Neoficiální časová osa - 1928 až 1999 n. l.

Rozcestník neoficiální časové osy SG

Stránka: 1  2  3  4  5  6

Rok 1947 n. l. / Po roce 1950 n. l. / Rok 1994 n. l. / Rok 1997 n. l. / Rok 1998 n. l. / Rok 1999 n. l.


Období od nalezení hvězdné brány

Rok 1947 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1: RoswellU Roswellu v Novém Mexiku havaruje mimozemská loď. Po poruše brány se sem dostávají i Mitchell, Carterová, Jackson a Teal’c. Když zjistí, o co tu jde, mají jen minuty života. Na jejich záchranu přicestuje Vala Mal Doran s generálmajorem O’Neillem, ovšem to je jen začátek jejich problémů. Zatímco se Jack, Samantha, Daniel a Teal’c zapletou do spiknutí mimozemšťanů, co ztroskotali u Roswellu, Mitchell a Vala se dostávají do jiné časové linie. V únikových modulech umírají u Roswellu hybridi Asgardů a člověka, které vytvořil Loki, asistent Ana, vědce, který byl považován za Einsteina jejich druhu (Stargate SG-1: Roswell).

 • Alternativní časova osa: Ra a Qetesh plánují útok  na Zemi, ale ten je nakonec překažen Mitchellem s pomocí Asgarda Ana, který použije transportní zařízení pro přepravu jaderné hlavice na lod Ra’a a Qetesh. Mitchellovi se podaří získat zpět ruční zařízení na cestování časem, ale dostane se do New Yourku chvíli před tím, než je Ra’ova loď zničena. Jsou nakonec zachráněni Carterovou, Danielem a Teal’cem, kteří za nimi přicestují do minulosti, aby vše napravili a přivedli zpět do jejich času (Stargate SG-1: Roswell).

Po roce 1950 n. l.

 • Povídka The Herilian AgendaPo celá léta to vypadalo, že experiment Diancechta je naprostý neúspěch až do doby, kdy narazil na rozvíjející se herilianskou technologii, která by mohla být užitečná ve válce mezi Vládci soustavy a Tok’ry. Jednalo se o nějakou biologickou zbraň a Diancecht okamžitě poznal bojové účinky této technologie, která byla dříve Goa’uldy ignorována, protože obecně pomáhala lidem (The Herilian Agenda).

 • Brzy poté se dostal na Herilii Arawn, Goa’uld v exilu. Myslel si, že je Herilia nevyužitá a opuštěná a proto se zřekl exilu a prohlásil se na planetě vládcem. Arawn byl obeznámen se skutečným původem herilianských lidí a předpokládal, že prostě přijmou jeho nárok, ale Diancecht tajně pomáhal Herilianům proti Arawnovi a ačkoliv mnoho stovek obyvatel při tom zemřelo, podařilo se jim ubránit a zajmout ho víceméně naživu. Zraněný Arawn byl umístěn na bezpečném místě vojenského zařízení, kde byl Diancecht jedním z nejvýše postavených úředníků té doby, kde vyvíjel biologickou zbraň proti lidským hostitelům se symbionty. Diancecht přesvědčil vědce, že tato zbraň bude mít vliv pouze na Goa’uldy bez poškození hostitele, ale ve skutečnosti bude prostě Goa’uld ignorovat zákeřné účinky zbraně a přesune je na smysly svého hostitele. Tok’ra ovšem sdílí všechno se svým hostitelem a bude při tom zničen (The Herilian Agenda).

Rok 1994 n. l.

 • Kniha Stargate: AschenAlternativní realita: V roce 799 aschenského kalendáře je Země jednou z mnoha kolonií pod přísnou správou despotické vlády Aschenů. Veškerý lid obrátili v otroky, kteří jim slouží, a mají pod kontrolou celou planetu, včetně hvězdné brány, která jim umožňuje cestovat tisíce světelných let po celé Mléčné dráze a na svou domovskou planetu se tak dostanou během několika vteřin. Lidstvo je na pokraji vyhynutí. Vzhledem k pokročilé aschenské medicíně se délka lidského života skoro ztrojnásobila, ale většina lidské populace je neplodná. Pouze malé procento lidí jsou tzv. vyvolení, kteří mohou počít dítě. Tito vyvolení se musí řídit přísnými pravidly, protože aschenská vláda chce podporovat lidskou populaci. Samantě Carterové je 25 let a je právě ve věku, kdy podstupuje své první testy plodnosti. Když ale tento test dopadne pozitivně, její život se chystá dramaticky obrátit k horšímu. Musí totiž akceptovat nucené manželství a žít v chovném zařízení pod kontrolou Aschenů. Rozhodne se tedy raději utéct z domova a najít odboj, který bojuje za svobodu Země a jejího lidu. Když se setká s Jackem O’Neillem, vůdcem odporu buňky 4, ani jeden z nich si neuvědomuje, že jsou svázáni dohromady víc, než společný cíl osvobodit Zemi od vlády Aschenů. Zamilují se do sebe a bok po boku bojují, aby osvobodili svět od útlaku cizí rasy pomocí druhé, tajné hvězdné brány, nalezené před necelým stoletím v lesích Antarktidy (Stargate: Aschen - volně ke stažení).

Rok 1997 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Points of OriginNež padla Sateda, specialista Ronon Dex se svými přáteli opustili vojenský výcvikový tábor a cestovali vlakem přes svou vlast do hlavního města Satedy. Museli ovšem udělat nečekanou zastávku u malé obce, která byla zasažena zemětřesením. Bylo tam několik mrtvých a raněných a vojáci jim nabídli pomoc, protože se obec nacházela v blízkosti přehrady, která byla naštěstí zatím neporušená. Místní obyvatel ale tvrdil, že se tam nacházela starobylá socha, která byla odcizena, což způsobilo zemětřesení. Ronon, Ara a Tyre byly posláni vyšetřit krádež, i když měli pochybnosti nad významem starobylé sochy. Podezření padlo na cestující vlaku a bylo potřeba najít sochu dříve, než další zemětřesení zničí přehradu. Jedinečný pohled na Satedu nám ukázal, jak byla podobná Zemi (Stargate SG-1, Atlantis: Points of Origin: Iron Horse).

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Points of OriginGenerál George Hammond přebírá velení nad komplexem Cheyenne Mountain s kódovým označením Stairway To Heaven. Nebyl nikdy žádným vojenským úředníčkem, protože dosáhl své hodnosti tvrdou prací a vynikal při plnění úkolů, protože spolehlivost a důvěryhodnost byly jeho přednosti. Generál měl dohlídnout na poklidné uzavření tohoto zařízení, než odejde do důchodu a užije si zbytek svých dnů se svými přáteli a rodinou. Jenže přichází generál W. O. West a přinese mu složku kapitána Samanthy Carterové. Když ji Hammond otevře, přeběhne mu mráz po zádech, protože si vzpomene na její nezapomenutelné rysy a rok 1969, kdy se poprvé potkali. Tato událost odstartuje další, které nám umožní nahlédnout do některých z hlavních událostí a kariéry Generála Hammonda před otevřením programu Hvězdné brány (Stargate SG-1, Atlantis: Points of Origin: Precognition).

 

 • Kniha Stargate: RebellionAlternativní realita: V důsledku porážky boha Ra lidmi ze Země, byla osvobozena Hathor od trestu odnětí svobody a začíná s tažením, při němž systematicky zabírá jeho bývalé území, které prohlásí za své vlastní. Plukovník O'Neil a Dr. Daniel Jackson cestují na Abydos, aby shromáždili všechen jeho lid a bránili jejich planetu před Hathor bez ohledu na to, jaké to bude mít následky. Hathor během bojů nalézá Ra’ovo oko, které použije, aby na planetě obnovila pořádek. Své vojáky posílá na Abydos také hvězdnou bránou, ale lid Abydosu je semknutý a rozhodně se nechce jen tak vzdát (Stargate: Rebellion).

 

 

 • Kniha Stargate: RetaliationAlternativní realita: Plukovník O’Neil a Dr. Daniel Jackson nyní musí čelit strašlivé pomstě Hathor, nástupce zabitého boha Ra. Povstání dalo Abydosanům sice svobodu, ale nečekaná zrada ohrožovala nová spojenectví. Nyní, s chaosem v ulicích, se vrací rozzuřená Hathor a její legie vojáků. Tentokrát s sebou přináší zbraň, která je víc děsivá, než si dokáží rebelové představit. Hathor s ní měla krvelačné plány i mimo svět Abydosu (Stargate: Retaliation).

 

 

 

 • Kniha Stargate: RetributionAlternativní realita: Ti, kdo přežili strašlivou válku na Abydosu, se potácejí zpátky na Zemi přes porouchanou hvězdnou bránu. Jsou zdecimováni zradou, chamtivostí a porážkou, která je potkala. Někteří z nich jsou vězni, někteří vyděděnci, ale konečná válka má ještě přijít. Loď Hathor míří k Zemi a má s ní moc její lid zotročit nebo zničit. Zatímco se politici dohadují, bojovníci z Abydosu uvězněni uvnitř hory v Coloradu konají a Daniel Jackson spolu s O’Neilem musí najít způsob, jak zachránit svůj svět. Tváří v tvář před velkolepou válečnou mašinérii Hathor, musí Země udělat to, co Abydos nemohl, sjednotit se, bojovat o svůj život a zničit Hathor (Stargate: Retribution).

 

 

 • Kniha Stargate: ReconnaissanceAlternativní realita: Když byla Hathor zničena a její vražedná kosmická loď zdecimována, abydosští uprchlíci spolu s odpadlíky O’Neilem a Jacksonem kolonizují jeden svět několik světelných let od domova. Ale tato pouštní planeta Ballas se záhy proměňuje v noční můru, protože místní cizinci s dravými instinkty pro přežití, chtějí získat kontrolu nad hvězdnou bránou. Pouze O’Neil a Jackson mohou tyto ozbrojené divoké bojovníky zastavit, ale cena je příliš vysoká, protože zničí jejich vlastní poslední naději, jak se dostat domů živý (Stargate: Reconnaissance).

 

 

 

 • Kniha Stargate: ResistanceAlternativní realita: Jelikož Ballas nemůže se Zemí navázat přes hvězdnou bránu spojení, abydosští kolonisté na planetě uvízli a jsou pronásledováni nelítostným nepřítelem. Nejprve věřili, že jsou to primitivní zvířata pocházející z Ballasu, ale tito kočičí dravci přišli hvězdnou bránou s výbornou palebnou silou a vrozenou vojenskou mazaností. Odpovědi na to, co jsou tito cizinci zač a proč jsou na Ballasu, se skrývají v tajemné minulosti mimozemské rasy, která je až příliš důvěrně známá O’Neilovi a Jacksonovi (Stargate: Resistance).

 

 

 

 • Komiks Stargate: UnderworldAlternativní realita: Země není schopna několik týdnů kontaktovat Abydos a domnívají se, že byla u nich brána deaktivována. Ani plukovník O’Neil nemá žádné odpovědi, ví jen, že se lid Abydosu po nedávných událostech rozdělil na tři frakce. První byla ráda za pomoc Země, kterou vedl Daniel Jackson. Druhá dávala Zemi vinu za všechny současné problémy, kterou vedla osoba jménem Rhantaa. Ta chtěla deaktivovat bránu navždy. Třetí skupina, ve které byl i Kasuf,  odmítala uvěřit, že je Ra mrtvý, nebo přinejmenším očekávali jeho nástupce. Shodli se, že tato politická situace zapříčinila, aby je mohli kontaktovat a tak Dr. Murphy je schopen otevřít bránu jen na krátký okamžik, ale jen pro jednu osobu. Na Abydos je tedy poslán plukovník O'Neil, aby zjistil, co se stalo. Po příchodu je O'Neil konfrontován Skaarou a ozbrojenými Abydosany. Na scénu přichází i Daniel Jackson, který mu sdělí, že bude uvězněn a postaven před soud za své zločiny, protože mu své nynější problémy dávají Abydosané za vinu. Ve vězení ho navštíví Daniel se Sha’re a dají mu odpovědi na jeho otázky. Po Ra’ově smrti totiž začali mluvit Abydosané o nějakých duchách z podsvětí. Daniel si myslel, že je to opět nějaký egyptský mýtus, dokud nebyl on sám jedním z nich napaden. Duchové byli vlastně psanci, kteří nebyli vidět Abydosany roky a schovávali se před Ra’em. Žili v podzemí a byli považováni za mrtví. Když se dozvěděli, že je Ra mrtvý, vylezli z podzemí a chtěli převzít kontrolu nad povrchem planety. Daniel zavřel bránu, aby nemohli napadnout Zemi. Tři politické frakce spojily své síly, aby zvýšily své šance proti psancům, ale napětí bylo stále vysoké. Další den se koná soud a O'Neil je obviněn, že zničil abydosskou společnost a naboural jejich náboženskou víru. Danielovi se nakonec podaří očistit jeho jméno a přesune problém na podsvětí. O'Neilovi se podaří najít vchod do základny podsvětí a spolu s bojovníky ze všech tří frakcí je napadnou. Přes nelítostné boje je nakonec základna zničena a vítězství spojí všechny tři frakce. O’Neil se vrací na Zemi (Stargate: Underworld).

 • Bůh Slunce Ra znovu povstal z popela poté, co ho tým ze Země zabil. Podrobnosti tohoto komiksu jsem nenašel. Po tomto komiksu měl následovat několika dílný komiks s názvem Ra Reborn, který se ovšem nikdy nedostal do tisku a na pulty obchodů, takže o tom, jak to bylo s jeho vzkříšením a pravděpodobně opětovným zánikem, se nikdy nedozvíme (Stargate SG-1: Ra Reborn Prequel).

 • Alternativní realita: Poté, co byla nalezena mrtvola cizince v jižním Tichém oceánu poblíž tajemného ostrova, je tam poslaný vojenský tým vedený vědcem Dr. Murphym a velitelem Alexandrou Klausovou, aby to vyšetřili. Naleznou antické ruiny, které by mohly poskytnout spojení mezi aztéckou a egyptskou kulturou, ale tým je napaden cizími bojovníky, kteří zabijí jednoho člena týmu. Cizinec je odolný vůči palným zbraním a je oblečený v brnění vyrobeném z materiálu podobnému křemeni, technologie, kterou používal Ra. Dr. Murphymu se podaří válečníka znehybnit experimentální zbraní založenou na elektřině, protože elektrický výboj reaguje s křemenným minerálem, který potom vybuchne. Po bitvě je nalezena druhá hvězdná brána částečně pohřbená pod tunami suti. S cizím útokem si uvědomují, že je možné, že projde bránou více cizinců a představuje tak hrozbu pro Zemi a její obyvatele. Dr. Murphy se tedy pokusí najít způsob, jak trvale uzavřít bránu, jinak budou muset shodit na ostrov atomovou bombu. Zjistí, že je brána jiná než v SGC, možná nějaký prototyp a funguje jinak. Ostrov je ovšem obydlen domorodci, kteří uctívají boha Ra a chtějí, aby z ostrova odešli. Snaží se jim vysvětlit nebezpečí, které brána představuje, ale odmítají a dojde mezi nimi k boji. Dr. Murphy se vrací k bráně, aby ji nadobro vypnul, ale dojde k aktivaci a přichází další Ra’ův  válečník. Domorodci přeruší boj, aby ho pozdravili, ale ten proti nim použije svou zbraň a uvědomí si, že měli s bránou asi pravdu. Dr. Murphy způsobí nějakým elektronickým signálem, že se brána aktivuje a ta začne nasávat vše ze stejného nerostu, tedy i válečníka. Spojení je přerušeno v momentě, kdy je půl válečníka v bráně a rozpůlí ho to. Velitelka Klausová nařídí evakuaci ostrova a sama spolu s několika vojáky a Dr. Murphym zůstávají, aby případně zdržovali při útoku cizinců, než dorazí atomové střely. Když jsou všichni v bezpečné vzdálenosti od ostrova, brána se znovu aktivuje a tentokrát přijde celá skupina válečníků. Dojde opět k bitvě, ale válečníci se nějak dozví o atomových zbraních a ustoupí bránou. Tým nakonec použije hvězdnou bránu pár sekund před dopadem jaderných hlavic a unikají z ostrova (Stargate: Doomsday World).

První komiks Stargate: Doomsday World Druhý komiks Stargate: Doomsday World Třetí komiks Stargate: Doomsday World
 • Komiks Stargate: One Nation Under RaAlternativní realita: Dr. Murphy se vrací z Abydosu, aby prodiskutoval získané materiály s Dr. Jacksonem, ale chce se okamžitě vrátit, aby přinesl pro Dr. Jacksona nějaké zařízení. Jeho nová asistentka Katerina Moffatová mu radí, aby počkal kvůli velké bouři venku, ale trvá na svém a cestuje na Abydos. Místo v pyramidě se ovšem ocitá na náměstí velkého města ve stylu starověkého Egypta. Myslí si, že elektrická bouře měla vliv na červí díru a ocitl se na jiné planetě. Všimne si velké Ra’ovy lodě a také horových stráží, které ho chtějí chytnout a tak unikne do davu lidí. Omylem ale srazí mladou ženu Shaun’tru, o které zjistí, že je vůdkyní vzpoury lidu a chce sesadit boha Ra, protože si o něm myslí, že je podvodník, ale stejně nemilosrdný jako skutečný Ra. Dr. Murphy se stále vyhýbá zajetí, ale zjistí, že ho loví stejní válečníci jako na ostrově Doom na Zemi. Myslí si, že toto je jejích domovský svět. Použitím zařízení pro přežití, které měl pro Dr. Jacksona, se schová v písečné bouři, ale válečníci jsou schopni ho tam najít a zajmout. Když je předveden před falešného boha Ra, řekne mu o tom, že skutečný Ra je mrtev a že je podvodník. Falešný bůh se přizná a odhalí své skutečné jméno Pharat-kah, nástupce Ra’a. Když se Ra nevrátil z Abydosu, věděl, že bude svět uvrhnutý do chaosu, když zjistí, že je mrtev a proto převzal jeho roli. Slyšení je ovšem přerušeno vzpourou lidu a falešný Ra je sesazen. Dr. Murphy se pak vrací bránou na Zemi (Stargate: One Nation Under Ra).

 • Komiks Stargate SG-1: Daniel’s SongAlternativní časová osa: Daniel se probouzí z bezvědomí na Abydosu poté, co tam byl přenesen neznámým zařízením, kde nachází Skaaru a Sha're stále naživu bez držení Goa’uldy. Nějak byl transportován do minulosti před příchodem Apophise a dostal další šanci zachránit svou ženu a lid Abydosu. Rozhodl se nedělat znovu stejné chyby a připraví léčku na Apophise ve snaze změnit výsledek tohoto klíčového momentu v jeho životě. Když přijde, dostane se sice do pasti, ale ta ho nezastaví a Daniel marně bojuje o to, aby svou milovanou ženu znovu neztratil (Stargate SG-1: Daniel’s Song).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: When On EarthPoté, co Teal’c zachránil tým lidí na Chulaku a dostal se na jejich planetu, zahodil vše, čeho předtím dosáhl jako první muž Apophise. Následoval jediného muže, jehož slova mu dala naději, že bude možná někdy jeho lid z celé Galaxie svobodný. Teal’c nyní musí zhodnotit situaci, jestli vůbec učinil správně a kouká na USAF očima cizince, jak se má přizpůsobit a přijmout novou realitu, potenciální přátelství, spojence a možná obnovené odhodlání, že jeho volba byla opravdu správná (Stargate SG-1, Atlantis: Far Horizons: When On Earth).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Sacrifice Moon

  Tým SG-1 učiní první kontakt s Chalcisy na planetě P3X-595, mírovou společností v srdci Heloské konfederace planet. Ti ovšem skrývají temné tajemství, které uvrhne SG-1 do světa krvavého chaosu, zrady a šílenství. Je to jako noční můra, protože to tým postaví proti sobě a Carterová s Jacksonem si brzy uvědomí, že jde o víc než o jejich životy, bojují za své duše. O’Neill a Teal’c nakonec udrží tým pohromadě, ale vše záviselo na zoufalém plánu Daniela, který musel otestoval důvěru a přátelství členů týmu. Stalo se mezi událostmi z epizod SG-1 1x03 a 1x04 pouhé 4 dny po Kawalského smrti, takže to byla vlastně jejich první mise mimo Zemi po Abydosu a Chulaku (Stargate SG-1: Sacrifice Moon).

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: The Price You PayPoté, co byla narušena pozemská brána Apophisem, jeho legie hadích strážců hrozili přemoci Zemi v brutálním dobývání. Pouze plukovník O’Neill měl odvahu a důvtip, aby vedl elitní tým bránou a zastavil invazi. Kdyby se to nepodařilo, riskovali by, že uvíznou v alternativním vesmíru navždy. Uvíznou ovšem na primitivním světě, kde byli lidé nuceni se obětovávat jako hostitelé pro goa’uldí mláďata. Když měla být odeslána nová zásilka hostitelů, tým SG-1 se je snažil zachránit, ovšem oni jejich pomoc nechtěli (Stargate SG-1: The Price You Pay).

 

 

 

 • Krátce po kontaktu s Noxy objeví SG-1 mimozemské invazní síly s plány na dobití planety Země. Když jsou chyceni v přestřelce a snaží se uniknout do SGC, nevědomky umožní Goa’uldům přístup do SGC. Jejich útok zpustoší místnost s bránou a umisťují naquadahovou bombu na bránu. Při útoku se plukovník O’Neill ocitá na vzdáleném světě tváří v tvář proti tisícům goa’uldských bojovníků. SGC je uzamčeno a O’Neill se stává válečným zajatcem Goa’uldů. SG-1 nakonec nalézá způsob, jak deaktivovat bombu a zachránit O’Neilla z pevnosti Goa’uldů. Gererál Hammond vysílá pro jeho záchranu armádu a  riskuje vše. Výsledkem je totální válka s Goa’uldy (Stargate SG-1: P.O.W.).

První komiks Stargate SG-1: P.O.W. Druhý komiks Stargate SG-1: P.O.W. Třetí komiks Stargate SG-1: P.O.W.

Rok 1998 n. l.

 • Kniha Stargate SG-1: The First AmendmentNa Zemi byla porušena bezpečnost programu hvězdné brány díky reportérovy, který to chtěl zveřejnit. Plukovník O¨Neill a jeho tým SG-1 se mu to snažili rozmluvit tím, že mu ukázali pravdu, která může být mnohem nebezpečnější, než si kdokoliv kdy dovedl představit (Stargate SG-1: The First Amendment).

 

 

 

 

 • Komiks Stargate SG-1: 2003 Convention SpecialTeal’c a mistr Bra’tac jsou uvězněni v nepřátelské palbě a čelí jisté smrti. Jediné, co je drží mezi jejich chycením a popravou jako zrádci Apophise, je tým SG-1, který jim šel na pomoc. V sázce byla i budoucnost Jaffů, protože kdyby bojovníci Země nepřišli na pomoc, hnutí odporu svobodných Jaffů by bylo rozdrceno jednou provždy. Stalo se mezi epizodami SG-1 2x01 a 2x02, takže těsně po odvrácení útoku Apophise a Klorela na Zemi (Stargate SG-1: 2003 Convention Special).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: The Morpheus FactorNa světě P4V-837 narazí tým SG-1 na rasu přátelských domorodců. Tým ovšem začíná zažívat halucinace, které jsou stále silnější a s odstupem času se stali nedobrovolnými účastníky brutálního konfliktu, ve kterém se jejich podvědomá mysl stala nejsmrtelnější zbraní ze všech (Stargate SG-1: The Morpheus Factor).

 

 

 

 

 • Povídka Archaeology 101Na jednu planetu se dvěma měsíci cestuje se svým týmem archeologička Martha Wellsová, aby prozkoumali vykopávky, které nestihl Daniel Jackson, protože se něco pokazilo. Na planetě nalézají rasu lidí indiánů Navajo, kteří tam byli zavlečeni před mnoha lety Goa’uldy (Archaeology 101).

Rok 1999 n. l.

 • Komiks Stargate SG-1: 2004 Convention SpecialKdyž se SGC dozví o důležitých taktických informacích o Apophisových vojenských plánech, je vyslána SG-1, aby provedla odvážnou operaci získání goa’uldské mateřské lodi. Museli infiltrovat hadí doupě a získat datové krystaly dříve, než mohli Goa’uldi obrátit svou plnou pozornost proti Zemi a jejich spojencům. Tým se vydal na misi pro získání potřebných informací od záhadného informátora, ale znalost nepřítele jim byla spíše ke škodě, než k užitku. Stalo se mezi epizodami SG-1 2x17 a 2x18, tedy chvíli před porážkou Apophise Sokarem (Stargate SG-1: 2004 Convention Special).

 

 

 • Komiks Stargate SG-1: Aris BochSG-1 narazí při přestřelce mezi dvěma Vládci soustavy opět na nájemného vraha Arise Bocha, který je zraněný. Cestuje s nimi do SGC a nabízí jim zajímavý návrh. Pokud mu pomůžou dostat drogu od Cronuse, kterou potřebuje k životu, dá jim vzorek DNA krve Goa’ulda, pomocí něhož by mohli navždy odstranit Goa’ulda z lidského hostitele. Tým se tak vydává na riskantní misi. Stalo se mezi epizodami 3x07 a 3x08, čili hned po prvním setkání s Arisem Bochem (Stargate SG-1: Aris Boch).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: The Barque of HeavenPři běžném průzkumu opuštěného goa’uldského světa, SG-1 nechtěně inicializuje velký triad Goa’ulda Ra’a. Ten, jakmile začne, nemůže být zastaven. O’Neill se musí spoléhat na Dr. Jacksona s jeho obrovskými znalostmi a vede svůj tým z planety na planetu, aby dokončil každý úkol ve stanoveném čase. Neexistoval žádný odpočinek. Museli dokončit všechny úkoly, jinak by byli uvězněni navždy v nejvzdálenějších koutech Galaxie a selhání znamenalo smrt. Stalo se mezi epizodami SG-1 3x07 a 3x08, tedy chvíli po setkání s Arisem Bochem (Stargate SG-1: The Barque of Heaven).

 

 

 

 • Kniha Stargate SG-1: Heart's DesirePo nedávných událostech, když Teal’c musel zabít Sha’re a hrůz Sokara, které museli snášet na měsíci Netu, si plukovník O’Neill vyžádal dovolenou na klidné planetě, aby se tým dal opět do pořádku. Jak to tak ale bývá, vždy se většinou něco pokazí. Při vzpouře na planetě unesou lovci pokladů Jacka a Sam a svou vzducholodí pátrají po bájném pokladu Srdce Desire. Při hledání pokladu musejí Sam a Jack bojovat o holý život, protože cesta k pokladu mezi obrovskými roklemi a horami je velmi těžká. Daniel s Teal’cem zůstali na povrchu a snaží se najít nějakou jinou vzducholoď, aby je mohli pronásledovat a zachránit. Nejde ovšem jen o záchranu a Carterová s Danielem musí vybojovat vlastní vnitřní bitvy. Carterová se vypořádává se vzpomínkami Jolinar, které jí byly nedávno odhalené a musí přijmout jejich dědictví. Daniel se snaží obnovit přátelství s Teal’cem, který mu zabil ženu. Stalo se mezi epizodami SG-1 3x13 a 3x14, tedy hned po zabití Sokara (Stargate SG-1: Heart's Desire).

 • Kniha Stargate SG-1: Siren SongNájemný lovec Aris Boch má ještě jednou své plány s SG-1. Tentokrát nemá zájem o nějaké obchodování, ale potřebuje jedinečné vlastnosti Dr. Daniela Jacksona a udělá cokoliv, aby je získal. SG-1 tedy cestuje za ním na jeho zpustošenou domovskou planetu Atropos. Tam ovšem padnou do jeho léčky a Jackson s O’Neillem jsou  předáni šílenému Goa’uldovi Sebekovi, který je posedlý otevřením tajemného sklepení. Chce po Danielovi, aby přeložil staré písmo na dveřích, ale když odmítne, uchýlí se k ničivým opatřením s cílem zajistit jeho spolupráci a ohrožuje O’Neilla na životě. Carterové a Teal’covi se mezitím podaří přesvědčit hladovějící obyvatelstvo planety, aby riskovalo vše a pomohli jim zachránit své druhy a osvobodili planetu od šíleného Sebeka (Stargate SG-1: Siren Song).

 

 • Komiks Stargate SG-1: 2006 Convention SpecialSG-1 zjistí, že Goa'uldi objevili tajemství technologie neviditelnosti Noxů. Kontaktuje je Nox Anteaus a jeho společníci a chtějí pomoci proti útočícím Jaffům. Anteaus jim prozradí, že jeden z nich se odvrátil od jejich klidné životní cesty, aby přijali filozofii Goa'uldů. Tým je nucen najít způsob, jak zastavit zrádce dřív, než může učinit již mocné Goa'uldy neporazitelnými (Stargate SG-1: 2006 Convention Special).

 

 

 

 • Povídka A Pebble on the CairnPo napadení Satedy Wraithy, je voják Ronon Dex zajat a je mu implantováno sledovací zařízení. Byl propuštěn, aby mohl být loven Wraithy. Celých následujících 7 let dokázal Ronon Dex unikat před Wraithy z planety na planetu a nebyl chycen (A Pebble on the Cairn).

 

 • Kniha Stargate SG-1, Atlantis: Points of OriginJanet Fraiserová přichází na ošetřovnu v SGC, kde je plukovník O'Neill a Siler. O'Neil je jako obvykle velmi špatný pacient a Siler potřeboval obvázat zranění. Je ale náhle odvolána na misi, kde je potřeba rozsáhlé lékařské pomoci. Janet shromažďuje lékařský tým dobrovolníků a vydávají se spolu s SG-1 bránou na cizí planetu. Na planetě začínají prošetřovat záhadná onemocnění, která postihují místní obyvatelstvo a situace je ještě zkomplikována díky vojenskému konfliktu, jenž právě probíhá se sousedním státem. Během toho se dozvídáme více o vztahu Janet s Cassandrou, jejích zdravotních a vůdčích schopností a jak byla přiřazena k SGC (Stargate SG-1, Atlantis: Points of Origin: A Woman's Army).

 

 


Rok 1947 n. l. / Po roce 1950 n. l. / Rok 1994 n. l. / Rok 1997 n. l. / Rok 1998 n. l. / Rok 1999 n. l.

Stránka: 1  2  3  4  5  6

Rozcestník neoficiální časové osy SG


Autor: Scimani © 2014, e-mail: scimani@sg-portal.eu