutím rukou.

Nahoru


Energetická zbraň

Energetická zbraň

Standardní zbraň Asgardské flotily. Zbraň vystěluje svazky energie doprovázené elektromagnetickým polem. Tyto střely také způsobují ve své dráze letu gravitační změny, to pomáhá při útoku na štítem chráněné lodě. Generátory štítu se totiž při setkání s touto střelou okamžitě přetíží a střela pak pronikne skrz něj.

Dosah zbraně je přibližně několik desítek kilometrů. Díky malým rozměrům je zbraň schopna vystřelit pouze jednou a pak se musí znovu dobít.

Nahoru


Genový manipulátor

Genový manipulátor

Tato technologie je velice podobná Antickému genovému manipulátoru. Slouží tedy především k léčení chorob, opravě buněk nebo ke změně DNA.

Jeidný rozdíl je v tom, že tento přístroj udělá kolem "pacienta" antigravitační pole.

 

Nahoru


Holografický komunikátor

Holografický komunikátor

Holografický komunikátor vytvoří hologram osoby, která aktivovala toto zařízení. Poté přenáší obraz i zvuk, a to oběma směry. Osobě, která aktivovala zařízení se obraz promítá na ploché holografické obrazovce (HUD).

Zařízení lze také upravit tak, aby místo holografické obrazovky se zařízení propojilo s mozkem a pak osoba vidí 3D poloprůhledný obraz.

Nahoru


Lékařské lůžko

Lékařské lůžko

Toto lůžko je vyrobeno speciálně pro Asgardy, je schopné monitorovat jejich životní funkce. Je napojeno na automatický léčící systém, který Asgarda uzdravuje a v případě nejvyšší nouze je v lůžku nainstalovaná i stázová komora, která dočasně zastaví všechny tělesné funkce a tělo přechází do hibernace.

Lůžko obsahuje také antigravitační generátor pro snadné přenášení a lokalizační systém. Po dobu zapnutí stázové komory, je zapnut také izolační štít, pro ochránění před různými nárazy, zbraněmi atd...

Nahoru


Lokiho loď

Lokiho loď

Speciálně upravená Asgardská loď k únosům. Stejně jako ostatní Asgardské lodě má maskovací a obranné systémy. Na rozdíl od ostatních lodí jako Biliskner je však menší a nemá žádné zbraně.

Hlavní místností na lodi je genetická laboratoř, která je jedna z nejvyspělejších, co kdy Asgardi postavili. V této laboratoři se může experimentovat s DNA a je tu i výbava pro vytváření klonů.

Nahoru


O'Neill

O'Neill

Nejmodernější loď Asgardské flotily. Tato loď byla speciálně navržena na boj s replikátory a byla pojmenována po plukovníku O'Neillovi. Bohužel první loď třídy O'Neill byla zničena, ale díky tomu zahynulo spoustu replikátorů.

Asgardi později postavili mnoho lodí této třídy a udělali z nich nejsilnější flotilu, jakou kdy měli.

Nahoru


Past na Replikátory

Past na Replikátory

Když si Asgardi uvědomili, že nemohou válku s Replikátory vyhrát normálními zbraněmi, rozhodli se udělat past. Na planetě Halla připravili zařízení na dilataci času. Toto zařízení bylo schopné obrovsky zpomalit čas na planetě. Aby zabránili Replikátorům vypnout toto zařízení, uzavřeli ho do masivního neutrinového pouzdra, kam se nemohl žádný Replikátor dostat.

Asgardům se poté podařilo na planetu Replikátory opravdu dostat, ale ještě než dilatátor zapli, dokázali Replikátoři analyzovat konstrukci lidského Replikátora. Tím dokázali vytvořit svou druhou generaci, která byla již schopná vniknout do toho neutrinového pouzdra a zařízení vypnout.

Později dokonce Replikátoři tento přístroj upravili tak, aby život na planetě běžel 100x rychleji než normálně.

Nahoru


Stázové lůžko

Stázové lůžko

Stázové lůžko je první evolucí Lékařského lůžka. Je určeno pouze pro uložení do stáze. Na rozdíl od něj životní funkce zcela nezastaví, ale spíše výrazně zpomalí. Dále je schopné monitorovat životní funkce a stav buněk v těle a případně je regenerovat. Pokud Asgard zemře, lůžko ho udrží "zakonzervovaného" na neomezeně dlouhou dobu, pokud je tedy energie.

I živého jedince může udržet živého po neomezeně dlouhou dobu, pokud má dostatek energie. Ve stázi může přežít klidně až 30 000 let.

 

 

 

Nahoru


Thorovo kladivo

Thorovo kladivo

Thorovo kladivo je umístěno na Cimmerii a chrání její obyvatelstvo před Goa'uldy. Pokud někdo projde bránou, objeví se paprsek, který prohlíží všechny, kdo bránou přišli. Je to tedy takový skener. Pokud objeví přítomnost symbionta - Goa'ulda, přenese ho to do vězení, které je velkým labyrintem, ve kterém nefungují goa'uldské zbraně.

Jediný východ z labyrintu vede skrz Thorovo kladivo, které je schopné odstranit symbionta z těla a obnovit jeho imunitní systém. Později ho Asgardi upravili, aby udělalo výjimku u Teal'ca.

Nahoru


Transportní zařízení

Transportní zařízení

Toto zařízení Asgardé využívají pro jakékoli přemisťování na krátké vzdálenosti. Velice se podobá kruhům vyrobených Antiky, ale na rozdíl od nich nepotřebuje žádné speciální místo odkud lze transportovat. Můžete se tedy transportovat odkudkoliv kamkoliv.

Tato technologie je používána také jako hlavní transportní zařízení na pozemských lodích, takže dosah tohoto zařízení je asi někam na vyšší orbitu planety.

Nahoru


Zařízení pro komunikaci na krátkou vzdálenost

Zařízení pro komunikaci na krátkou vzdálenost

Toto malé zařízení slouží pro zvukovou komunikaci mezi Asgardy na krátké vzdálenosti, podle Asgardského měřítka tedy funguje pro komunikaci v jedné sluneční soustavě. Funguje to jako naše pozemské vysílačky, ale díky speciální stavbě, kterou není nikdo schopen rozluštit, je odposlech této komunikace nemožný.

 

Nahoru