Neoficiální časová osa - 2000 až 2004 n. l.

Rozcestník neoficiální časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6

Rok 2000 n. l. / Rok 2001 n. l. / Rok 2002 n. l. / Rok 2003 n. l. / Rok 2004 n. l.


Rok 2000 n. l.

 • Povídka Murphy’s Law of Stargate TravelCestování po galaxii má svůj vlastní soubor pravidel, což tým SG-1 objeví při jejich další misi. Cokoliv se může pokazit a skončit katastrofou nejenom pro tým SG-1, nebol-li Murphyho zákony v praxi při cestování bránou (Murphy’s Law of Stargate Travel).

 

 • Kniha Stargate SG-1: Apocalypse: Hostile GroundMěl to být snadný úkol jako procházka parkem, ale tým SG-1 se vydává na svou první cestu po návratu plukovníka O’Neilla z Edory a není to vůbec jednoduché. O’Neill musí skrývat tajemství před svým týmem za každou cenu. Když je Dr. Jackson zraněný a s misí to nevypadá dobře, napětí v týmu rychle roste. Uvízli na nepřátelské planetě a zoufale hledají cestu domů, než bude příliš pozdě. O’Neill vede jeho zlomený tým zoufalou cestou přes pustý a opuštěný svět. Tváří v tvář nepříteli, který byl zlí a nelítostný víc, než s čím se kdy setkali, je pouze síla a svornost celého týmu SG-1 dokáže udržet při životě, pokud je tajemství, které O’Neill skrývá, dříve nerozdělí (Stargate SG-1: Apocalypse: Hostile Ground).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Apocalypse: ExileDlouhá cesta domů z pustého světa pokračuje a všichni se vzpamatovávají z šokujícího odhalení plukovníka O’Neilla. Tým pokračuje ve své snaze najít cestu domů, ale jak SG-1 pomalu přichází na řešení nových okolností, ocitnou se rozděleni. Při stupňujícím napětí tým provádí nebezpečnou záchrannou operaci jménem svých nových spojenců a O’Neill musí učinit rozhodnutí, které může ohrozit budoucnost jeho týmu. Mezitím, když je odražen útok Goa’uldů, Dr. Janet Fraiserová vyjedná zrádnou trasu pro ni a uprchlíky, kteří se snaží přežít na pusté planetě. Brzy ale zjistí, že mnohem nebezpečnější nepřátelé jsou ti uvnitř (Stargate SG-1: Apocalypse: Exile).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Apocalypse: InsurrectionTým SG-1 stojí před hroznou volbou. S nejasnou hranicí mezi přáteli a nepřáteli se musí rozhodnout, kde bude jejich loajalita a kolik jsou ochotni riskovat, aby zachránili svůj svět. Zatímco se Teal‘c a Dr. Jackson vrátí ke kolonii uprchlíků na Arbellu, plukovník O‘Neill s majorem Carterovou při hledání spojenců v nacházející bitvě o Zemi narazí na antickou technologii, která by mohla změnit minulost i budoucnost. Pokud by ale použili tuto technologii k záchraně své planety, museli by obětovat své nové přátele a spojence. SG-1 se musí rozhodnout, jak daleko zajdou v boji o budoucnost Země (Stargate SG-1: Apocalypse: Insurrection).

 

 

 • Komiks Stargate SG-1: 2007 Convention SpecialSGC se začíná potýkat s novým typem problému, když zlý dvojník O’Neilla se může volně pohybovat na základně bez většího přitáhnutí pozornosti a plánuje způsobit katastrofu. Stalo se mezi epizodami SG-1 3x18 a 3x19, tedy chvíli po zajmutí ilegální skupiny Společnosti, operující mimo Zemi (Stargate SG-1: 2007 Convention Special).

 

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Do No HarmSGC se začne zmítat v krizi z důvodu mnoha zranění členů týmů a příliš mnoho mrtvých. Napětí ještě eskaluje s tlakem dosáhnout hmatatelných výsledků při získávání mimozemských technologiích a proto je generál Hammond nucen kontaktovat Pentagon, který posílá týmy speciálních jednotek na volná místa v SG týmech. Plukovník Dave Dixon, nový velitel speciálních jednotek, má ovšem také špatné vztahy s plukovníkem O’Neillem a je přidělen jako pozorovatel k SG-1. Nepřátelství mezi nimi ještě více eskaluje při misi, která má zajistit lukrativní těžební práva na planetě Adjo. Pouze Dr. Fraiserová může zachránit situaci a doufat v záchranu životů SG-1, než se Jack a Dave pozabíjejí navzájem. Stalo se mezi epizodami SG-1 3x21 a 3x22, tedy chvíli před útokem replikátorů na Zemi (Stargate SG-1: Do No Harm).

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Time Keeps on SlippinPo těsném úniku z rozpadající se asgardské lodi Biliskner, Jack, Sam a Teal'c spolu s Thorem ve stázovém lůžku přichází na svět dříve zkoumaný SGC, ale nebyl až zase tak prozkoumaný, protože krajina se neustále měnila. Když tam přišli, Thorovo lůžko, které tam dorazilo o něco dříve než oni, už tam nebylo a tak se ho vydali hledat, ale pak zmizí i Teal'c. Sam najde svou zbraň a když se otočí zpátky, najde O'Neilla zmrazeného na místě v nějakém energetickém poli mezi nimi. Sam si ale sama klade za cíl najít nejdříve chybějící přátele, protože věděla, že nemůže pro Jacka udělat nic a důsledky svých rozhodnutí a činy po celém světě by mohly být fatální pro budoucí generace (Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Time Keeps on Slippin).

 

 

 • Povídka The Bitter HearthTeal’c už je skoro 4 roky součástí týmu SG-1, ale stále ho pronásledují vzpomínky na časy, když byl mezi Jaffy a je nucen navštívit Zemi světla. Stalo se chvíli před událostmi začátku sezóny 4 SG-1 (The Bitter Hearth).

 

 • Kniha Stargate SG-1: AlliancesVšichni z SG-1 chtěli nové technologie, které by mohly ubránit Zemi před Goa'uldy, ale mise Euronda byl velký neúspěch. Vedení ve Washingtonu to O'Neillovi vyčítalo a senátor Robert Kinsey na něj poslal smečku byroktatů, aby ho přivedli k zodpovědnosti za neúspěch mise. Když Jacob Carter žádá generála Hammonda pro účast SG-1 na misi pro Tok'ry, vypadá to, že by to mohla být odpověď na dilema O'Neilla. Tajnůstkářští Tok'rové potřebují hostitele, a Jacob věří, že našel odpověď, ale to znamená, že O'Neill a jeho tým musí riskovat své životy a infiltrovat základnu Goa’uldů, kde chovali lidské otroky, kteří by byli ochotni se připojit k Tok'rům . Je to riskantní zejména proto, že neúspěch z Eurondy vyvolal napjaté vztahy v týmu téměř k prasknutí a musí odhodit své neshody stranou, aby uspěli. Stalo se mezi epizodami SG-1 4x02 a 4x03, tedy hned po událostech z Eurondy (Stargate SG-1: Alliances).

 

 • Povídka OutbreakPo zničení replikátorů na ruské ponorce Blackbird a vyzvednutí hvězdné brány ze dna oceánu ruským námořnictvem, vyzvednou Rusové ze dna také tři poškozené replikátory a strčí je do nějaké stáze, než by se mohli oživit. Když ruská vláda získala zprávy z SGC po incidentu s replikátory, uvědomili si, jak nebezpeční jsou a po několika nesmělých pokusech na nich, ukončují projekt o šest měsíců později (Outbreak).

 

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Oceans of DustVe vykopávkách v Egyptě dojde ke katastrofě a spoustě úmrtí. Když to SG-1 přijede vyšetřovat, nic je nemohlo připravit na to, co v rozvalinách najdou. Stvůru nepředstavitelného zla, která kolovala i v jaffských legendách a díky níž měli noční můry. Zjistí to i duševně nemocný a šílený Goa’uld Neheb-kau, který ji chce použít jako strašlivou zbraň. Když zajme Carterovou a Teal’ca, plukovních O’Neill a Dr. Jackson spěchají za mistrem Bra’tacem, aby jim pomohl stvoření stopovat po celé galaxii v zoufalé snaze zničit ho dříve, než nalezne své přátele a promění celou galaxii v prach (Stargate SG-1: Oceans of Dust).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: SunriseNa opuštěné planetě, kde SG-1 nalezne dávno mrtvá těla zmrazené ve sněhu, učiní Dr. Jackson šokující objev. Nalezne klíč k zařízení, které by mohlo navždy ochránit Zemi před Goa’uldy. Hledání zařízení je ovšem zavede na svět na pokraji zkázy. Dostanou se do města, které je chráněno před nemilosrdnou hvězdou jakousi biosférou, ale když je Dr. Jackson unesen odpadlíky Sechrány, O’Neill objeví lid, který je zoufalý ze stoupajících moří a tvorbou puchýřů díky místní hvězdě. Obývají vrcholy staveb dlouhodobě zatopeného města a neochotný vůdce Sechránů,  Faelan Garrett, odhalí pravdu o katastrofální minulosti jejich planety a o tom, že by je Danielův objev na planetě Acarsaid Dorch mohl všechny zachránit. Stalo se mezi událostmi z epizod SG-1 4x10 a 4x11, tedy těsně před kontaktováním SGC Martinem Lloydem (Stargate SG-1: Sunrise).

Rok 2001 n. l.

 • Povídka Medical ConsiderationsO SG týmy bylo vždy výborně postaráno zdravotnickým personálem SGC v čele s Dr. Janet Fraiserovou, která tam sloužila po dobu sedmi let, ale neměla to vůbec jednoduché (Medical Considerations).

 

 • Povídka OutbreakKdyž byl ukončený projekt ruské vlády s ukořistěnými replikátory, nelíbilo se to vědci Karilovi Fedorovovi, který jimi byl fascinován a nechtěl to jen tak nechat. Šel dokonce za šéfem ruské mafie. Fedorov se nakonec s Forlovem domluvil, že vyrovná dluhy s mafií tím, že bude pokračovat ve výzkumu replikátorů výměnou za použití replikátorů na zločinecké činnosti. Před tím, než byl ruský program úplně ukončen, použil své bezpečnostní pověření, aby proklouzl dovnitř a ukradl replikátory, které přenesl do svého bytu. Krádež byla objevena o šest hodin později plukovníkem Chekovem, který zahájil okamžité vyšetřování. Nebyl si už vůbec jistý počtem zrádců v rámci projektu a jeho organizace a tak požádal senátora Kinseyho, aby poslal tým důvěryhodných amerických agentů do Moskvy, kteří měli najít chybějící replikátory, protože už nemohl věřit vlastním mužům. Tým doprovází v Moskvě Dr. Světlana Markovová, jeden z mála naprosto důvěryhodných spojenců Chekova, která pracovala chvíli pro SGC. Bohužel pro Chekova, jeho nadřízení vytvořili vlastní tým a Karil nadále pracoval na replikátorech a nebyl si vědom toho, jak nebezpeční jsou a jak je blízko k jejich nechtěné reaktivaci (Outbreak).
 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Points of OriginPo událostech v SGC, kdy se do Carterové dostala entita z planety P9C-372, Samantha zanechala na chvíli své práce a šla si odpočinout mimo základnu. SGC je kontaktováno Tok’ry, kteří byli napadeni a utrpěli těžké ztráty. Generál Hammond zavolá plukovníka Dave Dixona, aby se svým týmem poskytl podporu SG-1. Tok’rové jim prozradili, že Cronus velmi usiluje o prvek známý jako B’tac’nesh, který se přirozeně vyskytuje jen ve velmi výjimečných podmínkách a je ceněný pro své ničivé schopnosti. SG týmy s Tok’ry cestují na planetu, kde je už vše zničeno a pak se objeví Jaffa a boj začíná. Rozhodnutí Plukovníka O’Neilla jsou ovšem ovlivněna emocemi ke Carterové, který cítí stále vinu za to, jak ji svým jednáním ohrozil na životě. Odehrává se po událostech epizody SG-1 4x20 Entita (Stargate SG-1, Atlantis: Points of Origin: Aftermath).

 

 • Kniha Stargate SG-1: The Power Behind the ThroneKdyž je SG-1 požádána Tok’ry o pomoc, zachránit mučené stvoření ze spárů Apophise, nemohou odmítnout. Ale Mujina nebyla obyčejná bytost, byla zbavena tváře nebo formy a čerpala svou identitu z lidí kolem ní, což jí dělalo tvorem s hrozným potenciálem, jak pro dobro, tak zlo, podle toho, jakou identitu by si přivlastnila. Antikové věděli, že ve špatných rukou by měla bytost zničující účinky a tak ji poslali do vyhnanství na vězeňskou planetu Vasaveda. Jejich stíhání Mujiny je zavede na děsivou planetu, kde lidská špatnost dosáhne nejhoršího stádia a tam tvor najde svůj domov. Tým plukovníka O’Neilla musí konfrontovat bláznivého vůdce planety, stejně jako další nepřátele (Stargate SG-1: The Power Behind the Throne).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Hall of the Two TruthsTým SG-1 se ještě vzpamatovává z toho, co se stalo na planetě K’tau, ale jsou osloveni Tok’ry, kteří prozkoumávají ruiny na neznámé planetě. Jack si myslí, že je to jen ztráta času, ale pověří Daniela a Samanthu, aby to prošetřili. Oni nakonec najdou cizí technologii, která se dá aktivovat pouze tehdy, když se jí Jack dotkne. Brzy poté jsou ale napadeni a SG-1 s Tok’ry jsou zajati. Brzy poté se probírají v uzavřené jeskyni, kam je přístup pouze transportními kruhy. Každý pak prochází zrádnou cestou k pravomocnému rozsudku v sále dvou pravd, přičemž musí na své cestě staroegyptského posmrtného života přes knihu mrtvých najít sami sebe. Jsou testováni jak duševně, tak fyzicky z jejich minulých chyb, největších obav a nejhlubších tuh. Aby mohli uniknout, musí naleznout sami sebe, ale v tomto prázdném místě to není vůbec jednoduché (Stargate SG-1: Hall of the Two Truths).

 • Tým SG-1 jde na záchranou misi na cizí planetu Sanctity, ale zjistí, že je příliš pozdě, aby pomohli svým lidem, protože se zdá, že je planeta už opuštěná. Ovšem ze stínů se začnou objevovat divná stvoření, která stojí pravděpodobně za zmizením jejich lidí (The Ghosts of Sanctity).

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Draw Down the MoonTým SG-1 naplánoval misi na planetu označovanou jako P3X-228. Šli tedy na planetu, aby konfrontovali komunitu starších na jejich nějaké slavnosti, protože zjistili jakési energetické hodnoty a chtěli najít zdroj, protože by se dal využít pro nové technologie. Zdroj této záhadné energie jim stále uniká a tak se o něm snaží zjistit něco v rozhovorech s místními obyvateli. Ovšem dovídají se také něco o účelu slavnosti, což vytahuje ven další otázky a setkání s několika tajemnými ženami, které zvýší ještě napětí. Jak se slavnost blíží, jsou tito lidé ohroženi a jsou něčím víc, než se zdá (Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Draw Down the Moon).

 

Rok 2002 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1: Kali's WrathKdyž jediný přeživší člen týmu SG-7 přivede do SGC zraněného prvního muže Goa’ulda Kali, dostanou od něj informace, které vedou k tomu, že plukovník O’Neill a tým SG-1 musí vyšetřit útok Reetou na jeden domovský svět Kali. Hvězdná brána je ale sabotovaná a O’Neill, Carterová a Daniel jsou uvězněni na planetě Kali. Teal’c musí spolupracovat s prvním mužem Kali, Jacobem Carterem a Bra’takem, aby tým mohli zachránit. Mezitím se týmu SG-1 naskytne nabídka, kterou nemohou odmítnout - pomoct Kali sjednat mír s Reetou, nebo vidět umírat tisíce lidí jako trest za jejich odmítnutí. Jak čas utíká do osudného setkání Kali s Reetou, musí SG-1 uniknout dříve, než padnou za oběť smrtící lsti Reetou. Stalo se mezi epizodami SG-1 5x18 a 5x19 (Stargate SG-1: Kali’s Wrath).

  

 • Kniha Stargate SG-1: Survival of the FittestPlukovník Frank Simmons nikdy nebyl přítelem SG-1. Pracoval pro vládní organizaci N.I.D. a vymyslel hrůzný plán na vytvoření fanatické a hrůzné armády, která by byla efektivní jako kterákoli z goa'uldských. Nezastaví se před ničím, i když by to znamenalo, že hlavní šéflékařka SGC, Dr. Janet Fraiserová, přijde o život. Ale Simmons podceňuje pouto mezi důstojníky SGC. Když Fraiserová, major Samantha Carterová a Teal'c zmizí, plukovník Jack O'Neill a Dr. Daniel Jackson jsou nuceni dát stranou osobní rozdíly a sledují jejich stopu do světa divokosti a smrti. Stalo se mezi epizodami SG-1 5x19 a 5x20 (Stargate SG-1: Survival of the Fittest).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: HydraNa SGC padají různé pověsti a obvinění a nic nedává smysl, než se SG-1 setká na mírumilovné planetě Eshed se strachem a odporem lidí a svobodných jaffů a dokonce sám mistr Bra’tac je obviní z válečných zločinů. Po podrobnějším vyšetřování je zjištěno, že je za tím nelegální organizace N.I.D, která vytvořila přesné androidí kopie týmu SG-1, aby pro ně získávaly technologii pro obranu Země a nezastaví se opravdu před ničím. O pomoc skutečné SG-1 požádala nakonec sama kopie Dr. Daniela Jacksona. SG-1 proti nim musí nasadit vše co má, aby zvítězili a očistili SGC a sami sebe (Stargate SG-1: Hydra).

 

 

 • Povídka JujuPoté, co se Daniel Jackson povznesl, měla jeho nepřítomnost hluboký vliv na jeho přátele a podívali jsme se až do nitra myšlenek jeho přátel a jak jeho ztrátu nesli (Juju).

 

 • Ba’al byl vždy připraven čekat na svůj čas, který měl přijít, až další Vládci soustavy padnou a on se mohl pustit do svých plánů na získání nadvlády nad ostatními. Držel se vždy ústraní až do doby, než potkal plukovníka O’Neilla, který mu plány zhatil. Stalo se chvíli před událostmi epizody SG-1 6x06, tedy chvíli před tím, než se Ba’al a O’Neill poprvé setkali (I, Ba’al).

 • Kniha Stargate SG-1: ValhallaOdin, asgardský vědec, začal experimentovat proti vůli rady na planetě Valhalla v Mléčné dráze, aby se pokusil zvrátit degeneraci klonů a zastavil vymírání své rasy. Vytvořil experiment s názvem „No z Mimir”, který byl založen na virtuální realitě a holografické technologii. Na Zemi vybral 400 lidí ze severských kmenů Vanirů a Jotunů, aby nahrál jejich vědomí po smrti jejich fyzické formy a zúčastnili se experimentu. Experiment měl za cíl žít v podobě hologramu, ale v interakci se skutečným světem. Na planetu ovšem přicestuje SG-1, která je Odinem uvězněna v experimentu a nic vlastně netuší, než jim Odin řekne pravdu. Dostávají se do bitvy mezi Vaniry a Jotuny, ovšem jeden Jotun, Surtr, se vymkne kontrole, protože odmítne programování a požaduje svobodu. Začíná mít postupně kontrolu nad experimentem, která vede až k postupnému rozkládání mentálních vzorů. SG-1 se postavila Surtrovi, aby zachránila situaci a přežili (Stargate SG-1: Valhalla).

Rok 2003 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1: A Matter of HonorPět let poté, co byl major Henry Boyd a jeho tým SG-10 uvězněn na okraji černé díry, plukovník O’Neill nalézá antigravitační zařízení, které by je mohlo dostat domů, ale bylo ve vlastnictví pokročilé a paranoidní rasy lidí zvaných Kinahhové. Byli ochotni se podělit o technologii, ale při jednání se Zemí sledovali své vlastní cíle. Manévrováním bludištěm tyranie a klamu Dr. Jackson a major Carterová odhalují šokující pravdu - zjevení, které uvedlo tým do chaosu, ale pro záchranu majora Loyda a jeho týmu jdou zpátky do pekla a byli ochotni kvůli tomu riskovat své životy (Stargate SG-1: A Matter of Honor).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: The Cost of HonorSG-1 se vydává v lodi na záchranou misi k černé díře, ale protože plukovník O’Neill a jeho tým byl pro Kinahhi hrozbou, sabotovali zařízení v klíčovém okamžiku mise a zabránili tím SG-1 uniknout černé díry. Carterová ovšem opravuje loď a podaří se jim uniknout, ale v SGC mezitím uplynuly 4 měsíce, zatímco oni prožili jen několik minut. V SGC mezitím došlo k velkým změnám, protože Kinahhové získali díky nic netušícímu senátoru Kinseymu kontrolu nad většinou SGC, který ještě díky falešné „alianci” přistoupil na uvěznění O’Neilla a Carterové na jejich planetě. Daniel Jackson, Teal’c, SG-10 a generál Hammond pak cestují na planetu Kinahhi, aby je osvobodili a přitom zjišťují pravdu o jejich nepřátelích Arxantexh, kteří měli vazby na Antiky a ukončili jejich nepřátelství (Stargate SG-1: The Cost of Honor).

 

 • Kniha Stargate SG-1: City of the GodsKdyž je nalezena křišťálová lebka v pyramidě Slunce v Mexiku, podnítí to katastrofální řetězec událostí, které zavedou SG-1 na umírající svět, měsíc Xalótcan. Xalótcané jsou brutální společnost lidí, potomci Aztéků ze Země, kteří byli pověrčiví a obětovávali se bohům, aby jejich svět mohl prosperovat. Plukovník O’Neill měl kvůli tomu s nimi problém, ale nakonec ho Dr. Jackson přesvědčil, protože splňoval starobylé proroctví, které je mělo vést ke spáse. Jejich měsíc po katastrofě změnil orbitu a uvrhlo to civilizaci do Chaosu. Nakonec byla použita křišťálová lebka, pomocí níž se podařilo zachránit 250 000 lidí a přenést je na jinou planetu, než se měsíc rozpadl (Stargate SG-1: City of the Gods).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Four DragonsDr. Daniel Jackson se krátce po svém návratu do SGC z doby povznesení připojuje dobrovolně k archeologickému týmu, který zkoumá na planetě P3Y-702 čínské ruiny. Omylem ale aktivuje goa’uldské transportní kruhy, které ho dostanou k Vládci soustavy Yu (Ti), jenž ho uvězní. Plukovník O’Neill se za jeho uvěznění obviňuje a bere věci do svých rukou, i když to znamená ignorovat protokol a rozkazy, aby ho dostal zpět za každou cenu. SG-1 je ovšem brzděna zástupcem čínské vlády, který skrývá velké tajemství. Stalo se po epizodě 7x04, tedy krátce po osvobození Bra’taca a Rya’ca z otroctví (Stargate SG-1: Four Dragons).

 

 

 • Povídka The Herilian AgendaBěhem rutinních průzkumů navštívil planetu Herilia SG tým plukovníka Eriksena, který tam zřídil polní základnu. Brzy na to ovšem odhalují skutečný program Herilianů a nachází jejich tajnou laboratoř, která se nacházela v horách asi 160 km od brány. To bylo tak daleko, že nemohli proniknout do zařízení, nicméně se nakonec rozhodl přivést speciálně vyškolený tým (The Herilian Agenda).

 

 

 

 

Rok 2004 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1: Trial by FireTým SG-1 provede první kontakt s rasou námořních lidí zvaných Tyreané na planetě P2X-159, kteří uctívají boha Meleqa (Ba’al). Když je jejich duchovní vůdce brutálně zavražděn při mírové misi, požádali SG-1 o pomoc proti jejich úhlavnímu nepříteli, Phrygianům, heretici a psanci, kteří narušovali jejich duchovní řád. Zpočátku se zdráhají, ale plukovník O’Neill je jimi unesen a musel se přidat na jejich stranu, aby se mu podařilo uniknout. Zbytek týmu je zapleten do zuřivé války mezi národy. Zapojí se i Ba’al s jeho Jaffy. Plukovník je zachráněn a Tyreanský lid zjistí pravdu o jejich bohu, který záměrně postavil národy proti sobě. Kněží jsou vyhnáni a všichni se zapojili do prací při obnově Tyreanské společnosti (Stargate SG-1: Trial by Fire).

 

 

 • Tým majora Shepparda cestuje za Karrany, primitivní rasou lidí, kteří mají bizarní dohodu s Wraithy. Obětovávají jim své lidi v rituálu Wraithfall. Major Sheppard chce za každou cenu Wraithy zastavit, ale nemůže to udělat, aniž by zničil způsob života Karranů. Sheppard se přitom dostal do zajetí Wraithů v jejich laboratoři a Teyla s Fordem se pustili do nebezpečné mise na jeho záchranu, ale jejich činy málem odsoudily celý svět Karranů k zániku (Stargate Atlantis: Wraithfall Preview, Stargate Atlantis: Wraithfall).

Komiks Stargate Atlantis: Wraithfall Preview První komiks Stargate Atlantis: Wraithfall Druhý komiks Stargate Atlantis: Wraithfall Třetí komiks Stargate Atlantis: Wraithfall
 • Povídka Gods and HeroesTeyla a Charin jsou vůdci jejich lidu a zjišťujeme, co všechno dělali, především jak Athosané obchodovali. Jedné deštivé noci má ovšem Teyla podivné sny a po probuzení, když jde na trh, nalezne tam zajímavé překvapení pro ni i její lid. Stalo se před nalezením Atlantidy (Gods and Heroes).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Points of OriginV SGC je celkem poprask po nedávných událostech s Osirisem (Usirevem) a Daniel Jackson se jde domů konečně pořádně vyspat. I když to bylo spíše pro ostatní humorné, O'Neill jde za ním domů, ale Daniel už tvrdě spí. Jack tam tedy alespoň provede nějaké drobné domácí práce a opravy po střelbě. Vše by bylo v pořádku, kdyby se do domu najednou nevloupali dva Jaffové, kteří hledali svého pána Osirise. V té době byl však Osiris už vyjmut z těla Sarah Gardenerové, která si opět užívá života a v současné době je zrovna na nákupech s Janet Fraiserovou. Věci se zkomplikují, když do Danielova domova dorazí také Teal'c se Sam a Petem v závěsu, a nakonec přijdou i Sarah s Janet. Spíše humorný příběh hned po událostech epizody SG-1 7x15 Chiméra (Stargate SG-1, Atlantis: Points of Origin: Dude, Where's My Spaceship?).

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: PerceptionsTým SG-1 se stále nemůže vzpamatovat ze ztráty své blízké přítelkyně a kolegyně Janet Fraiserové a přitom mají provést misi, kde mají zničit základnu kull bojovníků. To se samozřejmě nepovede a musí uprchnout z planety v ukradené nákladní lodi řízené symbiontem, který tvrdí, že je Tok'ra. Všichni se ale stále zabývají jejich zármutkem nad Janet a jsou nuceni konfrontovat sebe navzájem i své pocity. Tok'ra Penthos to ještě neulehčuje, protože konfrontuje Jacka s jeho vzpomínkami symbionta Tok'ry, kterého měl kdysi v sobě (Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Perceptions).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: RelativityTým SG-1 kontaktuje rasu Packů, kočovní vesmírní lidé, kterým se dařilo unikat po celé generace na svých vesmírných lodích před nadvládou Goa’uldů a zdá se, že by obchod s technologiemi mohl prospět oběma stranám. Někdo ale chce dohodu překazit a SGC se dostane pod útok. Vše je hozeno na bedra plukovníka O’Neilla, aby odhalil sabotéra, který se skrývá v SGC a zachránil spojenectví s Packy. Vše ale není tak, jak se zdá a během toho zjišťuje krutou pravdu o dávném nepříteli z minulosti, Aschenech, kteří by měli smrtící dopad na současnost, protože jejich nová biogenní zbraň by nejen sterilizovala při jejich pomstě lidstvo, ale také by mutace znemožnila podporu jakéhokoliv života na Zemi. O’Neill tedy bojuje o budoucnost Země. Stalo se mezi událostmi z epizod SG-1 7x20 a 7x21, tedy chvíli před nalezením antické základny v Antarktidě (Stargate SG-1: Relativity).

 

 • Povídka FlipsideJohn Sheppard byl přiřazen na antarktickou základnu McMurdo a jak k tomu vlastně došlo. Stalo se chvíli před událostmi epizody SGA 1x01, tedy než byla nalezena Atlantida (Flipside).

 

 • Komiks Stargate SG-1: Fall of Rome PrequelTým SG-1 nachází goa’uldské holografické zařízení vo’cume, které odhalí příběh o starověkém římském Goa’uldovi, který se jmenoval Mars, bůh války. Po aktivaci se dozví pravdu o osudu tohoto boha, který byl jedním z nejmocnějších Vládců soustavy vůbec. Tým za ním cestuje, když zjistí, že Řím nebyl postaven za jeden den, ale mohl by být za jeden den Marsem zničen (Stargate SG-1: Fall of Rome Prequel).

 

 

 

 

 • Po získaných informacích o Goa’uldovi Marsovi, cestuje SG-1 na goa’uldský hřbitov, který skrývá smrtící tajemství. Po více než 2000 letech vyhoštěný pán systému Mars pěstuje svou vlastní civilizaci s jediným cílem - cestovat zpět na Zemi a podrobit si ji. SG-1 musela najít způsob, jak zabránit zotročení lidstva kybernetickými bytostmi, které vytvořil. Neměli to ovšem jednoduché, protože plukovník O’Neil a Carterová jím byli zajati a Teal’c musel bojovat v aréně s kybernetickým stvořením. Mars chtěl poslat kybernetické Centuriony na Zemi nově objevenou bránou a jediný Daniel mu v tom mohl zabránit a zachránit tým (Stargate SG-1: Fall of Rome).

Komiks Stargate SG-1: Fall of Rome Komiks Stargate SG-1: Fall of Rome Komiks Stargate SG-1: Fall of Rome
 • Kniha Stargate SG-1: The DriftZemě je opět v politické rozepři díky nedávno objevenému křeslu Antiků v Antarktidě. Proto je tam vyslán Dr. Daniel Jackson, aby diplomatické napětí uklidnil. Mezitím se generál Jack O’Neill neochotně ujímá vzdělávacího programu právě pro ovládání křesla pomocí antického genu, který má jen hrstka kompetentních lidí. V Antarktidě ovšem dojde k přírodní katastrofě a není ohrožena jen budoucnost antické základny, ale i celá Země. Osud Země opět leží v rukou SG-1, ovšem tentokrát jsou bezmocní. Chyceni ve zvláštní realitě potkávají staré známé přátele i nepřátele a snaží se uniknout a zastavit antickou katastrofu, která hrozí zničením celé planety. Stalo se chvíli po událostech z epizody SG-1 7x21-22, tedy po objevení antické základny v Antarktidě (Stargate SG-1: The Drift).

 

 • Kniha Stargate Atlantis: The ChosenS antickou technologií rozptýlenou po celé galaxii Pegas, tým Atlantidy není překvapen, když najde antickou technologii používanou na světě, kdysi ochraňovanou Dalerou, Antičkou, která byla vyhoštěna ze své společnosti, když se zamilovala do člověka. Ale po tisíciletí od odchodu Dalery se hodně změnilo. Její přísná pravidla byla porušena, takže její lid nebyl chráněn před wraithským útokem. Jen málo z vyvolených s genem ATA nadále provozuje Antickou technologii, která je zásadní pro jejich obranu a napětí mezi lidem vzrůstá. Když major Sheppard a Rodney McKay jsou odhaleni jako členové vyvolených (mají gen ATA), Daleranská společnost je uvržena do chaosu. Chtějí po nich pomoci vyřešit krizi a přesto se odmítají vzdát autokratického režimu. Sheppard je nucen jednat, zatímco Teyla a poručík Ford jsou rukojmími povstalců. Stalo se mezi epizodami SGA 1x11 a 1x12, tedy hned po obsazení Atlantidy Kolyou (Stargate Atlantis: The Chosen).

 • Kniha Stargate Atlantis: ReliquaryZatímco major John Sheppard a Dr. Rodney McKay zkoumají nevyužité části starobylého města Atlantidy, narazí na záznamové zařízení, které odhaluje tajemnou novou adresu planety. Věří, že adresa může vést k obrovskému úložišti antických vědomostí a tak se vydává tým na misi na tento nezmapovaný svět. Tam nalézají zničené město plné tajemství a temných stínů. Tým nakonec odhaluje pravdu v centru města, která vysvětluje jejich zničení. Lidstvo je ohroženo a major John Sheppard a Dr. Rodney McKay riskují vše ve smrtící hře s nepřítelem. Selhání by znamenalo pád Atlantidy a zničení samotného lidstva. Stalo se mezi událostmi z epizod SGA 1x12 a 1x15 (Stargate Atlantis: Reliquary).

 

 

 • Vala Mal Doran byla v této době volný agent mezigalaktického podsvětí. Zatímco stále rostoucí Luciánská aliance se ji snaží rekrutovat, Vala dává dohromady tým nezávislých, který čítá počet asi 5 lidí, aby jí pomohl vypátrat a ukořistit tajemnou vnímající rostlinu, o které věřila, že je zdrojem velké moci. Žoldáky najala na planetě Charos, ze které s obtížemi unikla ve své lodi Nelítostný anděl. Při této strastiplné cestě plné krádeží, jejího obvyklého svádění a dokonce uvěznění, nakonec potkává i SG-1 (Stargate: Vala Mal Doran).

První komiks Stargate: Vala Mal Doran Druhý komiks Stargate: Vala Mal Doran Třetí komiks Stargate: Vala Mal Doran Čtvrtý komiks Stargate: Vala Mal Doran Pátý komiks Stargate: Vala Mal Doran
 • Povídka The CompanionAtlantida už je z větší části prozkoumána, ale Rodney opět objevil nejedno překvapení, které začne řešit. Stalo se chvíli po událostech epizody SGA 2x04, tedy po připojení Ronona k prvnímu průzkumnému týmu Atlantidy (The Companion).

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Bone MusicPlaneta M3T-211 je noční můrou, protože je to svět zahalený polem částic, které blokuje veškerá čidla a senzory, takže by mohl být ideálním světem pro základnu, kde by se mohli skrýt před Wraithy v případě, že by členové jednotek mohli skutečně fungovat pod oblohou, která vyvolává nevolnost a nemoc. Sheppard a jeho tým spolu s týmem vědců jsou ale překvapeni, když najdou mladou dívku na ostrově, na kterém je umístěna hvězdná brána a pak malou komunitu lidí, která si je vědoma „portálu“, ale zdá se, že mají strach a jsou nervozní, protože vše nasvědčuje tomu, že jsou na ostrově přítomni Wraithové. Místní obyvatelé se zdají velmi přátelští, ale je zřejmé, že něco skrývají. Lidé z Atlantidy by neměli zasahovat, aniž by věděli všechna fakta (Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: Bone Music).


Rok 2000 n. l. / Rok 2001 n. l. / Rok 2002 n. l. / Rok 2003 n. l. / Rok 2004 n. l.

Stránka: 1  2  3  4  5  6

Rozcestník neoficiální časové osy SG


Autor: Scimani © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu