Filmy - Extinction (zrušen)

Film Stargate: Extinction je zrušen. Mělo jít o náhražku 6. řady Stargate Atlantis, podobně jako Archa pravdy nahrazovala 11. řadu SG-1. Producent Joseph Mallozzi ale informoval fanoušky o příběhu, protože scénář byl napsaný. Všechny známé informace ze scénáře si tu můžete přečíst.

Scénář k filmu Stargate: Extinction

Film by začínal záběrem, který by odhalil nový domov Atlantis na měsíčním povrchu. Dovídáme se, že se brána od svého návratu na Zemi nepoužívala, ale pod tlakem IOA je rozhodnuto, aby byla v provozu současně s pozemskou bránou a aby tam byla zřízena trvalá měsíční základna. Toto rozhodnutí ale nepřijali všichni. Například Woolsey a McKay poukazují na to, že mají stále určitou odpovědnost vůči lidem v galaxii Pegas. Samozřejmě toto tvrzení s IOA sotva něco udělalo.

Bohužel, když se brána vrátí zpět do provozu, Zelenka ohlásí zvýšenou energii v kondenzátorech. Příliš pozdě si uvědomí, že Antikové zabudovali bezpečnostní mechanismus, který ohlásí, když je Atlantida přesunuta. Samozřejmě to byla autodestrukce. McKay zjistí to nejhorší – město bude zničeno, pokud se nevrátí do galaxie Pegas.

Woolsey shromáždí tým zase dohromady, transportuje Johna a Ronona z místní nemocnice po barové rvačce (začlenili jsme jizvu, kterou herec Jason Momoa utržil při nehodě poblíž svého domova v L.A.) John potom navštěvuje Oblast 51 a opět pod těžkými protesty IOA navštěvuje svého „kamaráda“ Todda.

Mají v plánu použít problematický pohon červí díry pro uskutečnění řady skoků do Pegasu – nicméně, pohon vyhoří někde uprostřed cesty, asi 300 000 světelných let od domova někde poblíž galaxie v Trojúhelníku. Podaří se jim dát dohromady dostatek energie pro jeden poslední krátký skok, který je dostane do dosahu zjištěné anomálie v podprostoru.

To, co následuje, je dobrodružství zahrnující tajemnou civilizaci snažící se využít neomezený potenciál akrečního disku mezi dvěma hvězdami, cestování v čase a závod s časem, kde tým musí odvrátit nejen zničení Atlantidy, ale i zánik celé rasy.

V některých výjimečných momentech, které člověka napadnou, je jedno, jestli Sheppard skončí v pasti na nepřátelské mateřské lodi, padající zpět do místnosti s nepřítelem, mající technologii, kterou ukradli z Atlantidy, protože se stejně zachrání. Nepřátelští vojáci obklopují zamčené komory, připravující se zaútočit, když – dveře se zatřesou a vylétnou ven, ve kterých se odhalí Sheppard v jednom z asgardských exo-obleků.

Asgardský exo-oblek

Další moment zahrnuje Todda, který je ochotný riskovat vše, aby přepadl své budoucí já na můstku nepřátelské mateřské lodi, aby zachránil Atlantis z posledního zničujícího útoku. Dvě bitvy. "Tak mladý a impulzivní," říká Todd z budoucnosti. "Tak starý a bláznivý," říká současný Todd. Nakonec bude mít budoucí Todd navrch a jeho soupeře znehybní. Zvedá dýku pro poslední úder – jen proto, aby se někdo dostal dovnitř a chytil ho za zápěstí. Rodney McKay přispěchá na záchranu a náš Todd vezme věci do svých rukou, aby situaci obrátil.

John a Todd jsou nuceni pracovat pro dobro všech. "Pokud bych měl vybrat jednu věc, která se mi na vás nejvíce líbí" řekl Sheppard během jedné děsné chvíle: "řekl bych, že je to váš smysl pro humor." S kamennou tváří mu Todd odpoví: "Ano, na úlu jsem byl známý jako ‚zábavný‘."

Nepřátelské šipky útočí, Beckett je v ovládacím křesle Atlantidy, mateřská loď stojí proti Atlantidě, město má velké škody, Teyla prožívá hroznou ztrátu, potom společně s McKayem a Rononem provedou několik zásadních, hrdinských činů.

Atlantida se nakonec vrátí do galaxie Pegas, kde dají Toddovi svobodu. "Udělal jsi vše, abys zachránil město i po tom všem," vysvětluje Woolsey. "Samozřejmě, že ano," říká Todd. "Jak jinak bych se dostal domů?". A ten okamžik ukazuje, jak daleko věci došly, John si totiž se svým bývalým nepřítelem podává ruku na rozloučenou. Woolsey doufá, že se jednoho dne jejich cesty zkříží za lepších okolností. Todd souhlasí. "Bylo by skvělé, kdybyste se někdy stavili na večeři," řekl, než se vydal skrz bránu.

Atlantidu znovu usadí na vodu, Beckett dostane od Rodneyho zpět své želvy a předpokládá stálou pozici nového šéfa lékařského výzkumu a vývoje na Atlantidě. John utěšuje truchlící Teylu a uvědomí si – odhalením cestování v čase – že jsou si souzeni.

Poslední záběr je na noční Atlantidu, klenot na vodě…