Vesmírné lodě a plavidla - Pozemské - RFS Korolev

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel

RFS Korolev

Specifikace / Stručný popisPosádkaHistorie / Poznámky

RFS Korolev

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Lidé ze Země (asistovali Asgardé)
Design pozemský
Třída DSC-304/BC-304
Technické specifikace
Délka 225 m
Šířka 95 m
Výška 75 m
Maximální rychlost 150 300,225 km/s (podsvětelná)
Pohon podsvětelné motory, manévrovací trysky, asgardský hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný, mezigalaktický
Palivo naquadah
Energie naquadahové generátory
Ochrana asgardské štíty
Trup slitiny trinia a naquadahu, kompozitní
Senzorové systémy asgardské senzorové pole
Zaměřovací systém pozemský počítačový zaměřovací systém
Navigační systém počítačový navigační systém
Zbraňový systém 16 VLT odpalovačů raket, 32 railgunů, jaderné hlavice Mark IX a nukleární střely
Bojový doplněk 16 F-302
Posádka ~200
Minimální posádka 4
Ostatní systémy transportní kruhy, asgardský transportní systém, únikové moduly, dálkový vysílač
Použití
Účel vesmírný dálkový přepravce a bitevní křižník
Rok zavedení 2006
Přidružení Tau'ri
Stav zničen

Stručný popis

Korolev, byla v řadě třetí mezigalaktickou bitevní lodí třídy 304 Daedalus, postavenou Tau'ri. Stejně jako jeho sesterské lodě, byl Korolev postaven Spojenými státy americkými. Loď byla dána Ruské Federaci, výměnou za stálé vlastnické právo na hvězdnou bránu. Loď musela kvůli hrozbě invaze Oriů jít do služby asi o rok dříve, než původně měla (SG-1 9x19 – Křížová výprava).

Známá posádka

  • Plukovník Chekov – velitel lodi

Historie

Můstek KorolevaPřed jeho první a poslední misí byla dána loď Rusku, aby USAF měla kontrolu nad bránou Alfa, kde dostala i své jméno. Velel ji plukovník Chekov a jen co byla v základu postavena, musela hned vyrazit na první misi, protože byla objevena seperbrána na P3X-229. Cestou tam nabral na Kamelotu plukovníka Mitchella a Dr. Daniela Jacksona a připojil se tam k Odyssee a flotile lodí Asgardů, svobodných Jaffů a Luciánské aliance, k obraně Mléčné dráhy před křížovou výpravou Oriů. Přiletěla jen pár chvil před tím, než byla superbrána aktivována a přiletěli přes ni 4 válečné lodě Oriů. Orijské lodě poslali textovou zprávu flotile lodí, kterou zachytilo několik lodí, včetně Koroleva. Daniel Jackson na palubě reagoval na tuto zprávu a Korolev otevřel komunikační kanál a poslal odpověď, která zahrnovala citaci z knihy počátku. Navzdory všem podniknutým akcím, aby se zabránilo konfrontaci, bitva stejně začala. Orijské lodě začali střílet ze svých mocných energetických zbraní, které byly schopny zničit všechny lodě, nechráněné asgardským štítem, na jeden výstřel. Korolev a Odessea byly mezi prvními loděmi, které jejich energetické zbraně zasáhly, ale vzhledem k tomu, že je chránily asgardské štíty, byly schopny přežít několik zásahů.

Během bitvy objevil jeden z důstojníků Koroleva mírnou fluktuaci v orijských štítech, když zrovna střílely. Chtěli využít tuto slabost a plukovník Chekov nařídil, aby se pokusili přes fluktuaci jejich štítů poslat na loď jadernou hlavici. Tento pokus byl ovšem neúspěšný. Daniel pak navrhl použít transportní kruhy Koroleva, pro přepravu jaderné hlavice. Aby dokončili plán, šel Jackson do místnosti s kruhy, kde se připravovala hlavice, a provedl kalibraci kruhů. Plukovník Chekov zároveň nařídil přiblížit se blíže k orijské lodi, aby byly na dosah kruhů. Avšak než mohl být tento plán proveden, dvě orijské lodě zaměřily Koroleva zároveň. Dvě po sobě jdoucí střely byly příliš pro loď a ta bezprostředně po tom vybuchuje v obrovské explozi. Nakonec to tedy Jackson s hlavicí nestihne, ale jen těsně sám unikne kruhy před destrukcí Koroleva (SG-1 9x20 – Kamelot).

Jackson uniká z vybuchujícího Koroleva transportními kruhy

Pouze 6 členům posádky Koroleva se podařilo uniknout z lodi před destrukcí, pomocí transportního systému na palubu Odyssey. Plukovník Mitchell, který byl již v F-302, připraven vést letku na orijské lodě, byl schopný ještě vzlétnout těsně před tím, než byl Korolev zničen. Dr. Jacksonovi se podařilo přes transportní kruhy dostat na válečnou loď Oriů, na tu, kde byla Vala, což také zjistili z černé skříňky Koroleva, kterou se podařilo najít Odyssee (SG-1 10x01 – Z masa a kostí).

 

 

Poznámky

  • Loď byla pojmenována po Sergey Korolyovovi (často překládaný také jako Sergei Korolev), který stál v čele sovětských raketových inženýrů a projektantů v době studené války mezi USA a SSSR v roce 1950 a 1960. Byl také zakladatelem sovětského kosmického výzkumu.
  • Na můstku Koroleva byla za velitelským křeslem hvězdná mapa spíše více podobná té, která byla na Prométheovi, než na ostatních lodích této třídy. Byla totiž o dost užší, než mají normálně lodě třídy 304 Daedalus.

 

Rozcestník pozemských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu