Vesmírné lodě a plavidla - Pozemské - Satelity AG-3

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel

Satelity AG-3

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Satelity AG-3

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Lidé ze Země (vizi)
Design Daniel Jackson (vize)
Třída obranný satelit
Technické specifikace (Endeavour)
Palivo těžký kapalný naquadah
Zbraňový systém výkonné energetické paprsky na bázi subatomárních částic
Ochrana možné štíty
Cena 160 miliard amerických dolarů
Použití
Účel zbraňová platforma pro obranu Země
Rok zavedení 2001 (vize)
Přičlenění USA, později Daniel Jackson
Stav nikdy ve skutečnosti neexistovaly

Nahoru

Popis

Satelity AG-3 jsou připraveny k palbě na MoskvuSatelity AG-3, také označované jako antigoa'uldské, byla orbitální planetární obranná platforma, kterou vymyslel Daniel Jackson během vize, kterou mu vyvolal harcesis Shifu. Takže tyto satelity nebyly nikdy skutečné. Shifu mu poskytl veškeré znalosti Goa'uldů právě jen ve vizi, protože moc dobře věděl, že by lidé tyto znalosti využily k vlastnímu zničení. Z těchto znalostí byl Daniel schopen vyvinout perfektní planetární obranu proti případné invazi Goa'uldů. Systém ne nemusel využít jen pro obranu z vnějšku, ale také mohl být nasazen pro drtivý útok na samotnou Zemi z vesmíru. Vybudování celé této planetární obrany stálo 160 miliard amerických dolarů a byla vybudovaná a nasazená do provozu jen během jednoho roku. Tvořilo ji celkem neuvěřitelných 288 satelitů, které tvořily kompletní síť nad celou Zemí, přičemž musely být vypuštěny na orbitu všechny najednou. Toho docílili vypuštěním raket z kosmodromů rozmístěných skoro po celé Zemi a každá raketa nesla celkem 12 satelitů AG-3, rozdělených po šesti do dvou úrovní. Jako zástěrka pro rozmístění AG-3 byla zcela nová utajovaná síť komunikačních satelitů (SG-1 4x17 – Absolutní moc).

Nahoru

Design

Design satelitu AG-3Design satelitů AG-3 je celkem jednoduchý, ale těžko se popisuje. Základ tvoří vlastně jehlan se čtvercovou podstavou, který je ve všech stěnách i podstavě drobet propadlý. Propadliny mají kulový povrch, takže vytváří na všech hranách jehlanu jakoby vykousnutí v podobě necelého půlkruhu. Všechny zásadní systémy jsou v centu uvnitř koule, která z části po stěnách jehlanu vystupuje ven z propadlin. Samotná zbraň ničivého energetického paprsku se nachází na špici jehlanu (SG-1 4x17 – Absolutní moc).

 

Nahoru

Známá technologie

Zbraň satelitu AG-3Satelity byly poháněné těžkým tekutým naquadahem a používaly subatomární částice pro vytvoření velmi jemného paprsku ničivé energie. Jeden energetický paprsek z jednoho satelitu byl schopen bez problémů zničit celý Ha'tak a v případě sloučení šesti paprsků ze šesti satelitů, mohl vymazat z mapy celé město velikosti Moskvy. Také byly vybaveny senzory dlouhého dosahu pro průzkum hlubokého vesmíru, které mohly detekovat příchozí lodě tisíce světelných let daleko. Takže v případě vynoření lodí z hyperprostoru, mohly být již připraveny a ihned zahájit palbu. Zbraně nevyzařují žádné zbytkové záření. Není známo, jestli měly nějakou ochranu v podobě štítů, ale je to klidně možné, když ho měl Daniel i sám na sobě ve sporu s Jackem (SG-1 4x17 – Absolutní moc).

Nahoru

Historie

Satelity AG-3 střílí na Moskvu

Když dorazil harcesis do SGC, chtěli po něm znalosti Goa'uldů. Shifu ovšem dobře věděl, že jsou na tyto znalosti lidi ještě příliš mladí a tak se rozhodl, že bude Daniela učit. Uvedl ho do spánku a poslal mu vizi, ve které dostal všechny znalosti Goa'uldů. Daniel chvíli na to vymyslel planetární obranný systém v podobě satelitů AG-3, který měl ničivou sílu a dostal plnou důvěru od prezidenta a sboru náčelníků a začal na tom pracovat. Postupem času Daniel hodně zpychl, protože měl se znalostmi Goa'uldů teď neuvěřitelnou moc a to se nelíbilo bývalým členům SG-1, kteří ho varovali ale bezvýsledně. Nakonec byl obranný systém dokončen a došlo k vypuštění na orbitu pomocí několika raket rozmístěných po celé Zemi. Byl u toho i Jack O'Neill.

Ihned po vypuštění se to nelíbilo Rusku a Číně, kteří vyhlásili pohotovost. Jako ukázku, co dovedou, dostal Daniel povolení sestřelit jeden ruský satelit. Ten byl zničen velmi rychle jedním AG-3. Rusové ale nasadili další protisatelitní zbraně. Daniel pak převzal úplnou kontrolu nad systémem a rozhodl se bez povolení prezidenta ukončit možný jaderný konflikt ještě předtím, než vznikne tím, že zničí Moskvu. To se také stane ihned poté, co 6 satelitů spojí svůj energetický paprsek v jeden ničivý a vymaže ji celou z mapy. Hned na to se Daniel probudí a ihned pochopí, co mu tím chtěl Shifu říct. Shifu jako povznesený odchází z SGC a lidi jsou stále bez znalostí Goa'uldů (SG-1 4x17 – Absolutní moc).

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu